Turkcell Kopilot WiFi

Artık Kopilot cihazı, araç içinde WiFi özelliği de sağlıyor. Size de, hem sürüşün, hem internetin keyfini çıkarmak kalıyor!

Aracım Uyumlu mu?
Turkcell Turkcell Kopilot WiFi

Bireysel müşterilere servisin kapanması

Turkcell Kopilot servisi 30 Haziran 2023 tarihi itibariyle bireysel müşterilerimize kullanıma kapatılacaktır. Servisin kapatılması sonucu Kopilot’ta kullanılan hatlar iptal olmayacağından, hatların ayrıca iptal edilmesi gerekmektedir.

Hat iptal talebi çağrı merkezi, Turkcell uygulaması, e-devlet, e-mail ve faks ile yapılmaktadır.

0532 532 00 00 numaralı çağrı merkezinden, Turkcell uygulamasından Yardım -> Talep İlet -> Abonelik İptali, E-devlet üzerinden abonelik fesih başvurusu, hatiptal@turkcell.com.tr adresine mail göndererek ve 0216 633 07 27 numaralı hatta faks ile

Kopilot uygulamasının altyapısı değiştiği için 20 Ekim 2022 tarihi itibariyle ebeveyn modu, güvenli mod, dijital anahtar özellikleri ve size özel isimli alan kullanıma kapatılmıştır.

Tüm bilgisayar ya da telefonlardan tarayıcı ile https://kopilot.turkcell.com.tr adresinden hizmet alabilirsiniz. Android mobil uygulaması Play Store’dan, IOS mobil uygulaması App Store'dan erişilebilir durumdadır.

Turkcell Kopilot WiFi Nedir?

