Platinum Paket - TURKCELL

Platinum Paket

Turkcell Platinum ile herkesle istediğiniz kadar konuşmaktan ve interneti istediğiniz gibi kullanmaktan çok daha fazlasına sahip olursunuz. Turkcell Platinum ile size özel hizmetin, desteğin ve daha pek çok ayrıcalığın keyfini yaşarsınız.

Platinum Paket
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
5000 DK TURKCELL'LiLERLE
2000 DK HER YÖNE
4 GB İNTERNET
2000 SMS HER YÖNE

Daha Fazla Bilgi

Paketİçerik Aylık Paket Ücreti
Platinum

5.000 dk Turkcell içi

2.000 dk Her yöne

2.000 SMS

4 GB İnternet

149 TL

 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Ücret bilgisi yurt içi aramalar için geçerlidir ve görüşmeleriniz 6 saniyede bir ücretlendirilir. Platinum Paket ile Turkcell'lilerle 5.000 dakika, her yöne 2.000 dakika konuşabilir, her yöne geçerli 2.000 SMS ve 4 GB’lık internet paketini kullanabilirsiniz.
 • Platinum Paket ile Turkcell Platinum avantajlarından faydalanabilir, size özel 0 532 757 1 532 Turkcell Platinum Müşteri Hizmetleri dilediğiniz an hiç beklemeden ayrıcalıklı hizmet, adresinizde teknik destek, faturanızda indirim, konser/sinema davetiyeleri, cihaz indirimleri gibi birçok ayrıcalığa sahip olabilirsiniz.
 • Platinum üyeliğiniz, paketinizle birlikte, yeni fatura kesim tarihinizde başlar.
 • Birbirinden özel hizmetler ile fark yaratan Turkcell Platinum dünyasını daha yakından tanımak için lütfen tıklayın.
 • 31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.
 • Daha fazla konuşma, mesajlaşma, internet ve yurt dışı konuşma için Platinum Plus Paket’i inceleyebilirsiniz.
SMS
 • PLATINUM yaz 2222’ye gönder
  • Platinum Paket’e kayıt olmak için PLATINUM yazıp 2222'ye kısa mesaj göndermeniz yeterli.

   Platinum Paket’ten bütün bireysel faturalı müşterilerimiz faydalanabilir.

   Kontratlı paket tekliflerinden faydalanan müşterilerimiz Platinum Paket’e geçmek isterlerse mevcut kontratlı tekliflerini iptal ettirmeleri gerekir.

  • Platinum Paket dâhilindeki dakika, mesaj ve internet paketi talep edildikten sonraki ilk fatura kesim tarihinden itibaren kullanılabilir.

   Paketi aldığınızda ilk fatura kesiminizle beraber tarifeniz Gold Tarifesi olur. Talebinizden sonra başvuru bilginiz, size başvuru sırasında bildirilir. Bu mesaj ile birlikte paket dâhilindeki aylık kullanım hakkınız başlamış olur.

   Eski tarifeniz kapsamında hattınızda kalan ücretsiz dakikalarınız varsa silinir.

   Paketinizdeki dakika/internet/SMS kullanımınız, siz iptal etmediğiniz sürece her ay yenilenir.
  • Platinum Paket ile Turkcell'lilerle 5.000 dakika, her yöne 2.000 dakika konuşabilirsiniz.

   Platinum Paket’te 5.000 dakikanızı Turkcell ile yaptığınız yurt içi aramalarınızda, Her yöne 2.000 dakikanızı ise diğer operatör numaraları ve sabit hat (ev, iş) numaraları ile yurt içi konuşmalarınızda kullanabilirsiniz.

   31 Mayıs itibarıyla, yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. Diğer ülkelerdeki dakika kullanımı paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

   Paket dakikalarınız görüntülü görüşmelerinizde de geçerli olur.

  • Platinum’a geldiğinizde 4 GB’lık internet paketine sahip olursunuz.

   31 Mayıs itibarıyla, yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. Diğer ülkelerdeki internet kullanımı paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • Paketiniz kapsamında SMS’leriniz için her yöne 2.000 kullanım hakkınız var olup, bu SMS’leri yalnızca bir fatura döneminiz için kullanabilirsiniz.

   Platinum Paket kapsamında size verilen SMS’lere; "SMS ile sorgulama servisleri, farklı bir hizmete kayıt için atılan SMS'ler, yurt dışında atılan SMS’ler, uluslararası SMS’ler, Akıllı mesaj ve web mesaj üzerinden atılan SMS ler” dâhil olmaz.

   Paketinizdeki SMS kullanımı yurt içi mesajlarınız standart kısa mesaj ücretleri üzerinden ücretlendirilir. Standart kısa mesaj ücretlerini öğrenmek için öğrenmek için lütfen tıklayın.

