Faturamdaki kalemler nelerdir?

Tarife ve Paket Ücretleri: Kullanmakta olduğunuz tarife, paket ve bazı diğer aylık servislerin ücretidir.

Kullanım Ücretleri: Konuşma, mesajlaşma, internet ve kullandıysanız içerik servis ücretlerinin toplamını göstermektedir. Paket kullanıyorsanız buraya yansıyan ücretler paket harici kullanımlarınızı göstermektedir. Ücretlendirilen kullanımların hangi yöne yapıldığı ise faturanın arka yüzünde gösterilmektedir.

Katma Değerli Servisler: İçerik, müzik, logo, melodi gibi servislerden tanımlanan paketleri gösterir. Çalarken Dinlet, GollerCepte, Anadolu Ajansı Haber Paketi, MMS Paketi gibi paketler.

Yurt Dışında Kullanım Ücreti: Yurt dışında yaptığınız kullanımlar bu kalemde gösterilmektedir.

Diğer Ücretler: Kullanım ve paket ücretleri haricinde hattınızdan yaptığınız ücretli işlemleri göstermektedir.

Gecikme Bedeli: Faturalarınızın son ödeme tarihinde ödenmemesi durumunda hesaplanan faiz tutarıdır. Gecikme bedelinin hangi ay faturalarından yansıdığı ise faturanın arka yüzünde gösterilmektedir.

İndirimler: Turkcell tarafından yapılan kampanyalardan kazandığınız indirimler toplamı fatura ön yüzünde bu kalemde gösterilmiştir. Detayları faturanın arka yüzünde yer almaktadır.

Düzeltme: Önceki dönem faturalarınız için yapılan düzeltmeler sonucunda, tarafınıza iade edilen tutar toplamı, fatura ön yüzünde bu kalemde gösterilmiştir.

Tahsil Edilmemiş Alacak: Önceki dönemlerde faturalandırılmamış borç tutarıdır.

Tahsilatına Aracılık Edilen Ödemeleriniz: Bağış ücreti, mobil ödeme, cihaz ücreti gibi sadece tahsilatına aracılık edilen ödemeler bu kalemde gösterilmektedir.