Turkcell Kopilot

Sürüş keyfi, güvenlik ve tasarruf için aracınızla ilgili tüm bilgiler cebinizde! Turkcell Kopilot tarifesine ek aylık 10,34 TL'den başlayan taksitli Turkcell Kopilot cihazı teklifleri Turkcell Mağazaları'nda sizi bekliyor.

Aracım Uyumlu mu?
Turkcell Kopilot

Aracınızla ilgili bilgiler cebinizde!

Siz veya sevdikleriniz araç kullanırken, dikkatlerini dağıtmadan Turkcell Kopilot sayesinde araçla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Aracınızın sağlığını Kopilot takip etsin!

Turkcell Kopilot aracınızdaki belirli sorunlarla ilgili sizi haberdar eder. Motor arızaları, akü sorunu gibi önemli konularda bilgi alabilirsiniz.

Siz aracınızın başında değilken içiniz rahat olsun!

Aracınızı park edip gittiğinizde; aracınızın konumu değişirse, aracınızda sarsıntı olursa veya motor çalışırsa sesli arama ile bilgilendirme alırsınız. Aracınızın konumunu harita üzerinde takip edebilirsiniz.

Aracınızla ilgili masraflarınızda kampanyalardan faydalanın!

Turkcell Kopilot size aracınızla ilgili periyodik bakım, lastik, özel şoför hizmeti gibi harcamalarınız için kampanyalar sunar.

Turkcell Kopilot, güvenli ve verimli sürüşü teşvik eder!

Turkcell Kopilot size sürüş sırasındaki ani hızlanma, ani fren, sert dönüş, hız aşımı durumlarını yer ve zaman detayında gösterir, sürüş skorunu göstererek güvenli ve verimli sürüşü teşvik eder. Tüm seyahatleriniz için detaylı raporlara ulaşabilirsiniz.

Her aracınız için bir Kopilot'unuz var!

Turkcell Kopilot ile tüm araçlarınızı takip edebilirsiniz. Her aracınız için Turkcell Kopilot tarifesi ve cihazı satın alıp, mobil uygulamayı kullanarak birden fazla araç eşleştirebilir, tüm araçlarınızla ilgili bilgileri tek uygulamadan görebilirsiniz.

Turkcell Kopilot Nedir?

Turkcell Kopilot, aracını telefonuna bağlayarak sen ve sevdiklerin için hayatı kolaylaştıran bir yol arkadaşıdır. 
Aracınızın veri toplama bağlantı noktasına yerleştirilen akıllı cihaz yardımıyla, Kopilot mobil uygulaması üzerinden araç ve sürüş ile ilgili bilgilere, güvenlik uyarılarına ve özel fırsatlara ulaşabilirsiniz.

Nasıl Kullanırım?

Turkcell Kopilot, OBD2 standartlarına uygun olarak geliştirilmiştir. Aracının servis bağlantı girişi (OBD port) ve yazılımı uyumlu olan tüm bireysel müşteriler servise abone olabilir. Servise üye olmak için; 
 • Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot tarifesini ve cihazını satın al
 • Mobil uygulamayı indir
 • Turkcell Kopilot cihazını aracına tak
 • Mobil Uygulamadaki yönlendirmelere göre cihazını eşleştir 
 • Yolculuğa başla!
Turkcell Kopilot, aracını telefonuna bağlayarak sen ve sevdiklerin için hayatı kolaylaştıran eğlenceli özellikler sunar.
Araç ve sürüş ile ilgili bilgileri, güvenlik uyarılarını, özel fırsatları mobil uygulama üzerinde gösteren bir yol arkadaşıdır
 • Turkcell Kopilot, Turkcell müşterisi olan veya olmayan tüm bireysel müşterilere sunulmaktadır.
 • Turkcell Kopilot'tan faydalanmak için Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot cihazının satın alınması ve cihaz içerisindeki Turkcell M2M hat üzerinden Turkcell Kopilot tarifesine abone olunması gerekmektedir.
 • Turkcell Kopilot servisi, OBD2 standartına uygun geliştirilmiştir. Turkcell Kopilot servisiyle uyumlu araç marka ve model listesi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde belirtilmiştir.
 • Turkcell Kopilot, araçların OBD portuna (servis bağlantı girişine) takılan akıllı cihaz üzerinden alınan veriler kullanılarak çalıştığından, cihazın takılacağı aracın OBD portunun sorunsuz ve OBD2 standartına uygun olması önemlidir.
 • Turkcell Kopilot uygulamasını kullanabilmek için uygulama mağazalarından Turkcell Kopilot mobil uygulamasını indirmek ve Turkcell Kopilot cihazı ile eşleştirmek gereklidir. Eşleştirme adımları Turkcell Kopilot uygulamasında belirtilmiştir. Turkcell Kopilot mobil uygulamasıyla cihazın eşleştirmesi sırasında aracın çalışıtırılması ve cihaz içerisindeki Turkcell simkart üzerinden veri akışı olabilmesi için eşleştirme işleminin 4.5G (LTE) sinyali alınan bir alanda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Aracınızda halihazırda veya ek bir ekipman olarak bulunan uzaktan çalıştırma, tekerlekli sandalye asansörü gibi donanımlar sebebiyle Kopilot cihazınız aracınıza uyumlu olmayabilir.
 • Kopilot cihazı OBDII standartlarına uyumlu olmakla beraber aracınızın marka, model ve yılına özgü spesifik iletişim protokolleri kullanılan özel durumlar ve yerleşim kaynaklı sorunlardan dolayı tüm fonksiyonları beklenilen performans seviyesinde çalışmayabilir.
 • Turkcell Kopilot tarifesine abone olunan hat faturasının ödenmemesi ve hattın kapanması durumunda, Turkcell Kopilot servisinden faydalanılamaz.
 • Turkcell Kopilot mobil uygulamasındaki son kullanıcı sözleşmesine aykırı davranılması durumunda Turkcell, abonelği sonlandırma hakkına sahiptir.
 • Turkcell Kopilot uygulaması, uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilir. Turkcell Kopilot mobil uygulaması internet bağlantısı gerektiren ve kullanımı sırasında data akışı gerçekleşen bir uygulama olduğundan, uygulamayı kullanırken internet tüketimi gerçekleşir. Uygulamayı kullanırken gerçekleşen internet tüketimi, internet servisi hizmeti aldığınız GSM operatörünüzün veya internet servis sağlayıcınızın tarifesi üzerinden ücretlenir veya internet paketinizden düşülür.