Turkcell Kopilot WiFi, aracını telefonuna bağlayarak sen ve sevdiklerin için hayatı kolaylaştıran bir yol arkadaşıdır. Turkcell Kopilot WiFi araç içinde WiFi özelliği sağlarken size de, hem sürüşün, hem internetin keyfini çıkarmak kalır.
Turkcell Kopilot WiFi tarifesi size ayrıcalıklar sunuyor.
 • Turkcell Kopilot WiFi, Turkcell müşterisi olan veya olmayan tüm bireysel müşterilere sunulmaktadır.
 • Turkcell Kopilot WiFi'dan faydalanmak için Turkcell Mağazaları'ndan Turkcell Kopilot WiFi cihazının satın alınması ve cihaz içerisindeki Turkcell bireysel data hattı üzerinden Turkcell Kopilot WiFi tarifesine abone olunması gerekmektedir.
 • Turkcell Kopilot WiFi servisi, OBD2 standartına uygun geliştirilmiştir. Turkcell Kopilot WiFi servisiyle uyumlu araç marka ve model listesi Sıkça Sorulan Sorular bölümünde belirtilmiştir.
 • Turkcell Kopilot WiFi, araçların OBD portuna (servis bağlantı girişine) takılan akıllı cihaz üzerinden alınan veriler kullanılarak çalıştığından, cihazın takılacağı aracın OBD portunun sorunsuz ve OBD2 standartına uygun olması önemlidir.
 • Turkcell Kopilot uygulamasını kullanabilmek için uygulama mağazalarından Turkcell Kopilot mobil uygulamasını indirmek ve Turkcell Kopilot WiFi cihazı ile eşleştirmek gereklidir. Eşleştirme adımları Turkcell Kopilot uygulamasında belirtilmiştir. Turkcell Kopilot mobil uygulamasıyla cihazın eşleştirmesi sırasında aracın çalışıtırılması ve cihaz içerisindeki Turkcell simkart üzerinden veri akışı olabilmesi için eşleştirme işleminin 4.5G (LTE) sinyali alınan bir alanda gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
 • Aracınızda halihazırda veya ek bir ekipman olarak bulunan uzaktan çalıştırma, tekerlekli sandalye asansörü gibi donanımlar sebebiyle Kopilot WiFi cihazınız aracınıza uyumlu olmayabilir.
 • Kopilot WiFi cihazı OBDII standartlarına uyumlu olmakla beraber aracınızın marka, model ve yılına özgü spesifik iletişim protokolleri kullanılan özel durumlar ve yerleşim kaynaklı sorunlardan dolayı tüm fonksiyonları beklenilen performans seviyesinde çalışmayabilir.
 • Turkcell Kopilot WiFi tarifesine abone olunan hat faturasının ödenmemesi ve hattın kapanması durumunda, Turkcell Kopilot WiFi servisinden faydalanılamaz.
 • Turkcell Kopilot mobil uygulamasındaki son kullanıcı sözleşmesine aykırı davranılması durumunda Turkcell, abonelği sonlandırma hakkına sahiptir.
 • Turkcell Kopilot uygulaması, uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilir. Turkcell Kopilot mobil uygulaması internet bağlantısı gerektiren ve kullanımı sırasında data akışı gerçekleşen bir uygulama olduğundan, uygulamayı kullanırken internet tüketimi gerçekleşir. Uygulamayı kullanırken gerçekleşen internet tüketimi, internet servisi hizmeti aldığınız GSM operatörünüzün veya internet servis sağlayıcınızın tarifesi üzerinden ücretlenir veya internet paketinizden düşülür.
 • Cihazın peşin satın alınması durumunda taahhütsüz tarife seçilerek kullanılabilir. Taahhütlü tarifenin açılabilmesi için cihazın da kontratlı alınmış olması gerekir.
Turkcell Kopilot Uygulaması üzerinden;
 • Araç konumu harita üzerinden görülebilir.
 • Araçla ilgili belirli arızalar (motor arızaları, akü sorunu vs.) bildirim olarak iletilir
 • Yapılan seyahatler harita üzerinde, mesafe, ortalama hız, süre, zaman, yakıt tüketimi detayında görülebilir, geçmişe dönük günlük/haftalık/aylık/yıllık detayda raporlara ulaşılabilir.
 • Aracın kaza yapması durumunda önceden belirlenen kişilere otomatik bilgilendirme yapılır.
 • Güvenli mod özelliğiyle araç başında olunmadığı durumlarda, aracın konumu değiştiğinde, araçta sarsıntı oluştuğunda veya motor çalıştığında bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
 • Aracın başkasına bırakıldığı durumlarda, belirlenen mesafe ve hız limitlerinin dışına çıkılması durumunda bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
 • Anlaşmalı kurumlarda araçla ilgili kasko sigortası, periyodik bakım, lastik satın alma, özel şoför gibi hizmetlerde kampanyalardan faydalanılabilir.
 • Sürüşle ilgili sert fren, ani hızlanma, sert dönüş, hız aşımı gibi durumlar tespit edilerek, harita üzerinde görüntülenir, her seyahat için sürüş skoru hesaplanarak sürüş deneyimini iyileştirmek teşvik edilir.
 • Birden fazla servis aboneliği gerçekleştirilerek birden fazla araç için servis özelliklerinden faydalanılabilir, tüm araçlar tek bir mobil uygulamadan takip edilebilir.
Turkcell Mağazalarından veya Turkcell Çağrı Merkezinden Turkcell Kopilot WiFi tarifesi aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
Diğer
Turkcell Kopilot uygulamasından faydalanmak için 24.11.2022 tarihinden önce Turkcell Kopilot WiFi cihazının satın alınmış olması ve cihaz içerisinde takılı olan Turkcell M2M hat üzerinden Turkcell Kopilot WiFi tarifesine abone olunmuş olması gereklidir.

Turkcell Kopilot uygulamasından faydalanmak için 24.11.2022 tarihinden önce Turkcell Kopilot WiFi cihazının satın alınmış olması ve cihaz içerisinde takılı olan Turkcell M2M hat üzerinden Turkcell Kopilot WiFi tarifesine abone olunmuş olması gereklidir. 
 

