Turkcell Akıllı Yurt Dışı Tarifesi (Uzaklar) | Turkcell

Akıllı Dünya Tarifesi - 2. Grup - Konuşma ve SMS

Sadece kullanım yaptığınızda devreye giren Akıllı Dünya Tarifesi sayesinde rahatça konuşup internete girebilirsiniz, kullanım yapmazsanız hiçbir ücret ödemezsiniz. Dakikalarınızı SMS olarak da kullanabilirsiniz.

Turkcell Akıllı Dünya Tarifesi - 2. Grup - Konuşma ve SMS
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
90 TL / 30dk

Daha Fazla Bilgi

 • Akıllı Dünya Tarifesi, 14.12.2022 itibariyle yeni abone alımına kapatılmıştır. Bu tarihten önce Akıllı Dünya Tarifesi faydasını içeren paket veya kampanyalardan birine kayıt olan abonelerimiz, kampanya süreleri sonuna kadar bu tarifeden faydalanabilirler.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Akıllı Dünya Tarifesi paketsiz yurt dışı kullanımlarınızda otomatik devreye girer, katılmak için ek hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur.
 • Dakikalarınızı hem gelen aramalarda hem de giden aramalarda kullanabilirsiniz. Ayrıca, dakikalarınızı SMS olarak da kullanabilirsiniz. (1 dakika = 1 SMS)
 • Ücretlendirme periyodu, konuşmalarda 60 saniyedir.
 • Tarifenizin içinde bulunduğunuz fatura dönemi içerisinde kullandığınız gün kadarı ilk faturanıza, kalan günlerin tutarı 2. faturanıza yansır. Tamamını kullanmanız durumunda tüm ücret bulunduğunuz fatura dönemine yansır.
 • Akıllı Dünya Tarifesi 2. Grup Konuşma ve SMS Geçerli Ülkeler: Afganistan, Antigua & Barbuda, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Bhutan, Cape Verde (Yeşilburun Adaları), Cezayir, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Gana, Gine, Grenada, Haiti, Hindistan, Hollanda Antilleri, Jamaika, Jersey Adası, Kamboçya, Kayman Adaları, Kiş Adası (İran), Kongo, Kuveyt, Madagaskar, Malawi, Mauritius / Moris Adaları, Mayotte, Moritanya, Myanmar, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Özbekistan, Peru, Ruanda, Senegal, St. Kitts & Nevis, St. Lucia, St. Vinsent, Sudan, Suriname, Swaziland Krallığı, Trinidad & Tobago, Uganda, Ürdün, Vietnam, ABD Virjin Adaları, Zambiya
 • Akıllı Dünya Tarifesi'nden, yurt içi tarifelerinden bağımsız tüm bireysel faturalı müşteriler faydalanabilir.
 • Akıllı Fatura, Akıllı Dünya tarifesi kapsamındaki kullanımları kısıtlamaz.
Diğer
Akıllı Dünya Tarifesi paketsiz yurt dışı kullanımlarınızda otomatik devreye girer, katılmak için ek bir şey yapmanıza gerek yoktur
 • Yurt dışında paketsiz kullanımlarda otomatik devreye giren Akıllı Dünya tarifesi sayesinde, her yurt dışı seyahatinde paket seçme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Kullanımla otomatik devreye giren bu tarife ile paket aşım derdi olmadan rahat rahat konuşup internet kullanabilirsiniz.

 • Akıllı Dünya tarifesi yurt dışında 2. Grup ülkelerinde otomatik geçerli olan tarifenizdir. Akıllı Dünya tarifesindeki müşterilerimiz, 2. Grup ülkelerinde yurt dışına çıktığında ilk konuşmadan itibaren her 30 dk.sı 90 TL, her 100 MB internet de 90 TL olarak ücretlendirilir.
  Dakikalar hem arama hem aranmada, istenirse SMS olarak da kullanılabilir (1 dk= 1 SMS). Kullanım yapılmadığında kesinlikle hiçbir ücret ödenmez.

 • Tüm bireysel faturalı ses hattına sahip müşterilerimiz faydalanabilir.

 • Evet, “KALAN” yazıp 2200'a göndererek veya *159#'yi tuşlayarak güncel kalan dakika ve MB sorgulaması yapabilirsiniz.

  Kalan kullanımlar ile ilgili otomatik bilgilendirme yapılmaz, her barem yenilendiğinde bilgi verilir.

 • Herhangi bir yurt dışı paketiniz yoksa, yurt dışında ilgili ülkelerde ilk kullanım yapıldığında, yapılan kullanıma göre devreye girer.

