Turkcell 3G

Turkcell 3G ile mesafelere ve zamana meydan okuyun!

Ücretsiz
Hemen Al
Turkcell Turkcell 3G

Turkcell 3G Nedir?

Şimdi Turkcell 3G’ye ücretsiz geçebilir, zamana ve mesafelere meydan okuyabilirsiniz. Turkcell 3G ile cepten Facebook hesabınıza bakmak, Google’da arama yapmak ve e-postalarınıza ulaşmak artık çok daha kolay!

Daha Fazla Bilgi

 • Turkcell, A Tipi Lisans ile 30 Temmuz 2010 tarihinden itibaren, 81 ilin şehir merkezlerinde 3G’yi tüm Turkcell’lilerin kullanımına sundu. Daha fazla hayat için 3G kapsama alanımız her geçen gün artıyor.
 • 3G kapsama alanından çıkıp, 2G alanına girerseniz; 3G kapsama alanında başlattığınız görüşmelerinize kesilmeden devam edebilirsiniz. Aynı şekilde internet bağlantınız da EDGE hızıyla devam eder. 3G kapsama alanında görüntülü görüşme ile başlattığınız servisler ise 2G kapsama alanına geçtiğinizde kesilir.
 • 3G’yi destekleyen bir telefonunuz varsa Turkcell 3G’ye ücretsiz geçiş yaparak bu teknolojiden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Telefonunuzun şebeke ayarlarında 3G seçiliyse ve telefonunuzun ekranında 3G, 3G+, HSDPA ibarelerinden birini görüyorsanız, 3G kapsama alanı dahilindesiniz demektir.
 • Bulunduğunuz yerde 3G olup olmadığını öğrenmek için Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir ya da Turkcell Mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.
Turkcell 3G’ye geçtikten hemen sonra, 3G kapsamındaki bölgelerde yüksek hızda Turkcell 3G internet ile bağlanabilir ve 3G servislerinden yararlanabilirsiniz. 3G dünyasına katılmak için ihtiyacınız olan 3G'li telefon, modem ve Netbook'ları uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile Turkcell'de bulabilirsiniz.
3G abonelik gerektiren bir servis değildir. Hızlı ve kaliteli ağ (network) tipi seçimi için üyeliktir. 3G üyeliğinin iptali için 2G yazıp 2222’ye SMS atılabilir.
SMS
 • 3G yaz 2222’ye gönder
  • Turkcell 3G Servisi'ni kullanmak tüm Turkcell’lilere ücretsizdir. 3G bağlantılı servisleri kullandığınızda ise sahip olduğunuz internet tarifeniz üzerinden ödeme yaparsınız.
  • İnternet paketiniz varsa kullanımınız internet paketinizden düşer.
  • Ses, data, video ve uzaktan yönetim gibi gelişmiş multi-medya özellikler; e-posta, web sayfası görüntüleme, faks, videokonferans gibi özellikleri destekleyen yeni nesil bir teknolojidir. Turkcell 3G ile cepten Facebook hesabınıza bakabilir, Google’da bir şey arayabilir, e-postalarınıza ulaşabilir ve daha birçok özellikten yararlanabilirsiniz
  • 3G kullanabilmeniz için 3G'li telefon, modem ve Netbook benzeri 3G destekleyen herhangi bir cihaza sahip olmalısınız. Telefonunuzun şebeke ayarlarında 3G seçiliyse ve telefonunuzun ekranında 3G, 3G+, HSDPA ibarelerinden birini görüyorsanız 3G’yi kullanabilirsiniz demektir.
  • Turkcell 3G servisini kullanmak tüm Turkcell’lilere ücretsizdir. 3G üyesi olduktan sonra sadece ek olarak satın aldığınız servislere para ödersiniz. 3G bağlantılı servisleri kullandığınızda ise sahip olduğunuz internet tarifeniz üzerinden ödeme yaparsınız. İnternet paketiniz varsa kullanımınız internet, paketinizden düşer.
  • 3G abonelik gerektiren bir servis değildir, daha hızlı ve kaliteli network tipi seçimi için üyeliktir. 3G üyeliğinin iptali için 2G yazıp 2200’e SMS atılabilir.
  • 3G şebekesini kullanmak için, 3G kullanma talebinin Turkcell’e iletilmesi (bireysel abonelerin 3G yazıp 2200’e göndermesi, kurumsal abonelerin şirket yetkililerinin başvurusu) ve Turkcell tarafından talep sahibine bilgilendirme gitmiş olması gerekmektedir. Turkcell 3G kapsama alanında, 3G uyumlu cihazlarla 3G şebekesini kullanmak gereklidir. Bu koşuldaki aboneler, telefonlarının desteklediği 3G servislerini kullanabilirler.

   Görüntülü Görüşme başlatabilmek için, aranan abonenin de arayan abone ile aynı koşulları sağlaması gerekmektedir. 3G hizmetlerinden faydalanmaya başlama saati bir hattan diğerine değişiklik gösterebilir. 3G internet hızı, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza, bağlanılan siteye göre değişebilir. Adil kullanım politikası doğrultusunda Turkcell, kullanıcıların bağlantı hızlarını düşürebilir. Turkcell 3G bağlantısı kapsama alanına coğrafi koşullara göre değişiklik gösterebilir.