Haberim Olsun

Haberim olsun ile sizi arayan herkesten haberdar olun, arayıp ulaşamadıklarınıza kolayca ulaşın

2,99 TL / AY
İncele
Turkcell Haberim Olsun

Haberim Olsun Nedir?

Haberim Olsun ile meşgulken ya da ulaşılamıyorken sizi hangi numara, ne zaman, kaç kez aramış haberdar olabilirsiniz. Arayan numara isim bilgisinin paylaşılmasına izin veriyorsa, cebinize hat sahibi isim bilgisi de gelir. Arayıp ulaşamadığınız ya da meşgul olan Turkcell aboneleri de ulaşılabilir olduğunda ya da konuşmalarını bitirdiğinde yine haberdar olabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

Haberim Olsun paketi içinde isim bilgileri gelebilmesi için sizi arayan numara Turkcell abonesi ise Turkcell Rehberde, diğer operatör abonesi ise Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş nin veritabanında olması gerekmektedir. Diğer operatör aboneleri için Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş 'den sorgulama yapılmaktadır.

Mevcutta Haberim Olsun içinde yer alan servislerden birini ücretli kullanmakta ya da ücretsiz denemekteyseniz, Haberim Olsun Paketi’ne üye olduktan sonra bu servisler iptal edilir. Eğer mevcutta KimAramış, CepAçık ya da KimArıyor servislerinden birini kullanıyorsanız bu servisler de iptal edilir, Haberim Olsun paketi içinden Ekstra'lı versiyonlarından faydalanabilirsiniz.

 • Paket yeni abone alımına kapatılmıştır.
 • Haberim Olsun servisi ile ilgili bildirimler UpCall uygulaması üzerinden uygulama bildirimi olarak gelmektedir. Eğer SMS ile de bilgilendirme almak istiyorsanız, UpCall uygulaması içinden Ayarlar>Servis Bildirim Ayarları bölümünden “Hepsi” seçeneğini seçerek hem SMS hem de uygulama bildirimleri ile bilgi alabilirsiniz.

 • Haberim Olsun servisi 4 ana faydadan oluşmaktadır;
 • KimAramış Ekstra: Ulaşılamıyor olduğunuzda sizi hangi numara, ne zaman, kaç kez aramış bilgilendirilirsiniz. Eğer hat sahibi izin veriyorsa, arayan numaranın hat sahibi isim bilgisi de cebinize gelir.
 • CepAçık Ekstra: Aradığınız Turkcell abonesine ulaşamıyorsanız, ulaşılabilir olduğunda, ne zaman ulaşılabilir olduğu bilgisi ile birlikte cebinize bilgilendirme gelir. Kimi aradığınızı kolayca hatırlayabilmeniz için de eğer numaranın hat sahibi izin veriyorsa, hat sahibi isim bilgisi de cebinize gelir.
 • KimArıyor Ekstra: Meşgul olduğunuzda sizi hangi numara, ne zaman, kaç kez aramış bilgilendirilirsiniz. Eğer hat sahibi izin veriyorsa, arayan numaranın hat sahibi isim bilgisi de cebinize gelir. Bu özellikten faydalanmak için çağrı bekletme servisinizin kapalı olması gerekmektedir.
 • ŞimdiAra: Aradığınız Turkcell abonesi meşgulse, konuşmasını bitirdiğinde, cebinize bilgilendirme gelir.
 • Eğer UpCall uygulamasının Ayarlar bölümünden servisler için SMS ile de bilgilendirme almak istediğinize dair seçim yaptıysanız; Servis bilgilendirmeleri servisin alfanumeriğinden SMS ile gelir; Örnek KIMARAMIS EKSTRA gibi.

IPTAL HABERIMOLSUN yazıp 2200’a göndererek, Turkcell Çağrı Merkezini arayarak ya da Turkcell Mağazalarına giderek iptal edebilirsiniz.

Haberim Olsun Paketi’nin ilk ayı ücretsizdir. Sonrasında aylık 2,99 TL’dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 • Haberim Olsun ile meşgulken ya da ulaşılamıyorken sizi hangi numara, ne zaman, kaç kez aramış haberdar olabilirsiniz. Arayan numara isim bilgisinin paylaşılmasına izin veriyorsa, cebinize hat sahibi isim bilgisi de gelir. Arayıp ulaşamadığınız ya da meşgul olan Turkcell aboneleri de ulaşılabilir olduğunda ya da konuşmalarını bitirdiğinde yine haberdar olabilirsiniz

 • UpCall uygulamasını indirip kayıt olan Turkcell aboneleri Haberim Olsun’a abone olabilirler. UpCall uygulaması da Android (4.2.2 ve üzeri) ve iOS (8.0 ve üzeri) işletim sistemi olan akıllı telefonlarında kullanılabilir.

 • İlk ay ücretsizdir. Sonrasında KDV, ÖİV dahil aylık 2,99 TL’dir.

 • Paket yeni abone alımına kapatılmıştır.

  • Servise abone olduktan sonra UpCall uygulaması üzerinden gelecek uygulama bildirimleri ile servisten faydalanabilirsiniz. Örneğin: Ulaşılamıyor olduğunuzda sizi birisi ararsa, uygulama üzerinden size uygulama bildirimi ile sizi hangi numara ne zaman kaç kez aramış öğrenebilirsiniz. Uygulamanın Ayarlar bölümünden “Servis Bildirim Ayarların’dan” “Hepsi” seçeneğini seçerek hem uygulama bildirimi hem de SMS ile servisten yararlanabilirsiniz.
  • Internet bağlantım yoksa bilgilendirmeleri nasıl alacağım? Eğer mevcutta uygulama bildirimleri ile servis bildirimlerini almayı tercih etmiş olsanız bile internet bağlantınız olmadığında cebinize bilgilendirmeler SMS olarak gelecektir. Eğer hem uygulama hem de SMS olarak almayı zaten mevcutta da tercih ettiyseniz , internet olmadığında SMS ile bildilendirmelerinizi almaya devam edebilirsiniz.

 • IPTAL HABERIMOLSUN yazıp 2200'a göndererek, Turkcell Çağrı Merkezinden, Turkcell İletişim Hizmetlerine giderek ya da uygulama üzerinden Haberim Olsun'u iptal edebilirsiniz.

Kapat
Yardım ister misiniz?