Daha Fazla Bilgi

  Kampanya Kapsamında Sunulan Paketler:
 • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede günlük vergiler dâhil 200 TL’ye kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 24 saat için geçerlidir. Kullanılmak istenen her gün için ayrıca paket satın alınması gerekmektedir.
 • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli 3 Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede 3 gün boyunca vergiler dâhil 550 TL’ye kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 72 saat için geçerlidir.
 • Rahat Avantaj Yurt Dışı: 440 TL karşılığında 30 gün boyunca Türkiye ve “Avantaj” ülkelerinde geçerli 100 dakika, 1000 SMS ve 1 GB cepten internet sunulmaktadır. Türkiye’den yurt dışı yönüne yapılan kullanımlar kapsam dâhilinde değildir. Dakikalar gelen aramalarda kullanılabilir. Dakikalar giden aramalarda, sadece bulunulan ülkeye ve Türkiye yönüne olacak şekilde kullanılabilir. Geçerli Ülkeler: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler), Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Norveç, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan.
 • Rahat Alo Kıbrıs: 130 TL karşılığında 30 gün boyunca Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket yurt içinde geçerli paketleri etkilemez.
 • Rahat Alo Dünya: 170 TL karşılığında 30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır. Pakete dâhil olmayan ülkeler şunlardır; Azerbaycan, Bulgaristan, Brunei, Cezayir, Cibuti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Estonya, Etiyopya, Falkland Adaları, Fiji, Fildişi Sahili, Fr. Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Grönland, Guadeloupe, Honduras, Jamaika, Karadağ, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, K.K.T.C.,Kongo, Kongo Cumhuriyeti, Kosova, Küba, Libya, Lihtenstayn, Madagaskar, Makedonya, Mayotte, Monako, Moritanya, Myanmar (Burma), Orta Afrika Cumhuriyeti, P. Yeni Gine, Sao Tome, Senegal, Sırbistan, Somali, Somali Demokratik Cumhuriyeti, Suriye, Tunus, Zimbabve
 • Rahat Alo Suriye: 210 TL karşılığında 30 gün boyunca Türkiye’den Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Mısır, Ürdün, Almanya ve Yunanistan’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır.
 • Rahat Alo Avrupa: 110 TL karşılığında 30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket kapsamında aranabilecek ülkeler şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Ukrayna ve Yunanistan.

