Turkcell Akıllı Dünya Tarifesi | Turkcell

Akıllı Dünya Tarifesi - 1. Grup - İnternet

Kullanımla otomatik devreye giren Akıllı Dünya Tarifesi sayesinde rahat rahat konuşup internete girebilirsiniz. Kullanım yapmazsanız hiçbir ücret ödemezsiniz. Dakikalarınızı SMS olarak da kullanabilirsiniz.

60 TL / 100 MB
Abone Alımına Kapalı
Turkcell Akıllı Dünya Tarifesi - 1. Grup - İnternet
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
60 TL / 100 MB

Daha Fazla Bilgi

 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Akıllı dünya tarifesi, yurt içi tarifelerinden bağımsız tüm faturalı Turkcell'liler için paketsiz yurt dışı kullanımlarında otomatik devreye girer, katılmak için ek bir işlem yapılmasına gerek yoktur.
 • Ücretlendirme periyodu, konuşmalarda 60 saniye (KKTC dahil), internet kullanımlarında 1 kb’dir.
 • Internet, dakika ve SMS’i bir arada içeren faturalı paketlerdeki / tarifelerdeki tüm Turkcell’liler yurt dışında geçerli ülkelerde tarifelerinin özelliği gereği öncelikli olarak “tarifen yurt dışında geçerli” özelliği ile günlük ek ücret karşılığında yurt içi tarifelerini aynen Türkiye’deymiş gibi kullanabilirler. detaylı bilgi için tıklayınız. bu özelliği iptal etmek için iptal superyurtdisi yazıp 2200’a gönderilebilir. iptal edildiğinde, özellikle başka bir paket tercihi yapılmadığı durumda akıllı dünya tarifesi devreye girer.
 • Tarifenizin içinde bulunduğunuz fatura dönemi içerisinde kullandığınız gün kadarı ilk faturanıza, kalan günlerin tutarı 2. faturanıza yansır. tamamını kullanmanız durumunda tüm ücret bulunduğunuz fatura dönemine yansır.
 • Akıllı fatura, akıllı dünya tarifesi kapsamındaki kullanımları kısıtlamaz.
 • Akıllı dünya 1. grup internet geçerli ülkeler: abd, Almanya, arnavutluk, Avustralya, avusturya, azerbaycan, banglades, belçika, beyaz rusya, birleşik arap emirlikleri, birleşik krallık (İngiltere kuzey İrlanda İskoçya Galler) , bosna hersek, brezilya, brunei, bulgaristan, Cebelitarık, çekya, çin, danimarka, ekvador, endonezya, ermenistan, estonya, Faroe Adaları, fiji, filistin, Finlandiya, Fransa, grönland, guatemala, Güney Afrika, güney kore, gürcistan, hırvatistan, hollanda, hong kong, irak, iran, İrlanda, İspanya, israil, isveç, isviçre, İtalya, izlanda, japonya, Kanada, kanal adaları, karadağ, Katar, kazakistan, kırgızistan, KKTC, kolombiya, kosova, Kosta Rika, letonya, lihtenştayn, litvanya, lüksemburg, Macaristan, makao, makedonya, malezya, Malta, meksika, Mısır, moldova, monako, montserrat, nepal, nijer, nikaragua, Norveç, özbekistan, panama, Paraguay, polonya, Portekiz, porto riko, Romanya, rusya, San Marino, sırbistan, Singapur, slovakya, slovenya, sri lanka, suudi arabistan, tacikistan, tayland, tayvan, tunus, Ukrayna, Uruguay, yeni zelanda, Yunanistan

 • Akıllı dünya 2. grup konuşma ve internet ülkeleri ve fiyatları için tıklayınız.

 • Yurt dışında paketsiz kullanımlarda otomatik devreye giren Akıllı Dünya tarifesi sayesinde, her yurt dışı seyahatinde paket seçme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Kullanımla otomatik devreye giren bu tarife ile paket aşım derdi olmadan rahat rahat konuşup sms atabilirsiniz.

 • Eğer yurt içi paketinizde yurt içi tarifenizi otomatik olarak yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği varsa bu özelliği siz iptal etmediğiniz sürece geçerli ülkelerde önceliklidir, bu özelliğin paketinizde otomatik bir şekilde var olmaması veya sizin iptal etmeniz durumunda Akıllı Dünya tarifesi yurt dışında otomatik geçerli olan tarifenizdir.