Turkcell Kopilot Uygulaması üzerinden; 
 • Araç konumu harita üzerinden görülebilir.
 • Araçla ilgili belirli arızalar (motor arızaları, akü sorunu vs.) bildirim olarak iletilir
 • Yapılan seyahatler harita üzerinde, mesafe, ortalama hız, süre, zaman, yakıt tüketimi detayında görülebilir, geçmişe dönük günlük/haftalık/aylık/yıllık detayda raporlara ulaşılabilir.
 • Aracın kaza yapması durumunda önceden belirlenen kişilere otomatik bilgilendirme yapılır.
 • Güvenli mod özelliğiyle araç başında olunmadığı durumlarda, aracın konumu değiştiğinde, araçta sarsıntı oluştuğunda veya motor çalıştığında bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
 • Aracın başkasına bırakıldığı durumlarda, belirlenen mesafe ve hız limitlerinin dışına çıkılması durumunda bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
 • Anlaşmalı kurumlarda araçla ilgili periyodik bakım, lastik satın alma, özel şoför gibi hizmetlerde kampanyalardan faydalanılabilir. 
 • Sürüşle ilgili sert fren, ani hızlanma, sert dönüş, hız aşımı gibi durumlar tespit edilerek, harita üzerinde görüntülenir, her seyahat için sürüş skoru hesaplanarak sürüş deneyimini iyileştirmek teşvik edilir.
 • Birden fazla servis aboneliği gerçekleştirilerek birden fazla araç için servis özelliklerinden faydalanılabilir, tüm araçlar tek bir mobil uygulamadan takip edilebilir.

Turkcell Mağazalarından veya Turkcell Çağrı Merkezinden Turkcell Kopilot tarifesi aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Turkcell Kopilot uygulamasından faydalanmak için Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot cihazının satın alınması ve cihaz içerisinde takılı olan Turkcell M2M hat üzerinden Turkcell Kopilot tarifesine abone olunması gereklidir.

Turkcell Kopilot Cihaz

ı;

 

Turkcell Kopilot cihazı tavsiye edilen peşin fiyatı 219 TL'dir. 

Vade SeçeneğiTurkcell Kopilot Tarifesine Ek
Aylık Taksit Tutarı 
12 ay22,49 TL
24 ay13,28 TL
36 ay10,34 TL

Cihaz fiyatıyla ilgili Turkcell Mağazaları'ndan detaylı bilgi alabilirsiniz. Turkcell Finansman Şirketi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Turkcell Kopilot Tarifesi; 

SeçenekAylık Taksit Tutarı
(vergiler dahil)
Taahhütsüz24,90 TL
12 ay Taahhütlü Kampanya14,90 TL

 • Turkcell Kopilot standart tarifesi taahhütsüz olarak vergiler dahil aylık 24,90 TL'dir.  
 • Turkcell Kopilot kampanyasından faydalanarak 12 ay taahhütlü olarak vergiler dahil aylık 14,90 TL'ye, abone olabilirsiniz. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Turkcell Kopilot tarifesi kapsamında 500mb internet paketi sunulmaktadır. Cihaz içerisinde kullanılacak olan Turkcell M2M hattına tanımlanan bu internet paketi sadece Turkcell Kopilot cihazının veri aktarımındaki internet bağlantısı için kullanılabilecektir. Tarife kapsamında sunulan internet paketi Turkcell Kopilot cihazının veri akışı için yeterlidir. İnternet paketi aşımı durumunda kullanımlar Turkcell Standart M2M Bireysel tarifesi üzerinden ücretlenir.
 • Turkcell tahhütsüz tarife koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Turkcell Kopilot Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır.
 • 12. aylık taahhüt süresi sonunda, Turkcell Kopilot kampanyası sona erer ve taahhütsüz tarife üzerinden servis aboneliği devam eder. Müşteriler, taahhüt süresi sonunda Turkcell tarafından Turkcell Kopilot Kampanyasının halen sunuluyor olması durumunda,  Turkcell Çağrı Merkezi ve Mağazalarından başvurarak kampanyadan tekrar yararlanabilirler.
 • Turkcell, kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Turkcell Kopilot tarifesi yurt dışında geçerli değildir. TurkcellKopilot servisinin yurt dışında kullanılması durumunda Turkcell M2M Akıllı Yurt Dışı Dünyası Tarifesine göre ücretlendirme yapılır. 
 • Tarife ve Kampanyaya ilişkin bilgilendirme SMS’leri data hattı ve abonelik sözleşmesinde bildirilen kullanılır /aktif bir mobil iletişim numarası olan irtibat numarasına gönderilir.
 • Turkcell Kopilot tarifesi iptal edilmediği sürece aylık otomatik olarak yenilenir ve servisten faydalanmaya devam edersiniz.
 • Aracınızı telefonunuza bağlayarak siz ve sevdikleriniz için hayatı kolaylaştıran eğlenceli özellikler sunar. Kopilot aracın veri toplama portuna yerleştirilerek, ihtiyaç duyulan tüm bilgileri alarak Kopilot uygulamasından gösteren güvenilir yol arkadaşı ve yardımcısıdır.

