Spor

2002 yılından bu yana Türkiye’de sporun en büyük destekçisi olarak TURKSPORU’nu her alanda destekliyoruz.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi

Toplumsal cinsiyet eşitliğini geliştirmek amacıyla Kadın Futbol Ligi’ne isim sponsoru olduk. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da kadınlarımızı desteklemeye devam ediyoruz.

Turkcell Kadın Futbol Ligi videosu için tıklayınız.

A Milli Erkek Futbol Takım Sponsorluğu


2002’den bu yana Türkiye Futbol Federasyonu işbirliğiyle A Milli Futbol Takımımıza sponsorluk desteği veriyoruz. 20 yıldır milli takımızın yanındayız.

A Milli Kadın Futbol Takım Sponsorluğu

Türk futbolunun ve kadın sporlarının gelişimine katkı vermek için desteğimizle hep yanlarında oluyoruz. Kadın millilerimizi de 2002’den bu yana destekliyoruz.

Turkcell Kadın Futbol Ligi videosu için tıklayınız.


Turkcell GranFondo Serisi

 

Haziran 2021’de ana sponsorluğumuzda İstanbul’da ilk kez düzenlenen dünyaca ünlü yol bisiklet yarışında, 15 ülkeden 1.000 amatör bisikletçi Boğaziçi’nin eşsiz doğal güzellikleri arasında yarışma şansına sahip oldu.Turkcell GranFondo İstanbul’da ayrıca salgın döneminde vefat eden sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik gerçekleştirilen kampanya sayesinde yarışmacılar ve yarışmacıları destekleyenler bağış için katkıda bulundu. Toplanan teknolojik atıkların geri dönüşümünden elde edilen gelir de bu eğitim bursuna eklendi.Eylül 2021’de ana sponsorluğumuzda ülkemizdeki bisiklet yarışlarına yeni bir soluk getiren Turkcell GranFondo Serisi’nin ikincisi bu kez bisikletseverleri İzmir’de buluşturdu. Dünyaca ünlü yol bisiklet yarışında, 20’den fazla ülkeden 1.500 bisikletsever pedal çevirdi.İzmir Valiliği’nin desteğiyle düzenlenen Turkcell GranFondo İzmir, yarış kapsamında gerçekleşen sosyal sorumluluk etkinliklerinde elde edilen gelirler KAHEV ve TUBISAD işbirlikleriyle orman yangınlarında ve sel felaketlerinde zarar gören ailelerin çocuklarının eğitimleri için bursa dönüştü.

Turkcell GranFondo İstanbul tanıtım filmi için tıklayınız.

Turkcell GranFondo Instagram hesabı için tıklayınız.

Bedensel Engelli Spor Federasyonu


2017 yılından bu yana ana sponsor olarak Bedensel Engelli Spor Federasyonu bünyesindeki tüm branşlarda desteğimizi sürdürüyoruz.

2017 yılı Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı videosu için tıklayınız.

2021 yılı Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı karşılama töreni için tıklayınız.

E-Milli Takım Sponsorluğu


E-Milli Takım seçmelerinin isim sponsorluğu ve e-Millilerimizin ana sponsorluğunu üstlenerek dijital oyunlar alanında da başarılarını destekliyoruz.

Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Projesi

 

5 yıl boyunca desteklediğimiz Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin resmi sponsoru olduk. Böylece Türkiye’nin spor alanında gelecekte söz sahibi olması için yeni yeteneklerin keşfedilip, uygun branşlara yönlendirilmesinde destek olduk.

Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Projesi tanıtım filmi için tıklayınız


Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu


Toplumsal kültürümüzün önemli unsurlarından geleneksel sporları da yaşatarak gelecek kuşaklara taşımak amacıyla 2019’dan bu yana Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na ana sponsor olarak destek veriyoruz.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tanıtım filmi için tıklayınız.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Instagram hesabı için tıklayınız.

Atletizm

2013 yılından bu yana Türkiye Atletizm Federasyonu’nun resmi ve ana sponsoruyuz Bu kapsamda Türkiye’de bugüne kadar amatör sporlara yapılan en büyük ve en uzun vadeli desteği sağlıyoruz. 

Yüzme


8 yıl boyunca desteklediğimiz yüzme branşında uluslararası turnuvalarda milli sporcularımız binlerce madalyanın sahibi olurken lisanslı yüzücü sayımız ise 200bin’i aştı.

Turkcell Gelibolu Maratonu

 

5 yıl boyunca gururla desteklediğimiz Türkiye’nin ilk tematik maraton yarışı olan Gelibolu Maratonu 5 bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. Üç yıldır katılımcılar adına dikilen fidanlarla oluşturulan ormana 2019 yılında da her katılımcı için 10 fidan dikildi.

Turkcell Gelibolu Maratonu videosu için tıklayınız.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup

 

Türkiye’nin uluslararası arenadaki en önemli spor organizasyonlarından biri olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup yelken yarışına 2015’ten beri verdiğimiz destekle spora olan desteğimiz ile denizlere yelken açtık.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup videosu için tıklayınız.

Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı 

 

Alaçatı’da her yıl Türkiye ve farklı ülkelerden 50 tekne ve 500 yarışmacının katıldığı Turkcell Platinum Tuna Masters etkinliğine 2016-2019 yılları arasında isim sponsoru olarak destek verdik.

Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı videosu için tıklayınız.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu

 

Türk sporunun olduğu kadar gençlerimizin de yanında olarak  70 farklı branşta, 210 üniversiteden 30 bin üniversite öğrencisine spor yapma olanağı sağlayan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun (TÜSF) ana sponsoru olduk. Sponsorluğumuz kapsamında müzik, eğlence ve sporun bir araya geldiği ve 30bin’i aşkın üniversite öğrencisinin katıldığı GNÇ SporFest’i düzenledik.
GNÇ SporFest videosu için tıklayınız.