UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama

UpCall ile yepyeni bir arama deneyimi sizi bekliyor

Turkcell UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama

Artık tanımadığınız numara kalmayacak!

Rehberinizde kayıtlı olmasa da numaranın kime ait olduğunu telefonunuz çalarken görebilirsiniz.Kayıtlı olmayan bir numara aradığında bu numara kimin diye düşünmenize gerek yok.UpCall'la bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz

Artık Eğlenceli Arama Zamanı

Aramalarınıza resim ve sizin için hazırladığımız Emocan çıkartmalarını ekleyerek eğleneceli aramalar yapabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

Telefon rehberiniz sadece kayıtlı numaralardan ibaret değil

Tanımadığınız Turkcell abonelerine ait numaralar için, numaradan isim sorgulama yaparak kime ait olduğunu öğrenebilir ya da isim ve soyismini yazıp isimden numarasını sorgulayabilirsiniz.Ulaşmak istediğiniz mekanın ismini yazıp tek tıkla arayabilirsiniz

UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama Nedir?

UpCall ile rehberinizde kayıtlı olmasa da Turkcell'li bir numaradan arama geldiğinde kimin aradığını telefonunuz çalarken görebilir, aramalarınıza konu,resim ve Emocan çıkartmaları ekleyerek eğlenceli aramalar yapabilir, numarasını bilmediğiniz Turkcell'lilerin numaralarını bulup arayabilir, rahatsız etme özelliği ile telefonunuz açıkken kapalı gibi kullanabilirve farklı pek çok özellikten yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

UpCall’da neler var?
 • Sizi arayan kim görebilirsiniz: Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir Turkcell'li numara sizi aradığında, daha telefonunuz çalarken numaranın kime ait olduğunu görebilirsiniz. Bu özellikten faydalanmak için sizi arayan kişinin Turkcell Rehber'de kayıtlı olması yani isim bilgilerinin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekmektedir.
 • Bilmediğiniz numaraları bulup arayabilirsiniz: Ayda 3 adet ücretsiz olarak başarılı Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz, yani isimden numara yada numaradan isim sorgulayabilirsiniz. Ayda 500 adet başarılı Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması için UpCall Dolu Dolu paketine, DOLU yazıp 2200'a göndererek, ayda 14 TL'ye üye olabilirsiniz. Üstelik bu paket ile UpCall uygulamasını reklamsız kullanabilirsiniz.
 • Rahatsız edilmek istemediğinizde size ulaşılamamasını sağlayabilirsiniz: Rahatsız etme özelliği ile telefonunuz açıkken, sizi arayanlar ulaşılamıyor anonsu duyarken, sizi ise hangi numara ne zaman aramış takip edebilirsiniz.
 • Resim ve çıkartmalar ekleyerek aramalarınıza eğlence katabilirsiniz: Aramanıza dilediğiniz resmi ve sizin için hazırladığımız çıkartmalarını ekleyerek eğlenceli aramalar yapabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Üstelik arama nedeninizi daha ararken iletebilirsiniz.
 • Sizi rahatsız edecek numaralardan önceden haberdar olabilirsiniz: Daha telefonunuz çalarken sizi rahatsız edebilecek numaralar ile ilgili çıkan uyarı sayesinde önceden haberdar olabilir, dilerseniz çağrıyı cevaplamayabilirsiniz.
 • Sizi arayanlara telefonu neden açamadığınızı iletebilirsiniz: UpCall Statune servisine abone olarak telefonunuzu açmanıza gerek kalmadan, arayanlara neden açamadığınızı iletebilir, seçtiğiniz ton ile toplantıda, tatilde, sinemada olduğunuzu haber verebilirsiniz. Bunun için UpCall Statune servisine üyelik gerekmektedir. UpCall içinden size özel teklifler bölümünden haftalık 8 TL'ye servise üye olabilirsiniz. Hem de 6 hafta boyunca günlük geçerli 500MB hediyesinden faydalanabilirsiniz.
 • Tüm Aramalarınızı Tek Ekrandan Yönetebilirsiniz: Telefonunuzun arama ekranından çok daha fazlası bu uygulamada. Tüm aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.
  • Arama kayıtlarınızdan sadece başarılı ve cevapsız çağrıları değil, sizi kapalıyken yada meşgulken arayanları da takip edebilir, ulaşmak istediğiniz kişiler telefonlarını açtığında ya da konuşmalarını bitirdiğinde de arama kayıtlarınızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Ek olarak, sizi kapalı veya meşgulken arayanları bildiren yada aradığınız kişi meşgulse veya ulaşılamıyorsa telefonunu açtığını ya da konuşmasını bitirdiğini size haber veren üyesi olduğunuz Turkcell çağrı servislerinin bildirimlerini, uygulama bildirimleri olarak tek bir ekran üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.
 • Acil Numaralara kolayca ulaşabilirsiniz: En çok ihtiyacınız olabilecek acil numaralara tek bir ekrandan kolayca ulaşabilir, tek tıkla  arayabilirsiniz. 
 • Operatör isminizi kişiselleştirebilirsiniz: Operatör isim ayarı ile telefon ekranında yer alan operatör isminizi, sevdiklerinizin ismine, favori film karakterinize veya taraftarı olduğunuz takıma çevirerek kişiselleştirmeniz mümkün!