 • Turkcell Kopilot servisinden faydalanmak için Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot servisine abone olmalısınız. Servis aboneliği için Turkcell Kopilot cihazının satın alınması ve cihaz içerisindeki Turkcell M2M hat üzerinden Turkcell Kopilot tarifesine abone olunması gerekmektedir.

 • Turkcell Kopilot servisinden faydalanmak için Turkcell Kopilot tarifesine abone olmanız gereklidir. 
  Turkcell Kopilot tarifesine; 
  Taahhütsüz olarak vergiler dahil aylık 24,90TL'ye 
  veya,
  Turkcell Kopilot kampanyasından faydalanarak 12 ay taahhütlü olarak vergiler dahil aylık 14,90 TL'ye,
  abone olabilirsiniz. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. 

  Turkcell Kopilot servisini kullanabilmek için ihtiyacınız olan, aracınızın servis bağlantı girişine (OBD port) takacağınız Turkcell Kopilot cihazını Turkcell Mağazaları'ndan peşin veya 12, 24, 36 ay taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz. 


  Vade SeçeneğiTurkcell Kopilot Tarifesine Ek
  Aylık Taksit Tutarı
  12 ay
  22,49 TL
  24 ay 13,28 TL
  36 ay10,34 TL


  Cihaz fiyatıyla ilgili Turkcell Mağazaları'ndan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Turkcell Kopilot Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır. Turkcell Kopilot kampanyası 12. aylık taahhüt süresi sonunda sona erer ve taahhütsüz tarife üzerinden servis aboneliği devam eder. Müşteriler, taahhüt süresi sonunda Turkcell tarafından Turkcell Kopilot Kampanyasının halen sunuluyor olması durumunda,  Turkcell Çağrı Merkezi ve Mağazalarından başvurarak kampanyadan tekrar yararlanabilirler.

  Turkcell Kopilot tarifesi iptal edilmediği sürece aylık otomatik olarak yenilenir ve servisten faydalanmaya devam edersiniz.

 • Ücrete KDV ve ÖİV dâhildir.

 • Turkcell Kopilot servisi, OBD2 standartına uygun geliştirilmiştir. Turkcell Kopilot servisi, araçların OBD portuna (servis bağlantı girişine) takılan Turkcell Kopilot cihazı üzerinden alınan veriler kullanılarak çalıştığından, cihazın takılacağı aracın OBD portunun sorunsuz ve OBD2 standartına uygun olması önemlidir. Aracınızda halihazırda veya ek bir ekipman olarak bulunan uzaktan çalıştırma, tekerlekli sandalye asansörü gibi donanımlar sebebiyle Kopilot cihazınız aracınıza uyumlu olmayabilir. Kopilot cihazı OBD2 standartlarına uyumlu olmakla beraber aracınızın marka, model ve yılına özgü spesifik iletişim protokolleri kullanılan özel durumlar ve yerleşim kaynaklı sorunlardan dolayı tüm fonksiyonları beklenilen performans seviyesinde çalışmayabilir.

  Turkcell Kopilot servisi farklı marka ve modeldeki araçlarda test edilmiştir. Yapılan testlere göre oluşturulan aşağıdaki listeden aracınızın marka ve modeline göre Turkcell Kopilot servisiyle uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  Turkcell Kopilot Servisiyle Uyumlu Araç Listesi:

