Faturana Yansıt

Faturana Yansıt, hattınızla Faturana Yansıt anlaşmalı kurumlardan alacağınız mal veya hizmetin bedelini nakit ya da kart kullanmadan, Turkcell faturanıza yansıtarak ya da TL bakiyenizi kullanarak hızlıca ödeme yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir.

Turkcell Faturana Yansıt

Faturana Yansıt Nedir?

Faturana yansıt, hattınızla anlaşmalı kurumlardan alacağınız mal veya hizmetin bedelini nakit ya da kart kullanmadan, Turkcell faturanıza yansıtarak ya da TL bakiyenizi kullanarak hızlıca ödeme yapabilmenizi sağlayan bir hizmettir. Faturana yansıt ile yaptığınız alışveriş tutarı faturalı hatlar için Turkcell faturanıza yansır, faturasız hatlar için TL bakiyenizden düşer.

Nasıl Kullanırım?

Dijital kanal deneyimleri anlaşmalı üye işyeri web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden ya da Paycell Mobil Uygulama içerisinden gerçekleşmektedir. Anlaşmalı üye işyeri firmasıyla bağlantılı internet sitesi üzerinden ödeme aşamasında telefon numarası girişiyle, aboneye gelen SMS’e “EVET” yanıtının verilmesiyle ya da aboneye ulaşan “Tek Kullanımlık Şifre” girişi ile işlem yapılabilir. Buna ek olarak anlaşmalı üye işyeri firmasıyla bağlantılı mobil uygulama ya da Paycell Mobil Uygulama içerisinde onay adımları takip edilerek işlem yapılabilir.
 
Fiziksel kanal (mağaza içi) deneyimleri anlaşmalı üye işyerlerine ait mağazalarda Paycell Mobil Uygulama ya da anlaşmalı üye işyeri uygulaması içinden QR okumak ya da okutmak yöntemleri ile Paycell anlaşmalı üye işyerlerinde işlem yapılabilir.
 
Detaylı bilgi ve deneyim için https://paycell.com.tr/ sitesini ziyaret edebilir, Apple ve Google gibi uygulama marketlerden Paycell uygulamasını indirebilir ya da 0850 622 60 60 Paycell Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. 

Faturana yansıt ile App Store, Google Play, N11, Kahve Dünyası, Burger Kıng, Pubg, Facebook ve Joygame gibi binlerce üye iş yerinde güvenli ve kolay alışveriş yapabilirsiniz.

Faturana yansıt servislerine ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Faturana yansıt hizmeti Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş tarafından verilmektedir.

Hattınızı Faturana Yansıt’la ödemeye kapatmak için (Bireysel Hat Müşterileri) 0850 622 60 60 numaralı Paycell Müşteri Hizmetleri'ni ve 532’yi arayabilirsiniz.
Kurumsal hat sahipleri şirket yetkilisine başvurabilir. Şirket yetkilisi tarafından hat faturaya yansıta kapatılabilir. 

Faturana Yansıt 3 aylık üyelik ücreti standart kullanım için 29,90 TL’ dir. Turkcell faturanıza yansıyan alışveriş tutarınız üzerinden ayrıca ÖİV alınmayacaktır.

Müşterinin kredi ile satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerine TÖHAŞ tarafından aracılık edilmesi halinde Faturana Yansıt kullanan müşterilerden işlem ücreti olarak her bir kredi başına akıllı telefondan 49,90 TL, aksesuardan 28,90 TL, tablet ve PC den 21,90 TL ve kredi geri ödemeleri devam ettiği sürece aylık olarak 11,90 TL üyelik ücreti alınmaktadır.