Turkcell Kopilot WiFi Tarifesi; 
Turkcell Kopilot WiFi tarifesi 8GB internet paketi içermektedir.  

SeçenekAylık Taksit Tutarı
(vergiler dahil)
Taahhütsüz69,25 TL
12 ay Taahhütlü Kampanya59,05 TL

 • Turkcell Kopilot WiFi tarifesi taahhütsüz olarak vergiler dahil aylık 69,25 TL'dir. 
 • Turkcell Kopilot WiFi kampanyası 12 ay taahhütlü olarak vergiler dahil aylık 59,05 TL'dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. Turkcell Kopilot WiFi kampanyası 24 Kasım 2022 tarihinde yeni satışa kapatılmıştır. 30 Haziran 2023 tarihinde kullanıma kapatılacaktır. 
 • Turkcell Kopilot WiFi tarifesi kapsamında 8GB internet paketi sunulmaktadır. Cihaz içerisinde kullanılacak olan Turkcell data hattına tanımlanan bu internet paketi Turkcell Kopilot WiFi cihazının veri aktarımındaki internet bağlantısı için de kullanılabilecektir.
 • Turkcell taahhütsüz tarife koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Turkcell Kopilot WiFi Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır.
 • 12. aylık taahhüt süresi sonunda, Turkcell Kopilot WiFi kampanyası sona erer ve taahhütsüz tarife üzerinden servis aboneliği devam eder.
 • Tarife kontratını yenilemek için Turkcell Kopilot WiFi Devam Kampanyasına katılım sağlanabilir. Turkcell Kopilot WiFi Devam Kampanyası ile Turkcell Kopilot WiFi tarifesi/servisinden 12 ay taahhütlü olarak tüm vergiler dahil aylık 59,05 TL'ye faydalanılabilir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. 
 • Turkcell Kopilot WiFi Devam Kampanyasından; Turkcell Kopilot WiFi Kampanyasında olup taahhüdünün son 3 ayında olan veya Turkcell Kopilot WiFi Kampanyası sona ermiş/iptal olmuş ve tarifesi Turkcell Kopilot WiFi olan veya Kopilot WiFi cihazını peşin olarak satın alıp, cihazı sinyal almış ve hattı Turkcell Kopilot WiFi tarifesinde olan aboneler faydalanabilir. 
 • Turkcell Kopilot WiFi Devam Kampanyası, 12 ay sonunda sona erer ve taahhüdün bittiği tarihte geçerli olan ve turkcell.com.tr 'de duyurulan taahhütsüz tarife bedeli ile ücretlendirilir. Taahhüt süresi bittikten sonra tarife iptal edilmediği sürece taahhütsüz bedel üzerinden aylık otomatik olarak yenilenir.
 • Turkcell Kopilot WiFi Devam Kampanyasına, Turkcell kampanyayı sonlandırmadığı müddetçe, katılım koşulları sağlanıyor ise tekrar başvuru yapılması durumunda katılım sağlanabilir.
 • Turkcell Kopilot WiFi Devam Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır.
 • Turkcell, kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Turkcell Kopilot WiFi tarifesi yurt dışında geçerli değildir.
 • Tarife ve Kampanyaya ilişkin bilgilendirme SMS’leri data hattı ve abonelik sözleşmesinde bildirilen kullanılır/aktif bir mobil iletişim numarası olan irtibat numarasına gönderilir.
 • Turkcell Kopilot WiFi tarifesi iptal edilmediği sürece aylık otomatik olarak yenilenir ve servisten faydalanmaya devam edersiniz.

 • Aracınızı telefonunuza bağlayarak siz ve sevdikleriniz için hayatı kolaylaştıran eğlenceli özellikler sunar. Kopilot aracın veri toplama portuna yerleştirilerek, ihtiyaç duyulan tüm bilgileri alarak Kopilot uygulamasından gösteren güvenilir yol arkadaşı ve yardımcısıdır.

