Cep Açık Ekstra

Arayıp ulaşamadıysanız, aradığınız kişi telefonunu açtığında haberdar olabilirsiniz!

3,99 TL / AY
Hemen Al
Cep Açık Ekstra

Cep Açık Ekstra Nedir?

Cep Açık Ekstra Servisi ile arayıp ulaşamadığınız kişi telefonunu açtığında, sms ile bilgilendirme cebinize gelir. Üstelik çok fazla arama yapıyorsanız ve birden fazla ulaşamadığınız Turkcell abonesi varsa, bilgilendirme mesajı içinde telefonunu açan hat sahibine ait ad ve soyadı bilgisi de yer alır.

Daha Fazla Bilgi

 • Eğer telefon rehberinizi “Turkcell Telefon Yedekleme Servisi" ile yedeklediyseniz, gelen bilgilendirme mesajlarında, telefon rehberinize kayıtlı olan kişilerin isimlerini görürsünüz. Ayrıca, kişisel rehberinizde olmasa bile hat sahibi isim soyisim bilgisinin paylaşılmasına izin veriyorsa, isim soyisim bilgileri de Cep Açık Ekstra mesajı içinde gönderilir.
 • Ulaşılabilir olduğunuz bilgisinin paylaşılmasını istemediğiniz zaman yapmanız gereken;
 • İznin kaldırılması için, CEPACIK IZIN KALDIR yazıp 2222’ye göndermek.
 • İzni tekrar vermek için CEPACIK IZIN yazıp 2222’ye göndermek.
 • Yetersiz bakiyeniz olduğunda, servisi kullanma talebiniz 90 gün boyunca geçerli olur. Bakiye yeterli seviyeye geldiğinde servisten faydalanmaya başlayabilirsiniz.
 • Turkcell'e yeni gelen müşterilerimiz, Cep Açık Ekstra servisini ücretsiz deneyimliyor.Ücretsiz CepAçık Ekstra servisi 15. günde tanımlanıyor. 30 gün boyunca arayıp ulaşılamayan kişilerin ne zaman ulaşılabilir olduğunu size gelen SMS ile ücretsiz öğrenebilirsiniz. 30. günün bitiminde ücretsiz CepAçık Ekstra servisi kendiliğinden iptal oluyor, ek bir işlem yapmanıza gerek yok. Ücretsiz kullanım süreniz bittiğinde, CepAçık Ekstra servisinden ayda 3,99 TL'ye ücretli yararlanmak isterseniz CEP EKSTRA yazıp 2200'a gönderebilirsiniz.

CEP EKSTRA yazıp 2222'ye göndererek, ulaşamadığınız Turkcell aboneleri telefonlarını açtığında bilgilendirme almaya başlayabilirsiniz. Üstelik arayıp ulaşamadığınız hat sahibi isim, soy isim bilgisinin paylaşılmasına izin veriyorsa, gelen bilgilendirme mesajı içinde hat sahibine ait isim ve soyisimbilgisi de yer alır.

 • Aradığınız numaraların ulaşılma bilgisinin SMS ile iletilmesi için, aradığınız numaraların Turkcell abonesi olması, telefonunu yönlendirmemiş olması ve ulaşılabilir olduğu bilgisinin “paylaşma” iznini kaldırmamış olması gerekir.
 • Ayrıca, arayıp ulaşamadığınız abone as soyad bilgisinin paylaşılmasına izin veriyorsa, size gelen bilgilendirme mesajı içinde numaraya ek olarak ad ve soyadı bilgisi de yer alır. Turkcell yedekleme abonesi iseniz, gelen bilgilendirme mesajı içinde abonenin direk rehberinizde kayıtlı hali ile isim bilgisi yer alır.
 • Servisi tüm Faturalı ve Hazır Kart’lı bireysel ve kurumsal aboneler kullanabilir.

Cep Açık Ekstra Servisi’ni iptal etmek için, IPTAL CEP EKSTRA yazıp 2222'ye SMS göndererek ya da Turkcell Mağazalarına başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SMS
 • CEP EKSTRA yaz 2222’ye gönder
 • 532 ya da 0532 532 0000

  • Faturalı ve Hazır Kart'lı aboneler için ayda 3,99 TL’dir. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  • Servis aboneliği, iptal edilmediği sürece devam eder. Yeterli bakiye bulunmadığı durumda servisten yararlanılamaz. Üyeliğin aylık kullanım süresi bitiminden önce servis iptal edildiğinde, ücret iade edilmez.