Daha Fazla Bilgi

 • GNÇ uygulaması kullanıcılarına fayda ve fırsatlar sunarak iletişim ve tanıtım yapılan bir dijital platformdur. Detaylı bilgi almak ve uygulamayı indirmek için www.turkcell.com.tr/gnctrkcll adresini ziyaret ediniz.
 • Kampanyadan IOS ve Android işletim sistemli, cihazına GNÇ uygulamasını indiren, tüm Turkcell Bireysel, Faturalı ve Hazır Kart, aktif, ses aboneleri yararlanabilir.
 • Kullanıcı ana hat sahibi değilse sunulan ücretli paket avantajlarından yararlanamaz.
 • Kampanya kapsamında GNÇ uygulaması içinde Turkcell telefon numaraları ve şifreleriyle giriş yapan Turkcell aboneleri uygulama içinde “Çatlat” adlı bölüme girerek kampanyadan faydalanabilecekleri haftanın 2 gününü belirleyecek ve kendilerine bildirilen hediye ve fırsatlardan yararlanma hakkı alabilecekleri günlerde uygulama içine girip haklarını alabileceklerdir.
 • Kampanyadan 1 hafta içerisinde en fazla 2 ayrı günde faydalanılabilir. Turkcell bu hakkı istatistiksel modellerle belirleyeceği kitlelere dönemsel olarak artırarak ek kampanyalar sunabilir.
 • Kampanyadan faydalanmak için kullanıcıların uygulamayı kullandıkları cihazın ayarlar menüsünden GNÇ uygulaması için konum izni vermeleri gerekmektedir.
 • Uygulama içerisinde belirlenen ve telefon numarasına tanımlanan kampanya günleri değiştirilemez. Turkcell gün değiştirme hakkını dönemsel olarak ek kampanyalarla kullanıcılara sunabilir.
 • Kampanya günleri uygulama içinde istatistiksel modellere göre oluşturulmuş olup, her kullanıcıya haftanın 2 günü kampanyadan yararlanma hakkı tanınır.
 • Hediye ve fırsat paketlerinin abonelere dağılımı istatistiksel modellere göre oluşturulmuş şu gruplara göre yapılacaktır: Cihazında GNÇ uygulaması yüklü ve 4.5G altyapısını kullanan abonenin kampanyadan faydalanmak istediği anda bulunduğu lokasyon ve saat dilimi belirlenir (sistem altyapısı bir gün 00:00’dan başlayarak 23:59’a kadar dörder saat Aralıklarına bölen 6 saat dilimi olarak sayılmaktadır). Bu lokasyon ve saat diliminin son 30 gündeki kapasite kullanım yoğunluk değerleri belirlenir. Abone kampanyadan faydalanmak istediği anda, içinde bulunduğu lokasyon ve saat dilimindeki son 30 günlük kapasite kullanım yoğunluk değerlerinin en büyüğü %40’dan küçük ise ve kapasite kullanım yoğunluk değerleri büyükten küçüğe sıralandığında en büyük %10’luk dilimdeki kapasite kullanım yoğunluğu değeri %30’dan küçük ise, içinde bulunduğu lokasyon ve saat dilimindeki son 30 günlük yoğunluk değerlerinin en büyüğü %40’a eşit veya büyük, %55’den küçük ise ve kapasite kullanım yoğunluk değerleri büyükten küçüğe sıralandığında en büyük %10’luk dilimdeki kapasite kullanım yoğunluğu değeri %45’den küçük ise, içinde bulunduğu lokasyon ve saat dilimindeki son 30 günlük yoğunluk değerlerinin en büyüğü %55'e eşit veya büyük, %70’den küçük ise ve kapasite kullanım yoğunluk değerleri büyükten küçüğe sıralandığında en büyük %10’luk dilimdeki kapasite kullanım yoğunluğu değeri %60’dan küçük ise, içinde bulunduğu lokasyon ve saat dilimindeki son 30 günlük yoğunluk değerlerinin en büyüğü %70’e eşit veya büyük, %75’den küçük ise ve kapasite kullanım yoğunluk değerleri büyükten küçüğe sıralandığında en büyük %10’luk dilimdeki kapasite kullanım yoğunluğu değeri %65’den küçük ise, içinde bulunduğu lokasyon ve saat dilimindeki son 30 günlük yoğunluk değerlerinin en büyüğü %75 e eşit veya büyük, %85’den küçük ise ve kapasite kullanım yoğunluk değerleri büyükten küçüğe sıralandığında en büyük %10’luk dilimdeki kapasite kullanım yoğunluğu değeri %75’den küçük ise, içinde bulunduğu lokasyon ve saat dilimindeki son 30 günlük yoğunluk değerlerinin en büyüğü %85’e eşit veya büyük ise ve kapasite kullanım yoğunluk değerleri büyükten küçüğe sıralandığında en büyük %10’luk dilimdeki kapasite kullanım yoğunluğu değeri %75’eşit veya büyük ise, veya Turkcell abonesi olup 4,5 G altyapısını cihazında kullanmıyorsa abone hediye ve fırsat tekliflerinden bir tanesinden faydalanma hakkı kazanacaktır.