Uygulamayı AppStore, Google Play ve Huawei Store'dan indirebilirsiniz. Dilerseniz UPCALL yazıp 2200’a ücretsiz gönderip gelen linke tıklayarak da uygulamayı indirebilirsiniz.

Turkcell internet bağlantısı ile uygulamayı indirdiyseniz numaranızı otomatik algılayacaktır; hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Eğer kablosuz ağ ile indirdiyseniz cebinize gelen şifreyi uygulamaya girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • UpCall uygulamasında her ay 3 adet başarılı Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz; yani isimden numara ya da numaradan isim sorgulayabilirsiniz. Eğer 3 adetten fazla numara sorgulamak isterseniz DOLU yazıp 2200'a göndererek ayda 14 TL'ye UpCall Dolu Dolu paketine üye olabilir, ayda 500 adet Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapabilirsiniz. 
 • UpCall Dolu Dolu paketi sayesinde UpCall uygulamasını reklamsız da kullanabilirsiniz.
 • UpCall uygulaması ile tüm aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Uygulamayı indirince mevcutta üyeyseniz KimAramış, KimAramış Ekstra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor ve ŞimdiAra servis bildirimleri artık SMS'e ek olarak uygulama bildirimi olarak cebinize gönderilmeye başlar. Dilerseniz uygulamanın içindeki "Ayarlar-UpCall Ayarları "bölümünden ayar yaparak bildirimleri sadece uygulama bildirimleri olarak alabilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden, sizi arayan kişilerin isim bilgisini görebilmeniz için, arayan Turkcell abonesinin Turkcell rehberde olması gerekmektedir. 

UpCall uygulamasını indirmek için abonelik gerekmemektedir. Dilerseniz uygulama içinden Hesabım Sil diyerek uygulama hesabınızı silebilirsiniz.

SMS
 • UPCALL yaz 2200’a gönder
 • Diğer
  Google Play/ Apple Store

  • UpCall uygulamasını indirmek ücretsizdir.
  • UpCall'da ayda 500 adet Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapmak ve UpCall uygulamasını reklamsız kullanabilmek için UpCall Dolu Dolu paketine vergiler dahil ayda 14 TL'ye üye olabilirsiniz. İptal etmediğiniz sürece üyeliğiniz devam eder. 
  • Uygulama üzerinden başlattığınız aramalar varsa paketinizden yoksa standart ses tarifenizden ücretlendirilir. 
  • Uygulamadaki özelliklerden faydalanabilmeniz için (arayanı gösterme, konu ve resim ekleme,bilinmeyen numara sorgulama, rahatsız eden numaralardan haberdar olma, vb..) internet bağlantınızın olması gerekmektedir ve varsa internet paketinizden yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz.
  • UpCall'da yer alan statune servisinin ücreti vergiler dahil haftalık 8TL'dir. İptal etmediğiniz sürece üyeliğiniz devam eder. 
  • Upcall arama deneyiminizi farklılaştıran ve zenginleştiren yepyeni bir uygulama. Uygulama sayesinde;

