Kültür-Sanat

Kültür-sanat faaliyetlerini, Türkiye'nin en önemli sosyal değerlerinden biri olarak görüyoruz​.

Turkcell Vadi

2021 yılında kapılarını açan Turkcell Vadi kültür ve sanatın eğlenceyle buluştuğu adresi olmaya devam ediyor. IPRA Golden World Awards’tan 3 altın ödül alan Turkcell Vadi açık hava sahnesi Turkcell Vadi konser, tiyatro, stand- up ve sinema gibi birçok gösteriye ev sahipliği yapıyor. 
Turkcell Vadi videosu için tıklayınız.
Turkcell Vadi web sitesi için tıklayınız.
Turkcell Vadi Instagram hesabı için tıklayınız.

Turkcell Vadi sesli betimleme videosu için tıklayınız.


Zorlu Performans Sanatları Merkezi

 

2018 yılından bu yana mekan sponsorluğumuz kapsamında Zorlu PSM’de yer alan “Turkcell Sahnesi” ve “Turkcell Platinum Sahnesi” sanatseverlere eğlencenin kapılarını açıyor.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Instagram hesabı için tıklayınız.
Zorlu PSM çocuk kurgusu sesli betimleme videosu için tıklayınız.
Zorlu PSM yetişkin kurgusu sesli betimleme videosu için tıklayınız.

Turkcell Yıldızlı Geceler

Bir klasik hale gelen Turkcell Yıldızlı Geceler konserlerini 2008’den bu yana destekliyoruz. Müzik şölenlerinde birbirinden ünlü sanatçılar sahne alarak milyonlarca İstanbullu müzikseverlerle buluştu.
Turkcell Yıldızlı Geceler videosu için tıklayınız.Turkcell Platinum İstanbul Night Flight

Turkcell Platinum, İstanbul Night Flight konserleri serisine 2017 - 2020 yılları arasında isim sponsoru olarak destek vermiştir.

Turkcell Platinum İstanbul Night Flight Karsu videosu için tıklayınız.

Turkcell Platinum İstanbul Night Flight Sarah Chang videosu için tıklayınız.

GNÇ Star Müzik Yarışması

 

Genç müzisyenleri desteklemek amacıyla 2021-2022 yıllarında düzenlediğimiz GNÇ Star Müzik Yarışması için 5.000’i aşkın aday başvuruda bulundu. Yüzbinlerce kişi tarafından takip edilen dijital final büyük ilgi uyandırdı.

GNÇ Star Müzik Yarışması tanıtım filmi için tıklayınız.
GNÇ Star final filmi için tıklayınız.

Alice Müzikali


2019 yılında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi‘nde, Lifecell markamızın sponsorluğunda Türkiye‘nin ilk ve tek dijital destekli müzikalini gerçekleştirdik.fizy İstanbul Müzik Haftası

 

5 -9 Kasım 2019 tarihlerinde Volkswagen Arena’da ikincisi düzenlenen popüler kültür ve müzik festivali fizy İstanbul Müzik Haftası 25 bini aşkın müziksevere unutulmaz anlar yaşattı.

fizy Müzik Haftası videosu için tıklayınız.

fizy Liselerarası Müzik Yarışması

 

Türkiye’nin en uzun süreli gençlik etkinliği olan ve 1999 yılından beri devam eden ”Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu”, 2 yıl boyunca fizy sponsorluğunda binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

fizy Liselerarası Müzik Yarışması tanıtım filmi için tıklayınız.

"Karınca Bacak ile Dev Yaprak" Döngüsel Elektronikler Dijital Çocuk Kitabı

Çevre bilincini toplumun tamamına yaymak için faaliyetlerini sürdüren Turkcell, çocukların çevre dostu bir kimliğe bürünmesi hedefiyle hazırlanan “Karınca Bacak ile Dev Yaprak” isimli döngüsel elektronikler çocuk kitabını dijitalleştirdi. Turkcell’in marka yüzü olan ünlü oyuncu Melis Sezen seslendirdi. 
Dergilik, fizy ve Hayal Ortağım uygulamasında pdf ve podcast olarak yer alan kitabın lansmanı yine dijital olarak metaverse evreninde gerçekleştirildi.
Proje kapsamında, kitabı bitiren çocuklar, tekno atıklarını Turkcell Mağazalarına getirdiğinde ‘Döngüsel Elektronikler Sertifikası’na sahip oluyor. 

Döngüsel Elektronikler Dijital Çocuk Kitabı "Karınca Bacak ile Dev Yaprak" videosu için tıklayınız.
Döngüsel Elektronikler Dijital Çocuk Kitabı "Karınca Bacak ile Dev Yaprak" basın lansmanı videosu için tıklayınız.

TV+ Çocuk Tiyatrosu Günleri

 

Türkiye'nin dijital televizyon platformu TV+ sponsorluğunda toplam 9 oyun, herkese açık şekilde ücretsiz olarak seyircisiyle buluştu.


TV+ ile Açık Havada Başka Sinema

 

TV+ sponsorluğunda bir klasik haline gelen “TV+ ile Açık Havada Başka Sinema” etkinliği, pek çok ödül kazanmış filmlerin gösterimiyle İstanbullulara yazlık sinema nostaljisini doyasıya yaşattı.


TV+ ile Sıra Dışı Sinema

 

İstanbul’un eşsiz atmosferini hissettiren 4 farklı mekanda sinemanın önemli başyapıtlarının izlendiği sıra dışı etkinliğe TV+ markamızla sponsorluk desteği verdik.


18. Filmekimi 

 

TV+ iş birliğiyle İKSV tarafından düzenlenen sinemaseverlerin merakla beklediği ve satışa çıktığı anda biletlerine büyük ilgi gösterilen Filmekimi, 2019 yılında Joker filminin gösterimiyle başlayıp izleyicilere 63 filmlik bir sinema keyfi maratonu yaşattı. Turkcell’in Hayal Ortağım projesi sayesinde görme engelliler için sunulan sesli betimleme teknolojisi de festivalde ilk kez deneyimlendi.

Filmekimi videosu için tıklayınız.

TV+ ile Açık Hava Sinema

 

Bomontiada İstanbul ve Cape Bodrum'da TV+ ile isim sponsoru olduğumuz organizasyonlarda binlerce sinemaseveri önemli başyapıtlar ile buluşturduk.