 • *: Yukarıda yüzde (%) olarak bahsedilen değerler 4.5 G sahasının kullanım yoğunluğunu değerini (%0-%100 aralığında) ifade etmek için kullanılmıştır.
 • Ek olarak abonelere tarife, sinyal aldıkları lokasyon, yaş, Turkcell'e geldikleri yıl, ödeme tipi ve abonelik tipi bilgilerine ya da aşağıdaki kriterlere göre algoritma tarafından belirlenecek şekilde ek hediyeler sunulabilecektir: Son ay önceki 3 ay ortalamasına göre yurt içi ses harcamasını yüzde 14 ve üzeri arttıran, rakip operatör numaralarını arama sayısı önceki 3 ayın ortalamasına göre yüzde 34 ve üzerinde artış gösteren ve son 3 aylık ortalamada, sahip olduğu ses, SMS veya data paketi kullanım oranı yüzde 86’dan fazla olan müşteriler. Son 6 ayda en az 3 defa bir önceki ay gelen fatura tutarını geçen, 330 günden daha az zamandır mevcut paketinde olan veya Turkcell'e numarasını 2 defadan fazla taşımış olan ve son ay Turkcell yönüne yapılan çağrı adedinin bütün çağrılara oranı yüzde 23 ve altında olan müşteriler. Son 3 ayda 3G şebekesi üzerinden yaptığı veri kullanımının 2G şebekesi üzerinden yaptığı veri kullanımına oranı yüzde 50’nin altında olan, son 3 ayda en az 2 defa data paket aşımı gerçekleştirmiş ve diğer operatör yönüne konuşma süresi önceki 3 aya kıyasla en az yüzde 9 artmış olan müşteriler. Son 3 ayda rakip operatörlerden aldığı arama adedinin, aldığı toplam arama adedine oranı yüzde 45’in üzerinde olan, son 6 ay fatura itirazı nedeniyle çağrı merkezini arama sayısı Turkcell genel ortalamasının üzerinde olan, 330 günden daha az zamandır mevcut paketinde olan müşteriler. Son 3 ayda çağrı kesilme adedinin toplam konuşma adedine oranı yüzde 3’ün üzerinde olan, akıllı telefonu olup son 3 aylık ortalama 3G şebekesini kullanma oranı Turkcell genel ortalamasının altında olan, son 3 aylık rakip operatörü arama dakikasının toplam arama dakikasına oranı yüzde 50’nin üzerinde olan müşteriler.
 • Mevcut kurallara ek olarak abonelere tarife, sinyal aldıkları lokasyon, yaş, Turkcell'e geldikleri yıl, ödeme tipi, abonelik tipi, Turkcell müşterisi olurken işlem yapılan il, Turkcell satış kanallarındaki alışveriş davranışları ve harcama miktarları bilgilerine ya da aşağıdaki kriterlere göre algoritma tarafından belirlenecek şekilde Turkcell’in belirlediği dönemlerde ek veya özel hediyeler ve teklifler sunulabilecektir.
 • Aboneler aşağıdaki tablodaki hediye ve fırsatlara ek olarak marka işbirliklerinin sağlayacağı faydaları da kazanabileceklerdir.

HEDİYELER ve FIRSATLARDETAYLAR
1 Saatlik 1 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 1 saat boyunca geçerlidir.
3 Saatlik 1 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 3 saat boyunca geçerlidir.
6 Saatlik 1 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 6 saat boyunca geçerlidir.
6 Saatlik 1 GB Youtube
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 6 saat boyunca geçerlidir.
9 Saatlik 1 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 9 saat boyunca geçerlidir.
9 Saatlik 1 GB Youtube
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 9 saat boyunca geçerlidir.
