KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
500 DK HER YÖNE
8 GB İNTERNET
12 GB SOSYAL MEDYA
128 TL /AY

Katılım Kriterleri

 • 30.03.2022 tarihi itibarıyla Turkcell Yapboz Tarife altında, yurt içi her yöne 500 dk, 8 GB yurt içi internet, 12 GB sosyal medya yönüne yurt içi internet kullanımı içeren "Turkcell Yapboz Large" paket önerisi sunulacaktır. Ek olarak Turkcell Yapboz 100SMS kampanyası kapsamında yurtiçi 100 SMS sunulacaktır. Paket ücreti KDV, ÖİV dahil 128 TL olacaktır. 
 • 07.03.2022 tarihi itibarıyla paket tüm Türkiye’deki bayilere ve turkcell.com.tr ve dijital operatör kanalına açılacaktır. 
 • Turkcell Yapboz Small paketi Turkcell Yapboz tarifesi kapsamındaki özellikleri taşır. Turkcell Yapboz tarifesi kullanan müşterilerimiz Dijital Operatör üzerinden paketlerini ay içerisinde yükseltip azaltabilirler. Faturalama, fatura kesim tarihinde sahip olunan paket içerik ve fiyatına göre hesaplanır.
 • Turkcell Yapboz tarifesinin diğer özellikleri için buraya tıklayınız.
 • Turkcell Yapboz 1GB kampanyası kapsamında ilk aya özel her 3GB'a ek 1GB kazanılır.
 • Ücretlendirme periyodu dakika için 6sn, internet için 1KB’dır.
 • Paketten bu tarih itibari ile DÖLEK PAZARLAMA-MUSTAFA KORAY DÖLEK (Adana Merkez), ŞENGÜLLER MAĞAZACILIK ANONİM ŞİRKETİ (İstanbul Şişli Merkez), KUZEY KAFKAS TEKSTİL GİYİM SAN.VE DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ. (Ordu Merkez), TURKCELL SATIŞ VE DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. (İstanbul İstiklal), TAŞTANLAR TELEKOMÜN.S.İ.E.EL.G.İN.THM.İ.ML.İ.İ.LTD.Ş (Sivas Merkez), GERÇEK TELEKOMÜNİKASYON VE SERVİS HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ (Balıkesir Merkez), YILDIZLAR ELEKTRONİKSAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. (İstanbul), YİĞİTLER 1 İLET.İNŞ.GID.HAY.VE TAR.ÜR.İTİHR.SA.VE Tİ.LTD.ŞTİ (Diyarbakır Merkez), YILDIZLAR ELEKTRONİKSAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. (İstanbul Sultanbeyli), ERPA TEKNOLOJİ HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (Ankara Kızılay), ERPA TEKNOLOJİ HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ (Ankara) Turkcell şubelerinden yeni bir hat alımı ve numara taşıma yaparak Turkcell bireysel Faturalı'ya gelen ses hattı müşterileri yararlanabilir.
 • Paket içeriğinin aşağı yönlü değiştirildiği hallerde; halihazırda yapılmış kullanımın miktarı, değişiklik sonucu tercih edilen kullanım hakkı miktarının %80’ininden fazlaysa veya aşağı yönlü değişiklik abonenin halihazırda kullanım yaptığı miktara denk gelecek şekilde yapıldıysa geçmişe yönelik %80 ve %100 bilgilendirmesi gitmez.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Paket faydaları bittiğinde müşteriler, devam eden kullanımlarında yurt içi her yöne konuşma için her 250 dakikası 12 TL (KDV, ÖİV dâhil), yurt içi her yöne kısa mesaj kullanımında her 250 SMS için 12 TL (KDV, ÖİV dâhil) ve yurt içi cepten internet kullanımında 1GB için 12 TL (KDV, ÖİV dâhil) ödeyeceklerdir. 15.03.2022 itibariyle yurt içi her yöne konuşma için her 250 dakikası 16 TL (KDV, ÖİV dâhil), yurt içi her yöne kısa mesaj kullanımında her 250 SMS için 16 TL (KDV, ÖİV dâhil) ve yurt içi cepten internet kullanımında 1GB için 16 TL (KDV, ÖİV dâhil) ödeyeceklerdir.
 • 250 dakika veya 1000 sms kullanımları en fazla 10'ar defa tekrar eder, sonrasında 56,7 kuruş/dk veya 40,75 kuruş/sms ücretli kullanıma devam edilir.
 • İnternet kullanımı için 10 adet internet aşımından sonra internet kullanımı durdurulur ve ek ücret yansıtılmaz. 10. kez 1 GB faydasını bitiren müşteriler SMS ile talepte bulunup internet kullanımına devam edebilirler. ONAY DEVAM 2 GB yazıp 2200'a gönderilmelidir. Talepte bulunan müşteriler, ilgili fatura döneminin sonuna kadar ilk 2 GB ücretsiz olacak şekilde, sonraki her 2 GB 24 TL olacak şekilde ücretlendirilecektir. 2 GB’lık kullanımlar da 10 defa ile sınırlı olup bitişinde müşterilerin kullanımı durdurulacak ve ek ücret yansıtılmayacaktır. Her fatura döneminde, kullanıma devam etmek isteyen müşteriler, SMS ile yeniden talepte bulunmalıdır.
 • Paket içerisinde verilen internet faydasının 4.5G şebekesinde üst hız limiti 100mbps, 3G şebekesinde üst hız limiti 63.2mbps olacaktır.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım(P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Paket dahilinde verilen faydalar yurt içi kullanım için geçerli olacaktır.
 • Paket dahilinde verilen ve kullanılmayan faydalar bir sonraki fatura dönemine devretmemektedir.
 • 755'li numaralar, 444'lü numaralar, 1 ile başlayan ücretli 3 haneli numaralar paket kapsamındadır.
 • Bu numaralar dışındaki 118'li numaralar, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralarına doğru yapılan arama ücretleri yararlanılan tarifedeki ücretlendirmelerden farklıdır, tarifede belirtilen ücretler veya var ise ücretsiz görüşme süreleri bu servisleri kapsamamaktadır.
 • Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.
 • FCT cihazlarına takılan hatlar bu paketten yararlanamazlar.
 • Paket dahilinde sunulan faydalar 3.şahıslara transfer edilemez.
 • Bu tarife paketine geçiş yapan müşterilerimiz yurtiçi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır.
 • Paketin yurt içi her yöne ses ve alınır ise SMS faydaları KKTCELL yönüne de geçerlidir. 
 • 10.02.2022 - 15.03.2022 tarihi arasında Turkcell Yapboz Tarife altında, yurt içi her yöne 500 dk, 10 GB yurt içi internet, 10 GB sosyal medya yönüne yurt içi internet kullanımı içeren "Turkcell Yapboz Large" paket önerisi sunulacaktır. Ek olarak Turkcell Yapboz 100SMS kampanyası kapsamında yurtiçi 100 SMS sunulacaktır. Paket ücreti KDV, ÖİV dahil 102 TL olacaktır.15.03.2022 - 30.03.2022 arasında paket ücreti KDV, ÖİV dahil 136 TL olacaktır. 

