Yönetim Takımı

​​​​​​​​Turkcell, Yönetim Kurulu'nun yönlendirmesi ile Kurumsal Yönetim Takımı tarafından yönetilmektedir. Turkcell Kurumsal Yönetim Takımı üyelerinin sabit bir çalışma dönemi yoktur.

Süreyya Ciliv - Genel Müdür 

Süreyya Ciliv - Genel Müdür

Süreyya Ciliv 1958 yılında, Zonguldak'ta dünyaya geldi. 1977'de üniversite eğitimi almak üzere ABD'ye gitti. 1981'de Michigan Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini bitirdi. 1983 yılında ise Harvard Üniversitesi'nden MBA derecesini aldı. Profesyonel hayata ilk adımını Massachusetts eyaletindeki Metagraphics Company'de Yazılım Geliştirme Mühendisi olarak attı. Daha sonra aynı şirkette Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörlüğü'ne terfi etti.Süreyya Ciliv, 1987 yılında Novasoft Systems Şirketi’ni kurdu. Takip eden on yıl içerisinde bu şirkette Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı pozisyonlarında bulundu. Ciliv 1997 senesinde Türkiye'ye Microsoft Ülke Müdürü olarak döndü. 2000 yılında şirketin Amerika'daki merkezine atanan Ciliv, 2007 yılına kadar Microsoft Global Satış, Pazarlama ve Servisler Grubu'nda üst düzey yönetici olarak çeşitli görevler üstlendi. Süreyya Ciliv, Ocak 2007'den bu yana Turkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell'in Genel Müdürü olarak çalışıyor.

İlter Terzioğlu - Genel Müdür Yardımcısı / Stratejik Projeler 

İlter Terzioğlu - Genel Müdür Yardımcısı / Stratejik Projeler

İlter Terzioğlu 2003 yılında Turkcell'e katıldı. Turkcell'e katılmadan önce Show TV ve Superonline'da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 1994 - 2002 yılları arasında Ericsson Türkiye A.Ş.'de çalışan Terzioğlu, 1998 yılından itibaren Ericsson Türkiye A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Turkcell'de İş Stratejileri, Regülasyon ve Risk Konsolidasyonu Bölüm Başkanı olarak çalıştıktan sonra 2006 yılından 2012 Ekim ayına kadar Turkcell’de Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Terzioğlu, Ekim 2012 itibariyle Stratejik Projeler Genel Müdür Yardımcısı olarak Turkcell’ de çalışmaya devam etmektedir.

İlker Kuruöz - Genel Müdür Yardımcısı / Bilgi ve İletişim Teknolojileri 

İlker Kuruöz - Genel Müdür Yardımcısı / Teknoloji Grubu

İlker Kuruöz, 2006'da Turkcell'e katıldı. Profesyonel iş hayatına 1994'de ABT'de başlayan Kuruöz, NCR'da Sistem Danışmanı, Garanti Teknoloji'de Bölüm Müdürü ve Accenture'da Kıdemli Müdür olarak çalıştı. Eylül 2009'da Bilgi ve İletişim Teknolojileri'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmadan önce İş ve Teknik Çözümler Bölüm Yöneticisi olarak görev yaptı.İlker Kuruöz 1992'de Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği bölümünden mezun oldu, yüksek lisans eğitimini de 1994 yılında aynı üniversitede tamamladı.

Burak Sevilengül - Genel Müdür Yardımcısı / Bireysel Pazarlama 

Burak Sevilengül - Genel Müdür Yardımcısı / Bireysel Pazarlama

İş hayatına 1994, Turkcell’de görevine 2001 yılında başlayan Burak Sevilengül, Bağlılık Yönetimi, Ürün Yönetimi birimlerinde yöneticilik pozisyonlarında görev yapmıştır. 2006’dan bu yana sırasıyla Kitlesel Müşteriler ve Bireysel Müşteriler Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür. Burak Sevilengül, Nisan 2011’de Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Hulusi Acar - Genel Müdür Yardımcısı / Bireysel Satış 

Hulusi Acar - Genel Müdür Yardımcısı / Bireysel Satış

Hulusi Acar Turkcell ailesine 2000 yılında katılmıştır. 2009 Aralık ayından itibaren Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Galatasaray Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nden 1995 yılında mezun olan Acar, THY ve Koçtaş Ticaret A.Ş.'de Satış alanında farklı pozisyonlarda çalışmıştır. Turkcell’de ise sırasıyla 2000-2004 yılları arasında Saha Satış Yöneticiliği, Marmara Bölge Koordinatörlüğü ve Türkiye Satış Müdürlüğü pozisyonlarında, Mart 2004-Kasım 2006 yılları arasında ise Astelit'te Satış ve Müşteri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Acar, Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atanmadan önce Bireysel Satış bünyesinde Satış Yönetimi ve Toptan Satış - Distribütör Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.

