İştiraklerimiz

​​​​Turkcell, yurt içi ve yurt dışı iştirakleri ile geniş bir coğrafyada iletişim faaliyetlerini sürdürüyor.​​​

Global Tower - TÜRKİYE

2006 yılında 100% Turkcel iştiraki olarak “İletişimi heryere taşıyoruz” vizyonuyla kurulan Global Tower Türkiye’nin ilk ve tek telekomünikasyon altyapı operatörüdür. Sektöre kule hizmetleri sunarak giren Global Tower, bugün Telekom operatörleri, medya, internet servis sağlayıcıları, enerji, kamu kurum ve özel kuruluşları ve diğer ilgili sektörlerin telekomünikasyon altyapı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
www.globaltower.com.trLifecell – UKRAYNA

Ukrayna'nın ilk 3G operatörü olma gururunu yaşayayan Lifecell, life:) adıyla 2005 yılında kurulmuş ve Turkcell Euroasia üzerinden %100 oranında hisse ile dolaylı olarak iştirak edilen bir Turkcell markasıdır. Akıllı telefon kullanıcılarının değişilmez operatörü olma amacıyla Lifecell inovasyonu ve yeniliği Ukrayna pazarında; hız ve kapsama kriterlerini önplanda tutarak hizmet vermektedir.

 • TarihAçıklama
  21.12.2015
  Lifecell’den yeni proje: “Jump into life:)”
   
  Ukrayna’nın yenilikçi operatörü Lifecell, sosyal-eğitim projesini duyurdu. Ukrayna’nın en başarılı üniversitelerinden aktif ve başarılı öğrencilerin profesyonel dünya ile buluştuğu projede life:), gençleri iş dünyasına hazırlamayı hedefliyor.

  Jump into life:) projesi kapsamında gerçekleşecek olan IT, Telekomunikasyon, Hukuk, Pazarlama, Finans ve diğer alanlarda birçok başarılı profesyonelin katılımıyla, gençler sadece iş dünyasına dair en son teorik bilgileri öğrenmekle kalmayıp, mentorların ışığında bir çok probleme çözüm üretebilme süreçlerini de tecrübe edecekler. 

  Daha fazla bilgi tıklayınız
  21.12.2015
  Lifecell akıllı telefon penetrasyonu artmaya devam ediyor

  Her yıl hatta her hatta çeyrek dönemde artan akıllı telefon penetrasyonu, life:)’ın akıllı telefon kullanımında lider opetör konumunu güçlendirmeye devam ediyor.  Akıllı telefon penetrasyonun 4.8 milyon cihaza ulaşmasıyla Lifecell ağındaki akıllı telefonların oranı %45 olarak gerçekleşti. Lifecell, yıllık %18,2 olarak kaydedilen akıllı telefon artısına paralelelinde 3G servisinin kapsama alanını genişleterek müşterilerine hızlı ve kaliteli iletişim hizmeti sunmaya devam edecek .
  21.12.2015
  Lifecell’e Grand Prix Ödülü

  Bu sene Ukrayna’da onuncusu yapılan Effie Awards’a 3G+ lansman kampanyasıyla katılan Ukrayna’nın yenilikçi operatörü Lifecell iki ödüle layık görüldü. Reklam filminde Ukrayna’nın ilk astronotu Leonid Kadenyuk’u kullanan Lifecell, Telekomunikasyon servisleri kategorisinde Grand Prix ve ürün lansmanı kategorisinde Silver Award kazandı. 

  Video için tıklayınız
Kuzey Kıbrıs Turkcell - KKTC

Kuzey Kıbrıs Turkcell sağladığı hizmet ve sunduğu ürünler ile ada sakinlerine çağın en ileri iletişim teknolojileriyle hizmet vermektedir. 3G teknolojisini 2008 yılında adaya taşıyan Kuzey Kıbrıs Turkcell, Türkiye'de olduğu gibi KKTC'de de lider iletişim operatörüdür.

 • Tarih
  21.12.2015
  Kuzey Kıbrıs Turkcell ile fidan dikimi

  Çevre koruma bilinci ile kurulduğu günden bu güne Kuzey Kıbrıs’a çevre konusunda birçok yatırım yapan Kuzey Kıbrıs Turkcell, her yıl geleneksel hale gelen fidan dikimi etkinliği ile gelecek nesillere çevre bilinci aşılamak adına ilkokul öğrencileri ile fidan dikim etkinlikleri düzenledi. Beşparmak Dağları’ndan Karpaz Yarımadası’na ve 70 bini aşan dikti, ormanlar yarattı.