  Marka veModel
  Alfa Romeo147
  Alfa Romeo156
  Alfa Romeo159
  Alfa Romeo166
  Alfa Romeo4C
  Alfa RomeoBrera
  Alfa RomeoGT
  Alfa RomeoGiulietta
  Alfa RomeoMito
  Alfa RomeoSpider
  Aston MartinDB9
  Aston MartinDBS
  Aston MartinRapide
  Aston MartinV12 Vantage
  Aston MartinV8 Vantage
  Aston MartinVanquish
  Aston MartinVantage
  Aston MartinVirage
  AudiA1
  AudiA2
  AudiA3
  AudiA4
  AudiA5
  AudiA6
  AudiA7
  AudiA8
  AudiAllroad
  AudiQ3
  AudiQ5
  AudiQ7
  AudiR8
  AudiRS3
  AudiRS4
  AudiRS5
  AudiRS6
  AudiRS7
  AudiS3
  AudiS4
  AudiS5
  AudiS6
  AudiS7
  AudiS8
  AudiTT
  AudiTTR
  AudiTTRS
  AudiTTS
  BMW116d
  BMW116i
  BMW118d
  BMW118i
  BMW118ia
  BMW120d
  BMW120i
  BMW123d
  BMW130i
  BMW1m
  BMW216d
  BMW218i
  BMW220d
  BMW228i
  BMW316
  BMW316i
  BMW318
  BMW318d
  BMW318i
  BMW320
  BMW320d
  BMW320i
  BMW325i
  BMW325xi
  BMW328i
  BMW330
  BMW330d
  BMW330i
  BMW330xd
  BMW335d
  BMW335i
  BMW335xi
  BMW418i
  BMW420d
  BMW428i
  BMW435i
  BMW520
  BMW520d
  BMW520i
  BMW520ia
  BMW520li
  BMW523i
  BMW525
  BMW525d
  BMW525ia
  BMW528i
  BMW530
  BMW530d
  BMW530i
  BMW530ia
  BMW535d
  BMW535i
  BMW540ia
  BMW550i
  BMW620d
  BMW630
  BMW635
  BMW640d
  BMW640i
  BMW645
  BMW650
  BMW650i
  BMW730
  BMW730d
  BMW730i
  BMW730ia
  BMW730ld
  BMW730li
  BMW735
  BMW735ia
  BMW740
  BMW740d
  BMW740ia
  BMW740li
  BMW745
  BMW745d
  BMW745ia
  BMW750
  BMW750d
  BMW750i
  BMW750ia
  BMW750ld
  BMW750li
  BMW760
  BMW760ia
  BMW765i
  BMWX1
  BMWX3
  BMWX4
  BMWX5
  BMWX6
  BMWZ4
  BMWZ8
  BMWi3
  BMWi8
  BMWm135i
  BMWm235i
  BMWm3
  BMWm4
  BMWm5
  BMWm550d
  BMWm550i
  BMWm6
  BentleyContinental
  BentleyFlying
  BentleyMulsanne
  BugattiVeyron
  CadillacBLS
  CadillacCTS
  CadillacDTS
  CadillacEscalade
  CadillacSRX
  CadillacSTS
  CheryAlia
  CheryChance
  CheryKimo
  CheryNiche
  CheryTaxim
  CheryTiggo
  CheryTiggo3
  CheryTiggo5
  ChevroletAveo
  ChevroletCamaro
  ChevroletCaptiva
  ChevroletCorvette
  ChevroletCruze
  ChevroletEpica
  ChevroletEquinox
  ChevroletEvanda
  ChevroletExpress
  ChevroletHHR
  ChevroletKalos
  ChevroletLacetti
  ChevroletLumina
  ChevroletOrlando
  ChevroletRezzo
  ChevroletSpark
  ChevroletSuburban
  ChevroletTahoe
  ChevroletTrailblazer
  ChevroletTrax
  Chrysler300
  Chrysler300C
  ChryslerCrossfire
  ChryslerGrand Voyager
  ChryslerPT
  ChryslerPacificia
  ChryslerSebring
  ChryslerVoyager
  CitroenBerlingo
  CitroenC-Elysee
  CitroenC1
  CitroenC2
  CitroenC3
  CitroenC4
  CitroenC5
  CitroenC6
  CitroenC8
  CitroenDS3
  CitroenDS4
  CitroenDS5
  CitroenGrand C4 Picasso
  CitroenGrand Picasso
  CitroenJumpy
  CitroenNemo
  CitroenXsara
  DaciaDokker
  DaciaDuster
  DaciaLodgy
  DaciaLogan
  DaciaSandero
  DaciaSolenzo
  DaihatsuCopen
  DaihatsuCuore
  DaihatsuMateria
  DaihatsuSirion
  DaihatsuTerios
  DaihatsuYrv
  DodgeAvenger
  DodgeCaliber
  DodgeChallenger
  DodgeCharger
  DodgeGrand Caravan
  DodgeJourney
  DodgeMagnum
  DodgeNitro
  DodgeRam
  DodgeViper
  Ferrari360 Challenge Stralade
  Ferrari360 Spider
  Ferrari458 Italia
  Ferrari458 Speciale
  Ferrari458 Spider
  Ferrari575 Maranello
  Ferrari599
  Ferrari612 Scaglietti
  FerrariCalifornia
  FerrariF 430
  FerrariF12 Berlinatta
  FerrariFF
  Fiat500
  Fiat500C
  Fiat500L
  Fiat500X
  FiatAlbea
  FiatBravo
  FiatDoblo
  FiatEgea
  FiatFiorino
  FiatFreemont
  FiatGrande Punto
  FiatIdea
  FiatLinea
  FiatMarea
  FiatPanda
  FiatPunto
  FiatScudo
  FiatSedici
  FiatStilo
  FiatStrada
  FordB-Max
  FordC Max
  FordC-Max
  FordFiesta
  FordFocus
  FordFusion
  FordGalaxy
  FordGrand
  FordKa
  FordKuga
  FordMondeo
  FordMustang
  FordS-Max
  FordStreetka
  FordT.Connect
  FordTourneo
  FordTransit
  GeelyCK
  GeelyEmgrand
  GeelyFC
  GeelyMK
  HondaAccord
  HondaAcura
  HondaCR-V
  HondaCity
  HondaCivic
  HondaCr-Z
  HondaHr-V
  HondaJazz
  HondaLegend
  HondaOdyssey
  HondaS2000
  HondaStream
  HondaType-R
  HummerH2
  HummerH3
  HyundaiAccent
  HyundaiAtos
  HyundaiCoupe