   • Telefon rehberinizde kayıtlı olmasa bile, arayanların ismini telefonunuz çalarken öğrenebilirsiniz. Bunun için sizi arayan numaranın hat sahibinin Turkcell Rehber'de ya da diğer operatör aboneleri için Rehberlik Himzetleri Servisi A.Ş'nin veri tabanında kayıtlı olması gerekir. Eğer arayan abone bu veritabanlarında kayıtlı değilse, UpCall kullanıcıları birbirlerini aradıklarını profil isimlerini de görebilirler.
   • Arama yaparken neden aradığınıza dair resim/not ekleyebilirsiniz. Aradığınız kişide uygulama varsa, eklediğiniz not/resmi telefonu çalarken ekranda görebilir.
   • Konuşmak istemeyeceğiniz ticari ya da spam aramalardan, telefonunuz çalarken ekranda çıkan uyarı sayesinde, önceden haberdar olabilirsiniz.
   • Akıllı arama özelliği sayesinde, telefonunuzda kayıtlı olmayan mekanları da sadece ismini yazarak bulup tek tıkla arayabilirsiniz.
   • Turkcell abonelerine ait tanımadığınız bir numarayı arama ekranına yazarak kime ait olduğunu öğrenebilir, ya da ad soyad, il ve biliyorsanız ilçe bilgisini yazarak Turkcell'li bir numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

  • Resimli arama yapabilmek için karşı tarafta da UpCall uygulaması yüklü olmalıdır. Her iki tarafta da internet bağlantısı olmalıdır. Uygulama içinden UpCall yazan sekmeye girip, Resimli Arama kısmından bir çıkartma  ya da fotoğraf seçip resimli arama başlatabilirsiniz.

  • Android (5.0 ve üzeri) ve iOS (10.0 ve üzeri) işletim sistemine sahip akıllı telefonu olan herkes uygulamayı kullanabilir.

  • App Store, Google Play’den de uygulamayı indirebilirsiniz. Ayrıca Turkcell aboneleri UPCALL yazıp 2200’a göndererek gelen bilgilendirme içindeki linke tıklayıp uygulamayı indirebilirler.

  • Kayıt olurken verdiğiniz telefon numaranıza gelen doğrulama kodunu yazarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Turkcell aboneleri 3G veya 4.5G mobil internet üzerinden bağlı olduklarında otomatik giriş yapabilirler.

  • UpCall uygulamasını indirmek ve özelliklerinden yararlanmak ücretsizdir. Uygulama üzerinden yaptığınız aramalar için operatörünüz ses tarife/paketinizden ücretlendirilirsiniz. UpCall ile kullandığınız özelliklerin çalışabilmesi için data gereklidir (arayanın ismini gösterme, konu ile arama, mekan isminden numara bulma, numara yazarak isim bulma gibi..) Bu özelliklerden faydalanırken standart internet tarifenizden ya da paketinizden ücretlendirilirsiniz. Turkcell abonelerine özel UpCall sunucularına erişim de ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Turkcell abonelerine özel ücretli sunulan hizmetler aşağıdaki gibidir;

   • Ayda 3 adet başarılı bilinmeyen numara sorgulaması ücretsizdir. Yani size bir sonuç gelirse 3 adet hakkınızdan düşer. Eğer sonuç gelmezse hakkınız gitmez. UpCall Dolu Dolu paketine ayda 9,99 TL'ye üye olarak, aylık 500 adet başarılı bilinmeyen numara sorgulaması yapabilir, UpCall uygulamasını reklamsız kullanabilirsiniz. 
   • Turkcell arama servislerine mevcutta üye iseniz (KimAramış, KimAramış Ektsra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor, ŞimdiAra), uygulama üzerinden de bildirimlerini ücretsiz alabiliriniz.
   • Uygulama üzerinden numaranızı başka bir numaraya yönlendirdiğinizde gelen arama başına ücretlendirilirsiniz.
   • Ayarlar sayfasındaki servisler ile ilgili detaylı ücretlendirme bilgilerine www.turkcell.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

  • Şikayet ve önerilerinizi ‘Profil’ kısmındaki ‘Ayarlar’ içinde yer alan ‘Yardım ve Destek’ bölümünden iletebilirsiniz.

  • iOS işletim sistemli telefonlarda sadece uygulama üzerinden başlattığınız çağrıları, uygulamanın Aramalar bölümündeki çağrı kayıtlarında görebilirsiniz. Eğer telefondan arama başlattıysanız, uygulamanın arama ekranında göremezsiniz. Size gelen aramaları ise hem telefonunuzun hem de uygulamanın arama ekranında görüntüleyebilirsiniz.

  • Sizi arayan numaranın hat sahibinin isim bilgisinin paylaşılmasına izin vermesi durumunda, sizi aradığında hat sahibi bilgisi ekranınızda görüntülenir. Turkcell aboneleri için Turkcell Rehber’de kayıtlı olmaları gerekmektedir, diğer operatör aboneleri için de Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin veri tabanında kayıtlı olması gerekmektedir. Kurumsal hatlar sizi aradığında firmanın ünvanı görünür.