 • Akıllı Dünya tarifesi yurt dışında 2. Grup ülkelerinde otomatik geçerli olan tarifenizdir. Herhangi bir yurt dışı paketiniz yoksa, yurt dışında ilgili ülkelerde ilk kullanım yapıldığında, yapılan kullanıma göre devreye girer.

 • Akıllı Dünya Tarifesi'nden yararlanmak istemiyorsanız farklı bir yurt dışı paketine geçmeniz gerekmektedir. Eğer kademeli ücretlendirme yerine dakika, SMS, MB başına ücretlendirilmeyi tercih ediyorsanız Yurt Dışı Standart Paket'e geçebilirsiniz, detaylar için tıklayınız.

  Yurt dışında konuşma ve internet fiyatları ülkelere göre değişkenlik gösterebileceği için, Akıllı Dünya Tarifesi'nin avantajlı fiyatlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

 • İlk kullanım yapıldığından itibaren 1 ay boyunca geçerlidir. 1 ay içerisinde birden fazla barem kullanılırsa sonraki baremlerin tanımlandığı tarihler 1 aylık süreyi uzatmaz, ayrıca 1 ay içerisinde son tanımlanan baremin hepsi kullanılmaz ise 1 ayın sonunda kalan haklar iptal olur.

  Bu sürenin sonunda bilgilendirme SMS'i gönderilmemektedir.

 • Kullanım devam ettiği sürece her 30 dk. (SMS) ve her 100 MB tekrar edecek şekilde devam eder.

 • Yurt Dışı Standart Paket ile beraber kullanılamaz. Diğer yurt dışı paketlerinin aşımında Akıllı Dünya Tarifesi devreye girer.

 • Akıllı Dünya Tarifesi'nde kalan haklarınız varken Bireysel "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özellikli bir pakete geçiş yapılırsa, tarifenizdeki internet, dakika ve SMS'i günlük ek ücret karşılığında rahat rahat kullanabileceğiniz, "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği öncelikli olarak kullanılır.
  Bireysel'den Kurumsal'a devirlerde yurt dışında ve Bireysel Akıllı Dünya Tarifesi'nin geçerli olduğu bir ülkedeyseniz ve Akıllı Dünya'dan kullanım yapmaya başladıysanız, kullanımınız Türkiye saati ile 00:00'a kadar Bireysel Akıllı Dünya Tarifesi'nden devam eder.

 • Akıllı Dünya 2. Grup Konuşma ve SMS Geçerli Ülkeler: 1.     Afganistan, Anguila, Antigua & Barbuda, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Bhutan, Cape Verde (Yeşilburun Adaları), Cezayir, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Gana, Gine, Grenada, Haiti, Hindistan, Hollanda Antilleri, Jamaika, Jersey Adası, Kamboçya, Kayman Adaları, Kiş Adası (İran), Kongo, Kuveyt, Madagaskar, Malawi, Mauritius / Moris Adaları, Mayotte, Moritanya, Myanmar, Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Peru, Ruanda, Senegal, St. Kitts & Nevis, St. Lucia, St. Vinsent, Sudan, Suriname, Swaziland Krallığı, Trinidad & Tobago, Uganda, Ürdün, Vietnam, Virjin Adaları, Zambiya

  Akıllı Dünya 2. Grup İnternet Geçerli Ülkeler: Afganistan, Anguilla, Antigua & Barbuda, Arjantin, B. Karayipler, Bahamalar, Bahreyn, Barbados, Bhutan, Cape Verde (Yeşilburun Adaları), Cezayir, Çad, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Fas, Filipinler, Gana, Grenada, Guyana, Haiti, Hindistan, Hollanda Antilleri, Jamaika, Jersey Adası, Kamboçya, Kayman Adaları, Kenya, Kongo, Kuveyt, Lübnan, Madagaskar, Malawi, Man Adası, Martinik, Mauritius / Moris Adaları, Moğolistan, Myanmar, Nijerya, Pakistan, Peru, St. Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadines, Sudan, Suriname, Swaziland Krallığı, Şili, Turks ve Caicos Adaları, Uganda, Umman, Ürdün, Vietnam, Virjin Adaları, Zambiya

 • 444 aramalarını, Akıllı Dünya Tarifesi kapsamında yapabilirsiniz.
  755’li numaralara yapılan aramalar, varsa yurt dışı paketiniz kapsamındadır, paketiniz yoksa Turkcell Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  118’li numaralar, Turkcell alan kodundan sonra ilk 3 hanesi 755, 757, 758 ile başlayan numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralar ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramalar da aynı şekilde varsa yurt dışı paketiniz kapsamındadır. Paketiniz yoksa Turkcell Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir.