SIKÇA SORULAN SORULAR

 • 12 Aylık Facebook Paketi hediyesi rahat rahat Facebook’ta gezinebileceğiniz bir hediyedir.

 • Numara, ödeme tipi değişikliği ve devir işlemlerinde hediyeniz iptal olur ve kalan haklarınız silinir.

 • Sarı Kutu’ya katılan, yeterli puanı olan ve halihazırda Facebook, Facebook Plus, Limitsiz ve Aşımsız internet paketi bulunmayan Turkcell’liler 12 Aylık Facebook Paketi hediyesini alabilirler.

 • Sarı Kutu’dan hediyenizi seçmek için hemen "Hemen Al" linkine tıklayabilir veya SK39 yazıp 2222’ye mesaj gönderebilirsiniz.

 • Talebinizden sonra size gelecek bilgilendirme SMS’inden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Facebook'ta yer alan ancak Facebook dışındaki sayfalara bağlanan uygulama ve içerikler için yapılan kullanım; internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa kendi mobil internet tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

  • Facebook Paketi hediyenizle cepten 12 ay boyunca Facebook sitesine ek bir ücret ödemeden erişebilirsiniz.
  • Facebook Paketi hediyeniz 12 ay boyunca devam eder (Faturasız hatlar için her ay 30 gün boyunca geçerlidir).
  • Facebook'ta yer alan ancak Facebook dışındaki sayfalara bağlanan uygulama ve içerikler Facebook paketine dahil değildir. Örnek: Facebook’ta paylaşılmış Youtube videoları.
  • İnternet erişim noktası, BlackBerry cihazları tarafından kullanılan BlackBerry erişim noktası ve 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları üzerinden yapılan bağlantılar pakete dahil olmaz.
  • Facebook Paketi’nden eğer 3G abonesiyseniz ve telefonunuz 3G destekli ise Turkcell 3G hızında, 3G abonesi değilseniz veya telefonunuz 3G uyumlu değilse, 2G/EDGE hızında faydalanabilirsiniz.
  • İnternet paketlerinizi sadece yurt içinde, Turkcell kapsama alanında kullanabilirsiniz. Yurt dışında kullandığınız veri, uluslararası dolaşım tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • Bu hediye seçildikten sonra 12 ay boyunca diğer facebook hediyelerinden faydalanılamamaktadır.
  • Halihazırda Facebook Paketiniz var ise bu hediyeden faydalanamazsınız, Sarı Kutu’dan bir başka hediye seçebilirsiniz.
  • İnternet hediyeleri, sınırsız, aşımsız ve saatlik  özellikteki internet paketleriyle birlikte alınamaz. Mevcutta Facebook, Facebook Plus, Limitsiz ve Aşımsız Internet Paketi aboneliği olan aboneler hediye olarak  Facebook Paketi, 6 ay x Facebook Paketini ve 12 ay x Facebook Paketini seçemez.

 • Turkcell Uygulama Dükkanı'ndan indirilen ya da Facebook'un kendi yayınladığı tüm uygulamalardan ve tarayıcınızdan yapılan tüm kullanımlar bu pakete dahil olur. Sadece Opera ve Opera Mini tarayıcılarından yapılan uygulamalardaki kullanımlarda Facebook Paketiniz geçerli değildir.

  • Avans puan nedir?
  Avans puan, Sarı Kutu'da sunulan seçili hediyeleri, mevcut puan bakiyeniz yeterli olmasa dahi almanızı sağlayan puanlardır.
  • Kimler avans puan alabilir?
  Sarı Kutu üyesi faturalı müşterilerimiz avans puan kullanabilirler. Avans puan Hazır Kart’lı müşterilerimiz için geçerli değildir. Sarı Kutu üyesi faturalı müşterilerimizin alabilecekleri avans puan bakiyesi, mevcut puanlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Mevcut Sarı Kutu puanı 321 ile 15.000 arasında bulunan müşterilerimiz, hediye özelinde ihtiyaç duyulan avans puana göre değişiklik göstermekle birlikte, 900 ile 4.800 puan arasında avans puan kullanabilirler.
  Sarı Kutu'daki tüm hediyeleri avans puan kullanarak alabilir miyim?
  Sarı Kutu'da yer alan belli hediyeleri avans puan kullanarak alabilirsiniz. Avans puan kullanarak alabileceğiniz hediyelerin üzerinde “Avans Puan ile Alın” bandı yer almaktadır. Bu bandı gördüğünüz hediyeleri puan bakiyeniz yeterli olmasa dahi avans puan kullanarak alabilirsiniz.
  • Nasıl avans puan kullanabilirim?
  Avans puan kullanımınız hediye alım anında gerçekleşmektedir. Hediyenizi seçtikten sonra “Hemen Al” butonuna tıkladığınızda, hediyeyi almak için puanınızın yeterli olmaması halinde sistem size ihtiyacınız olan avans puan bakiyesini sunacak ve avans puan kullanarak hediye alabilmeniz için onayınız talep edilecektir. İlgili ekranda belirtilen avans puanı kullanmanız halinde, avans puanınızın geri ödemesinin hangi tarihte biteceği bilgisi de belirtilmektedir..
  • Avans puan kullanarak nerelerden hediye seçebilirim?
  Avans puan özelliğini sadece www.turkcell.com.tr altında yer alan Sarı Kutu kataloğunda hediye seçiminiz sırasında kullanabilirsiniz. SMS ve IVR kanalları üzerinden ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri aracılığı ile avans puan kullanımı yapılamamaktadır.
  • Kullandığım avans puanı nasıl geri öderim?
  Kullandığınız avans puanları geri ödemek için Sarı Kutu'da kalarak, faturalarınızı düzenli ödemeniz yeterlidir. Fatura ödemelerini düzenli gerçekleştiren faturalı müşterilerimiz, Turkcell’de kalmaya devam ettikleri her bir gün için 10 puan kazanır ve kazanılan puanlar aylık olarak Sarı Kutu’larına yüklenir. Avans puan kullanımı halinde, aylık yüklenen puanlar avans puan bakiyesinden düşülecek ve aylık puan yüklemelerinizi takiben avans puan geri ödemeniz gerçekleşecektir. Örneğin 1.800 avans puan kullanımı halinde, aylık ort. 300 puan* yükleme yapılması halinde 1.800 avans puanın geri ödemesi avans kullanılan ayı takiben 6. Ay sonunda tamamlanmış olacak ve eksi puan bakiyesi artıya dönecektir.
  * Sarı Kutu kuralları kapsamında, Sarı Kutu'ya katıldıktan sonra, Turkcell'li olmaya devam ettiğiniz her gün için 10 puan kazanırsınız. Sonradan kazanılan puanlar, katılım talebinizin alındığı günü takip eden ayların aynı günlerinde, hattınıza o ay içindeki gün sayısı x 10 puan şeklinde aylık olarak yüklenir.
  • Cayma bedeli nasıl hesaplanır?
  Cayma bedeli avans puan ile alınan her bir hediye için farklı hesaplanır. Cayma halinde, geri ödemesi yapılmamış olan avans puan, ilgili hediyenin birim cayma tutarı ile çarpılır ve cayma bedeli olarak son faturaya yansıtılır. Avans puan ile alınan hediyeler için yansıtılacak birim cayma tutarlarını ilgili hediyelerin kendi sayfalarında yer almaktadır.

Sayfayı kaydırın