Yerel Ağ Erişimi, Barındırma ve Veri Merkezi Hizmetleri

​Türkiye’de faaliyet göstermek isteyen ulusal ve uluslararası operatörlere yerel ağ erişimi, barındırma ve veri merkezi hizmetleri sunarız.

Turkcell Superonline, Türkiye’de faaliyet göstermek isteyen ulusal ve uluslararası operatörlere yerel ağ erişimi, barındırma ve veri merkezi hizmetleri sunmaktadır. Teknolojik yeni nesil veri merkezlerimiz Gebze, Temelli, İzmir ve Avrupa veri merkezleri olarak 4 farklı lokasyonda faaliyet göstermektedir.  

Servis ürün kataloğumuz aşağıdaki servisleri kapsamaktadır:

POP Barındırma
Turkcell Superonline tümüyle yedekli ve güvenilir altyapısı ile uluslararası toptan operatörlerin POP’larını barındırmaktadır. Yüksek SLA-hizmet seviyesi taahhüt anlaşmaları ile IP transit, kapasite ve MPLS servislerini sağlamaktadır.

Sanal POP
Fiziksel POP’un operatör için bir seçenek olmadığı durumlarda, Turkcell Superonline kendi altyapısı üzerinden gerekli kaynakları rezerve ederek, operatöre sanal POP hizmeti de sağlayabilmekte, teknik ve finansal kapsamda üst seviye seçenekler sunmaktadır.

Sunucu Barındırma
Turkcell Superonline, Sunucu Barındırma hizmetiyle ek bir yatırım ve harcama yapmaya gerek kalmadan enerji maliyetlerini azaltarak ekipmanlarınızı kendi veri merkezlerinde barındırmaktadır. Ulusal ve uluslararası standartlara uygun Turkcell Superonline veri merkezleri, güçlü altyapısıyla kritik uygulamalar barındıran sunuculara yüksek hızda güvenli erişim sağlamaktadır. Ayrıca sunucuları sürekli izleyerek ve raporlayarak iş sürekliliğini desteklemektedir.

Veri Merkezi MPLS VPN
Müşterilerin veri merkezinden aldıkları barındırma hizmeti çerçevesinde bir ucu Turkcell Superonline veri merkezlerinde sonlanan MPLS servisleri sunmaktadır.

Veri Merkezi Bina İçi Bağlantı
Veri merkezi içerisinde Turkcell Superonline ve operatörler arası ara bağlantılara olanak sağlamaktadır.

Turkcell Veri Merkezi Erişimi
Veri Merkezi içerisinde Turkcell şebekesine, internete ve operatörler arası ara bağlantılara olanak sağlamaktadır.

Yerel Ağ Erişimi
Yerel ağ erişimi, toptan operatörün iş birliği yaptığı operatör altyapısını kullanarak kendi servislerini genişletebilme imkanı sunan bir yapıdır. Turkcell Superonline, NNI yapısının sağladığı faydalar ile rekabete uygun maliyet avantajlı yerel ağ erişimi hizmetleri sunabilmektedir.

Bu servisler ile;

  • POP’larınızı yüksek standartlı ve güvenli Turkcell Superonline veri merkezlerinde barındırabilirsiniz
  • Veri güvenliği ve operasyonel erişilebilirlik açısından yüksek standartlı servisler alabilirsiniz
  • Maliyetleri optimize ederek karlılığınızı artırabilirsiniz
  • Network ve internet servislerine kolay ve hızlı erişim alabilirsiniz
  • Veri merkezi operasyonlarında 7x24 aktif teknik destek hizmeti alabilirsiniz