 • Kampanya Detayları:
 • Kampanya kapsamında sunulan paketlerden Turkcell Rahat Tarife’de bulunan ve üzerinde aktif bir “Rahat Paket” bulunan müşteriler yararlanabilecektir. Rahat Avantaj Yurt Dışı paketini almak isteyen müşterilerin Turkcell Rahat Tarife'de olması yeterlidir, üzerinde aktif bir Rahat paket olması zorunluluğu bulunmamaktadır. 
 • Rahat Avantaj Yurt Dışı paketi hariç müşterinin üzerinde aktif bir “Rahat Paket” bulunduğu sürece istenilen kadar ek paket satın alınabilecektir. Yurt içinde kullanım için konuşma, mesajlaşma, mobil internet hizmetleri için paket aşımı uygulanmayacaktır.
 • Rahat Avantaj yurtdışı paketinden ise 30 Günlük paket dönemi boyunca en fazla 10 defa satın alınabilir.
 • Paketlerin başladığına dair gelecek olan bilgilendirme SMS’inin ardından kullanım yapılmaya başlanabilecektir. Kullanım süresi sonunda paketler yenilenmeyecektir.
 • Paket fiyatlarına tüm vergiler dâhildir.
 • Ek Paketler ön ödemeli olarak kredi kartı, peşin ödeme veya Paycell Kart ile alınabileceklerdir. 23 Mayıs itibarıyla online kanallardan da ek paket satışı yapılabilecektir.
 • Ek paketler tekrarsızdır, yenilenmez.
 • Ücretlendirme periyodu ses paketleri için 60 sn; veri paketleri için 100 kb’dır.
 • Alınan paketler, 3. kişilere transfer edilememektedir.
 • Kampanyada verilen, data paketinin 4.5G şebekesinde üst hız limiti terminal yeteneklerine göre değişmekle birlikte Turkcell şebekesi 1.6* Gpbs desteklemektedir.
  *1.6 Gbps hız desteği terminalin yeteneklerinin yanında baz istasyonlarının konfigürasyonuna da bağlı olarak değişmekte olup, Turkcell şebekesinde verilebilecek Max Downlink -DL hız değerlerini ifade etmektedir.
 • Data içerikli ek paketleri satın alan aboneler, yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş sayılır. Aboneler böylelikle, Turkcell tarafından sunulan 4.5G hizmetinden, cihaz ve sim kartları da uyumlu ise herhangi bir ek işlem yapmadan faydalanmaya başlayacaktır. Turkcell, internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP),internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım P2P) programları vb. hizmetlerinin internet paketleri ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Data paketi sadece wap ve internet erişim noktası kullanılarak yapılan bağlantılarda geçerlidir. İnternet erişim noktası, Blackberry cihazları tarafından kullanılan Blackberry erişim noktası ve 3G netbook, notebook ve USB modemler tarafından kullanılan Mobil Genişbant (MGB/MGBS) erişim noktaları paketlere dahil değildir.
 • Belirtilen kampanya kapsamındaki yurt dışı ek paket alınması sonrasında herhangi bir sebeple hattın dondurulması kapanması (borç sebebiyle, diğer operatöre taşıma vb.) veya herhangi bir sebeple hattın kullanılamaması durumlarında Ek Paketlerin kalan kısımları kullanılamayacak ve ilgili paket sonlandırılacaktır.
 • Tarifen Yurt Dışında Geçerli özelliğinin kullanılabildiği ülkeler: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler), Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Ermenistan, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kosta Rika, Lihtenştayn, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Norveç, Panama, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan.
 • Yurt dışı 0044560183, 003727074, 003727078, 00881820, 008818961, 00248230, 00248458, 0035567890 ve 00387703005 ile başlayan numaralar "Özel Servis" numaraları olup herhangi bir kampanya dâhilinde aranamaz.