Kurumsal Müşteri Kredi Geri Ödemeleri için; Kurumsal müşterinin kredi ile satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerinde, Paycell ile Faturana Yansıt kullanan kurumsal müşterilerden 3 ayda bir tek bir işlem ücreti alınmaktadır. Her 3 kategorideki cihazlara (Akıllı Telefon, Aksesuar, Tablet/PC) ilişkin kredi kullanımının yapıldığı durumda geri ödemelerde Paycell tarafından alınacak işlem ücreti, en yüksek işlem ücretine denk gelen cihaz üzerinden hesaplanmaktadır. Kurumsal müşteri tarafından kullanılan kredilerin geri ödemelerinin, Paycell vasıtasıyla 6493 s. Kanun'un 12. 1 (d) maddesi kapsamında Faturana Yansıt hizmeti ile gerçekleştirilmesi halinde aşağıdaki işlem ücretleri uygulanır: Akıllı telefon: 49,90 TL Aksesuar: 28,90 TL, Tablet ve PC: 21,90 TL’dir.

Müşterilerin satın aldıkları ürün tutarını Faturana Yansıt ile cep telefonu faturasına yansıtılarak ödemeyi tercih etmeleri ve bu ödemeleri geciktirmeleri halinde; faturanın son ödeme tarihinden itibaren geç tahsilat bedeli yansıtılacak olup bu tutarlar müşterinin bir sonraki faturası ile tahsil edilecektir.

Yansıtılacak geç tahsilat bedeli;

0-30 gün gecikme durumunda 150 TL'ye kadar olan gecikme tutarı için; 34,90 TL, 150 TL ve üstü tutarında; 55,90 TL.
30 gün ve üzeri gecikme durumunda 150 TL'ye kadar olan gecikme tutarları için; 55,90 TL, 150 TL ve üstü tutarlarda için; 74,90 TL
KALAN yazıp 5522’ye göndererek kalan Faturana Yansıt limit bilginizi öğrenebilirsiniz. Limitler üye iş yerine göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için: 0850 622 60 60 Paycell Ödeme Hizmetleri MH’lerini arayabilirsiniz.
 
**1 Mayıs 2017 itibarıyla kısa mesaj ile ödeme onayı verdiğiniz kurgularda, işlemin başarılı olması durumunda 0,5 TL SMS ücreti alınır.

LİMİT BİLGİLERİ


KategorilerAylık Limit (TL)
Tekil İşlem Limiti (TL)Faturasız Hatlar için Aylık Limit


Dijital İçerik / Hizmet / Servis
2750 TL
600 TL750 TL
Fiziksel Ürün ve Hizmetler2750 TL620 TL750 TL

300 TL

200 -1100 TL

150-350 TL


 • Faturana Yansıt'ı, hattı bu işleme açık olan tüm Turkcell aboneleri kullanabilir.
 • Avans TL bakiyeniz ile Faturana Yansıt servisini kullanamazsınız. İşlem yapabilmek için TL yüklemelisiniz.
 • Turkcell faturanızda “Paycell İşlemleri” başlığı altında ya da Paycell uygulaması üzerinden "Cüzdanım" sekmesi atında seçip "İşlem Geçmişim" başlığı altında işlemlerinizi görebilirsiniz. Ön ödemeli hat sahipleri ise müşteri hizmetlerini 532’den arayarak Faturana Yansıt işlem tarihçesini sorgulayabilirler."
 • Her işlem SMS onaylı değildir. Bazı işlemler aboneye ulaşan SMS’e EVET yanıtının verilmesiyle ya da aboneye ulaşılan “Tek Kullanımlık Şifre” girişi ile yapılır. Bazı işlemlerde de mobil uygulama içerisinde onay adımlarıyla ya da QR ile okutularak gerçekleştirilebilir. 