Lale Saral Develioğlu - Genel Müdür Yardımcısı / Uluslararası İşler 

Lale Saral Develioğlu - Genel Müdür Yardımcısı / Uluslararası İşler

Profesyonel iş hayatına 1992'de Unilever'de başlayan Lale Saral Develioğlu, aynı şirkette pazarlama konusunda birçok marka, pozisyon ve ülke gruplarında görev aldı, 1998-2003 yılları arasında Unilever Gıda'da Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Aralık 2003'de Turkcell'e katılan Lale Saral Develioğlu, Uluslararası İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevinden önce, Turkcell Grup Pazarlama Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

Selen Kocabaş - Genel Müdür Yardımcısı/Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu 

Selen Kocabaş - Genel Müdür Yardımcısı/Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu

Selen Kocabaş Turkcell ailesine 2003 yılında katılmıştır. Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Profesyonel iş hayatına Koç Holding'de management trainee olarak başlayan Kocabaş, Arçelik'te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmış, daha sonra 5 yıl boyunca Marshall'da İnsan Kaynakları Koordinasyon Şefi, ardından 4 yıl DanoneSA'da Su ve Süt şirketlerinin kurulması, yapının oluşturulması ve doğru insan kaynaklarıyla yönetilmesi konularında İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalıştı. Selen Kocabaş, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Meltem Kalender Öztürk -Genel Müdür Yardımcısı / İnsan Kaynakları 

Meltem Kalender Öztürk -Genel Müdür Yardımcısı / İnsan Kaynakları

Meltem Kalender Öztürk Turkcell ailesine 1998 yılında katıldı. 2001 – 2011 yılları arasında Çalışan İlişkileri Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yapan Öztürk, bu görev çerçevesinde eğitim yönetimi, performans ve yetenek yönetimi, ücretlendirme, çalışan ilişkileri, organizasyonel gelişim ve kalite yönetimi alanlarında sorumluluklar yürüttü.İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmekte olan Öztürk, Logo Business Solutions ve Işıklar Holding’te de İnsan Kaynakları Yönetimi alanında çalıştı.Meltem Kalender Öztürk, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.

Tayfun Çataltepe - Genel Müdür Yardımcısı / Regülasyon ve Hukuk 

Tayfun Çataltepe - Genel Müdür Yardımcısı / Regülasyon ve Hukuk

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Michigan Teknoloji Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesini, California Üniversitesi’nden de Doktora derecesini aldı. 1990-1998 yılları arasında Bell Laboratuarları'nda Araştırma ve Geliştirme Mühendisi, 1998-2003 arasında AT&Tde IP Network ve Servis Planlama projelerinin yönetimi görevlerini üstlendi. 2003-2004 arasında Aycell Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı, 2004-2006 arasında AVEA Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.Çataltepe, daha sonra Ernst& Young şirketinde Birleşme ve Satın alma Sonrası Kurumsal Entegrasyon Servisleri Avrupa Telekom Sektör Sorumluluğu görevini yürüttü. 2007 yılından beri Turkcell'de Genel Müdür yardımcısı olarak görev yapıyor.

Koray Öztürkler - Genel Müdür Yardımcısı / Kurumsal İletişim ve İlişkiler 

Koray Öztürkler - Genel Müdür Yardımcısı / Kurumsal İletişim ve İlişkiler

Kurumsal İletişim ve İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, MBA, İşletme Yüksek Lisansını, 1990 yılında Mercer Üniversitesi'nden aldı. Öztürkler, 1990-1994 yılları arasında A.B.D.'de Accenture Danışmanlık şirketinde Telekomünikasyon sektöründe danışmanlık, 1994-1998 yılları arasında Yapı Kredi Bankası'nda Değişim Programı Direktörlüğü yaptı.Turkcell ailesine 1998 yılında Yurt dışı İş Geliştirme Direktörü olarak katılan Öztürkler, 2002-2008 yılları arasında Yatırımcı İlişkileri'nden sorumlu Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü.

