Yönetim Takımı

Turkcell üst yönetimine ilişkin detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.​

İlker Kuruöz 

İlker Kuruöz – Genel Müdür (Vekaleten) ve Genel Müdür Yardımcısı / Teknoloji Grubu

İlker Kuruöz, 2006'da Turkcell'e katıldı. Profesyonel iş hayatına 1994'de ABT'de başlayan Kuruöz, NCR'da Sistem Danışmanı, Garanti Teknoloji'de Bölüm Müdürü ve Accenture'da Kıdemli Müdür olarak çalıştı. Aralık 2013'de Teknoloji Grup'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmadan önce Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. İlker Kuruöz 1992'de Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği bölümünden mezun oldu, yüksek lisans eğitimini de 1994 yılında aynı üniversitede tamamladı. Kuruöz, mevcut görevine ek olarak Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekalet etmektedir.

İlter Terzioğlu 

İlter Terzioğlu - Genel Müdür Yardımcısı / Stratejik Projeler ve Uluslararası İşler

İlter Terzioğlu 2003 yılında Turkcell'e katıldı. Turkcell'e katılmadan önce Show TV ve Superonline'da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 1994 - 2002 yılları arasında Ericsson Türkiye A.Ş.'de çalışan Terzioğlu, 1998 yılından itibaren Ericsson Türkiye A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Turkcell'de İş Stratejileri, Regülasyon ve Risk Konsolidasyonu Bölüm Başkanı olarak çalıştıktan sonra 2006 yılından 2012 Ekim ayına kadar Turkcell’de Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Terzioğlu, Ekim 2012 itibarıyla Stratejik Projeler Genel Müdür Yardımcısı olarak Turkcell’ de çalışmaya devam etmektedir. İlter Terzioğlu mevcut görevine ek olarak 19 Eylül 2014 tarihinden geçerli olmak üzere Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına vekalet edecektir.

Burak Sevilengül 

Burak Sevilengül - Genel Müdür Yardımcısı / Bireysel Pazarlama ve Satış

Burak Sevilengül, Turkcell Ailesi’ne 2001 yılında katılmıştır. 2014 yılı itibarıyla Bireysel Satış ve Bireysel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır . Bu göreve atanmadan önce Bireysel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ,  Bireysel Müşteriler Bölüm Başkanlığı ve Pazarlama Bölümünde farklı yöneticilik pozisyonlarında görev yapmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Sevilengül, Georgia Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır.

Selen Kocabaş 

Selen Kocabaş - Genel Müdür Yardımcısı/Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu

Selen Kocabaş Turkcell ailesine 2003 yılında katılmıştır. Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Profesyonel iş hayatına Koç Holding'de management trainee olarak başlayan Kocabaş, Arçelik'te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışmış, daha sonra 5 yıl boyunca Marshall'da İnsan Kaynakları Koordinasyon Şefi, ardından 4 yıl DanoneSA'da Su ve Süt şirketlerinin kurulması, yapının oluşturulması ve doğru insan kaynaklarıyla yönetilmesi konularında İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalıştı. Selen Kocabaş, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine lisansüstü eğitimini tamamlamıştır.

Seyfettin Sağlam 

Seyfettin Sağlam - Genel Müdür Yardımcısı / Grup İnsan Kaynakları

Seyfettin Sağlam, ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuş, Marmara Üniversitesi’nde Uluslararası Kalite Yönetimi dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1998 yılında MSC Danışmanlık’ta başlamıştır. Tekstilbank’ta İnsan Kaynakları Şefliği, Yıldız Holding’de Ambalaj, Bilişim, Mali Hizmetler ve Perakende Gruplarından sorumlu İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. T.C Ziraat Bankası’nda İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış, Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ardından Rixos Hotels ve Sembol İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapan Seyfettin Sağlam, 21 Ocak 2013 tarihinde Başkan Danışmanı olarak İMKB’de çalışmaya başlamış ve 07 Mart 2013 itibarıyla IMKB Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Banu İşçi Sezen 

