SIKÇA SORULAN SORULAR

 • 6 Ay aylık 1 GB hediyesi 6 ay boyunca her ay 1 GB olmak üzere toplam 6 GB cepten internet kullanabileceğiniz bir hediyedir.

 • Sarı Kutu’ya katılan ve yeterli puanı olan Turkcell’liler alabilirler.

 • Sarı Kutu’dan hediyenizi seçmek için hemen "Hemen Al" linkine tıklayabilir ya da SK69 yazıp 2222’ye mesaj gönderebilirsiniz.

 • Talebinizden sonra size gelecek bilgilendirme SMS’inden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • İnternet hediyenizde kalan kullanımlarını KALAN yazıp 2222'ye ücretsiz kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz.

 • O ay içinde kullanmadığınız internet miktarı bir sonraki aya devrolmaz.

 • Hediye limitinizi doldurduğunuzda aşım, faturalı hatlar için birim fiyat olan 5 TL/ 100 MB üzerinden,  hazır kartlılar için 2 KR / 100 KB olarak ücretlendirilir.

 • 6 ay boyunca 1 defa 6 aylık 1 GB internet hediyesi alabilirsiniz. 
  Bu hediyeyi aldıktan sonra 6 ay süre ile aynı hediyeden yeniden alınamaz ancak diğer internet hediyelerinden faydalanabilirsiniz.

 • İnternet paketlerinizi sadece yurt içinde, Turkcell kapsama alanında kullanabilirsiniz. Yurt dışında kullandığınız internet için, internet uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz.

 • Numara, ödeme tipi değişikliği ve devir işlemlerinde hediyeniz iptal olur ve kalan haklarınız silinir.

 • 0 532 7572222 yi ücretsiz arayarak hediye internetiniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

  • Avans puan nedir?
  Avans puan, Sarı Kutu'da sunulan seçili hediyeleri, mevcut puan bakiyeniz yeterli olmasa dahi almanızı sağlayan puanlardır.
  • Kimler avans puan alabilir?
  Sarı Kutu üyesi faturalı müşterilerimiz avans puan kullanabilirler. Avans puan Hazır Kart’lı müşterilerimiz için geçerli değildir. Sarı Kutu üyesi faturalı müşterilerimizin alabilecekleri avans puan bakiyesi, mevcut puanlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Mevcut Sarı Kutu puanı 321 ile 15.000 arasında bulunan müşterilerimiz, hediye özelinde ihtiyaç duyulan avans puana göre değişiklik göstermekle birlikte, 900 ile 4.800 puan arasında avans puan kullanabilirler.
  Sarı Kutu'daki tüm hediyeleri avans puan kullanarak alabilir miyim?
  Sarı Kutu'da yer alan belli hediyeleri avans puan kullanarak alabilirsiniz. Avans puan kullanarak alabileceğiniz hediyelerin üzerinde “Avans Puan ile Alın” bandı yer almaktadır. Bu bandı gördüğünüz hediyeleri puan bakiyeniz yeterli olmasa dahi avans puan kullanarak alabilirsiniz.
  • Nasıl avans puan kullanabilirim?
  Avans puan kullanımınız hediye alım anında gerçekleşmektedir. Hediyenizi seçtikten sonra “Hemen Al” butonuna tıkladığınızda, hediyeyi almak için puanınızın yeterli olmaması halinde sistem size ihtiyacınız olan avans puan bakiyesini sunacak ve avans puan kullanarak hediye alabilmeniz için onayınız talep edilecektir. İlgili ekranda belirtilen avans puanı kullanmanız halinde, avans puanınızın geri ödemesinin hangi tarihte biteceği bilgisi de belirtilmektedir..
  • Avans puan kullanarak nerelerden hediye seçebilirim?
  Avans puan özelliğini sadece www.turkcell.com.tr altında yer alan Sarı Kutu kataloğunda hediye seçiminiz sırasında kullanabilirsiniz. SMS ve IVR kanalları üzerinden ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri aracılığı ile avans puan kullanımı yapılamamaktadır.
  • Kullandığım avans puanı nasıl geri öderim?
  Kullandığınız avans puanları geri ödemek için Sarı Kutu'da kalarak, faturalarınızı düzenli ödemeniz yeterlidir. Fatura ödemelerini düzenli gerçekleştiren faturalı müşterilerimiz, Turkcell’de kalmaya devam ettikleri her bir gün için 10 puan kazanır ve kazanılan puanlar aylık olarak Sarı Kutu’larına yüklenir. Avans puan kullanımı halinde, aylık yüklenen puanlar avans puan bakiyesinden düşülecek ve aylık puan yüklemelerinizi takiben avans puan geri ödemeniz gerçekleşecektir. Örneğin 1.800 avans puan kullanımı halinde, aylık ort. 300 puan* yükleme yapılması halinde 1.800 avans puanın geri ödemesi avans kullanılan ayı takiben 6. Ay sonunda tamamlanmış olacak ve eksi puan bakiyesi artıya dönecektir.
  * Sarı Kutu kuralları kapsamında, Sarı Kutu'ya katıldıktan sonra, Turkcell'li olmaya devam ettiğiniz her gün için 10 puan kazanırsınız. Sonradan kazanılan puanlar, katılım talebinizin alındığı günü takip eden ayların aynı günlerinde, hattınıza o ay içindeki gün sayısı x 10 puan şeklinde aylık olarak yüklenir.
  • Cayma bedeli nasıl hesaplanır?
  Cayma bedeli avans puan ile alınan her bir hediye için farklı hesaplanır. Cayma halinde, geri ödemesi yapılmamış olan avans puan, ilgili hediyenin birim cayma tutarı ile çarpılır ve cayma bedeli olarak son faturaya yansıtılır. Avans puan ile alınan hediyeler için yansıtılacak birim cayma tutarlarını ilgili hediyelerin kendi sayfalarında yer almaktadır.

Sayfayı kaydırın