İkinci Numaram BiP'te

BiP ile iki telefon taşımaya son! İkinci numaranızı BiP'e tanımlayarak BiP üzerinden ikinci numaranız ile arama yapabilir, aramaları karşılayabilirsiniz.

Ücretsiz
Hemen Dene
İkinci Numaram BiP'te

İkinci Numaram BiP'te Nedir?

Turkcell'liler, İkinci Numaram BiP’te iki telefon taşıma derdinize son verecek bir servistir. İkinci Numara'yı Birinci Numara'da yüklü BiP üzerinden kullanmaya olanak sağlayan bu servis ile İkinci Numaraya gelen aramalarınızı Birinci Numaranızda yüklü olan BiP üzerinden karşılayabilir, İkinci Numaranızdan yapacağınız aramaları da Birinci Numaranızdaki BiP üzerinden başlatabilirsiniz. İkinci Numaranıza gelen SMS’ler de İkinci Numaram BiP'te aboneliğiniz kapsamında Birinci Numaranıza yönlendirilecektir. İkinci Numaram BiP'te aboneliği için birinci ve ikinci numaranın hat sahibi aynı kişi olmalıdır.


Birinci Numaranızın Kurumsal olması durumunda abonelik işlemleri için Çağrı Ayarlarım bölümüne gidiniz: http://mobiltr.co/BiP2Numara

Daha Fazla Bilgi

 • İkinci Numaram BiP'te servisine abonelik başlatılabilmesi için birinci ve ikinci numaranın hat sahibi Turkcell ve aynı kişi olmalıdır.
 • İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde BiP’e tanımlanacak ikinci numara ile BiP üzerinden arama yapılabilecek, aramalar karşılanabilecek ve SMS’ler alınabilecek.
 • SMS'ler Birinci Numaranızın bağlı olduğu telefondaki Mesajlar bölümüne gelecektir.
 • Tek Kullanımlık Şifreler (OTP) mesajları da yönlendirilen mesajlar arasında yer almaz.
 • İkinci Numaram BiP'te aboneliği, İkinci Numara üzerinden gerçekleşmektedir.
 • Abonelik başlangıcı sonrası, İkinci Numara'ya ait SIM Kart deaktif olup, aramalar Birinci Numara üzerinden yönetilecek, SMS'ler ise Birinci Numara'ya gelecektir.
 • Abonelik sonrası İkinci Numara üzerinden arama Birinci Numara'daki BiP uygulaması üzerinden yapılmaktadır. BiP içerisindeki Aramalar bölümünden kişi seçerek ya da aranmak istenen numara tuşlanarak Arama ikonuna tıklandığı zaman hangi numaradan (Birinci ya da İkinci Numara seçimi yapılıp) arama işlemi gerçekleştirilir.
 • Abonelik sonrası İkinci Numara ile yapılacak aramalar BiP'ten Her Yöne Arama'dır. Aranan kişide BiP olması zorunlu olmayıp, şebeke araması yapılmaktadır. BiP üzerinden İkinci Numara ile yapılan aramalar İkinci Numara'nın tarife ya da paketinden ücretlendirilmektedir.
 • Abonelik sonrası İkinci Numara'ya doğru yapılacak aramalar BiP üzerinden karşılanacaktır. Arayan kişide BiP yüklü olmasına gerek yoktur.

İkinci Numaram BiP’te aboneliğinizi,

 • Dijital Operatör Uygulaması ya da turkcell.com.tr üzerinden,
 • Turkcell Mağazalarından ya da 444 0 532’den
 • BiP uygulamasındaki Profil altında yer alan Arama Ayarları bölümündeki İkinci Numaram BiP’te ayarını aktif ederek
başlatabilirsiniz. İkinci Numaranız üzerinden yapılan abonelik sonrası, BiP kullanan Birinci Numaranızdaki BiP - Profil - Ayarlar - Arama Ayarları bölümünde İkinci Numaram BiP’te ayarı aktif hale gelecektir. Bu sayede, İkinci Numara’ya gelen çağrılar ve SMS’ler BiP kullanılan Birinci Numaraya yönlendirilmiş olur.

İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde BiP’e tanımlanacak ikinci numara ile BiP üzerinden arama yapılabilecek, aramalar karşılanabilecek ve SMS’ler alınabilecek. Böylece çift hat kullanmak zorunda olanlar ikinci cihaz taşıma derdinden kurtulacak.

İkinci Numaram BiP’te servisinin aboneliğinizi,
 • Dijital Operatör Uygulaması ya da turkcell.com.tr üzerinden,
 • Turkcell Mağazalarından ya da 444 0 532’den
iptal edebilirsiniz.
532 ya da 0532 532 0000
Diğer
BiP uygulamasındaki Profil altında yer alan Ayarlar bölümündeki Çağrı Ayarlarım altındaki İkinci Numaram BiP'te bölümü aktif edildiği zaman Keşfet alanındaki Turkcell Müşteri Hizmetleri servisine yönlendirilerek abonelik başlatılır.

İkinci Numaram BiP’te servisi tüm Turkcell'liler için ÜCRETSİZ!

2 Numara Özelliğini Nasıl Kullanırsın?

Kapat
Yardım ister misiniz?