Banu İşçi Sezen - Genel Müdür Yardımcısı / Grup İnsan Kaynakları

2003 yılında Turkcell İnsan Kaynakları ekibine katılan Banu İşçi Sezen 2005 yılı itibarıyla Turkcell Akademi’nin kurumsal üniversite olarak kurulmasına liderlik etmiştir. Turkcell ekosisteminin büyümesine paralel Turkcell Akademi’nin müşteri, teknoloji, liderlik ve üniversite sanayi işbirlikleri alanlarındaki uzmanlıklarının gelişimini sağlamıştır. 2014 yılında Turkcell Akademi’nin bilgi birikiminin tüm Türkiye’ye açılmasına liderlik etmiştir. Turkcell Gruba katılmadan önce sırasıyla İzmir Ticaret Borsası, Garanti Bankası, Humanitas Doğuş, Barış Sigorta şirketlerinde yönetici olarak görev yapan Sezen, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Tayfun Çataltepe 

Tayfun Çataltepe - Genel Müdür Yardımcısı / Regülasyon ve Hukuk

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Michigan Teknoloji Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesini, California Üniversitesi’nden de Doktora derecesini aldı. 1990-1998 yılları arasında Bell Laboratuarları'nda Araştırma ve Geliştirme Mühendisi, 1998-2003 arasında AT&Tde IP Network ve Servis Planlama projelerinin yönetimi görevlerini üstlendi. 2003-2004 arasında Aycell Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı, 2004-2006 arasında AVEA Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.Çataltepe, daha sonra Ernst& Young şirketinde Birleşme ve Satın alma Sonrası Kurumsal Entegrasyon Servisleri Avrupa Telekom Sektör Sorumluluğu görevini yürüttü. 2007 yılından beri Turkcell'de Genel Müdür yardımcısı olarak görev yapıyor.

Bülent Elönü 

Bülent Elönü - Genel Müdür Yardımcısı / Şebeke Operasyonları

Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Siemens’ de başlayan Bülent ELÖNÜ, 1999 yılında Turkcell ailesine katılmıştır. Şebeke Operasyonları içinde farklı rol ve yönetsel sorumluluklar alan Elönü, 2009 - 2012 yılları arasında önce Transmisyon Şebekesi Bölüm Başkanı ve ardından Marmara Bölge Operasyonları Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır. 2012 Ekim ayından itibaren Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Bülent Elönü, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Yiğit Kulabaş 

Yiğit Kulabaş - Genel Müdür Yardımcısı / Kurumsal Pazarlama

Yiğit Kulabaş 2013 Mart ayından itibaren Turkcell Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Turkcell’deki görevi öncesinde Oracle, Microsoft ve Ericsson’da üst düzey görevler aldı ve son olarak Ericsson’un Global Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütmekteydi. Yiğit Kulabaş, lisans ve lisansüstü eğitimini Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra doktora derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Pazarlama alanında yapmıştır.

Murat Doğan Erden 

Murat Doğan Erden - Genel Müdür Yardımcısı / Finans

Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vekili görevini yürütmekte olan Murat Doğan Erden Turkcell Grup Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevine 27 Ağustos 2013 tarihi itibarıyla atanmıştır. Erden, 2001 yılında Hazine Bölüm Yöneticisi olarak Turkcell‘e katılmıştır ve Hazine ve Risk Yönetimi faaliyetlerinden sorumludur. Erden, profesyonel iş hayatına Bankers Trust Hazine ve Sermaye Piyasaları Bölümü’nde başladı. Deutsche Bank ve Bankers Trust birleşmesi sonrasında, kariyerine Global Pazarlar Bölümü’nde Yönetici Yardımcısı olarak devam etti. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Murat D. Erden, MBA derecesini 1995 yılında San Diego State Üniversitesi’nden almıştır.

