Spor

​2002 yılından bu yana Türkiye’de sporun en büyük destekçisi olarak Türk sporunu her alanda destekliyoruz.

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi

Toplumsal cinsiyet eşitliğini geliştirmek amacıyla Kadın Futbol Ligi’ne isim sponsoru olduk. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da kadınlarımızı desteklemeye devam ediyoruz.

Turkcell Kadın Futbol Ligi videosu için tıklayınız.

A Milli Erkek Futbol Takım Sponsorluğu


2002’den bu yana Türkiye Futbol Federasyonu işbirliğiyle A Milli Futbol Takımımıza sponsorluk desteği veriyoruz. 20 yıldır milli takımızın yanındayız.

A Milli Kadın Futbol Takım Sponsorluğu

Türk futbolunun ve kadın sporlarının gelişimine katkı vermek için desteğimizle hep yanlarında oluyoruz. Kadın millilerimizi de 2002’den bu yana destekliyoruz.

Turkcell Kadın Futbol Ligi videosu için tıklayınız.


Turkcell GranFondo Serisi

 

Turkcell Granfondo; her yarışa farklı ülkelerden 2000’i aşkın amatör bisikletçi ile bisiklet severin katılımıyla gerçekleşen bir etkinliktir. Haziran 2021’de Turkcell’in isim sponsorluğunda İstanbul Beykoz’da ilk kez düzenlenen dünyaca ünlü yol bisiklet yarışının amacı; sürdürülebilirlik ile spor ve sağlığı merkeze alarak; toplumu bisiklet ve spor yapmaya teşvik etmektir. 2022 yılında İstanbul ve İzmir, 2023 yılında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın İstanbul yarışına katılmasıyla gerçekleşen yarışlarda isim sponsorluğumuzu devam ettirdik. 

Turkcell GranFondo İstanbul tanıtım filmi için tıklayınız.

Turkcell GranFondo Instagram hesabı için tıklayınız.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu


2017 yılından bu yana ana sponsor olarak Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki tüm branşlarda desteğimizi sürdürüyoruz.

2017 yılı Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı videosu için tıklayınız.

2021 yılı Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı karşılama töreni için tıklayınız.

E-Milli Takım Sponsorluğu


E-Milli Takım seçmelerinin isim sponsorluğu ve e-Millilerimizin ana sponsorluğunu üstlenerek dijital oyunlar alanında da başarılarını destekliyoruz.

Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Projesi

 

5 yıl boyunca desteklediğimiz Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin resmi sponsoru olduk. Böylece Türkiye’nin spor alanında gelecekte söz sahibi olması için yeni yeteneklerin keşfedilip, uygun branşlara yönlendirilmesinde destek olduk.

Türkiye Sportif Yetenek Tarama ve Spora Yönlendirme Projesi tanıtım filmi için tıklayınız


Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu


Toplumsal kültürümüzün önemli unsurlarından geleneksel sporları da yaşatarak gelecek kuşaklara taşımak amacıyla 2019’dan bu yana Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na ana sponsor olarak destek veriyoruz.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tanıtım filmi için tıklayınız.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Instagram hesabı için tıklayınız.

Türkiye Atletizm Federasyonu

2013 yılından bu yana Türkiye Atletizm Federasyonu’nun resmi ve ana sponsoruyuz Bu kapsamda Türkiye’de bugüne kadar amatör sporlara yapılan en büyük ve en uzun vadeli desteği sağlıyoruz. 

Türkiye Yüzme Federasyonu


2013-2021 yılları arasında desteklediğimiz yüzme branşında uluslararası turnuvalarda milli sporcularımız binlerce madalyanın sahibi oldu.Bu dönemde lisanslı yüzücü sayımız ise 200bin’i aştı.

Turkcell Gelibolu Maratonu

 

5 yıl boyunca gururla desteklediğimiz Türkiye’nin ilk tematik maraton yarışı olan Gelibolu Maratonu 5 bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. Üç yıldır katılımcılar adına dikilen fidanlarla oluşturulan ormana 2019 yılında da her katılımcı için 10 fidan dikildi.

Turkcell Gelibolu Maratonu videosu için tıklayınız.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup

 

Türkiye’nin uluslararası arenadaki en önemli spor organizasyonlarından biri olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup yelken yarışına 2015-2021 yılları arasında verdiğimiz destekle spora olan desteğimiz ile denizlere yelken açtık.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup videosu için tıklayınız.

Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı 

 

Alaçatı’da her yıl Türkiye ve farklı ülkelerden 50 tekne ve 500 yarışmacının katıldığı Turkcell Platinum Tuna Masters etkinliğine 2016-2019 yılları arasında isim sponsoru olarak destek verdik.

Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı videosu için tıklayınız.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu

 

Türk sporunun olduğu kadar gençlerimizin de yanında olarak  70 farklı branşta, 210 üniversiteden 30 bin üniversite öğrencisine spor yapma olanağı sağlayan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun (TÜSF) ana sponsoru olduk. Sponsorluğumuz kapsamında 2022 yılında müzik, eğlence ve sporun bir araya geldiği ve 30bin’i aşkın üniversite öğrencisinin katıldığı GNÇ SporFest’i düzenledik.
GNÇ SporFest videosu için tıklayınız.