  • Kampanya kapsamında verilen faydaların limit bilgileri nelerdir?
   • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede günlük  kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 24 saat için geçerlidir. Kullanılmak istenen her gün için ayrıca paket satın alınması gerekmektedir.
   • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli 3 Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede 3 gün boyunca  kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 72 saat için geçerlidir.
   • Rahat Avantaj Yurt Dışı:  30 gün boyunca Türkiye ve “Avantaj” ülkelerinde geçerli 100 dakika, 1000 SMS ve 1 GB cepten internet sunulmaktadır. Türkiye’den yurt dışı yönüne yapılan kullanımlar kapsam dâhilinde değildir. Dakikalar gelen aramalarda kullanılabilir. Dakikalar giden aramalarda, sadece bulunulan ülkeye ve Türkiye yönüne olacak şekilde kullanılabilir. Geçerli Ülkeler: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler), Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Norveç, Panama, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan.
   • Rahat Alo Kıbrıs:  30 gün boyunca Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket yurt içinde geçerli paketleri etkilemez.
   • Rahat Alo Dünya: 30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır. Pakete dâhil olmayan ülkeler şunlardır; Azerbaycan, Bulgaristan, Brunei, Cezayir, Cibuti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Estonya, Etiyopya, Falkland Adaları, Fiji, Fildişi Sahili, Fr. Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Grönland, Guadeloupe, Honduras, Jamaika, Karadağ, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, K.K.T.C.,Kongo, Kongo Cumhuriyeti, Kosova, Küba, Libya, Lihtenstayn, Madagaskar, Makedonya, Mayotte, Monako, Moritanya, Myanmar (Burma), Orta Afrika Cumhuriyeti, P. Yeni Gine, Sao Tome, Senegal, Sırbistan, Somali, Somali Demokratik Cumhuriyeti, Suriye, Tunus, Zimbabve
   • Rahat Alo Suriye: 30 gün boyunca Türkiye’den Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Mısır, Ürdün, Almanya ve Yunanistan’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır.
   • Rahat Alo Avrupa:  30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket kapsamında aranabilecek ülkeler şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Ukrayna ve Yunanistan.
  • Kampanya hangi yönlere geçerlidir?  
   • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede günlük  kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 24 saat için geçerlidir. Kullanılmak istenen her gün için ayrıca paket satın alınması gerekmektedir.
   • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli 3 Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede 3 gün boyunca  kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 72 saat için geçerlidir.
   • Rahat Avantaj Yurt Dışı:  30 gün boyunca Türkiye ve “Avantaj” ülkelerinde geçerli 100 dakika, 1000 SMS ve 1 GB cepten internet sunulmaktadır. Türkiye’den yurt dışı yönüne yapılan kullanımlar kapsam dâhilinde değildir. Dakikalar gelen aramalarda kullanılabilir. Dakikalar giden aramalarda, sadece bulunulan ülkeye ve Türkiye yönüne olacak şekilde kullanılabilir. Geçerli Ülkeler: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler), Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Norveç, Panama, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan.
   • Rahat Alo Kıbrıs:  30 gün boyunca Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket yurt içinde geçerli paketleri etkilemez.
   • Rahat Alo Dünya:  30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır. Pakete dâhil olmayan ülkeler şunlardır; Azerbaycan, Bulgaristan, Brunei, Cezayir, Cibuti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Estonya, Etiyopya, Falkland Adaları, Fiji, Fildişi Sahili, Fr. Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Grönland, Guadeloupe, Honduras, Jamaika, Karadağ, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, K.K.T.C.,Kongo, Kongo Cumhuriyeti, Kosova, Küba, Libya, Lihtenstayn, Madagaskar, Makedonya, Mayotte, Monako, Moritanya, Myanmar (Burma), Orta Afrika Cumhuriyeti, P. Yeni Gine, Sao Tome, Senegal, Sırbistan, Somali, Somali Demokratik Cumhuriyeti, Suriye, Tunus, Zimbabve
   • Rahat Alo Suriye:  30 gün boyunca Türkiye’den Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Mısır, Ürdün, Almanya ve Yunanistan’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır.
   • Rahat Alo Avrupa: 30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket kapsamında aranabilecek ülkeler şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Ukrayna ve Yunanistan.
  • Kampanya faydalarını ne zaman kullanmaya başlarım? Aktiflendiğinde bilgilendirme SMS’i gelir mi?
   • Kampanyaya katılım sağlandığında bilgilendirme SMS’i gelir, sonrasında kampanya kapsamında sunulan faydalar kullanılmaya başlanabilir.
  • Kampanya  her ay yenilenir mi? Yenilendiğinde bilgilendirme SMS’i gelir mi? 
   • Hayır yenilenmez.
  • Hangi ülkelerde geçerlidir?
  • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede günlük kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 24 saat için geçerlidir. Kullanılmak istenen her gün için ayrıca paket satın alınması gerekmektedir.
  • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli 3 Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede 3 gün boyunca kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 72 saat için geçerlidir.
   Rahat Avantaj Yurt Dışı:  30 gün boyunca Türkiye ve “Avantaj” ülkelerinde geçerli 100 dakika, 1000 SMS ve 1 GB cepten internet sunulmaktadır. Türkiye’den yurt dışı yönüne yapılan kullanımlar kapsam dâhilinde değildir. Dakikalar gelen aramalarda kullanılabilir. Dakikalar giden aramalarda, sadece bulunulan ülkeye ve Türkiye yönüne olacak şekilde kullanılabilir. Geçerli Ülkeler: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler), Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Norveç, Panama, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan.
   Rahat Alo Kıbrıs:  30 gün boyunca Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket yurt içinde geçerli paketleri etkilemez.
   Rahat Alo Dünya:  30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır. Pakete dâhil olmayan ülkeler şunlardır; Azerbaycan, Bulgaristan, Brunei, Cezayir, Cibuti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Estonya, Etiyopya, Falkland Adaları, Fiji, Fildişi Sahili, Fr. Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Grönland, Guadeloupe, Honduras, Jamaika, Karadağ, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, K.K.T.C.,Kongo, Kongo Cumhuriyeti, Kosova, Küba, Libya, Lihtenstayn, Madagaskar, Makedonya, Mayotte, Monako, Moritanya, Myanmar (Burma), Orta Afrika Cumhuriyeti, P. Yeni Gine, Sao Tome, Senegal, Sırbistan, Somali, Somali Demokratik Cumhuriyeti, Suriye, Tunus, Zimbabve
   Rahat Alo Suriye:  30 gün boyunca Türkiye’den Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Mısır, Ürdün, Almanya ve Yunanistan’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır.
   Rahat Alo Avrupa:  30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket kapsamında aranabilecek ülkeler şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Ukrayna ve Yunanistan.


  • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede günlük  kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 24 saat için geçerlidir. Kullanılmak istenen her gün için ayrıca paket satın alınması gerekmektedir.
  • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli 3 Günlük: Bu özelliği alan müşterilerimizin tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında 85 ülkede 3 gün boyunca  kullanılabilecektir. Paket kapsamı satın alındıktan sonraki 72 saat için geçerlidir.
  • Rahat Avantaj Yurt Dışı:  30 gün boyunca Türkiye ve “Avantaj” ülkelerinde geçerli 100 dakika, 1000 SMS ve 1 GB cepten internet sunulmaktadır. Türkiye’den yurt dışı yönüne yapılan kullanımlar kapsam dâhilinde değildir. Dakikalar gelen aramalarda kullanılabilir. Dakikalar giden aramalarda, sadece bulunulan ülkeye ve Türkiye yönüne olacak şekilde kullanılabilir. Geçerli Ülkeler: ABD, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Banglades, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler), Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Cebelitarık, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvador, Ermenistan, Estonya, Faroe Adaları, Fiji, Filistin, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makao, Makedonya, Malezya, Malta, Mısır, Moldova, Monako, Montserrat, Nepal, Nijer, Norveç, Panama, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Rusya, San Marino, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tayland, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan.
  • Rahat Alo Kıbrıs:  30 gün boyunca Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket yurt içinde geçerli paketleri etkilemez.
  • Rahat Alo Dünya:  30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır. Pakete dâhil olmayan ülkeler şunlardır; Azerbaycan, Bulgaristan, Brunei, Cezayir, Cibuti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Estonya, Etiyopya, Falkland Adaları, Fiji, Fildişi Sahili, Fr. Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Grönland, Guadeloupe, Honduras, Jamaika, Karadağ, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, K.K.T.C.,Kongo, Kongo Cumhuriyeti, Kosova, Küba, Libya, Lihtenstayn, Madagaskar, Makedonya, Mayotte, Monako, Moritanya, Myanmar (Burma), Orta Afrika Cumhuriyeti, P. Yeni Gine, Sao Tome, Senegal, Sırbistan, Somali, Somali Demokratik Cumhuriyeti, Suriye, Tunus, Zimbabve
  • Rahat Alo Suriye:  30 gün boyunca Türkiye’den Suriye, Suudi Arabistan, Lübnan, Mısır, Ürdün, Almanya ve Yunanistan’ın GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 30 dakika sunulmaktadır.
  • Rahat Alo Avrupa:  30 gün boyunca Türkiye’den, paketin geçerli olduğu ülkelerin GSM ve sabit hat operatörleri yönüne yapılan aramalarda geçerli 1 saat sunulmaktadır. Paket kapsamında aranabilecek ülkeler şunlardır: Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Norveç, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya, Ukrayna ve Yunanistan.