  HyundaiElantra
  HyundaiGenesis
  HyundaiGetz
  HyundaiGrandeur
  HyundaiMatrix
  HyundaiSanta
  HyundaiSanta Fe
  HyundaiSonata
  HyundaiStarex
  HyundaiStrex
  HyundaiTucson
  HyundaiVeracruz
  Hyundaii10
  Hyundaii20
  Hyundaii30
  Hyundaii40
  Hyundaiix20
  Hyundaiix35
  Hyundaiix55
  IkcoPars
  IkcoSamand
  IkcoSoren
  InfinitiEX 30d
  InfinitiEX 37
  InfinitiEX 37d
  InfinitiFX 30d
  InfinitiFX 37
  InfinitiFX37
  InfinitiFX50
  InfinitiG37
  InfinitiGS 37
  InfinitiM 30D
  InfinitiM 37
  InfinitiM30d
  InfinitiM37D
  InfinitiQ50
  InfinitiQX70
  JaguarF
  JaguarF-Type
  JaguarJaguar
  JaguarS-Type
  JaguarX-Type
  JaguarXE
  JaguarXF
  JaguarXJ
  JaguarXJ6
  JaguarXJ8
  JaguarXK8
  JaguarXKR
  JeepCherokee
  JeepCommander
  JeepCompass
  JeepGrand Cherokee
  JeepLiberty
  JeepPatriot
  JeepRenegade
  JeepWrangler
  KiaCarens
  KiaCarnival
  KiaCeed
  KiaCerato
  KiaMagentis
  KiaOpirus
  KiaOptima
  KiaPicanto
  KiaPregio
  KiaPro Ceed
  KiaRio
  KiaSoul
  KiaVenga
  KoenigseggCC-X
  KtmX-Box
  Lada2116 Vega
  Lada2117 Vega
  Lada2118 Vega
  Lada2119 Vega
  Lada2121 Vega
  Lada2122 Vega
  LadaKalina
  LadaLada
  LadaNiva
  LadaPriora
  LadaVega
  Lamborghini140
  LamborghiniAventador
  LamborghiniGallardo
  LamborghiniHuracan
  LamborghiniMurcielago
  LanciaDelta
  LanciaThema
  LanciaThesis
  LanciaVoyager
  LanciaYpsilon
  Land RoverDiscovery
  Land RoverFreelander
  LexusGS
  LexusGS200t
  LexusIS200t
  LexusLS600hL
  LexusNX
  LexusNX200t
  LexusRC200t
  LexusRX200t
  LexusRX450h
  LincolnAviator
  LincolnMark
  LincolnMks
  LincolnNavigator
  LincolnTown
  MaseratiCoupe
  MaseratiGhibli
  MaseratiGran
  MaseratiQuattroporte
  MaseratiSpyder
  Maybach62
  Mazda5
  Mazda6
  MazdaB-2500
  MazdaBT-50
  MazdaCX-3
  MazdaCX-5
  MazdaCX-9
  MazdaMX5
  MazdaRX-8
  MazdaRX8
  MercedesAMG
  MercedesB150
  MercedesB160
  MercedesB170
  MercedesB180
  MercedesB200
  MercedesB250
  MercedesC180
  MercedesC180K
  MercedesC200
  MercedesC200K
  MercedesC220
  MercedesC230
  MercedesC230K
  MercedesC240
  MercedesC250
  MercedesC270
  MercedesC280
  MercedesC30
  MercedesC300
  MercedesC320
  MercedesC350
  MercedesC55
  MercedesC63
  MercedesCL500
  MercedesCL55
  MercedesCL600
  MercedesCL63
  MercedesCL65
  MercedesCLA180
  MercedesCLA200
  MercedesCLA220
  MercedesCLA45
  MercedesCLC160
  MercedesCLC180
  MercedesCLC200
  MercedesCLK200
  MercedesCLK220
  MercedesCLK240
  MercedesCLK270
  MercedesCLK280
  MercedesCLK320
  MercedesCLK350
  MercedesCLK500
  MercedesCLK55
  MercedesCLK63
  MercedesCLS220
  MercedesCLS250
  MercedesCLS320
  MercedesCLS350
  MercedesCLS500
  MercedesCLS55
  MercedesCLS63
  MercedesE180
  MercedesE200
  MercedesE220
  MercedesE240
  MercedesE250
  MercedesE270
  MercedesE280
  MercedesE300
  MercedesE320
  MercedesE350
  MercedesE400
  MercedesE420
  MercedesE500
  MercedesE55
  MercedesE63
  MercedesG270
  MercedesG320
  MercedesG350
  MercedesG400
  MercedesG500
  MercedesG55
  MercedesG63
  MercedesG65
  MercedesGL300
  MercedesGL320
  MercedesGL350
  MercedesGL420
  MercedesGL450
  MercedesGL500
  MercedesGLA180
  MercedesGLA200
  MercedesGLA45
  MercedesGLC220
  MercedesGLC250
  MercedesGLE350
  MercedesGLK220
  MercedesGLK250
  MercedesGLK320
  MercedesGLK350
  MercedesGLS350
  MercedesML250
  MercedesML270
  MercedesML280
  MercedesML300
  MercedesML320
  MercedesML350
  MercedesML400
  MercedesML420
  MercedesML500
  MercedesML55
  MercedesML63
  MercedesR320
  MercedesR350
  MercedesR500
  MercedesS300
  MercedesS320
  MercedesS350
  MercedesS400
  MercedesS420
  MercedesS430
  MercedesS450
  MercedesS500
  MercedesS55
  MercedesS550
  MercedesS600
  MercedesS63
  MercedesS65
  MercedesSL280
  MercedesSL300
  MercedesSL350
  MercedesSL400
  MercedesSL500
  MercedesSL55
  MercedesSL600
  MercedesSL63
  MercedesSL65
  MercedesSLK200
  MercedesSLK250
  MercedesSLK280
  MercedesSLK300
  MercedesSLK350
  MercedesSLK55
  MercedesSLS
  MercedesVaneo
  MercedesVario