   Eğer sizi arayan kişi isminin paylaşılmasına izin vermiyorsa, telefonunuz çalarken sadece numara görünür.

   iOS işletim sistemli cihazlarda eğer telefonunuz çalarken ismin görünmesi için cihazınıza gönderilen bildirim telefonunuza ulaşmadıysa isim bilgisi telefonunuz çalarken çıkmaz. Bu bildirim telefonunuza geç ulaşırsa, isim bilgisini uygulamanın ‘Son Aramalar’ sekmesindeki kayıtlarda görebilirsiniz.


  • Rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar sizi aradığında, uygulama ekranında o numaranın hat sahibi bilgisi çıkmaktadır. Hattı bir başkası kullanıyorsa, arayan kişi ile isim bilgisi farklı olabilir.

  • UpCall, uygulamaya kayıt olurken kullandığınız hat numaranız ile ilgili bilgileri size iletmektedir. Numaranızı ve dolayısı ile SIM kartınızı değiştirdiğinizde uygulamayı tekrar yükleyip yeni numaranız ile tekrar kayıt olmalısınız, aksi halde uygulamanıza eski numaranıza ait bilgiler gelmeye devam eder.

  • Sizi rahatsız eden bir numaradan arama geldiğinde, Aramalar bölümünde numaranın yanındaki “i” işaretine basıp, “Spam” tuşuna basarak spam olarak işaretleyebilirsiniz. Bu numaradan bir daha çağrı aldığınızda ekranınızda “Ticari ya da Spam Arama” olarak görünecektir.

  • Arama ekranında mekan ismi aradığınızda çıkan sonuçlar ve içerikleri üçüncü parti uygulamalar tarafından sağlanmaktadır.

  • Uygulama üzerinden Turkcell abonelerine ait numaralar için ayda 3 adet başarılı sorgulama yapabilirsiniz; numaradan isim, isimden numara sorgulayabilirsiniz. 3'ten fazla başarılı sorgulama yapmak isterseniz UpCall Dolu Dolu paketine üye olmanız gerekmektedir. Dolu Dolu paketi ile ayda 500 adet Turkcell abonelerine ait bilinmeyen numara sorgulaması yapabilir; numaradan isim, isimden numara sorgulanabilir. Ek olarak Dolu Dolu paketi ile, UpCall uygulamasını reklamsız kullanabilirsiniz. DOLU yazıp 2200'a gönderip ayda 9,99 TL'ye Dolu Dolu paketini kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Evet, resmi tatil günlerinde ve mesai saatleri dışında yapılan sorgulamalarda sadece nöbetçi eczane bilgileri gelmektedir.

  • Aradığınız kişi de UpCall uygulaması yüklü ise, konu ekleyerek arayabilirsiniz. Eğer karşı tarafta uygulama yüklü değil ise;

   • iOS kullanıcıları için konu ile arama özelliğine bastığınızda, UpCall uygulamasını ona önermeniz için bir ekran çıkar.
   • Android kullanıcıları için “Arama Konusu Ekle” butonu çıkmaz ve onu konu ekleyerek arayamazsınız.

  • Resimli ya da konulu aramada aramaya eklenen resmin aranan aboneye erişmesi için arayan ve aranan abonede UpCall yüklü ve abonelerin internet erişimi olması gerekmektedir. İnternet erişim hızına bağlı sebeplerden, aranan aboneye belirlenen sürenin içinde resim/konu iletilemez ise aramaya konu/resimsiz olarak devam edilir ve bunu belirten uyarı çıkarılır.

  • Aradığınız kişinin telefonunda yüklü UpCall uygulamasının resimli arama destekli versiyon olması gerekmektedir.

  • Aradığınız kişinin telefonuna, aramanıza eklediğiniz notun çıkması için bir bildirim gönderilir. Bildirimin aradığınız kişinin telefonuna ulaşmaması durumunda, karşı taraf notunuzu göremez.

  • Eğer telefon rehberinizde kayıtlı bir numaradan arama geliyorsa, telefonunuzun mevcut arama ekranı ile arayanı görüntülersiniz. UpCall arama ekranı ise telefonunuzda kayıtlı olmayan numaralardan arama geldiğinde ve bu arama için size ek bilgi verilebilmesi durumunda “isim bilgileri, ticari arama bilgisi vb” ekranınıza çıkar.

  • Öncelikle telefonunuzun bildirim menüsünden UpCall uygulama bildirimlerine izin ver seçeneğinin seçili olduğundan emin olunuz. Sonrasında uygulamanın “Ayarlar” kısmından “UpCall Ayarları” bölümünden “Uygulama Bildirimi” ya da “Hepsi” seçeneklerinden birinin seçili olduğundan emin olunuz.

  • UpCall uygulamasında gelen sesli mesajlar sadece telefon hoparlöründen dinlenebilmektedir.

  • iOS işletim sistemli telefonlarda, bir numara sizi arayıp henüz telefonunuz çalmadan vazgeçip kapatırsa, telefonunuzun arama ekranında bu çağrı ile ilgili ilgi yokken uygulamanıza cevapsız çağrı olarak bilgilendirme gelir. Böylece sizi arayıp vazgeçenlerden bile haberdar olabilirsiniz.

  • KimAramış servisini iptal etmek için, IPTAL KIM yazıp 2200’ye SMS göndererek, ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

   Cep Açık servisinin iptal etmek için, IPTAL CEPACIK yazıp 2200’a göndererek servisi iptal edebilirsiniz ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

   Şimdi Ara servisini iptal etmek için, IPTAL SIMDIARA yazıp 2200’a gönderebilirsiniz. ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

   Kim Arıyor servisini iptal etmek için, IPTAL KIMARIYOR yazıp 2200'a ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

   Numara Engelleme servisini iptal etmek için, IPTAL ENGELLE yazıp 2200 ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • UpCall Statune servisine abone olarak telefonunuzu açmanıza gerek kalmadan, arayanlara neden açamadığınızı iletebilir, seçtiğiniz ton ile toplantıda, tatilde, sinemada ..vb olduğunuzu haber verebilirsiniz. Statune servisinden haftalık 5,99 TL'ye üye olarak faydalanabilirsiniz.

  • Operatör İsim Ayarı ile cep telefonunuzun ekranındaki operatör isminizi kişiselleştirebilirsiniz.

  • Operatör İsim Ayarı özelliğinden yararlanmak ücretsizdir

  • Operatör ismi alanında yapılacak değişiklik için kullanılacak kelimenin uzunluğu 15 karakter ile sınırlıdır. Sadece alfanümerik karakter kullanılabilir. Özel karakter ve Türkçe karakter kullanılamaz. Talebinizi başarılı bir şekilde ilettikten sonra size bilgilendirme gelir ve operatör isminiz güncellenir. Operatör isminizin güncellenmediği durumlarda telefonunuzu kapatıp açarak operatör isim ayarı güncellemenizi kontrol edebilir, güncelleme başarılı bir şekilde gerçekleşmezse talebinizi yeniden ilebilirsiniz.
   Operatör İsim Ayarı değişikliği için iletilebilecek talep sayısı sınırsızdır. Kullanıcı tarafından belirlenen operatör isminin kullanımı süresizdir. Kullanıcılar uygulamayı silmeleri durumunda, Operatör İsim ayarı özelliğini kullanamazlar ve operatör isimleri Turkcell olarak değişir.

  • Bazı şebeke ve işletim sistemi kısıtlarından dolayı bazı özellikler sadece Turkcell abonelerine açıktır. Yine aynı sebeplerden dolayı bazı özelliklerin kullanımı Turkcell ve diğer operatörlerin kullanımında fark gösterebilir.

   Turkcell’li olmayan abonelerin kısmen kullanımında olan özellikler:

   • Arayan numarayı gösterme: Android kullanıcıları için tüm çağrılarda numara çözümü denenir. Ancak iOS kullanıcıları için sadece tanımlı ticari ve spam numaraların çözümleri gerçekleştirilebilir. Bunu yapabilmek için telefonlarından Ayarlar > Telefon > Arama Engelleme/No. Belirleme menüsünden UpCall’a izin vermeleri gerekmektedir.

   Turkcell’li olmayan abonelerin kullanımına kapalı olan özellikler:
   • Operatör isim ayarı
   • Rahatsız etme modu (Turkcell'li olmayan Android kullanıcıları yararlanabilir, IOS kullanıcıları yararlanamaz)
   • Telco servisleri (CepAçık, KimAramış bildirimleri, vb..)
   • Çağrı ayarları (Çağrı yönlendirme, Çağrı bekletme, vb…)
   • Arayana ne dinletsem?’ özelliği
   • Sekreter servisine bırakılan mesajları dinleme
   • Fatura bilgilerini görüntüleme