 • Kopilot sürücü ile aracının etrafında oluşan verileri kullanarak farkındalık ve güvenliği artırmanıza yardımcı olur.

 • Temel hizmetler için Kopilot uygulamasını ücretsiz kullanabilirsiniz. Gelişmiş özellikler için almış olduğunuz cihaz aracınıza bağlanır, sensörlerden ve aracınızdan topladığı verileri bulut ortamına aktarır. Bu veriler gerçek zamanlı analiz edilir ve cep telefonunuzda görselleştirilir.

 • Kopilot uygulaması aracınızı kullanırken size destek olan çeşitli ek hizmetler sağlar. Başlangıçta çekici/kurtarıcı, yerinde bakım ve vale çağırma hizmetleri uygulama içerisinden verilmektedir. 

 • Cihazın mobil uygulamaya eştirme adımları Kopilot uygulaması üzerinde tarif edilmiştir. Bu bilgi size yeterli gelmediği durumlarda http://www.turkcell.com.tr/servisler/kopilot sayfasından veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

 • Cihazınızın interneti hattınızda tanımlı internet paketi olması durumda otomatik olarak çalışmaktadır. İnternete bağlanmak için gerekli olan WiFi ismi ve parolası gibi bilgileri cihazınızın kutusunun içerisinde, üzerinde yer alan etiketlerde veya uygulamada ayarlar bölümünde bulabilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden WiFi açıp belirtilen WiFi ismi ile Kopilot WiFi cihazınıza bağlanabilirsiniz.

 • Turkcell Kopilot WiFi servisi yeni abone alımına kapatılmıştır. 30 Haziran 2023 tarihinde ürün bireysel müşterilerin kullanımına da kapatılacaktır. 

 • Turkcell Kopilot WiFi servisi yeni abone alımına kapatılmıştır. 

  Turkcell Kopilot WiFi tarifesi taahhütsüz olarak vergiler dahil aylık 67,90TL, Turkcell Kopilot kampanyası ile 12 ay taahhütlü olarak vergiler dahil aylık 57,90 TL'dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

  Turkcell Kopilot WiFi Kampanyasının 12 aylık taahhüt süresi dolmadan iptali durumunda, ilgili cayma bedeli hesaplanarak Turkcell faturasına yansıtılır. Turkcell Kopilot WiFi kampanyası 12. aylık taahhüt süresi sonunda sona erer ve taahhütsüz tarife üzerinden servis aboneliği devam eder. 

 • Ücrete KDV ve ÖİV dâhildir.

  • Turkcell Kopilot servisi, OBD2 standartına uygun geliştirilmiştir. Turkcell Kopilot servisi, araçların OBD portuna (servis bağlantı girişine) takılan Turkcell Kopilot cihazı üzerinden alınan veriler kullanılarak çalıştığından, cihazın takılacağı aracın OBD portunun sorunsuz ve OBD2 standartına uygun olması önemlidir. Aracınızda halihazırda veya ek bir ekipman olarak bulunan uzaktan çalıştırma,tekerlekli sandalye asansörü gibi donanımlar sebebiyle Kopilot cihazınız aracınıza uyumlu olmayabilir. Kopilot cihazı OBD2 standartlarına uyumlu olmakla beraber aracınızın marka, model ve yılına özgü spesifik iletişim protokolleri kullanılan özel durumlar ve yerleşim kaynaklı sorunlardan dolayı tüm fonksiyonları beklenilen performans seviyesinde çalışmayabilir.
  • Turkcell Kopilot servisi farklı marka ve modeldeki araçlarda test edilmiştir. www.turkcell.com.tr/servisler/kopilot adresinden, yapılan testlere göre oluşturulan listedenaracınızın marka ve modeline göre Turkcell Kopilot servisiyle uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Kopilot’un 2011 model öncesinde üretilen araçlara uyumluluğu garanti edilmemektedir. 2011 model sonrası araçlarda Turkcell.com.tr’de cihazın aracınıza uyumlu olduğu belirtilmesine rağmen cihazın aracınıza uyumlu olmadığı tespit edildiği takdirde iade süreci uygulanır ve taahhütnameniz cayma bedelsiz iptal edilir. Cihaz ücreti tarafınıza iade edilir.
  • Kopilot cihazının aracınızla uyumluluğunu Turkcell.com.tr “Aracınız Uyumlu mu?” alanından kontrol etmenizi ve uyumlu ise satın almanızı tavsiye ediyoruz.
  • Turkcell.com.tr’de uyumlu araç listesinde olmamasına rağmen satın alınması durumunda tüm risk kullanıcıya aittir.
  • 2011 model üzeri araç ile Kopilot cihazı “Aracınız Uyumlu mu?” listesinde uyumlu gözükmesine rağmen eğer kullanıcı cihazdan sağlıklı şekilde yararlanamaz (cihazda bir veya birden fazla fonksiyon çalışmıyor) ise öncelikle 532 Turkcell Çağrı Merkezi’ne sorununu iletmelidir. Çağrı merkezinde yapılacak kontroller sonrası teknik servis incelemesi gerekirse cihaz Turkcell Mağaza’ya teslim edilmelidir. Teknik servis tarafından cihazın araç ile uyumsuz olduğuna karar verilirse iade süreci başlatılır ve ücret iadesi yapılır. 

