Turkcell Trafik SMS

Trafik durumunu anında öğrenin!

1 TL / SMS
Hemen Al
Turkcell Turkcell Trafik SMS

Turkcell Trafik SMS Nedir?

Turkcell Trafik SMS ile bulunduğunuz veya gitmek istediğiniz bir yerin, belirlediğiniz iki konum arasındaki trafiğin durumunu hemen öğrenebilirsiniz. Yapacağınız her sorgu 1 TL!

Nasıl Kullanırım?

TRAFIK yazıp 2222'ye SMS göndererek yararlanabilirsiniz.
Trafik sorgulama işlemleri aşağıdaki gibi yapılmaktadır:
SMS İçeriği İşlem
TRAFIK Kullanıcıya bulunduğu yerin trafik bilgisi gönderilir.
TRAFIK Bakırköy Kullanıcıya bulunduğu yerden Bakırköy’e gidiş güzergahı için trafik bilgileri gönderilir.
TRAFIK Taksim Kozyatağı Kullanıcıya Taksim Kozyatağı arasındaki güzergahın trafik bilgisi gönderilir.

Abonelik işlemleri aşağıdaki gibi yapılmaktadır;
SMS İçeriği İşlem
TRAFIK ABONE Kullanıcıya bulunduğu yerin trafik bilgisi gönderilir. Her gün 08:00 – 18:00 saatlerinde SMS ve MMS olarak gönderilir.
TRAFIK ABONE Bakırköy Kullanıcıya bulunduğu yerden Bakırköy’e gidiş güzergahı için trafik bilgileri her gün 08:00 – 18:00 saatlerinde SMS ve MMS olarak gönderilir.
TRAFIK ABONE Taksim Kozyatağı Kullanıcıya Taksim Kozyatağı arasındaki güzergahın trafik bilgisi her gün 08:00 – 18:00 saatlerinde SMS ve MMS olarak gönderilir.
TRAFIK ABONE 07:00 17:30 Kullanıcıya bulunduğu yerin trafik bilgisi her gün 07:00 – 17:30 saatlerinde SMS ve MMS olarak gönderilir.
TRAFIK ABONE Bakırköy 07:00 17:30 Kullanıcıya bulunduğu yerden Bakırköy’e gidiş güzergahı için trafik bilgileri her gün 07:00 – 17:30 saatlerinde SMS ve MMS olarak gönderilir.
TRAFIK Taksim Kozyatağı 07:00 17:30 Kullanıcıya Taksim Kozyatağı arasındaki güzergahın trafik bilgisi her gün 07:00 – 17:30 saatlerinde SMS ve MMS olarak gönderilir.

 • Servisin sağlıklı sunulabilmesi açısından, sadece bu servis kapsamında gerekli olan verileriniz servis aboneliğiniz süresince ilgili iş ortağı ile paylaşılacaktır.
IPTAL TRAFIKSMS yazıp 2222’ye gönderilir.
SMS
 • TRAFIK yaz 2222’ye gönder
 • SMS ile sorgu başına vergiler dahil 1 TL.
   • Turkcell abonelerinin SMS servisi üzerinden bulundukları, gitmek istedikleri ya da verdikleri iki lokasyon arasındaki anlık trafik durumunu öğrenebilecekleri servistir.
   • Servis, SMS sorgusu ile anlık çalışabildiği gibi abonelikli olarak da çalışabilmektedir.
   • Sorgulama ya da abonelik sonucu kullanıcıya öğrenmek istediği yer/güzergah hakkında trafik bilgisini SMS ve MMS olarak iletir. MMS, harita görüntülerini de içerir.
   • Turkcell abonelerinin gitmek istedikleri lokasyonlara ne zaman varabileceğini önceden öğrenebileceği bir servistir.
   • Kullanıcılar anlık olarak gitmek istedikleri yeri sorgulayarak bilgi alabilirler. Kullanıcılar her gün rutin olarak kullandıkları güzergâhlar için abone olarak istedikleri saatte yol durumu bilgisini otomatik olarak alabilirler.
   • İstanbul’da iki yaka arasında seyahat edecek kullanıcılar SMS ile sorgulayarak hangi köprüden geçmelerinin daha hızlı olacağı bilgisine erişebilirler.
   • Tekil sorgulama ücreti 1 TL’dir.
   • Abone olan kullanıcılar aldıkları her trafik bilgi SMS’i için 1 TL ile ücretlendirilir.
  • IPTAL TRAFIK ABONE yazılıp 2222’ye gönderildiğinde abonelik iptal edilir ve kullanıcıya bu aşamadan sonra trafik SMS’leri periyodik olarak gönderilmez.