   31 Mayıs itibarıyla, yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. Diğer ülkelerdeki SMS kullanımı paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

   Paketlerdeki kısa mesajlar sadece kişisel kullanımınız içindir, ticari gelir elde etmek amacıyla kullanılamaz, satılamaz.

  • Paketten kalan dakika/İnternet/SMS bilgilerinizi Hesabım'dan veya KALAN PAKET yazıp 2222'ye kısa mesaj göndererek ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz ancak size gönderilen dakika durum SMS’lerinde, son 6 saat içerisinde yaptığınız görüşmelerinizin, İnternet ve SMS durum SMS’lerinde, son 12 saat içerisindeki kullanımınızın dâhil olmayabileceğini unutmayın.
  • Paket dakikalarınız o ayki fatura döneminiz için geçerli olup, kullanmadığınız dakikalarınız bir sonraki döneme devrolmaz. Paketinizi iptal etmediğiniz sürece paket dakikalarınız her ay yenilenir. Paketinizi iptal ettiğinizde kullanmadığınız dakikalarınız varsa iadesi yapılmaz.

   Paketiniz kapsamındaki internet paketiniz bir fatura dönemi için geçerli olur ve kullanmadığınız paket datası bir sonraki aya devrolmaz. İnternet kullanımınızda indirdiğiniz ve yüklediğiniz (download+upload edilen) datalar, paket limitinizden düşer.

   Paket SMS’leriniz o ayki fatura döneminiz için geçerli olup, kullanmadığınız SMS’leriniz bir sonraki döneme devrolmaz. Paketinizi iptal etmediğiniz sürece paket SMS’leriniz her ay yenilenir.
   • Platinum Paket dâhilindeki internet kullanım hakkınızı aştığınızda ücretlendirme, internet paketleri aşım ücretleri üzerinden yapılır ve indirilen ve yüklenen data için paket aşım ücreti üzerinden ücret ödersiniz. İnternet paket aşım ücreti 5 TL/100 MB'dir.
   • Paket dahilindeki konuşma hakkınız bittiğinde ücretlendirme periyodu (6 sn) değişmeyecek şekilde yurt içi her yöne 408 sn'lik (6,8 DK) kullanımlarına kadar 43,89 KR /DK (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirme devam edecektir. Kullanımla devam etmenizi takiben ilk yurt içi her yöne 30dk'den kalan yurt içi her yöne 1392 sn'lik (23,2 DK) kullanım hakkı size 3 TL'ye sağlanacaktır. İlk 30dk'nin bitmesini takiben yaptığınız ilk kullanımda ikinci 30dk'lık kullanım hakkı devreye alınacak ve 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edeceksiniz. Kullanım devamını takiben her yurt içi her yöne 30dk için 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edeceksiniz.
   • Paket dahilindeki SMS hakkınız bittiğinde ücretlendirme periyodu değişmeyecek şekilde yurt içi her yöne 9 adet SMS kullanımlarında 33,25 KR/adet (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirme devam edecektir. Kullanıma devam etmenizi takiben ilk yurt içi her yöne 30SMS'ten kalan yurt içi her yöne 21 adet SMS kullanım hakkı size 3 TL'ye sağlanacaktır. İlk yurt içi her yöne 30SMS'in bitmesini takiben yaptığınız ilk kullanımda ikinci yurt içi her yöne 30SMS'lik kullanım hakkı devreye alınacak ve 3 TL ödemeye devam edeceksiniz. Kullanım devamını takiben her yurt içi her yöne 30SMS için 3 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edeceksiniz.
   • Paket aşımında gönderdiğiniz yurt içi MMS’leriniz ise standart MMS ücretleri üzerinden ücretlendirilir. Standart MMS ücretlerini öğrenmek için öğrenmek için lütfen tıklayın.
   • Paket kapsamında ve paket aşımındaki yurt dışını arama dakikalarının ücretlendirme periyodu Turkcell Uluslararası Arama Tarifesi kapsamında ülke ve numaraya göre bölge bazlı değişmektedir.
   • Yurt içi tarifenizi yurt dışında kullanabilme özelliği kapsamında bu özelliğin geçerli olduğu ülkelerdeki paket aşımının ücretlendirme detayları için tıklayınız.
    Bu kapsamın dışında kalan ülkelerde veya yurt içi tarifenizi yurt dışında da kullanabilme özelliğini iptal ettiğiniz durumda belirli ülkelerde Akıllı Dünya tarifesi koşulları geçerlidir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

   06.07.2015 tarihi itibarıyla paket aşım çözümümüz ile paket aşımında yurt içi her yöne konuşma 30 dakikası 5 TL (KDV, ÖİV dahil) ve her yurt içi her yöne SMS kullanımı 30 SMS 5 TL (KDV, ÖİV dahil) olacak şekilde ücretlendirilir.
   • Fiyat değişikliği bu pakette taahhütlü kampanyalarından mevcutta faydalanmayan müşterilerimiz için geçerlidir.
   • Bu pakette taahhütlü kampanyada bulunan müşterilerimiz için taahhüt sürelerinin sona ermesini takiben ilgili fiyat değişikliği geçerli olacaktır.
   • Bu pakete yeni tesis, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği ile yeni gelen müşterilerin paket aşım ücretleri yeni fiyatlar üzerinden hesaplanacaktır.
   • Bu pakete tarife değişikliği ile yeni bir 12 ay taahhütlü kampanyalara gelen mevcut müşterilerin paket aşım ücretleri yeni fiyatlar üzerinden hesaplanacaktır.
   • Müşterilerin, tarife paketleri içeriğinde kullanımı sınırlı hizmet olarak konuşma dakikası olan paketlerde paket bitimini takip eden ilk kullanımda 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) olarak ücretlendirilecektir. Devam eden kullanımlarda 900sn sonuna kadar ek bir ücretlendirme olmayacaktır. Bu kullanımın ardından takip eden ilk kullanımda yeni bir ek 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ücretlendirilecektir. Takip eden kullanımlarda 1800sn’lik (30dk’lık) kullanımın sonuna dek ek bir ücretlendirme olmayacaktır. İlk 30dk'nin bitmesini takiben abonenin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30dk'lık kullanım hakkı devreye alınacak ve müşterilerimiz 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Kullanım devamını takiben müşterilerimiz her yurt içi her yöne 30dk için 5 TL (KDV, ÖİV Dahil)ödemeye devam edecektir. Müşterilerimizin, tarife paketleri içeriğinde kullanımı sınırlı hizmet olarak SMS olan paketlerde paket bitimini takiben ücretlendirme periyodunun ilk SMS kullanımında 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ile ücretlendirilecektir. Takip eden 14 SMS müşterilerimize ücretsiz sağlanacaktır. 16. SMS’te ek 2,5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ile ücretlendirilecektir. Takip eden yeni bir 14 SMS aboneye ücretsiz sağlanacaktır. İlk 30SMS'in bitmesini takiben müşterilerimizin yaptığı ilk kullanımda ikinci 30SMS'lik kullanım hakkı devreye alınacak ve müşterilerimiz 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir. Kullanım devamını takiben müşterilerimiz her yurt içi her yöne 30SMS için 5 TL (KDV, ÖİV Dahil) ödemeye devam edecektir.
  • 31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
   Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Hayır. Sadece ana tarifenizdeki paketler geçerlidir.

  • Yurt içi tarifenizi yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği kapsamında bu özelliğin aşım ücretlendirmesi devreye girer. Detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Platinum Paket’iniz varken aynı anda başka bir konuşma paketi alamazsınız.

   Platinum Paket’iniz varken aynı anda başka internet paketi de alabilirsiniz. Kullanımınızda, Platinum Paket’e ek olarak alınan internet paketiniz öncelikli olur.

   Platinum Paket’iniz varken aynı anda başka bir SMS paketi de alabilirsiniz. Kullanımınızda, Platinum Paket’e ek olarak aldığınız SMS paketiniz öncelikli olur.
  • Platinum üyeliğiniz, paketinizle birlikte yeni fatura kesim tarihinizde başlar.

   Size özel 0 532 757 1 532 nolu Turkcell Platinum Müşteri Hizmetleri'den dilediğiniz an hiç beklemeden ayrıcalıklı hizmet, adresinizde teknik destek, faturanızda indirim, konser/sinema davetiyeleri, cihaz indirimleri gibi birçok ayrıcalığa sahip olursunuz.

   Birbirinden özel hizmetler ile fark yaratan Turkcell Platinum dünyasını daha yakından tanımak için lütfen tıklayın.

  • Platinum Paket’inizi iptal ettirmek için kısa mesajla ile IPTAL PLATINUM PAKET yazarak 2222’ye ücretsiz olarak gönderebilir veya başka bir tarife veya pakete geçme talebinde bulunabilirsiniz.

   Paketinizi iptal ettirdiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakika, mesaj ve internet kullanımınız fatura kesiminizde silinir, iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olur.
  • FCT cihazlarında kullanılan hatlar bu kampanyadan faydalanamazlar. Böyle bir kullanımın belirlenmesi durumunda veya kampanyadan faydalanan fakat telekomünikasyon ihtiyacını karşılamak dışında kötüye kullanım tespit edilen kullanımların belirlenmesi durumunda bu hatların tarifeleri Bizbize olarak değiştirilecek ve geçmiş kullanımları da Bizbize Tarifesi üzerinden yeniden ücretlendirilerek hat sahibine faturalandırılır.

  • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır. Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.

   Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir.

   Turkcell hat sahiplerinin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, aboneyi uyarma, kampanya kullanımından çıkarma, gerekirse hattı kullanıma kapatma ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.

   Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.
  Sayfayı kaydırın