 • Paycell müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 
 • Kısa mesaj olarak gelecek hata metni sizi yönlendirecektir. Detaylı bilgi almak isterseniz müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.
 • Bireysel müşteriler için 0850 622 6060 numaralı Paycell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.
  Paycell App ve Dijital Operatör üzerinden abone olabilirsiniz.
  AC yazıp 5522'ye SMS gönderebilirsiniz.
  Mobil uygulamalar üzerinden satın alım yapılırken, üyelik ve kullanım şartlarını kabul ederek abone olabilirsiniz.
  Kurumsal hat için şirket yetkiliniz ile iletişime geçebilir. Şirket yetkilisi iseniz çağrı merkezimizi arayarak şirket hattını Faturana Yansıt’la ödemeye açtırabilirsiniz.
 • Alışverişinizle ilgili tüm soru ve talepleriniz için ödemeyi yaptığınız üye iş yerinin müşteri hizmetleriyle iletişime geçmelisiniz.
 • Faturana Yansıt iş ortağı olarak toplayıcı firmalar ile birlikte çalışmaktadır. Toplayıcı firmalar, Faturana Yansıt servisini kullanmak isteyen işyerleri ile ilgili her türlü ilişkiyi yürütmekle görevlidir. Bilgi almak için toplayıcı firmalarımız ile iletişime geçebilirsiniz;
   
  Nomu Pay Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş
  Destek Mail adresleri: destek@wirecard.com.tr  - bilgi@wirecard.com.tr
  Müşteri Hizmetleri : 0850 210 56 59
  Firma Web Sitesi: https://wirecard.com.tr/

  KLON ÖDEME KURULUŞU ANONİM ŞİRKETİ (PAYBYME)
  Destek Mail adresleri: info@payby.me  - cc@payby.me
  Müşteri Hizmetleri : 0850 532 50 40 
  Firma Web Sitesi:  https://www.payby.me/tr/

  TREND ÖDEME KURULUŞU A.Ş (PAYGURU)
  Mail adresleri : info@payguru.com
  Müşteri Hizmetleri : 0850 477 77 25
  Firma Web Sitesi : mh@payguru.com
   
  VİZYON ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME HİZMETLERİ A.Ş
  Mail adresleri : info@vizyonmobil.com.tr
  Müşteri Hizmetleri : 08505333360
  Firma Web Sitesi : www.vizyonmobil.com.tr

 • Faturana Yansıt olarak sizlere benzersiz bir ödeme deneyimi sunmak için sürekli kendimizi yenilemekte ve geliştirmekteyiz. Sadece Turkcell kullanıcılarına özel restoran ödemelerinden hava limanı hızlı geçişlerine, ulaşımdan otopark ödemelerinize birçok alanda hızlı ve güvenli ödeme yapabileceğiniz teknolojik servisler ve altyapılar geliştirmekte, her geçen gün bu hizmetlere yenilerini eklemekteyiz. Faturana yansıt kolaylığını daha fazla yaygınlaştırmak için yatırımlarımızı yapmakta bunun için de üyelik ücreti/işlem ücreti almaktayız. Bu ücreti sizlere daha iyi ve yaygın hizmet sunabilmek için yaptığımız çalışmaların maliyeti olarak değerlendirmenizi rica ederiz.
  Kredi kartı, banka kartı gibi ürünlerde üyelik ücreti/işlem ücreti hem Türkiye'de hem Dünya'da kullanılan standart bir uygulamadır. Bu kapsamda Faturana Yansıt üyelik ücreti/işlem ücreti benzer ürünlere oranla çok makul bir bedel olarak düzenlenmiştir. Bu uygulama yasalarımız ve siz kullanıcılarımızla imzalamış olduğumuz sözleşmeler gereğince yasal niteliktedir.

 • Ödeme Hizmetleri Ve Elektronik Para İhracı İle Ödeme Kuruluşları Ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Yönetmeliğin 41/2 maddesi uyarınca sözleşme ile belirlendiği şekilde ücret alınması yasal bir uygulamadır. Siz kullanıcılarımızın onayladığı Paycell çerçeve sözleşmesine istinaden bu bedel alınmaktadır . Sözleşmeye https://paycell.com.tr/kullanim-sartlari-ve-sozlesmesi adresinden ulaşabilirsiniz.