  MercedesViano
  MercuryMariner
  MercuryMilan
  MercuryMountainer
  MercurySable
  MiniCooper
  MiniMini
  MitsubishiAsx
  MitsubishiAttrage
  MitsubishiCarisma
  MitsubishiColt
  MitsubishiGrandis
  MitsubishiLancer
  MitsubishiOutlander
  MitsubishiPajero
  MitsubishiSpacestar
  Nissan350
  NissanAlmera
  NissanCabstar
  NissanFrontier
  NissanGt-R
  NissanInfiniti
  NissanJuke
  NissanMicra
  NissanMurano
  NissanNP300
  NissanNavara
  NissanNote
  NissanPathfinder
  NissanPatrol
  NissanPrimastar
  NissanPrimera
  NissanQashqai
  NissanTerrano
  NissanVersa
  NissanX-Trail
  OpelAdam
  OpelAmpera
  OpelAntara
  OpelAstra
  OpelCascada
  OpelCombo
  OpelCorsa
  OpelGT
  OpelInsignia
  OpelMeriva
  OpelMokka
  OpelMovano
  OpelSignum
  OpelTigra
  OpelVectra
  OpelZafira
  Peugeot107
  Peugeot2008
  Peugeot206
  Peugeot206+
  Peugeot207
  Peugeot208
  Peugeot3008
  Peugeot301
  Peugeot307
  Peugeot308
  Peugeot4007
  Peugeot406
  Peugeot407
  Peugeot5008
  Peugeot508
  Peugeot607
  PeugeotBipper
  PeugeotBoxer
  PeugeotExpert
  PeugeotPartner
  PeugeotRCZ
  Porsche911 Carrera
  Porsche911 GT3
  Porsche911 Targa
  Porsche911 Turbo
  Porsche912 Carrera
  Porsche912 Targa
  Porsche912 Turbo
  Porsche913 Carrera
  Porsche913 Targa
  Porsche913 Turbo
  Porsche914 Carrera
  Porsche914 Targa
  Porsche914 Turbo
  Porsche915 Carrera
  Porsche915 Turbo
  Porsche916 Carrera
  Porsche917 Carrera
  Porsche918 Carrera
  Porsche919 Carrera
  Porsche920 Carrera
  Porsche921 Carrera
  Porsche922 Carrera
  Porsche923 Carrera
  Porsche924 Carrera
  PorscheBoxster
  PorscheCarrera
  PorscheCayenne
  PorscheCayman
  PorscheMacan
  PorschePanamera
  PorschePanemera
  ProtonGen2
  ProtonSaga
  ProtonSavvy
  ProtonSavy
  ProtonWaja
  ProtonWira
  Range Rover3.0
  Range Rover3.6
  Range Rover4.2
  Range Rover4.4
  Range Rover5.0
  Range RoverEvoque
  Range RoverSport
  Renault45
  Renault75
  RenaultC.Symbol
  RenaultCaptur
  RenaultClio
  RenaultEspace
  RenaultFluence
  RenaultGhost
  RenaultGrand Escape
  RenaultGrand Modus
  RenaultGrand Scenic
  RenaultKadjar
  RenaultKangoo
  RenaultKoleos
  RenaultLaguna
  RenaultLatitude
  RenaultLatitute
  RenaultMegane
  RenaultModus
  RenaultPhantom
  RenaultScenic
  RenaultSymbol
  RenaultTalisman
  RenaultTrafic
  Saab9-3
  Saab9-5
  SeatAlhambra
  SeatAltea
  SeatCordoba
  SeatExeo
  SeatIbiza
  SeatLeon
  SeatToledo
  SkodaCitigo
  SkodaFabia
  SkodaOctavia
  SkodaRapid
  SkodaRoomster
  SkodaSuperb
  SkodaYeti
  SmartForfour
  SmartFortwo
  SmartRoadstar
  SsangyongActyon
  SsangyongKorando
  SsangyongKyron
  SsangyongRexton
  SsangyongRodius
  SsangyongTivoli
  SubaruB9
  SubaruBRZ
  SubaruForester
  SubaruImpreza
  SubaruLegacy
  SubaruLevorg
  SubaruOutback
  SubaruTribeca
  SubaruXV
  SuzukiAlto
  SuzukiCarry
  SuzukiGrand Vitara
  SuzukiJimny
  SuzukiLiana
  SuzukiSplash
  SuzukiSwift
  SuzukiSx4
  SuzukiVitara
  SuzukiXl-7
  TataIndica
  TataIndigo
  TataIsoto
  TataKamyon
  TataKamyonet
  TataManza
  TataMarina
  TataSafari
  TataTata
  TataVista
  TeslaModel
  TeslaRoadster
  ToyotaAuris
  ToyotaAvensis
  ToyotaCamry
  ToyotaC-HR
  ToyotaCorolla
  ToyotaFJ Cruiser
  ToyotaFortuner
  ToyotaGt86
  ToyotaHiace
  ToyotaHighlinder
  ToyotaLand Cruiser
  ToyotaLexus
  ToyotaPrevia
  ToyotaPrius
  ToyotaRav4
  ToyotaScion
  ToyotaSequoia
  ToyotaSienna
  ToyotaTacoma
  ToyotaUrban
  ToyotaVerso
  ToyotaYaris
  VolkswagenAmarok
  VolkswagenBeetle
  VolkswagenCC
  VolkswagenCaddy
  VolkswagenCaravelle
  VolkswagenCrafter
  VolkswagenCross
  VolkswagenEos
  VolkswagenGolf
  VolkswagenJetta
  VolkswagenMultivan
  VolkswagenNew Beetle
  VolkswagenPassat
  VolkswagenPhaeton
  VolkswagenPolo
  VolkswagenScirocco
  VolkswagenSharan
  VolkswagenTiguan
  VolkswagenTouraeg
  VolkswagenTouran
  VolkswagenTransporter
  Volkswagenthe Beetle
  VolvoC30
  VolvoC70
  VolvoS40
  VolvoS60
  VolvoS80
  VolvoV40
  VolvoV50
  VolvoV60
  VolvoV70
  VolvoXC
  VolvoXC60
  VolvoXC70
  VolvoXC90