12 Saatlik 1 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 12 saat boyunca geçerlidir.
12 Saatlik 1 GB Youtube
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 12 saat boyunca geçerlidir.
12 Saatlik 1 GB Instagram
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 12 saat boyunca geçerlidir.
Günlük 1 GB Youtube
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 24 saat boyunca geçerlidir.
Günlük 1 GB Instagram
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 24 saat boyunca geçerlidir.
Günlük 1 GB Tiktok
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 24 saat boyunca geçerlidir.
Günlük 1 GB İnternetHediye aktivasyon SMS'i sonrasında 24 saat boyunca geçerlidir.
Günlük 2 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 24 saat boyunca geçerlidir.
Haftalık 1 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Günlük 1.000 SMS
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 24 saat boyunca geçerlidir.
Haftalık 2 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Haftalık 3 GB İnternetHediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Haftalık 5 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Haftalık 1 GB YoutubeHediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Haftalık 1 GB InstagramHediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Haftalık 1 GB Tiktok
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Haftalık 3 GB PUBGHediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Haftalık 5 GB PUBG & YoutubeHediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Aylık 1 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 30 gün boyunca geçerlidir.
Aylık 5 GB İnternet
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 30 gün boyunca geçerlidir.
15 TL’ye 1 GB İnternet
İnternet paketi bilgi SMS’i sonrası abonenin göndereceği aktivasyon SMS'i ile 1 gün boyunca 1 GB olmak üzere tanımlanacaktır. Katılım detayları aşağıdadır.
23 TL’ye 1 GB İnternet
İnternet paketi bilgi SMS’i sonrası abonenin göndereceği aktivasyon SMS'i ile 2 gün boyunca 1 GB olmak üzere tanımlanacaktır. Katılım detayları aşağıdadır.
44 TL’ye 2 GB İnternet
İnternet paketi bilgi SMS’i sonrası abonenin göndereceği aktivasyon SMS'i ile 2 gün boyunca 2 GB olmak üzere tanımlanacaktır. Katılım detayları aşağıdadır.
20 TL’ye 2 GB İnternet
İnternet paketi bilgi SMS’i sonrası abonenin göndereceği aktivasyon SMS'i ile 1 gün boyunca 2 GB olmak üzere tanımlanacaktır. Katılım detayları aşağıdadır.
20 TL’ye 1 GB İnternet
İnternet paketi bilgi SMS’i sonrası abonenin göndereceği aktivasyon SMS'i ile 2 gün boyunca 1 GB olmak üzere tanımlanacaktır. Katılım detayları aşağıdadır.
54 TL’ye 3 GB İnternet
İnternet paketi bilgi SMS’i sonrası abonenin göndereceği aktivasyon SMS'i ile 3 gün boyunca 3 GB olmak üzere tanımlanacaktır. Katılım detayları aşağıdadır.
Paycell Hediye Dünyam’da geçerli 1.000 Puan
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.
Paycell Haftalık 1GB Değerinde 2500 Puan
Hediye aktivasyon SMS'i sonrasında 7 gün boyunca geçerlidir.

 • Ücretli İnternet Fırsatları Katılım Detayları: Çatlat Hediyeni Kap Kampanyası kapsamında GNÇ uygulaması içinde Turkcell telefon numaraları ve Turkcell şifreleri ile giriş yaptıktan sonra uygulama içinde Çatlat bölümünden KDV ve ÖİV dahil belirtilen paket ücreti karşılığında internet kampanyasından yukarıda belirtilen istatistiksel modellere göre yararlanma hakkı kazanan kişiler faydalanabilir. Belirtilen koşulları sağlayarak kampanyadan ücretli internet paketi almaya hak kazanan abonelere SMS yoluyla bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Abone gelen bilgilendirme SMS’ini ücretsiz olarak 24 saat içinde gelen SMS'te belirtilen şekilde yanıtlayarak kampanyadan faydalanma süresini başlatabilir.