 • Paketten Turkcell Rahat Tarife’de bulunan ve üzerinde aktif bir “Rahat Paket” bulunan müşteriler yararlanabilecektir.

  Rahat Avantaj Yurt Dışı paketini almak isteyen müşterilerin Turkcell Rahat Tarife'de olması yeterlidir, üzerinde aktif bir Rahat paket olması zorunluluğu bulunmamaktadır. 

 • Kampanya kapsamında sunulan paketler, kredi kartıyla veya Turkcell mağazalarından alınabileceklerdir.

 • Kampanya kapsamında sunulan paketlerden Turkcell Rahat Tarife’de bulunan ve üzerinde aktif bir “Rahat Paket” bulunan müşteriler yararlanabilecektir. 
  Rahat Avantaj Yurt Dışı paketini almak isteyen müşterilerin Turkcell Rahat Tarife'de olması yeterlidir, üzerinde aktif bir Rahat paket olması zorunluluğu bulunmamaktadır. 
 • Hayır, devretmez

 • Evet, yapılacak

 • Kalan kullanımlarınızı Turkcell Uygulaması uygulaması üzerinden veya KALAN yazıp 2200’a göndererek öğrenebilirsiniz.

 • Hayır, geçerli olmaz

 • Hayır, bir sınır bulunmamaktadır.

 • Kampanya kapsamında sunulan paketler iptal edilse de kullanım süresi sonuna kadar faydalanılabilecektir.

 • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli Günlük: IPTAL RAHAT TYG1 yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.
  Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli 3 Günlük: IPTAL RAHAT TYG3 yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.
  Rahat Avantaj Yurt Dışı: IPTAL RAHAT AYD yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.
  Rahat Alo Kıbrıs: IPTAL RAHAT ALOKIBRIS yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.
  Rahat Alo Dünya: IPTAL RAHAT ALODUNYA yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.
  Rahat Alo Suriye: IPTAL RAHAT ALOSURIYE yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.
  Rahat Alo Avrupa: IPTAL RAHAT ALOAVRUPA yazıp 2200’a gönderebilirsiniz.

 • Kampanya iptali yapıldığında kalan haklar kullanım süresi sonuna kadar kullanılabilir. İptal olduğunda bilgilendirme SMS’i gelir.

 • Devir, ödeme tipi değişikliği, numara taşıma, abone isteğiyle hattı kapama durumlarında paket faydaları sonlanır. Numara değişikliği, sim kart değişikliği, tarife değişikliği durumlarında paket faydaları devam eder.

 • Hayır, verilen faydalar transfer edilemez.

 • Evet, devam eder.

 • Evet.

 • Kampanya kapsamında sunulan paketler her alındığında kendi kullanım süresi boyunca geçerli olacaktır.

 • Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli Günlük, Rahat Tarifen Yurt Dışında Geçerli 3 Günlük ve Rahat Avantaj Yurt Dışı Paketleri yurt dışı kullanımlarda geçerlidir.

 • Hayır.

 • 4.5G şebeke hızında kullanım yapabilirsiniz. Data paketinin 4.5G şebekesinde üst hız limiti terminal yeteneklerine göre değişmekle birlikte Turkcell şebekesi 1.6* Gpbs desteklemektedir.

  *1.6 Gbps hız desteği terminalin yeteneklerinin yanında baz istasyonlarının konfigürasyonuna da bağlı olarak değişmekte olup, Turkcell şebekesinde verilebilecek Max Downlink -DL hız değerlerini ifade etmektedir.

 • Kampanya katılım koşul kriterlerine uyulduğu sürece kampanyadan tekrar yararlanılabilir.

 • Evet, kalkar.

 • Kampanya kapsamında verilen fayda için bir taahhüt kurgusu bulunmamaktadır.

 • Evet, yararlanabilirsiniz.

 • Kampanya kapsamında servis faydası sunulmamaktadır.

 • Kampanya kapsamında servis faydası sunulmamaktadır.

 • Kampanya kapsamında servis faydası sunulmamaktadır.