Yönetim Takımı

Turkcell üst yönetimine ilişkin detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.​

Kaan Terzioğlu - Genel Müdür 

Kaan Terzioğlu - Genel Müdür

Kaan Terzioğlu, 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başlayan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. 1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir. Terzioğlu, 3 Nisan 2012 -1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank,  Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve Carrefoursa A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Kaan Terzioğlu Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

 

Serhat Demir - Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı

Serhat Demir Mayıs 2015 itibarıyla Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak Turkcell’e katılmıştır. 1997 yılında Dun&Bradstreet - Türkiye Ofisi'nde kariyerine başlamıştır. 2003-2007 yılları arasında Yıldız Holding - Hukuk Müşavirliği bünyesinde görev alan Demir, 2007 yılında Çalık Holding A.Ş. Hukuk Müşavirliği görevini üstlenmiştir. 2009 yılından bu yana Çalık Holding Hukuk İşleri Direktörü ve eş-zamanlı olarak holding, telekom ve finans alanında faaliyet gösteren grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Serhat Demir Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

 

Murat Doğan Erden - Finans Genel Müdür Yardımcısı

Murat Doğan Erden, 2001 yılında Turkcell’e Hazine Bölüm Yöneticisi olarak katılmıştır. 2013’ten itibaren Finans Fonksiyonu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Bu görevinden önce Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vekili, Hazine ve Risk Yönetimi Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür. Profesyonel iş hayatına Bankers Trust Hazine ve Sermaye Piyasaları Bölümü’nde başlamıştır. Deutsche Bank ve Bankers Trust birleşmesi sonrasında, kariyerine Global Pazarlar Bölümü’nde Yönetici Yardımcısı olarak devam etmiştir. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Murat Doğan Erden, MBA derecesini San Diego State Üniversitesi’nden almıştır.

 

Murat Erkan - Satış Genel Müdür Yardımcısı

Murat Erkan Haziran 2008’de Turkcell Superonline Genel Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Kasım 2015 itibarıyla Satış genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Atanmadan önce, sırasıyla Perakende ve Aktif SAtış Grup Başkanlığı ile Ev ve Bireysel Grup Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Profesyonel iş hayatına Toshiba’da başlayan Erkan, Biltam Mühendislikte Uygulama Mühendisi olarak görev almış, ardından Cisco Türkiye’de Türkiye’nin ilk “Sistem Mühendisi” olmuştur. 10 yıl süre ile Cisco Systems’da çeşitli zamanlarda Teknoloji, Satış, İş geliştirme ve Kanal yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Murat Erkan, Turkcell Superonline’daki görevinden önce 2006 yılından itibaren Aneltech’de Telekom, Mobil, ICT, savunma sanayi ve endüstriyel ürünler sektörlerine yönelik çözümlerin İş Birim Yöneticiliği görevini sürdürmüştür. Murat Erkan, 1992 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2010 yılında Harvard Business School’da Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamlamıştır.

 

İlker Kuruöz - Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı

İlker Kuruöz, 2006 yılında Turkcell’e Servis ve Ürün Geliştirme Bölüm Başkanı olarak katılmıştır. Aralık 2013’ten bu yana Teknoloji Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Bu göreve atanmadan önce Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Profesyonel iş hayatına 1994'de ABT'de başlayan Kuruöz, NCR'da Sistem Danışmanı, Garanti Teknoloji'de Bölüm Müdürü ve Accenture'da Kıdemli Müdür olarak çalışmıştır. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği Bölümü mezunu olan İlker Kuruöz, yüksek lisans eğitimini de aynı üniversitede tamamlamıştır.

 

Seyfettin Sağlam - İş Destek Genel Müdür Yardımcısı

Seyfettin Sağlam, Temmuz 2014’te Turkcell’e Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Nisan 2015 itibarıyla İş Destek Fonksiyonu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Çalışma hayatına 1998 yılında MSC Danışmanlık’ta başlayan Sağlam, Tekstilbank’ta İnsan Kaynakları Yetkilisi, Yıldız Holding’de Ambalaj, Bilişim, Mali Hizmetler ve Perakende Gruplarından Sorumlu İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. T.C Ziraat Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ardından Rixos Hotels ve Sembol İnşaat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu üyesi olarak görev yapan Seyfettin Sağlam, Borsa İstanbul A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. ODTÜ Sosyoloji Bölümü mezunu olan Seyfettin Sağlam, Uluslararası Kalite Yönetimi dalında yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Insead’da HR Management & Leadership programlarını tamamlamıştır.

 

İlter Terzioğlu - Strateji Genel Müdür Yardımcısı

İlter Terzioğlu, 2003 yılında Turkcell'e İş Stratejileri, Regülasyon ve Risk Konsolidasyonu Bölüm Başkanı olarak katılmıştır. Ekim 2015 itibarıyla Strateji Fonksiyonuna bağlı Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce Strateji Fonksiyonuna bağlı Uluslararası İşler Grup Başkanı olarak görev yapmaktaydı. Turkcell'da daha önce Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı Vekili, Stratejik Projeler Genel Müdür Yardımcılığı ve Şebeke Operasyonları Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Terzioğlu, Turkcell'e katılmadan önce Show TV ve Superonline'da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 1994 - 2002 yılları arasında Ericsson Türkiye A.Ş.'de çalışan Terzioğlu, 1998 yılından itibaren Ericsson Türkiye A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. İlter Terzioğlu İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nden mezun olmuştur.