  • Araç konumu harita üzerinden görülebilir.
  • Araçla ilgili belirli arızalar (motor arızaları, akü sorunu vs.) bildirim olarak iletilir
  • Yapılan seyahatler harita üzerinde, mesafe, ortalama hız, süre, zaman, yakıt tüketimi detayında görülebilir, geçmişe dönük günlük/haftalık/aylık/yıllık detayda raporlara ulaşılabilir.
  • Aracın kaza yapması durumunda önceden belirlenen kişilere otomatik bilgilendirme yapılır.
  • Güvenli mod özelliğiyle araç başında olunmadığı durumlarda, aracın konumu değiştiğinde, araçta sarsıntı oluştuğunda veya motor çalıştığında bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
  • Aracın başkasına bırakıldığı durumlarda, belirlenen mesafe ve hız limitlerinin dışına çıkılması durumunda bildirim ve arama ile kullanıcı bilgilendirilir.
  • Anlaşmalı kurumlarda araçla ilgili periyodik bakım, lastik satın alma, özel şoför gibi hizmetlerde kampanyalardan faydalanılabilir. 
  • Sürüşle ilgili sert fren, ani hızlanma, sert dönüş, hız aşımı gibi durumlar tespit edilerek, harita üzerinde görüntülenir, her seyahat için sürüş skoru hesaplanarak sürüş deneyimini iyileştirmek teşvik edilir.
  • Birden fazla servis aboneliği gerçekleştirilerek birden fazla araç için servis özelliklerinden faydalanılabilir, tüm araçlar tek bir mobil uygulamadan takip edilebilir.

 • Turkcell Kopilot uygulamasını, uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebilir ve giriş yapabilirsiniz. Turkcell Kopilot servisine abone olmayanlar uygulamaya giriş yaptıklarında kısıtlı içerik ve özelliklerden faydalanabilirler.
  Turkcell Kopilot mobil uygulaması internet bağlantısı gerektiren ve kullanımı sırasında data akışı gerçekleşen bir uygulama olduğundan, uygulamayı kullanırken internet tüketimi gerçekleşir. Uygulamayı kullanırken gerçekleşeninternet tüketimi, internet servisi hizmeti aldığınız GSM operatörünüzün veya internet servis sağlayıcınızın tarifesi üzerinden ücretlenir veya internet paketinizden düşülür.

 • Turkcell Kopilot WiFi tarifesi yurt dışında geçerli değildir. Turkcell Kopilot WiFi servisinin yurt dışında kullanılması durumunda yurtdışındaki kullanımlar güncel tarife üzerinden ücretlendirilir ve faturanıza ayrıca yansıtılır.

