500 MB

Artık yeni internet paketleriyle, paketlerin kotasını ve hızını siz seçin, internet keyfini istediğiniz gibi yaşayın! 

500 MB
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
500 MB İNTERNET

Daha Fazla Bilgi

Paket Hız Süre Fiyat Nasıl Alırım?
500 MB 7.2 Mbps’a kadar Aylık 19 TL YENI500MB --> 2222
500 MB TURBO PLUS 43.2 Mbps’a kadar Aylık 24 TL TURBO500MB --> 2222

 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Yeni Dünya Paketleri kapsamında aboneler, aynı kota içinde bir üst hıza veya iki üst hıza geçiş yaparken ilk ay sadece iki paket arasındaki fiyat farkını öderler. Abone, üst hıza geçiş kampanyasından aynı kota içerisindeki farklı hızlara geçişlerden sadece 1 kez yararlanabilirler. Kampanyadan mevcut aboneler de yararlanacaktır. Örneğin 250MB paketiniz varsa aynı ay için 250MB Turbo Plus paketine geçerseniz ilk ay sadece iki paket arasındaki farkı ödersiniz ve 250MB paketleri arasında bir üst hıza geçişte bir daha bu kampanyadan yararlanamazsınız. Ancak 500MB paketi içinde bir üst hıza geçmek isterseniz tekrar kampanyanız devreye girecektir. 
 • Yeni internet paketlerinde paketin kotası yanında paketlerde üst bağlantı hızı ve önceliklendirme olmak üzere iki yeni özellik mevcuttur. Üst bağlantı hızı abonenin ulaşabileceği en üst hızı göstermektedir. Üst bağlantı hızları kapsama alanına, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza ve bağlanılan siteye göre değişebilir. Bu hızlardan faydalanabilmek için abonelerin 3G abonesi olmaları gerekmektedir. 3G yazıp 2222’ye göndererek 3G’nin avantajlı dünyasından yararlanabilirsiniz.
 • Önceliklendirme özelliği abonenin şebeke yoğunlunda bağlanılan siteden alabileceği indirme ve yükleme bant genişliğini (download&upload bandwith) etkileyecektir. 1. öncelikteki aboneler bant genişliğinden en fazla, 2. öncelikteki aboneler bant genişliğinden orta derecede ve 3. öncelikteki aboneler bant genişliğinden en az yararlanacaklardır. Önceliklendirmede aboneye sunulan bant genişliği kapsama alanına, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza ve bağlanılan siteye göre değişebilir. Abonelerin bu önceliklerden faydalanabilmeleri için 3G abonesi olmaları gerekmektedir. Mevcutta EKO Paketi ve Standart Paketi olan aboneler 2. Öncelikte, TURBO PLUS Paketi olan aboneler ise 1. Öncelikte olacaklardır.
 • Paket aşım ücreti faturalı hatlar için 5 TL/200 MB'dir. Internet paketi aşımında her 200 MB kullanım 5 TL olarak ücretlendirilir. Bu ücretlendirme, bir fatura döneminde en fazla 20 kere tekrarlanır. 20. fayda kullanıldıktan sonra internet hızı, ana paket yenilenene kadar 5 kbps’a düşürülür ve faturanıza ek ücret yansıtılmaz.
 • Faturasız hatlar için internet paket aşım ücreti 2 KR/100 KB'dir.
 • Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Paket kapsamında verilen kullanım hakları sadece yurt içinde geçerlidir. Kullanılmayan haklar bir sonraki döneme devretmez. Paket sadece internet erişim noktası kullanılarak yapılan bağlantılarda geçerlidir. İnternet erişim noktası, Blackberry cihazları tarafından kullanılan Blackberry erişim noktası ve 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları paketlere dahil değildir.
 • Bu paket ilk ay satın alındığı günden fatura kesim tarihine kadar kullanıldığı süreye göre hesaplanarak ücretlendirilir. İlk fatura kesim tarihinden itibaren, paket fatura kesim tarihlerinde yenilenir ve paket ücreti tam ücret olarak yansıtılır.
 • İnternet paketli tarifelerde bulunan abonelere TURBO PAKETLERDE İNDİRİMLİ FİYATLAR! İnternet paketli tarifelerde bulunan aboneler, Turbo internet paketlerini Eko İnternet Paketi fiyatına alabilirler.
SMS
 • Standart paket (YENI500MB yaz 2222’ye gönder)
 • TURBO paket (TURBO500MB yaz 2222’ye gönder)
 • Diğer
  05327572222’yi ücretsiz arayarak satın alabilirsiniz.
  • Almak istediğiniz 500MB internet paketinin kısa adını yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz. İsterseniz Turkcell bayilerinden, müşteri hizmetlerinden veya Hesabım'dan da satın alabilirsiniz.

  • Bireysel Faturalı tüm abonelerimiz bu paketi satın alabilirler. 

   Sınırsız paketleri mevcutta Facebook/Sosyal /Twitter/Facebook Plus/ Gece 100MB/ Günlük 10MB/ Aşımsız 20MB/ 20MB Tanışma/ Bana Uyan paketleri olan abonelerimiz bu paketlerini iptal ettirip faydalanabilir. Iptal talebi ilk kontakta karşılanır ve Sınırsız paket tanımlaması yapılır. Herkese 100TL Hediye kampanyasından faydalanan abonelerimiz satın alamazlar. Aynı şekilde mevcutta SINIRSIZ paketi olan abonelerimiz bahsedilen paketleri satın alamazlar ve Herkese 100TL hediye kampanyasından faydalanamazlar.