 

İsmail Bütün - Perakende Satış Grup Başkanı

İsmail Bütün, 15 Ocak 2016 itibarıyla Perakende Satış Grup Başkanlığına atanmıştır. Profesyonel iş hayatına Çuhadaroğlu Holding Moskova ofisinde başlamış olan Bütün, 1997-2000 yılları arasında yine Moskova'da Enka Grup Dış Ticaret bölümünde Satış ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. 2000 yılından itibaren Nestle’de sırasıyla CPW Türkiye Ülke Müdürü, Özbekistan'da Orta Asya Pazarlama Direktörü ve Türkiye Ulusal Zincir Mağazalar Satış Müdürü olarak çalışmıştır. 2011 yılından itibaren Nestle'nin İsviçre’deki genel merkezinde önce Global Müşteri ve Satış Yönetimi bölümünde İş Mükemmelliği Müdürü, sonra İçecekler Stratejik İş Biriminde Pazarlama Müdürü görevlerinde bulunmuştur. İsmail Bütün son olarak Nestle Türkiye İçecekler Grubunda Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürütmekteydi. İsmail Bütün, 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

 

Tuğrul Cora - Kurumsal Satış Grup Başkanı

Tuğrul Cora, 2010 yılında Orta Ölçekli İşletmelerden Sorumlu Direktör olarak şirketimize katılmıştır ve sonrasında Stratejik ve Büyük Müşterilerden Sorumlu Direktör olarak görev yapmıştır. Temmuz 2015 tarihi itibarıyla Kurumsal Satış Grup Başkanlığı görevine atanmıştır. Kariyerine Aselsan’da başlamış olan Tuğrul Cora, Digital Equipment Türkiye, Compaq Computer ve Hewlett-Packard şirketlerinde farklı satış ve yönetim pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2004-2010 yılları arasında Millenicom Telekomünikasyon şirketinde Genel Müdürlük görevini yürütmüştür. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1991’de mezun olmuştur. 1993 senesinde Virginia Tech’te MBA derecesini tamamlamıştır.

 

Doğuş Kuran - Müşteri Hizmetleri Grup Başkanı

Doğuş Kuran, 1 Ekim 2015 tarihi itibarıyla Müşteri Hizmetleri Fonksiyonu Grup Başkanı olarak Turkcell’e katılmıştır. Profesyonel kariyerine Alcatel-Teletaş’ta başlamış olan Doğuş Kuran, Cisco Systems ve Microsoft Türkiye organizasyonlarında satış, iş geliştirme ve internet çözümleri danışmanlığı alanlarında yönetim pozisyonlarında bulunduktan sonra Ericsson Türkiye’de Genel Müdür Yardımcı olarak Satış ve Operasyon alanlarında çalışmıştır. Son olarak Accenture Türkiye Ofisinde Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji Sektörü Yönetici Ortağı olarak görev yapmaktaydı. Doğuş Kuran, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında mezun olmuştur. 1997 senesinde Portland State Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği Master derecesini tamamlamıştır.

 

Serkan Öztürk - Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanı

Serkan Öztürk, 2000 yılında şirketimize Proje Yöneticisi olarak katılmıştır. Eylül 2015 itibarıyla Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanı olarak atanmıştır. 2000 - 2009 yılları arasında Turkcell Proje Yönetim Ofisinde Proje Yöneticisi ve Müdür olarak görev yapmıştır. 2009 - 2010 döneminde Life-Ukrayna’da, 2010 - 2011 döneminde ise Superonline’da Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Atanmasından önce Turkcell Müşteri İlişkileri Yönetimi ve İş Zekası Çözümleri (CRM & BIS) Direktörü olarak görev almaktaydı. Serkan Öztürk, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, İstanbul Üniversitesi’nde MBA derecesini tamamlamıştır.

 

Gediz Sezgin - Şebeke Teknolojileri Grup Başkanı

Gediz Sezgin, 1995 yılında Turkcell’e Şebeke Mühendisi olarak katılmıştır. Ekim 2015 itibarıyla Teknoloji Fonksiyonuna bağlı Şebeke Teknolojileri Grup Başkanı olarak atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce Teknoloji Fonksiyonuna bağlı Bilgi ve İletişim Teknolojileri Grup Başkanı, Genel Müdür Yardımcılığı, Uygulama Operasyonları Direktörlüğü, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fonksiyonunda Servis Şebeke Direktörlüğü görevlerini ve Teknoloji Fonksiyonunda farklı yönetsel görevler yürütmüştür. Profesyonel iş hayatına 1991 yılında Alcatel Teletaş’ta başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gediz Sezgin, yüksek lisans eğitimini aynı üniversitede tamamlamıştır.

 

Banu İşçi Sezen - Turkcell Akademi Grup Başkanı

Banu İşçi Sezen, 2003 yılında Turkcell İnsan Kaynakları ekibine katılmıştır. Nisan 2015 tarihinde Turkcell Akademi Grup Başkanı olarak atanmıştır. Bu göreve atanmadan önce Turkcell Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, Akademi Direktörlüğü ve farklı yönetsel pozisyonlarda görev almıştır. 2005 yılında Turkcell Akademi’nin eğitim biriminden Kurumsal Üniversite’ye dönüşüm sürecine liderlik etmiştir. Turkcell’e katılmadan önce sırasıyla İzmir Ticaret Borsası VIP Piyasası, Garanti Bankası, Humanitas Doğuş, Barış Sigorta şirketlerinde yönetici olarak görev yapmıştır. Banu İşçi Sezen Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Sayfayı kaydırın