Semih İncedayı 

Semih İncedayı - Genel Müdür Yardımcısı / Ürün ve Servisler

Semih İncedayı, 2006 yılında Turkcell’e Araştırma ve Geliştirme’den sorumlu bölüm yöneticisi olarak katılmıştır. Turkcell’e katılmadan önce 10 yıl Koç Grubu deneyiminden sonra dört yıl Telsim’de, iki yıl Borusan Telekom’da yöneticilik yapmıştır. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Nisan 2007’den bu yana Turkcell Teknoloji’de Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Sn. İncedayı, Aralık 2013 tarihinde Ürün ve Servisler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Gediz Sezgin 

Gediz Sezgin - Genel Müdür Yardımcısı / Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Gediz Sezgin, profesyonel iş hayatına, 1991 yılında Alcatel Teletaş’da başladı. Turkcell Ailesine 1995 yılında katılan Sezgin, Turkcell’in ilk kuruluş yıllarından itibaren şebeke altyapısının oluşumuna mühendis ve yönetici olarak katkıda bulundu. 2006-2008 yılları arasında Bilgi ve İletişim Teknolojileri fonksiyonunda Servis Şebeke Direktörü, 2009- 2013 yılları arasında Uygulama Operasyonları Direktörü olarak görev yaptı. Aralık 2013 tarihinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Gediz Sezgin 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu, yüksek lisans eğitimini de 1991 yılında aynı üniversitede tamamladı.

Tolga Cem Seyfeli 

Tolga Cem Seyfeli - Genel Müdür Yardımcısı / Hukuk

Tolga Cem Seyfeli 2011 yılından bu yana Turkcell’de Kurum ve Devlet İlişkileri Direktörü olarak görev yapmaktadır. Sn. Seyfeli Türk Telekom, Ulaştırma Bakanlığı ve Botaş A.Ş.’de hukuk danışmanı olarak görev yapmıştır. Sn. Seyfeli lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi’nde Özel Hukuk ve Rekabet Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Aralık 2013’de Hukuk Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

Doğa Ünay 

Doğa Ünay - Genel Müdür Yardımcısı / Grup Strateji ve Stratejik Planlama

Doğa Ünay, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Aselsan Haberleşme ve Bilgi Teknoloji Grubu’nda haberleşme üretim mühendisi ve Motorola Haberleşme Sistemleri Grubu Almanya ve İngiltere ofislerinde kıdemli sistem ve planlama mühendisi olarak çalışmıştır. 2006 yılında Harvard Üniversitesi İşletme Bölümünden MBA derecesi almış, sonrasında strateji ve yönetim danışmanlığı firması Bain & Co Boston ofisinde kıdemli danışman olarak çeşitli projelerde yer almıştır. 2008 yılında Turkcell’e katılan Doğa Ünay sırasıyla Kurumsal Strateji uzmanı ve son olarak da CEO Destek Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Burak Ersoy 

Burak Ersoy - Genel Müdür Yardımcısı / Bireysel Satış

Burak Ersoy, 1992 yılında ODTÜ Maden Mühendisliğinden mezun olmuş, 1998 yılında yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Pazarlama bölümünde tamamlamıştır. Bayındır Menkul Kıymetler’de Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başlayan Ersoy, sırasıyla J&H Marsh&MC Lennan’da Bölge Yöneticiliği, Marsa ve Marsa Kraft’ta Ticari Pazarlama, Satış Geliştirme ve Grup Satış Müdürlüğü pozisyonlarında görev almıştır. 2006 yılında Turkcell’e katılan Burak Ersoy, Bireysel Satış Kanal Müdürlüğü, Kurumsal Küçük Ölçekli Firmalar Müdürlüğü ve Kurumsal Küçük Ölçekli Firmalar Direktörlüğü pozisyonlarını yürütmüştür.”

Sayfayı kaydırın