 • Turkcell Mağazalarından veya Turkcell Çağrı Merkezinden Turkcell Kopilot tarifesi aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

 • iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için App Store’dan, Android telefonlar için Google Play’den indirebilirsiniz. Uygulamanın desteklediği işletim sistemi bilgileri, uygulama mağazalarından öğrenilebilir.

 • Turkcell Kopilot servisini kullanabilmeniz için aracınıza taktığınız cihaz içerisindeki hattın Turkcell Kopilot tarifesine aboneliğinin olması ve hattın aktif olması gerekmektedir. Numara değişikliği, devir, faturasız hatta geçiş, tarifedeğişikliği durumlarında Turkcell Kopilot aboneliğiniz sona erer ve kampanyadan faydalanıyorsanız ilgili cayma bedeli faturanıza yansıtılır. Hattın kapanması durumunda servis kullanımınız durdurulur, hattınızın tekrar açılmaıs ile servisi kullanmaya devam edebilirsiniz. Fatura dönem değişikliğinde aboneliğiniz etkilenmez ve servisi kullanmaya devam edebilirsiniz.

 • Turkcell Kopilot mobil uygulamasındaki yönlendirmeler yardımıyla cihazınızı aracınıza nasıl takmanız ve mobil uygulamayla eşleştirmeniz gerektiğiyle ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Cihazınızı aracınıza taktıktan sonra açık alanda yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk yaptığınızda güncelleştirmeler tamamlanacaktır. Sonrasında herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız Turkcell Müşteri hizmetlerinden veya uygulama üzerinden destek alabilirsiniz.

 • Cihaz çalışması için gerekli olan enerjiyi aracınızdan almaktadır. Ayrıca şarj edilmemektedir.

 • Cihazınızı aracınızdan sökerek başka bir araca takabilirsiniz. Bunun için önceki cihazın ilişkisini kesmeniz ve cihazınızla yeni aracınızı eşleştirme işlemini tekrar yapmanız gerekmektedir. 

 • Güç ışığı cihazda güç olduğunu ve çalıştığını göstermektedir. Sinyal ışığının üç saniyede birer kez yanması cihazın sağlıklı çalıştığını göstermektedir. Bu konudaki detaylı açıklamaya kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

 • Cihaz aracınızdan takılı olduğu süre boyunca veri toplar. Ancak bu verileri sadece siz veya yetkilendirdiğiniz kişiler görebilir.

  • Kopilot’nin topladığı veriler şifrelenerek korunmaktadır. Sadece siz ve yetkilendirdiğiniz kişi veya kişiler erişebilir.
  • Detaylı bilgiler Kopilot mobil uygulamasındaki Son Kullanıcı Sözleşmesinde belirtilmiştir.

 • Başka bir telefonda Kopilot uygulamasına kendi hesabınızla bağlanarak kullanabilirsiniz.

 • Evet, birden çok Turkcell Kopilot cihazı satın alarak ve Turkcell Kopilot servis aboneliği gerçekleştirerek Kopilotuygulaması üzerinden tüm araçlarınızı takip edebilirsiniz. Birden fazla aracı bir hesaba eşleştirebilirsiniz.

 • Garanti süresi 2 yıldır.

 • Turkcell Çağrı Merkezi'nden veya mobil uygulama üzerindeki “Bize Ulaşın” bölümünden öneril ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 • Cihaz aracınıza takılı olduğu süre boyunca veri toplamaktadır.

 • Cihaz aracınızdan sadece gerekli verileri toplamaktadır. Güvenlik sebebiyle aracınıza kilit açmak, motor çalıştırmak vb. komutlar göndermemektedir.

 • Turkcell Çağrı Merkezini arayarak destek alabilirsiniz veya Kopilot mobil uygulaması üzerindeki Bize Ulaşın bölümünden sorununuzu iletebilirsiniz.

 • Kopilot uygulamasını kullanmak için iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuz olması gereklidir.