 • GNÇ Dolu Fırsat 40 GB, GNÇ Dolu Fırsat 50 GB, GNÇ Dolu Fırsat 10GB, GNÇ Dolu Fırsat 20GB, GNÇ Dolu Fırsat 30GB, GNÇ Dolu Fırsat 10 GB, GNÇ Dolu Fırsat 20 GB, GNÇ Dolu Fırsat 30 GB, GNÇ Dolu Dolu 40 GB, GNÇ, GNÇ Dolu Dolu 10 GB Pos, GNÇ Favorim 5 GB, GNÇ Favorim 10 GB, GNÇ Dolu Dolu 50 GB, GNÇ Dolu Dolu 30 GB, Gnç Dolu Dolu 10 GB, Gnç Dolu Dolu 20 GB, GNÇ Favorim 50 GB, GNÇ Favorim 25 GB, GNÇ Favorim 5 GB, GNÇ Favorim 10 GB, GNÇ Favorim 25 GB, GNÇ Aynen Favorim 25 GB, GNÇ Favorim 50 GB, GNÇ Dolu Dolu 40 GB, GNÇ Dolu Dolu 50 GB GNÇ Yeni Favorim 10 GB, GNÇ Yeni Favorim 25 GB, GNÇ Yeni Favorim 10 GB, GNÇ Yeni Favorim 25 GBpaketlerini alarak yeni tesis ya da numara taşıma yoluyla Turkcell bireysel faturalı ve faturasız abonesi olan müşterilerimize Çatlat Hediyeni Kap kampanyası kapsamında kontratlarının ilk 6 ayı boyunca 30 günde 1 kez olmak üzere haftalık 2 GB internet paketi hediye edilecektir. Faturasız bireysel aboneler ilk 6 aylarında belirtilen faturasız paketlerden biri dışında paket yüklemesi yapmaları durumunda o dönem içinde Çatlat’tan Haftalık 2 GB internet faydasından yararlanamazlar. Kampanya kapsamında verilen faydalardan kalan miktarın sorgusu GNÇ uygulaması ve SMS ile yapılabilir.
 • Paycell 1000 Hediye Puan hediyesi müşterinin Paycell hesabı olup olmamasından bağımsız olarak yüklendiğinde SMS ile bildirilir ve geçerlilik süresi aktivasyon SMS’inden itibaren 7 gündür. Paycell uygulamasında yer alan Hediye Dünyam’dan görüntülenebilir. Hediyeyi halihazırda Paycell müşterisi olan kullanıcılar Paycell uygulamasında yer alan Hediye Dünyam bölümü üzerinden kullanabilir. Paycell müşterisi olmayan kullanıcılar Paycell uygulamasını cihazlarıyla uyumlu uygulama mağazalarından ücretsiz indirerek kayıt olup hesap oluşturduktan sonra 1000 puanı Hediye Dünyam’da kullanabilirler. 
 • Tüm paketler yurt içi kullanımlarda geçerlidir, kullanılmadığında sonraki dönemlere devretmez, 3. kişilere transfer edilemez, ticari gelir elde etmek amacıyla kullanılamaz, satılamaz.
 • GNÇ Çatlat Hediyeni Kap Kampanyası kapsamında elde edilen internet paketlerinin kullanımı mevcut ücretli faturasız paket ve tarife kullanımlarından önceliklidir ve kullanım hakları sona erdiğinde müşteriler kendi tarife/kampanyaları üzerinden ücretlendirilir. Diğer Turkcell kampanyalarından kazanılan ücretsiz hediye paketlerin kullanımı Çatlat Hediyeni Kap kampanyası kapsamında satın alınan ücretli paketlerin kullanımından önceliklidir. 
 • İnternet erişim noktası, Blackberry cihazları tarafından kullanılan Blackberry erişim noktası ve 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları paketlere dahil değildir.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Paket tanımlamaları yapıldığında aboneye SMS ile bildirilir.
 • GNÇ uygulaması içinde Çatlat bölümünde ücretli internet fırsatlarından yararlanma hakkı kazanan faturasız hat kullanıcısı aboneler için abone, onay SMS’ini gönderdikten sonra bakiye kontrolü yapılır. Yeterli bakiye bulunmaması durumunda internet paketi tanımlaması yapılmaz. Yetersiz bakiye nedeniyle aktiflenemeyen kampanyadan (paket bildirim SMS’i geldikten sonraki 24 saat içinde) yeterli bakiye yüklemesi sonrası tekrardan onay SMS’i gönderilerek faydalanılabilir.
 • Kampanya sonucu yüklenen paketlerin kullanımı mevcut ücretli paketlerden önceliklidir ve kullanım hakları sona erdiğinde müşteriler kendi tarife/kampanyaları üzerinden ücretlendirilir.
 • Turkcell kampanya içeriğini değiştirme, kapsamını sınırlama ve/veya genişletme hakkını saklı tutar.