Bülent ELÖNÜ – Genel Müdür Yardımcısı – Şebeke Operasyonları 

Bülent ELÖNÜ – Genel Müdür Yardımcısı / Şebeke Operasyonları

Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Siemens’ de başlayan Bülent ELÖNÜ, 1999 yılında Turkcell ailesine katılmıştır. Şebeke Operasyonları içinde farklı rol ve yönetsel sorumluluklar alan Elönü, 2009 – 2012 yılları arasında önce Transmisyon Şebekesi Bölüm Başkanı ve ardından Marmara Bölge Operasyonları Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. 2012 Ekim ayından itibaren Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Bülent Elönü, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Yiğit Kulabaş - Genel Müdür Yardımcısı - Kurumsal Pazarlama 

Yiğit Kulabaş - Genel Müdür Yardımcısı / Kurumsal Pazarlama

Yiğit Kulabaş 2013 Mart ayından itibaren Turkcell Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Turkcell’deki görevi öncesinde Oracle, Microsoft ve Ericsson’da üst düzey görevler aldı ve son olarak Ericsson’un Global Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmekteydi. Yiğit Kulabaş, lisans ve lisansüstü eğitimini Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra doktora derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Pazarlama alanında yapmıştır.

Murat Doğan Erden - Genel Müdür Yardımcısı - Finans 

Murat Doğan Erden - Genel Müdür Yardımcısı / Finans

Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vekili görevini yürütmekte olan Murat Doğan Erden Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevine 27 Ağustos 2013 tarihi itibarıyla atanmıştır. Erden, 2001 yılında Hazine Bölüm Yöneticisi olarak Turkcell‘e katılmıştır ve Hazine ve Risk Yönetimi faaliyetlerinden sorumludur. Erden, profesyonel iş hayatına Bankers Trust Hazine ve Sermaye Piyasaları Bölümü’nde başladı. Deutsche Bank ve Bankers Trust birleşmesi sonrasında, kariyerine Global Pazarlar Bölümü’nde Yönetici Yardımcısı olarak devam etti. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Murat D. Erden, MBA derecesini 1995 yılında San Diego State Üniversitesi’nden almıştır.

Semih İncedayı -  Genel Müdür Yardımcısı / Ürün ve Servisler 

Semih İncedayı - Genel Müdür Yardımcısı / Ürün ve Servisler

Semih İncedayı, 2006 yılında Turkcell’e Araştırma ve Geliştirme’den sorumlu bölüm yöneticisi olarak katılmıştır. Turkcell’e katılmadan önce 10 yıl Koç Grubu deneyiminden sonra dört yıl Telsim’de, iki yıl Borusan Telekom’da yöneticilik yapmıştır. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Nisan 2007’den bu yana Turkcell Teknoloji’de Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Sn. İncedayı, Aralık 2013 tarihinde Ürün ve Servisler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Gediz Sezgin - Genel Müdür Yardımcısı/ Bilgi ve İletişim Teknolojileri 

Gediz Sezgin - Genel Müdür Yardımcısı / Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Gediz Sezgin, profesyonel iş hayatına, 1991 yılında Alcatel Teletaş’da başladı. Turkcell Ailesine 1995 yılında katılan Sezgin, Turkcell’in ilk kuruluş yıllarından itibaren şebeke altyapısının oluşumuna mühendis ve yönetici olarak katkıda bulundu. 2006-2008 yılları arasında Bilgi ve İletişim Teknolojileri fonksiyonunda Servis Şebeke Direktörü, 2009- 2013 yılları arasında Uygulama Operasyonları Direktörü olarak görev yaptı. Aralık 2013 tarihinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Gediz Sezgin 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu, yüksek lisans eğitimini de 1991 yılında aynı üniversitede tamamladı.

Gediz Sezgin - Genel Müdür Yardımcısı/ Bilgi ve İletişim Teknolojileri 

Tolga Cem Seyfeli - Genel Müdür Yardımcısı / Hukuk

Tolga Cem Seyfeli 2011 yılından bu yana Turkcell’de Kurum ve Devlet İlişkileri Direktörü olarak görev yapmaktadır. Sn. Seyfeli Türk Telekom, Ulaştırma Bakanlığı ve Botaş A.Ş.’de hukuk danışmanı olarak görev yapmıştır. Sn. Seyfeli lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi’nde Özel Hukuk ve Rekabet Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Aralık 2013’de Hukuk Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

Sayfayı kaydırın