Ücretlendirme

 • Turkcell Yapboz Large paket önerisinde yurt içi her yöne 500 dk, 8 GB yurt içi internet, 12 GB sosyal medya yönüne yurt içi internet kullanımı bulunmaktadır. Ek olarak Turkcell Yapboz 100SMS kampanyası kapsamında yurtiçi 100 SMS sunulacaktır. Paket ücreti KDV, ÖİV dahil 128 TL olacaktır.
 • Turkcell Yapboz Large paketi Turkcell Yapboz tarifesi kapsamındaki özellikleri taşır. Turkcell Yapboz tarifesi kullanan müşterilerimiz Dijital Operatör üzerinden paketlerini ay içerisinde yükseltip azaltabilirler. Faturalama, fatura kesim tarihinde sahip olunan paket içerik ve fiyatına göre hesaplanır.
 • Turkcell Yapboz tarifesinin diğer özellikleri için buraya tıklayınız.
 • Ücretlendirme periyodu dakika için 6sn, internet için 1KB’dır.
 • Kampanya kapsamında verilen faydaların limit bilgileri nelerdir? Faydalar hangi yönlere geçerlidir?
  Turkcell Yapboz teklifleri; paketini kendin oluşturabileceğin ve istediğin zaman değiştirebileceğin teklif yapısıdır. Üstelik kontratsızdır. 
  30.03.2022 tarihi itibarıyla Turkcell Yapboz Tarife altında, yurt içi her yöne 500 dk, 8GB yurt içi internet, 12GB sosyal medya yönüne internet kullanımı içeren "Turkcell Yapboz Large" paket önerisi sunulacaktır.Ek olarak Turkcell Yapboz 100SMS kampanyası kapsamında yurtiçi 100 SMS sunulacaktır. Sosyale Medya yönüne internet; Facebook, Twitter, Instagram, Youtube'u kapsar. Reklam gösterimlerini kapsamaz. 

  10.02.2022 - 30.03.2022 tarihleri arasında Turkcell Yapboz Tarife altında, yurt içi her yöne 500 dk, 10GB yurt içi internet, 10GB sosyal medya yönüne internet kullanımı içeren "Turkcell Yapboz Large" paket önerisi sunulmuştur. 
  Kampanya  her ay yenilenir mi? Yenilendiğinde bilgilendirme SMS’i gelir mi?
  Evet, paket her ay otomatik olarak yenilenecektir. Hayır, bilgilendirme SMS'i gelmez. 

 • 10.02.2022 tarihi itibari ile Turkcell Yapboz tekliflerinden yeni bir hat alımı ve numara taşıma yaparak Turkcell bireysel Faturalı'ya gelen ses hattı müşterileri yararlanabilir. 

 • Turkcell Yapboz tekliflerinden yararlanmak için Turkcell bayi veya turkcell.com.tr üzerinden herhangi bir Turkcell Yapboz paket seçimi yapılır. Hat açıldıktan sonra Dijital Operatör üzerinden "Mevcut Paket ve Tarifem" başlığında "Paket Detayı" butonuna tıklayarak isteğe göre paket içeriği yükseltilip alçaltılabilir.

