Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

Findeks Kredi Notunuzu öğrenmek için artık bankaya gitmenize gerek yok! Finansal geleceğiniz elinizin altında!

36 TL / SORGU
İncele
Turkcell Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi

Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi Nedir?

Findeks tarafından oluşturulan Kredi Notunuzu SMS ile cebinize ulaştıran bir servistir. Findeks Kredi Notu ile finansal geleceğinizi artık kendiniz yönetebilirsiniz! Findeks Kredi Notu, uzun yıllardan beri Bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notudur. Bankalar dışında diğer finansal kurumlar, reel sektör ve bireylerin referans aldıkları finansal bir karnedir.

Daha Fazla Bilgi

Findeks Kredi Notu Bileşenleri

 • Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıkları %30
  Bireysel kredi taksitlerinin ve kredi kartı ekstrelerindeki asgari ödeme tutarlarının zamanında ödenmesi Findeks Kredi Notu’nu yükselten bir unsurdur. Ödemelerin son ödeme tarihinden geç yapılması, Findeks Kredi Notu’nu olumsuz etkileyen nedenlerin başında gelmektedir.
 • Mevcut Hesap ve Borç Durumu %25
  İyi ve kötü kapanmış krediler, teminatlı veya teminatsız mevcut borç bakiyeleri ve limitler dikkate alınarak hesaba dahil edilmektedir.
 • Yeni Kredi Açılışı %20
  Henüz ödeme performansı belirli olmamakla birlikte yakın zamanda alınan krediler, kişinin risklilik oranını artıran bir unsurdur. Bununla birlikte notunu etkileme oranı göreceli olarak düşüktür.
 • Kredi Kullanım Yoğunluğu %15
  Kredi kullanan ve olumlu ödeme tarihçesine sahip olan bir kişinin Findeks Kredi Notu, hiç kredi kullanmayan ya da az kullanan bir kişiye göre daha yüksek olabilir.
 • Diğer %10

TCKN boşluk DOĞUM TARİHİNİZİ yazıp 1122’ye gönderebilirsiniz. (Ör: 12345678912 GGAAYYYY)

 • Findeks Kredi Notu, uzun yıllardan beri bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notudur. Findeks Kredi Notu, bankalardan kullanmış olduğunuz bireysel nitelikli tüm kredi ve kredili ürünlerin geçmiş verileri üzerinden oluşturulur. Findeks Kredi Notu yüksek ise daha kolay krediye erişebileceğiniz gibi daha uygun faiz oranlarıyla da kredi kullanabilirsiniz.
 • Findeks Kredi Notu, çok detaylı istatistiksel çalışmalar sonucu geliştirilmiş olan güçlü bir "karar destek ürünü"dür. Bireylerin geçmiş kredi kullanım ve ödeme davranışlarından yola çıkarak, yeni alacakları kredileri ödeme ihtimalini öngörür, bu sayede hızlı bir şekilde planlama yapabilirsiniz.
 • Findeks Kredi Notu herkes için önemli bir finansal kredibilite göstergesidir. Findeks Kredi Notu’nuzu şimdiden bilmeniz kredi alırken veya ileri vadeli bir borca girerken size avantaj sağlayacaktır. Findeks Kredi Notu'nu bilmeniz, düşükse yükseltmek için yapılacaklar konusunda bilgi sahibi olmanızı, zaten yüksekse bu seviyeyi korumanız için size yardımcı olacaktır.
 • Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. Bu dağılıma göre 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli puandır.

Abonelik olmadığı için iptal yoktur.

Diğer
TCKN boşluk DOĞUM TARİHİNİZİ yazıp 1122’ye gönderebilirsiniz. Doğum tarihinin (GGAAYYYY) olması gerekmektedir.

Her bir sorgulamanız 36 TL ile ücretlendirilir.


Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 • Findeks tarafından oluşturulan kredi notunuzu SMS ile cebinize ulaştıran bir servistir.

 • Abonelik yoktur. Kredi notunuzu TCKN boşluk DOĞUM TARİHİNİZİ yazıp 1122ye göndererek öğrenebilirsiniz.

 • Her bir sorgulama tüm vergiler dahil 36 TL ile ücretlendirilir.

 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


 • Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. Bu dağılıma göre 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli puandır.

 • Bankacılık sisteminden aktif olarak Kredi Kartı, Bireysel Kredi ve Kredili Mevduat Hesabı kullanan veya son 5 yıl içerisinde bu ürünleri kullanıp kapatmış olan tüm bireysel kullanıcıların Findeks Kredi Notu vardır. Sadece banka hesabı olan fakat hiç kredili ürün kullanmamış kişiler ile son 5 yıldır hiç kredili ürün kullanmamış olan kişiler için Findeks Kredi Notu hesaplanmaz. Hesaplanamayan özel durumlar da kredi notu talebi esnasında kullanıcıya bildirilir.

 • Findeks Kredi Notu herkes için önemli bir finansal performans göstergesidir. Findeks Kredi Notu’nu şimdiden bilmen, kredi alırken veya ileri vadeli bir borca girerken sana avantaj sağlayacaktır. Findeks Kredi Notunu bilmen, düşükse yükseltmek için yapılacaklar konusunda bilgi sahibi olman, zaten yüksekse bu seviyeyi koruman için sana yardımcı olacaktır.

 • Bilgiler aylık olarak güncellenir. Her finansal kurum bir önceki ay sonu itibarıyla müşterilerinin kredi ödeme performansına dönük bilgileri bildirir.

 • Findeks raporları açılış tarihine bakılmaksızın tüm aktif kredilerin ile son 5 yıl içerisinde kapanan tüm kredi bilgilerini kapsar. Yasal takibe alınmış ancak hala bakiyesi kapanmamış krediler, 5 yıldan daha eski olsa bile rapor kapsamındadır.

 • Risk Raporu, şahsa ilişkin konut, taşıt, tüketici kredileri ile kredi kartı ve kredili mevduat hesabı bilgilerinden oluşur. Tüm bu kullanılan ürünlere ilişkin bilgiler; finans kuruluşları tarafından düzenli olarak Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’ne iletilir ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenerek rapora konu edilir.

 • Findeks Kredi Notu’nun iyileştirilmesi ya da korunması için, Not Danışmanım Hizmeti ile Findeks uzmanları kişiye özel çözümler sunar. Not Danışmanım Hizmeti’ne findeks.com'dan ulaşabilirsiniz.