  21.12.2015
  Cafe Down  ve Engelsiz Çiçekler Serası Sponsorluğu

  Kuzey Kıbrıs Turkcell'in ana sponsorluğunda Mayıs 2013 tarihinde açılan ve adada bir ilk olan Cafe Down'da 20’den faza down sendromlu ve zihinsel engelli genç çalışıyor. Gazimağusa'daki 18 Yaş Üstü İrfan Nadir Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin gelişimlerini ve sosyal hayata adapte edilmelerini hedefleyen Cafe Down, her gün onlarca misafiri ağırlayarak down sendromlu gençlerin gelişimlerine katkıda bulunmaya devam edecek.

  Adres:

  İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi /  Canbulat Stadyumu /  Kaleiçi – Gazimağusa


  21.12.2015
  Kuzey Kıbrıs Turkcell’den Wi-Fi hizmeti

  Kuzey Kıbrıs Turkcell, müşterilerinin internet ihtiyaçları için teknolojisi ve uygun teklifleriyle en iyi çözümleri sunarak mobil internet şebekesine yatırımlarını sürdürüyor. Her geçen gün yenilenen teknolojisiyle bir ilke daha imza atarak sınırsız ve ücretsiz Turkcell Wi-Fi projesini hayata geçirdi.

  Başkent Lefkoşa’nın en yoğun caddesi Dereboyu’nda başlatılan proje, 5 aylık bir çalışmanın ardından Nisan 2015’de tamamlandı. Böylece ekonominin ve eğlencenin kalbi konumundaki Dereboyu Caddesi’nde Turkcell Platinum müşterilerine özel Wi-Fi hizmeti hayata geçirilmiş oldu.

  Kuzey Kıbrıs Turkcell, teknolojiyi ve insanı odağına alarak sürdürdüğü yatırımlarıyla 16 yıldır olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ın en beğenilen şirketi olmaya devam edecek.
Best - BELARUS

Pazar liderliği için mücadele eden, yüksek teknoloji ve hayatı kolaylaştıran çözümler sunmayı hedefleyen Life:) Belarus, Turkcell'in yenilikçi anlayışının Belarus'daki temsilcisidir. Pazara girdiği 2008'den itibaren Belarus'a çeşitliliği ve fırsat sunmayı hedeflemiş atan Life:) Belarus, servislerinin temeline genç, dinamik ve olumlu marka kimliğini yerleştirmiştir.Azercell - AZERBAYCAN

Hayat Azercell ile güzel sloganıyla yola çıkan ve hizmet veren Azerbaycan'ın en büyük telekominikasyon şirketi Azercell, Avrupa standartlarında sertifikalanmış servisiyle coğrafyasının %99,8'ini kapsamış durumda. Azercell, sadık kaldığı anlayışıyla pazar liderliğine koruyarak Turkcell kalitesini Türkiye dışında temsil devam ettirmeyi sürdürecek.Geocell - GÜRCİSTAN

Fintur ailesine 2007'de katılan Geocell, bireysel ve kurumsal müşterilerinin iletişim ihtiyaçlarına uluslararası gücü, yerel operasyona taşıyarak cevap vermeyi amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda Geocell hızlı, verimli ve çevre dostu hizmetler sunmaktadır.Kcell - KAZAKİSTAN

Kazakistan mobil servis pazarında önce ve yenilikçi rolü üstlenmiş olan Kcell, 2014'de başladığı 3G servisini bir yılda nüfusun %70'ine ulaştırmış, pazar payı ve abone sayısındaki liderliğini yeni teknolojileri servis sahasına taşıyarak sürdürmektedir.Moldcell - MOLDOVA

"Dünyayı yakın kılmak" vizyonuyla inşaa edilen Moldcell, gelecek neslin telekomunikasyon şirketini yaratma görevini üstlenmiş ekibiyle değer yaratmayı amaçlıyor. Bu değerlerin oluşturduğu rehber sayesinde Moldcell hizmetindeki kaliteyi sürdümeye devam edecek.Turkcell Europe - ALMANYA

Turkcell'in Almanya'daki iştiraki olan Turkcell Europe, 2011 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hem Almanya'daki Türkiye kökenli kullanıcılara hem de Türkiye ile yoğun iletişim halinde olan diğer müşterilere hizmet vermektedir.Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. – TÖHAŞ – TÜRKİYE

Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri Anonim Şirketi, 2000 yılında yenilikçi ödeme metodları ve fark yaratan kullanıcı deneyimleri ile müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek amacıyla kurulmuştur. Turkcell Mobil Ödeme’yi sosyal ağlarda, online oyunlarda, dijital içerik ve servislerde, online eğitim hizmeti veren sitelerde ve aidat ödemelerinde ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz.

Sayfayı kaydırın