  • Onay SMS'i geldikten sonra paketi kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Paketlerinizden ne kadar kaldığını KALAN yazıp 2222'ye göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz. 
   Detaylı bilgi almak ve paket kalanınızı takip edebileceğiniz diğer yöntemleri öğrenmek için tıklayınız.

  • Aylık paketlerde ay içinde kullanmadığınız internet miktarı bir sonraki aya devrolmaz.

  • Paket aşım ücreti faturalı hatlar için 5 TL/200 MB'dir. Internet paketi aşımında her 200 MB kullanım 5 TL olarak ücretlendirilir. Bu ücretlendirme, bir fatura döneminde en fazla 20 kere tekrarlanır. 20. fayda kullanıldıktan sonra internet hızı, ana paket yenilenene kadar 5 kbps’a düşürülür ve faturanıza ek ücret yansıtılmaz.

  • İnternet kullanımınızda indirilen ve yüklenen veriler (download + upload), paket limitinizden düşer. 

   Paket aşımınızda da yine indirilen ve yüklenen veriler, paket aşım ücreti üzerinden hesaplanır.

  • Abone olmak hatta sorulan sorulara cevap vermek için gönderdiğiniz tüm mesajlar ve aboneliğinizi iptal etmek için gönderdiğiniz tüm mesajlar ücretsizdir

  • Evet, aynı dönemde internet paketinizi 2. kez alabilirsiniz.

  • Önceliklendirme özelliği abonenin şebeke yoğunluğunda bağlanılan siteden alabileceği indirme ve yükleme bant genişliğini (download&upload bandwith) etkileyecektir. 1. öncelikteki aboneler bant genişliğinden en fazla, 2. öncelikteki aboneler bant genişliğinden orta derecede ve 3. öncelikteki aboneler bant genişliğinden en az yararlanacaklardır. Önceliklendirmede aboneye sunulan bant genişliği kapsama alanına, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza ve bağlanılan siteye göre değişebilir. Abonelerin bu önceliklerden faydalanabilmeleri için 3G abonesi olmaları gerekmektedir.

  • Üst bağlantı hızı internete bağlanabileceğiniz en üst hızı göstermektedir. Üst bağlantı hızları kapsama alanına, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza ve bağlanılan siteye göre değişebilir. Bu hızlardan faydalanabilmek için 3G abonesi olmanızı gerekmektedir. 3G yazıp 2222’ye göndererek 3G’nin avantajlı dünyasından yararlanabilirsiniz.

   43.2 Mbps’lık paketleri “Dual Carrier” ( Çift Taşıyıcı Teknolojili) bir cihazınız varsa almanızı öneririz. 

  • İnternete erişim hızınızı en son aldığınız internet paketinin hızı belirler. Mevcutta herhangi bir internet paketiniz varsa ve EKO paketlerden birini alırsanız internet erişim hızınız 256 kbps’a kadar yükselebilir. Eğer TURBO Paket alırsanız internet erişim hızınız 43.2 Mbps’a kadar yükselebilir.

  • Faturalı ve mevcutta içinde internet teklifi olan bir tarifedeyseniz ( Hepsi 300 Paketi, Hepsi Paketi, Full Paket, Full Plus Paket, Gold Plus Paket, Platinum Paket, Kamu Turbo Paket) yeni internet dünyasından herhangi bir paketi alırsanız o paketi ‘TURBO’sunu mevcuttaki en düşük fiyata alırsınız.

   Örnek: Hepsi paketinizdeyken , Turbo 250 MB almak isterseniz , Turbo paketi aynı kota içindeki en ucuz fiyat olan 12 TL’ye satın alabilirsiniz.

   İnternetsiz bir tarifeye geçtiğinizde indirimli olarak aldığınız paketler iptal edilir.

  • Hayır, bu paketler sadece yurt içi kullanımda geçerlidir. Yurt dışı kullanımları Turkcell Dünya Tarifesi üzerinden ücretlendirilir. 

  • Faturalı paket için: ilk ay satın alındığı günden fatura kesim tarihine kadar kullanıldığı süreye göre hesaplanarak ücretlendirilir. İlk fatura kesim tarihinden itibaren, paket fatura kesim tarihlerinde yenilenir ve paket ücreti tam ücret olarak yansıtılır.

   • Paketinizi iptal etmek için IPTAL YENI500 yazıp 2222’ye göndermeniz yeterli. 
   • Paket ikinci kez alındığınızda otomatik olarak ilk paket iptal edildiğinden paket iptal talebi yapılmasına gerek yoktur. Eğer ikinci paket aktiflendikten sonra iptal talebi gönderilirse mevcut paketinizde iptal olacaktır.

  • Hayır. Paketinizden kalan haklarınızı paketinizin bitim tarihine kadar kullanabilirsiniz.

  • Numara değişikliğinde abonelik ve haklarınız yeni numaraya devrolur. Devir ve hat tipi değişikliklerinde haklarınız devrolmaz, paketiniz iptal olur.

  500MB ile neler yapabilirim?

  Her işlemin karşısındaki adetler, o işlemin 500MB'lık internet paketi kullanımının tamamına eşittir.

  Web Sitesi

  Twitter, blog ve forum vb. gibi siteler​​​

  2,844
  Zengin içerikli Web Sitesi

  Facebook ve haber portalleri gibi siteler​​

  125
  MP3 Dinleme

  ​​4 Dakikalık MP3

  125
  Video İzleme (SD)

  1 Dakikalık​​​​ SD Video

  35
  Video İzleme (HD)

  ​1 Dakikalık 720p Video

  15
  E-Posta

  Dosya eklemesi olmadan.

  25,600
  Zengin içerikli E-Posta

  Dosya eklemesi ile

  1,463
  Sayfayı kaydırın