  Turkcell Kopilot Servisiyle Uyumlu Olmayan Araç Listesi:

  Marka ve Model
  FiatPalio
  KiaSorento
  KiaSportage
  MercedesA150
  MercedesA160
  MercedesA180
  MercedesA200
  MercedesA250
  MercedesA45
  MercedesVito
  VolkswagenBora

 • Araç konumu harita üzerinden görülebilir.
  Araçla ilgili belirli arızalar (motor arızaları, akü sorunu vs.) bildirim olarak iletilir
  Yapılan seyahatler harita üzerinde, mesafe, ortalama hız, süre, zaman, yakıt tüketimi detayında görülebilir, geçmişe dönük günlük/haftalık/aylık/yıllık detayda raporlara ulaşılabilir.
  Aracın kaza yapması durumunda önceden belirlenen kişilere otomatik bilgilendirme yapılır.
  Güvenli mod özelliğiyle araç başında olunmadığı durumlarda, aracın konumu değiştiğinde, araçta sarsıntı oluştuğunda veya motor çalıştığında bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
  Aracın başkasına bırakıldığı durumlarda, belirlenen mesafe ve hız limitlerinin dışına çıkılması durumunda bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
  Anlaşmalı kurumlarda araçla ilgili periyodik bakım, lastik satın alma, özel şoför gibi hizmetlerde kampanyalardan faydalanılabilir. 
  Sürüşle ilgili sert fren, ani hızlanma, sert dönüş, hız aşımı gibi durumlar tespit edilerek, harita üzerinde görüntülenir, her seyahat için sürüş skoru hesaplanarak sürüş deneyimini iyileştirmek teşvik edilir.
  Birden fazla servis aboneliği gerçekleştirilerek birden fazla araç için servis özelliklerinden faydalanılabilir, tüm araçlar tek bir mobil uygulamadan takip edilebilir.

 • Aracı Turkcell Kopilot servisiyle uyumlu olan tüm bireysel müşteriler yararlanabilir. Turkcell Kopilot servisine abone olmak için halihazırda Turkcell müşterisi olma zorunluluğu yoktur.

 • Evet, Turkcell Kopilot tarifesi iptal edilmediği sürece aylık otomatik olarak yenilenir ve servisten faydalanmaya devam edersiniz.

 • Turkcell Kopilot uygulamasını, uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebilir ve giriş yapabilirsiniz. Turkcell Kopilot servisine abone olmayanlar uygulamaya giriş yaptıklarında kısıtlı içerik ve özelliklerden faydalanabilirler. 

  Turkcell Kopilot mobil uygulaması internet bağlantısı gerektiren ve kullanımı sırasında data akışı gerçekleşen bir uygulama olduğundan, uygulamayı kullanırken internet tüketimi gerçekleşir. Uygulamayı kullanırken gerçekleşen internet tüketimi, internet servisi hizmeti aldığınız GSM operatörünüzün veya internet servis sağlayıcınızın tarifesi üzerinden ücretlenir veya internet paketinizden düşülür.

 • Turkcell Kopilot tarifesi yurt dışında geçerli değildir. Turkcell Kopilot servisinin yurt dışında kullanılması durumunda Turkcell M2M Akıllı Yurt Dışı Dünyası Tarifesi'ne göre ücretlendirme yapılır ve faturanıza ayrıca yansıtılır.

 • Turkcell Mağazalarından veya Turkcell Çağrı Merkezinden Turkcell Kopilot tarifesi aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

 • iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için App Store’dan, Android telefonlar için Google Play’den indirebilirsiniz. Uygulamanın desteklediği işletim sistemi bilgileri, uygulama mağazalarından öğrenilebilir.

 • Turkcell Kopilot servisini kullanabilmeniz için aracınıza taktığınız cihaz içerisindeki hattın Turkcell Kopilot tarifesine aboneliğinin olması ve hattın aktif olması gerekmektedir. Numara değişikliği, devir, faturasız hatta geçiş, tarife değişikliği durumlarında Turkcell Kopilot aboneliğiniz sona erer ve kampanyadan faydalanıyorsanız ilgili cayma bedeli faturanıza yansıtılır. Hattın kapanması durumunda servis kullanımınız durdurulur, hattınızın tekrar açılmaıs ile servisi kullanmaya devam edebilirsiniz. Fatura dönem değişikliğinde aboneliğiniz etkilenmez ve servisi kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • İptal işlemi yapıldığında, hattınız kapatılma süresi sonuna kadar servisi kullanmaya devam edebilirsiniz.

 • Evet, Turkcell Kopilot servisini kullanabilmek için ihtiyacınız olan, aracınızın servis bağlantı girişine (OBD port) takacağınız Turkcell Kopilot cihazını Turkcell Mağazaları'ndan peşin veya 12, 24, 36 ay taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Cihaz fiyatıyla ilgili Turkcell Mağazaları'ndan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Turkcell Kopilot mobil uygulamasındaki yönlendirmeler yardımıyla cihazınızı aracınıza nasıl takmanız ve mobil uygulamayla eşleştirmeniz gerektiğiyle ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Cihazınızı aracınıza taktıktan sonra açık alanda yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk yaptığınızda güncelleştirmeler tamamlanacaktır. Sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız Turkcell Müşteri hizmetlerinden veya uygulama üzerinden destek alabilirsiniz.