 • Hayır, devretmez. 

 • Paket değişikliği yapılmadığı veya yukarı yönlü değişiklik yapıldığı dönemlerde bildirimler SMS ile gelir. Paket içeriğinin aşağı yönlü değiştirildiği hallerde; halihazırda yapılmış kullanımın miktarı, değişiklik sonucu tercih edilen kullanım hakkı miktarının %80’ininden fazlaysa veya aşağı yönlü değişiklik abonenin halihazırda kullanım yaptığı miktara denk gelecek şekilde yapıldıysa geçmişe yönelik %80 ve %100 bilgilendirmesi gitmez.

 • KALAN yazıp 2200'a kısa mesaj gönderdiğinizde veya Dijital Operatör uygulamasından ücretsiz olarak fatura kesim tarihinize kadar paketinizden kalan dakika/ internet bilgilerini öğrenebilirsiniz.

 • Hattınızı başka bir numaraya yönlendirmeniz durumunda yapacağınız görüşmelerinizde paket dakikalarınız geçerli olmaz. Yönlendirme servisimizin ücretlendirme bilgileri için lütfen tıklayın.

 • Hayır, sınır bulunmamaktadır.

 • Turkcell Yapboz teklifleri kapsamındaki içerikler günde en fazla 5 defa olacak şekilde değiştirilebilir. Fatura kesim gününde değişiklik yapılamaz. Paket değişikliği sadece Dijital Operatör üzerinden yapılır. 

 • Kampanyanızı iptal ettirdiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakika ve internet kullanımınız fatura kesiminizde silinir ve iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olur.

 • Numara değişikliğinde ve fatura dönem değişikliğinde devam eder, diğer durumlarda devam etmez.

 • Özel Servis Numaraları ve 444’lü Aramalarla ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

 • Hayır, edilemez

 • Turkcell Yapboz tekliflerinde paket değişikliğinde ücret her yükseltme ve alçaltma için websitesinde belirtildiği şekildedir.
  Sosyal medya yönüne internet; Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube yönüne yapılan kullanımları kapsar. Reklam gösterimleri ve uygulama dışına yapılan yönlendirmeler dahil değildir.

 • Evet, dilediğiniz faydanızı sıfırlayabilirsiniz. Minimum paket tutarına kadar istediğiniz kombinasyonu seçebilirsiniz. Paket faydalarından herhangi birini azaltmak veya sıfırlamak için o yöne hiç kullanım yapılmamış olması gerekir.
  Örneğin paketinizde 10GB – 500DK – 1000SMS olsun. Ve değişiklik yapacağınız güne kadar 4GB, 100DK kullanım yapılmış olsun. Paket içeriğini azaltırken internetinizi en az 4GB’a, dakikanızı en az 250DK’a kadar düşürebilirsiniz. SMS kullanımı hiç yapılmamış olduğundan tamamen sıfırlanabilir.

 • Turkcell Yapboz teklifindeyseniz paketinizi Dijital Operatör üzerinden yükseltip azaltabilirsiniz. Bunun için Dijital Operatör açılış ekranında Mevcut Tarifem ve Paketlerim başlığındaki “Paket Detayı” butonuna tıklanması yeterlidir. Tıklandığında açılan alanda üstte gösterildiği gibi sağa sola kaydırarak fayda miktarınızı belirleyebilirsiniz

 • Turkcell Yapboz tekliflerinde Turkcell Yapboz 100SMS Kampanyası kapsamında ücretsiz olarak sizlere her ay 100SMS hakkı sunuyoruz. Bu hak sıfırlanamaz. 100SMS ücretsizdir.

 • Farklı bir pakete istediğiniz zaman geçebilirsiniz. Turkcell Yapboz teklifleri kontratsız olduğundan cayma ödemezsiniz.

 • Her fatura döneminde fatura ücreti belirlenirken Turkcell Yapboz teklifindeki son seçime bakılır. Örneğin fatura dönemi her ayın 1’i olan bir müşterimiz için; ayın 5’i, 10’u ve 30’unda paket değişikliği yapmış olsun. Fatura kesim gününde o anda paketinizde hangi içerik varsa ona bakılır yani ayın 30’unda yapılan değişikliğe göre paketinizde bulunan faydalara bakılarak ilerlenir. Daha somutlaştırmak gerekirse; ayında 1’inde 12GB – 250DK ile pakete başlayan bir müşteri ayın 5’inde ek 1GB alarak 13GB – 250DK, ayın 10’unda ek 250DK alarak 13GB – 500DK, ayın 30’unda kullanmadığı 3GB ve 250DK’yı silerek 10GB – 250DK paketini oluşturmuş olsun. Fatura günü 10GB – 250DK içeriği üzerinden kullanımlar da dikkate alınarak fatura ücreti oluşturulur.
  Değişiklik yapılmayan aylarda bir önceki aydaki son seçim devam eder. 

 • Yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
  Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Kapat
Yardım ister misiniz?