 • Uygulamayı yeniden başlatmayı deneyin. Eğer aynı durum devam ediyorsa aracınızın motoru dururken cihazı çıkarın, yan tarafında bulunan reset (tekrar başlatma) tuşuna basıp tekrar takın ve sinyal ışığı üç saniyede bir yanana kadar bekleyin. Bu adımları denediğinizde çalışmıyorsa uygulama üzerinden veya Turkcell Çağrı Merkezinden destek alabilirsiniz.

 • Kopilot uygulamasının bulut ortamında sakladığı veriler uçtan uca şifrelenmekte ve 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”na uygun şekilde saklanmaktadır. Siz izin vermedikçe verilerinize erişilemez.

 • Sürüş karakteristiğinize bağlı, aşırı hız, ani hızlanma, sert frenleme ve dönüşler için güvenlik puanlaması yapılmaktadır. Sürüş güvenliği puanınızın yüksek olması kaza riskinizin düşük olduğunu işaret eder.

 • Kopilot WiFi cihazınızdaki bireysel data hattınızla aylık 8 GB internet paketi tanımlıdır ve cihazınızdaki veri aktarımı için yeterlidir. Uygulama kullanılırken gerçekleşen data akışı mevcut internet tarifeniz üzerinden ücretlendirilir ve/veya ilgili internet paketinizden düşer.
   

 • Yaptığınız yolculuklara seyahat günlüğü ekranından ulaşabilirsiniz.

 • Geçmişe dönük olarak; kullanım süresi, mesafe, yakıt ve skor grafiklerinize kullanım detayları ekranından ulaşabilirsiniz.

 • Aracınız için içine girildiğinde veya dışına çıkıldığında bildirimler alacağınız güvenli bölge alanı tanımlayabilirsiniz.

 • Menüden profil adımına giderek profil ayarlarınızı yapabilirsiniz.

 • Bir limit hız değeri belirleyerek, bu hız aşıldığında bildirimler alabilirsiniz.

 • Aracınızı bir başkasının kullanması durumunda hız limiti tanımlayarak bildirimler alabilirsiniz.

 • Başka bir kişiye verdiğinizde aracınız için bir uzaklık limiti belirleyerek bu limit aşıldığında bildirimler alabilirsiniz.

 • Dijital anahtar açıldığında, vale modu, ebeveyn modu, güvenli mod uyarı ve aramalarını ilk seyahatiniz süresince sessize almak için kullanılmaktadır. Açılan dijital anahtar, seyahat sonlandığında otomatik olarak devre dışı kalmaktadır. Dijital Anahtar özelliği "Ayarlar >> Güvenli Mod Ayarları >> Dijital Anahtar Aç/Kapat butonu" üzerinden veya "Kontrol Sizde >> Güvenli Mod Ayarları >> Dijital Anahtar Aç/Kapat butonu" üzerinden ayarlanabilir.

 • Hız ve bölge limit aşımı durumlarında ve motor arızaları için bildirimler alabilirsiniz.

 • Cihazınızı gerektiğinde hesabınızdan ayırabilirsiniz. Bu durumda kayıtlı verileriniz ulaşılamaz duruma gelecektir.

 • Menüden “Yeni Cihaz Ekle” adımını seçerek yeni bir cihaz ekleyebilirsiniz.

 • Uygulamayı kaldırıp tekrar kurduğunuzda sürüş geçmişinize ait veriler korunmaktadır. Turkcell şifrenizle giriş yaparak kullanabilirsiniz.

 • Turkcell Kopilot aboneleri için çeşitli firmaların hizmetlerine ait indirim ve avantajların sunulduğu bölümdür.

 • Cihaz yüksek kalite standartlarında ve CE sertifikalı Avrupa normlarına uygun olarak üretilmiştir. E-Mark belgesine sahiptir, araç bileşenleriyle elektromanyetik uyumluluğu test edilerek onaylanmıştır.

Kapat
Yardım ister misiniz?