Telsiz kullanım ücreti

    • Telsiz Kullanım Ücreti “Telekomünikasyon Hizmeti” için devlete ödenmesi gereken bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararına göre her yılın başında abonelerden tahsil edilecek tutar belirlenir. ​Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2021 yılı için 37,26 TL (2020 yılı için bu tutar 34,15TL'dir) olarak belirlenmiştir.  Turkcell bu ücreti aboneleri adına toplu olarak devlete öder, abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için taksitlerle hattından tahsil eder.
    • Hazır Kart'tan faturalı hatta geçerseniz, Telsiz Kullanım Ücreti'nin tahsil edilememiş kısmı, faturalı hatta geçişinizi takiben 24 ay boyunca aylık 2.5 TL olacak ve toplam 60 TL yi geçmeyecek şekilde taksitlendirilerek faturanıza yansıtılacaktır. Telsiz Kullanım Ücreti borcu tamamiyle tahsil edilmeden diğer operatörlere numara taşıma, hat iptali veya faturalı hattan faturasız hatta geçiş yapmanız durumunda kalan borç tutarı son faturanıza yansıtılacaktır. ​
    • ​Ancak numara taşıma ile diğer operatörden Turkcell Hazır Kart’a geçtikten sonra faturalı hatta geçmeniz durumunda, numaranızı taşıdığınız yıla ait devralınan borcunuz faturanıza yansıtılmayacaktır​.
YENİ
Birbirinden harika cihazlara en uygun şekilde sahip olun!