 • Cihaz çalışması için gerekli olan enerjiyi aracınızdan almaktadır. Ayrıca şarj edilmemektedir.

 • Cihazınızı aracınızdan sökerek başka bir araca takabilirsiniz. Bunun için önceki cihazın ilişkisini kesmeniz ve cihazınızla yeni aracınızı eşleştirme işlemini tekrar yapmanız gerekmektedir. 

 • Güç ışığı cihazda güç olduğunu ve çalıştığını göstermektedir. Sinyal ışığının üç saniyede birer kez yanması cihazın sağlıklı çalıştığını göstermektedir. Bu konudaki detaylı açıklamaya kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

 • Cihaz aracınızdan takılı olduğu süre boyunca veri toplar. Ancak bu verileri sadece siz veya yetkilendirdiğiniz kişiler görebilir.

 • Kopilot’nin topladığı veriler şifrelenerek korunmaktadır. Sadece siz ve yetkilendirdiğiniz kişi veya kişiler erişebilir.
  Detaylı bilgiler Kopilot mobil uygulamasındaki Son Kullanıcı Sözleşmesinde belirtilmiştir.

 • Başka bir telefonda Kopilot uygulamasına kendi hesabınızla bağlanarak kullanabilirsiniz.

 • Evet, birden çok Turkcell Kopilot cihazı satın alarak ve Turkcell Kopilt servis aboneliği gerçekleştirerek Kopilot uygulaması üzerinden tüm araçlarınızı takip edebilirsiniz. Birden fazla araç eşleştirebilirsiniz.

 • Garanti süresi 2 yıldır.

 • Turkcell Çağrı Merkezi'nden veya mobil uygulama üzerindeki “Bize Ulaşın” bölümünden öneril ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 • Cihaz aracınıza takılı olduğu süre boyunca veri toplamaktadır.

 • Cihaz aracınızdan sadece gerekli verileri toplamaktadır. Güvenlik sebebiyle aracınıza kilit açmak, motor çalıştırmak vb. komutlar göndermemektedir.

 • Turkcell Çağrı Merkezini arayarak destek alabilirsiniz veya Kopilot mobil uygulaması üzerindeki Bize Ulaşın bölümünden sorununuzu iletebilirsiniz.

 • Kopilot uygulamasını kullanmak için iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz olması gereklidir.

 • Uygulamayı yeniden başlatmayı deneyin. Aracınızın motoru dururken cihazı çıkarın, yan tarafında bulunan reset (tekrar başlatma) tuşuna basıp tekrar takın ve sinyal ışığı üç saniyede bir yanana kadar bekleyin. Bu adımları denediğinizde çalışmıyorsa uygulama üzerinden veya Turkcell Çağrı Merkezinden destek alabilirsiniz.

 • Kopilot uygulamasının bulut ortamında sakladığı veriler uçtan uca şifrelenmekte ve 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”na uygun şekilde saklanmaktadır. Siz izin vermedikçe verilerinize erişilemez.

 • Sürüş karakteristiğinize bağlı, aşırı hız, ani hızlanma, sert frenleme ve dönüşler için güvenlik puanlaması yapılmaktadır. Sürüş güvenliği puanınızın yüksek olması kaza riskinizin düşük olduğunu işaret eder.

 • Cihazınızdaki Turkcell hattınızla aylık 500 MB internet paketi tanımlıdır ve cihazınızdaki veri aktarımı için yeterlidir. 

 • Yaptığınız yolculuklara seyahat günlüğü ekranından ulaşabilirsiniz.

 • Geçmişe dönük olarak; kullanım süresi, mesafe, yakıt ve skor grafiklerinize kullanım detayları ekranından ulaşabilirsiniz.

 • Aracınız için içine girildiğinde veya dışına çıkıldığında bildirimler alacağınız güvenli bölge alanı tanımlayabilirsiniz.

 • Menüden profil adımına giderek profil ayarlarınızı yapabilirsiniz.

 • Bir limit hız değeri belirleyerek, bu hız aşıldığında bildirimler alabilirsiniz.

 • Aracınızı bir başkasının kullanması durumunda hız limiti tanımlayarak bildirimler alabilirsiniz.

 • Başka bir kişiye verdiğinizde aracınız için bir uzaklık limiti belirleyerek bu limit aşıldığında bildirimler alabilirsiniz.

 • Dijital anahtar açıldığında, vale modu, ebeveyn modu, güvenli mod uyarı ve aramalarını ilk seyahatiniz süresince sessize almak için kullanılmaktadır. Açılan dijital anahtar, seyahat sonlandığında otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

 • Hız ve bölge limit aşımı durumlarında ve motor arızaları için bildirimler alabilirsiniz.

 • Cihazınızı gerektiğinde hesabınızdan ayırabilirsiniz. Bu durumda kayıtlı verileriniz ulaşılamaz duruma gelecektir.

 • Menüden “Yeni Cihaz Ekle” adımını seçerek yeni bir cihaz ekleyebilirsiniz.

 • Uygulamayı kaldırıp tekrar kurduğunuzda sürüş geçmişinize ait veriler korunmaktadır. Turkcell şifrenizle giriş yaparak kullanabilirsiniz.

 • Turkcell Kopilot aboneleri için çeşitli firmaların hizmetlerine ait indirim ve avantajların sunulduğu bölümdür.

 • Cihaz yüksek kalite standartlarında ve CE sertifikalı Avrupa normlarına uygun olarak üretilmiştir. E-Mark belgesine sahiptir, araç bileşenleriyle elektromanyetik uyumluluğu test edilerek onaylanmıştır.

Sayfayı kaydırın