  1. Grup ülkelerine seyahat edildiğinde ilk konuşmadan itibaren her 30dk.sı 60 TL, ilk internet kullanımından itibaren her 100MB internet de 60 TL olarak ücretlendirilir.
  Dakikalar hem arama hem aranmada, istenirse SMS olarak da kullanılabilir (1 dk= 1 SMS). Kullanım yapılmadığında kesinlikle hiçbir ücret ödenmez.
  2. Grup ülkelerinde ilk konuşmadan itibaren her 30dk.sı 90 TL (1 dk= 1 SMS), her 100MB internet de 90 TL’dir. 2. Grup ülkelerinde geçerli Akıllı Dünya Tarifesi'nin detayları için tıklayınız.

 • Herhangi bir yurt dışı paketiniz yoksa, yurt dışında ilgili ülkelerde ilk kullanım yapıldığında, yapılan kullanıma göre devreye girer.
 • Evet, “KALAN” yazıp 2200'a göndererek veya *159#'yi tuşlayarak güncel kalan dakika ve MB sorgulaması yapabilirsiniz.

  Kalan kullanımlar ile ilgili otomatik bilgilendirme yapılmaz, her barem yenilendiğinde bilgi verilir.
 • Akıllı Dünya tarifesi yurt dışında otomatik geçerli olan tarifenizdir. Herhangi bir yurt dışı paketiniz yoksa veya paketinizde yurt içi tarifenizi otomatik olarak yurt dışında da kullanabilme özelliği yoksa ya da bu özelliği siz iptal ettiyseniz, yurt dışında ilgili ülkelerde ilk kullanım yapıldığında, yapılan kullanıma göre devreye girer.

 • Akıllı Dünya Tarifesi'nden yararlanmak istemiyorsanız farklı bir yurt dışı paketine geçmeniz gerekmektedir. Eğer kademeli ücretlendirme yerine dakika, SMS, MB başına ücretlendirilmeyi tercih ediyorsanız Yurt Dışı Standart Paket'e geçebilirsiniz, detaylar için tıklayınız.

  Yurt dışında konuşma ve internet fiyatları ülkelere göre değişkenlik gösterebileceği için, Akıllı Dünya Tarifesi'nin avantajlı fiyatlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

 • İlk kullanım yapıldığından itibaren 1 ay boyunca geçerlidir. 1 ay içerisinde birden fazla barem kullanılırsa sonraki baremlerin tanımlandığı tarihler 1 aylık süreyi uzatmaz, ayrıca 1 ay içerisinde son tanımlanan baremin hepsi kullanılmaz ise 1 ayın sonunda kalan haklar iptal olur.
  Bu sürenin sonunda bilgilendirme SMS'i gönderilmemektedir.
 • Kullanım devam ettiği sürece her 30 dk. (SMS) tekrar edecek şekilde devam eder.

 • Yurt Dışı Standart Paket ile beraber kullanılamaz. Diğer yurt dışı paketlerinin aşımında Akıllı Dünya Tarifesi devreye girer.
 • Akıllı Dünya Tarifesi'nde kalan haklarınız varken Bireysel "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özellikli bir pakete geçiş yapılırsa, tarifenizdeki internet, dakika ve SMS'i günlük ek ücret karşılığında rahat rahat kullanabileceğiniz, "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği öncelikli olarak kullanılır.

  Bireysel'den Kurumsal'a devirlerde yurt dışında ve Bireysel Akıllı Dünya Tarifesi'nin geçerli olduğu bir ülkedeyseniz ve Akıllı Dünya'dan kullanım yapmaya başladıysanız, kullanımınız Türkiye saati ile 00:00'a kadar Bireysel Akıllı Dünya Tarifesi'nden devam eder.

 • 1. Grup Konuşma Ülkeleri: ABD, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere Kuzey İrlanda İskoçya Galler) , Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çad, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Endonezya, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Grönland, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kanal Adaları, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Nikaragua, Norveç,Özbekistan, Pakistan, Panama, Paraguay, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan

   
  1.     Grup İnternet Ülkeleri: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere Kuzey İrlanda İskoçya Galler) , Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Endonezya, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Grönland, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kanal Adaları, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Nikaragua, Norveç, Özbekistan, Panama, Paraguay, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan
  Akıllı Dünya 2. Grup Konuşma ve İnternet ülkeleri için tıklayınız.
 • 444 aramalarını, Akıllı Yurt Dışı Dünyası kapsamında yapabilirsiniz.
  755’li numaralara yapılan aramalar, varsa yurt dışı paketiniz kapsamındadır, paketiniz yoksa Turkcell Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  118’li numaralar, Turkcell alan kodundan sonra ilk 3 hanesi 755, 757, 758 ile başlayan numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralar ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramalar da aynı şekilde varsa yurt dışı paketiniz kapsamındadır. Paketiniz yoksa Turkcell Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir.