Platinum Paket

Turbo hızında aşımsız internetiyle hem yurt içinde hem yurt dışında geçerli Platinum Paket, tüm iletişim ihtiyacınızı karşılıyor. Üstelik öncelikli hizmet ve hayatı kolaylaştıran sayısız ayrıcalık da Platinum uygulaması ile pakete dahil.

Platinum Paket
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
1500 DK HER YÖNE
5 GB İNTERNET
1000 SMS/MMS HER YÖNE

Daha Fazla Bilgi

İçerikYıllık Abonelik ÜcretiAylık Abonelik Ücreti
Her yöne 1.500 DK + Her yöne 1.000 SMS/MMS + 5 GB (*)75 TL105 TL

 

 • (*) 18 Ağustos 2015 itibarıyla Platinum Paket kapsamında sunulan internet 5GB olarak güncellenmiştir. Mevcutta Platinum Paket'te olan müşterilerimiz 20 Ağustos ve sonrasındaki fatura kesimlerinden itibaren 5GB kullanmaya başlayacaklardır. 
 • Paketinizin interneti aşımsızdır. 5 GB'lık kotaya ulaştığınızda internetiniz durur ve aşım yapmazsınız. Size gelen mesaj sonrası INTERNET DEVAM yazıp 2222'ye atarak internet bağlantınızı açabilirsiniz. İnternet bağlantınızı açtıktan sonra 7 TL'ye 500 MB'lık konfor alanınız devreye girer. Böylece 5 GB'ınızı bitirdikten sonra da avantajlı paketli kullanıma devam edersiniz. 

Platinum Ayrıcalıklar:
Sıra beklemeden ve istediğinizde bir telefonla kapınıza kadar gelen hizmet, en yeni cihazlarda özel teklifler, ücretsiz havalimanı transferi, sinemada ve birçok etkinlikte ayrıcalıklar, siz Turkcell Platinum müşterilerimizi bekliyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Turkcell Platinum’un ayrıcalıklarla dolu dünyasını incelemek ve tüm ayrıcalıklardan yararlanabilmek için AppStore veya Google PlayStore üzerinden Turkcell Platinum Uygulaması’nı indirmeyi unutmayın.

Konfor Alanı:
Paket dâhilindeki kullanım haklarınızı bitirdiğinizde, sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan fatura kesim tarihinize kadar geçerli konfor alanı çözümleri hattınıza tanımlanır. Böylece avantajlı kullanımınız hep devam eder. Ek konfor çözümünüz bittikçe yenisi tanımlanır.

Konfor Alanı ÇözümleriİçerikÜcret
Konfor KonuşmaHer yöne 250 dakika7 TL
Konfor MesajlaşmaHer yöne 250 SMS/MMS7 TL
Konfor İnternet500 MB7 TL

 

Yurt Dışı Avantajları:
31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Yurt dışını ararken veya yurt dışına SMS gönderirken yapacağınız kullanımlarda da avantajlı paketler otomatik olarak hattınıza tanımlanır.

PaketİçerikÜcret
Yurt Dışını Arama Paketi60 dakika12 TL

 

 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Paket kapsamında ve paket aşımında yapacağınız yurt içi görüşmeleriniz 6 saniyede bir ücretlendirilir.
 • Erken iptal bedeli: Yıllık abonelik yaptırdığınızda paketinizin ücreti 12 fatura dönemi boyunca sabit kalacak ve fiyat değişikliklerinden etkilenmeyecektir. Yıllık Abonelik kapsamında, 12 ay boyunca seçtiğiniz paketin yıllık abonelik teklifinde kalma sözü vermeniz gerekmektedir. 12 fatura dönemi içinde dakika paketinizi veya yıllık abonelik kampanyanızı iptal ettirdiğiniz durumda faturanıza erken iptal bedeli yansıtılır. Erken iptal bedeli ile ilgili detaylı bilgi sıkça sorulan sorular bölümünde yer almaktadır.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Katılım koşulları için tıklayınız.
 • 13.12.2015 tarihi itibarıyla kampanyadan yararlanan abonelerimiz yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve ön talep/abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır. Turkcell tarafından sunulacak olan 4.5G hizmetinin başlayacağı tarih itibarıyla, cihaz ve sim kart uyumlu olduğu sürece herhangi ek bir işlem yapmadan; telefonda ilgili şebeke tipi seçilerek, 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlanılabilir. İptali için IPTAL 4.5G yazıp 2222’ye gönderilmesi yeterlidir.
 • 10 Eylül 2016 itibarıyla tarife içeriğine Dergilik Servisi ve bu servis kullanımında geçerli 5 GB internet paketi eklenecektir. 5 GB internet paketiniz bittikten sonra ücretlendirme olmaz, 1 kpbs hız ile kullanım devam eder. Dergilik Servisi hakkında detaylı bilgiyi bu sayfadan alabilirsiniz.
SMS
 • INDIRIM PLATINUM yaz 2222’ye gönder
 • 532 ya da 0532 532 0000
  0532 757 22 22
  • Evet değiştirebilirsiniz. Fatura kesim tarihinizi değiştirdiğinizde, yıllık kampanyanızın bitiş tarihi de yeni fatura kesiminize uygun olacak şekilde güncellenir. İşlem yapmak için tıklayınız.

  • INDIRIM PLATINUM yazıp 2222’ye göndererek, müşteri hizmetlerinden, Turkcell bayilerinden veya internetten katılabilirsiniz.

  • Başvuru SMS’i ücretsizdir

  • Paketiniz başladığına kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.
   Hazır Kart’tan faturalıya geçen, numarasını Turkcell faturalıya taşıyan veya yeni faturalı hat alan müşterilerimiz ise tarifelerini bu paket ile başlattıklarında hemen faydalanmaya başlar.

  • Platinum Paket'ten son 90 gün içerisinde yeni hat alan, numara taşıma işlemi yapan veya Hazır Kart'tan faturalıya geçen yeni faturalı bireysel müşterilerimiz faydalanabilir.

   Ayrıca 90 günden uzun süredir Turkcell faturalıda olan; 

   • BizBize, Tarife Saniye ve Çiftçi tarifesindeki Çiftçi 500 Paketi müşterilerimiz, 
   • Aşağıdaki paketlerde yer alan müşterilerimiz bu kampanyadan faydalanabileceklerdir: 
    • Hepsi Paket, Hepsi 300, Hepsi 600, Star Paket, Süper Paket, Minik Paket, Ekonomik Paket, Kamu 1000, Kamu Plus, Kamu Standart 1000dk, Kamu Eko Paket, İnternetli Kamu Eko Paketi, Karma 1000, Karma 500, Alo Büyük, Çiftçi Her Yöne 500dk, Kaçmaz İkili Paket, Kaçmaz 35lik Paket, Ben Yaptım 500 Paketi, Ben Yaptım 700 Paketi, Full Paket Aylık Abonelik

  • Paket her ay otomatik olarak yenilenecektir. 12 ay sonunda kampanyalı fiyattan yararlanmaya devam edebilmek için tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir.

  • Paket değişikliğinde yıllık abonelik teklifinde iseniz paket iptal bedeli faturanıza yansır.

  • Paket değişiklik talebiniz ilk fatura tarihinizden itibaren geçerli olacaktır.  

   • Paketinizin içerdiği dakikalar bir fatura dönemi için geçerlidir ve iptal etmediğiniz sürece her fatura döneminizde otomatik olarak yenilenir.
   • Paketteki her yöne dakikanızı; Turkcell, diğer operatörler ve sabit hatlara yaptığınız yurt içi aramalarınızda kullanabilirsiniz.
   • Yurt içinde konferans görüşmesi yaptığınızda, ödemeli aramalarınızda ve görüntülü görüşmelerinizde, paketteki dakikalarınızı kullanabilirsiniz.
   • Paketinizde belirtilen SMS/MMS’lerinizi; yurt içi Turkcell, diğer operatörler ve sabit hatlara yönelik kullanabilirsiniz.
   • "SMS ile sorgulama servisleri, farklı bir hizmete kayıt için atılan SMS'ler, yurt dışında atılan SMS’ler, uluslararası SMS’ler, Akıllı mesaj ve web mesaj üzerinden atılan SMS ler” paketinize dâhil değildir.
   • 31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
   • Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Yurt dışını ararken geçeli olan ek paketiniz yapacağınız ilk yurt dışı aramasında aktif hale gelir. Paketiniz bittikçe yenisi tanımlanır.

   31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

   Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Yurt içi tarifenizi yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği kapsamında bu özelliğin aşım ücretlendirmesi devreye girer. Detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Hayır. Sadece ana tarifenizdeki paketler geçerlidir.

  • Hattınızı başka bir numaraya yönlendirmeniz durumunda yapacağınız görüşmelerinizde paket dakikalarınız geçerli olmaz. Yönlendirme servisimizin ücretlendirme bilgileri için lütfen tıklayın.

  • Paketiniz kapsamında sunulan faydalar o ayki fatura döneminiz için geçerli olup, kullanmadığınız haklarınız bir sonraki döneme devrolmaz. Paketinizi iptal etmediğiniz sürece paket dakikalarınız her ay yenilenir. Paketinizi iptal ettiğinizde kullanmadığınız haklarınız varsa iadesi yapılmaz.

  • Kampanya süresince tarafınıza sağlanan faydaların (indirim, hediye vb.) bedelleri aylık KDV ve ÖİV dahil Platin Paket için 30 TL'dir.
   İptal tarihine kadar tarafınıza sağlanan faydaların (indirim, hediye vb.)bedelleri toplamı veya daha lehinize olacaksa iptal tarihinden taahhüt süresi bitimine kadar ödemeniz gereken aylık paket ücretleri toplamı erken iptal ücreti olarak faturanıza yansıtılır.

  • Kampanya bitiş tarihiniz, fatura döneminize göre toplamda 12 fatura dönemi kampanyanızdan yararlanacak şekilde belirlenmektedir.

  • Hesabım menüsü altındaki Kampanyalarım sayfasından öğrenebilirsiniz, ilgili sayfaya gitmek için tıklayınız.

   • Paketinizi iptal etmek için tarife veya paket değişikliği yapmanız gerekir. 
   • Paketinizi iptal ettiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakikalar fatura kesiminizde silinir, iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olur.
   • Ayrıca hat iptal, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği ve devir işlemlerinden birini gerçekleştirdiğinizde de paketiniz iptal olur ve son paket ücretinizin tamamı faturanıza yansıtılır
  • Paket faydalarınız bittiğinde SMS ile bilgilendirilirsiniz.

  • •Yurt dışı yönüne yapacağınız ilk arama ile 12 TL’ye 60dk yurt dışını arama paketi tanımlanır. Bu paket, KKTC ve Alo Dünya paketinin geçerli olduğu ülkelere yapılan aramalarda geçerlidir. Alo Dünya paketi ile ilgili detaylar için tıklayın. Paketiniz bittikçe yenilenir. 3000 dakikalık kullanım sonunda yenilenmez.
   •Yurt dışına göndereceğiniz ilk SMS ile 3TL’ye yurt dışı yönüne geçerli 30SMS paketleriniz tanımlanır. Paketiniz bittikçe yenilenir.

  • Numara değişikliği, devir, faturasız hata geçiş, numara taşıma, borç nedeniyle hattın kapanması, kendi isteğiyle hat kapamada kullandığınız faydalar sona erer ve son paketinizi ücreti ve varsa iptal paket iptal ücreti ilk çıkacak faturanıza yansır.

   • Paketlerinizden ne kadar kaldığını KALAN yazıp 2222'ye göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz. 
   • Detaylı bilgi almak ve paket kalanınızı takip edebileceğiniz diğer yöntemleri öğrenmek için tıklayınız.

  • Paketinizdeki kullanım haklarınızı aştığınızda sizin birşey yapmanıza gerek olmadan fatura kesim tarihinize kadar geçerli konfor alanınız devreye girer. Sizin birşey yapmanıza gerek olmadan avantajlı kullanımınız devam eder. Konfor alanı çözümlerilerinin detayı, Bilgi bölümünde verilmiştir.

  • Paketinizi fatura dönem sonuna kadar kullanabilirsiniz.

  • Yurt dışını arama paketiniz Alo dünya paketinin geçerli olduğu tüm ülkeler ile birlikte KKTC ve Turkcell Europe yönüne yapılan aramalarda geçerlidir. Alo Dünya paketinin geçerli olduğu/olmadığı ülkeler için tıklayın.

  • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.
   Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.
   Turkcell, hat sahiplerinin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, hat sahibini uyarma, kampanya kullanımından çıkarma, gerekirse hattı kullanıma kapatma ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.
   Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir.
   Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.

  5GB ile neler yapabilirim?

  Her işlemin karşısındaki adetler, o işlemin 5GB'lık internet paketi kullanımının tamamına eşittir.

  Web Sitesi

  Twitter, blog ve forum vb. gibi siteler​​​

  29,127
  Zengin içerikli Web Sitesi

  Facebook ve haber portalleri gibi siteler​​

  1,280
  MP3 Dinleme

  ​​4 Dakikalık MP3

  1,280
  Video İzleme (SD)

  1 Dakikalık​​​​ SD Video

  362
  Video İzleme (HD)

  ​1 Dakikalık 720p Video

  158
  E-Posta

  Dosya eklemesi olmadan.

  262,144
  Zengin içerikli E-Posta

  Dosya eklemesi ile

  14,980
  Sayfayı kaydırın