Statune

Telefonunuzu açamadığınızda sizi arayanları karşılayıp o an neyle meşgul oldugunuzu söyleyen servis. 7 Eylül 2023 itibari ile yeni abone alımına kapatılmıştır.

12,90 TL / HAFTA
İncele
Turkcell Statune

Statune Nedir?

Statune, siz daha telefonunuzu açmadan, o an ne yaptığınızı sizi arayanlara söyleyen bir servistir. Sizi arayanları karşılayarak, toplantıda, tatilde, sinemada, yemekte, yurt dışında olduğunuzu ve daha birçok şeyi söyleyebilir. 7 Eylül 2023 itibari ile yeni abone alımına kapatılmıştır. 

Daha Fazla Bilgi


7 Eylül 2023 itibari ile yeni abone alımına kapatılmıştır. 

Statune uygulaması 28.04.2020 tarihinde "storelardan" kaldırılmıştır. Uygulamayı bu tarihten önce indirdiyseniz uygulamanın özelliklerinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. Statune uygulaması üzerinden statü mesajını öncesinde dinleyebilir, istediğiniz zaman aralığında tanımlama yapabilirsiniz. 
Statune uygulamasında/servisinde dinlettiğiniz ton, siz telefonu açana kadar ilk 30 saniye sizi arayan kişi veya kişilere dinletilir. Eğer telefonunuz meşgul ise seçtiğiniz ÇalarkenDinlet tonu devreye girmez.

· Meşgulde beklet ayarınız var ise “aradığınız kişi şu anda başka bir kişiyle görüşüyor, lütfen hattan ayrılmayınız” anonsu dinletilir.

· Meşgulde beklet ayarı yok ise “aradığınız kişi şu anda meşgul, sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakabilirsiniz” anonsu dinletilir.
· Paket kotası bittiğinde abonenin başka bir paketi yoksa paket aşımından ücretlendirilecektir. Paket aşımı için, mevcut tarifesindeki aşım kuralları geçerli olacaktır. Paket kullanım hakkı bir sonraki döneme devretmez. Paket sadece wap ve internet erişim noktası kullanılarak yapılan bağlantılarda geçerlidir. Paket sadece yurt içinde geçerlidir, yurt dışı kullanımlar ayrıca ücretlendirilecektir. Aboneler, kampanyadan sadece 1 defaya mahsus yararlanabilir.
Statune uygulaması 28.04.2020 tarihinde "storelardan" kaldırılmıştır. Uygulamayı bu tarihten önce indirdiyseniz uygulamanın özelliklerinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. Statune mobil uygulamasını kullanabilmek için; Android temelli telefonlarda işletim sistemi versiyonu 2.3.3 ve üzeri, iOS temelli işletim sistemi versiyonu 4.3 ve üzeri olmalıdır.
 • 7 Eylül 2023 itibari ile yeni abone alımına kapatılmıştır. 
 • Statune servisi hayatınızı nasıl kolaylaştırır? Telefonunuzu açamadığınız anlarda bile;
  • Telefonunuzu neden açamadığınızı anlatma zorluğundan kurtarır.
  • Sevdiklerinizi merakta bırakma derdini sonlandırır.
  • Dilerseniz seçtiğiniz komik içeriklerle arayanları karşılayıp hayatınıza eğlence katar.
  • Çevrenizle sürekli bağlantı halinde olmanıza yarar.
 • UpCall'a özel Statune'den yararlanmak için UpCall'dan servis aboneliği başlatabilirsiniz. UpCall üzerinden spordayım, tatildeyim, sinemadayım ve yemekteyim gibi tonlar kullanabilirsiniz. Ek olarak, aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor anonsu dinletebilir ve arayanları UpCall üzerinden takip edebilirsiniz. Ücreti haftalık 5,99 TL'dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
İptal etmek için IPTAL STATUNEAPP yazıp 2200’a göndermeniz yeterlidir. SMS aboneliklerinizi IPTAL STATUM yazıp 2200'a göndererek iptal edebilirsiniz.
Statune KDV ve ÖİV dâhil haftalık 12,90 TL'dir. İlk defa abone olanlara 1 hafta geçerli 1 GB hediyedir. Hediye data teklifimiz, servise ilk abonelik için geçerlidir.
Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
Yeterli bakiyeniz olmaması durumunda, hattınızda bulunan bakiyeye karşılık gelen gün sayısı kadar servisten yararlanabilirsiniz.