Genişbant İnternet Üzerinden Ses

Turkcell Superonline’dan alacağınız Fiber İnternet veya ADSL İnternet ile birlikte, sabit telefon görüşmelerinizi de İnternet üzerinden yapabilirsiniz.

Hemen Başvur

Ürün Avantajları

7/24 Destek

Kurumsal çağrı merkezimiz üzerinden 7/24 Turkcell desteği

Maliyet Avantajı

İlk yatırım ve/veya operasyonel maliyetlerinden tasarruf imkanı

İşTurkcell Teknoloji ve Kalitesi

İşinizde fark yaratacak Turkcell teknolojisi ve hizmetiyle sunulan çözüm

Ürün Özellikleri

Nedir?

Turkcell Superonline’ın sunduğu fiber ya da ADSL hizmetiyle birlikte internet üzerinden tüm sabit telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmenizi sağlayan sistemdir.

Neler Yapabilirsiniz?

Fiber ve ADSL ile desteklenen hızlı bağlantı sayesinde ses sinyallerini karşı tarafa yüksek frekans aralığı ile iletebilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Genişbant internet üzerinden ses hizmetinin tüm kurulum işlemleri Superonline tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca bu hizmeti, birden fazla telefonda da kullanabilirsiniz.

Diğer Çözümler

SUPERBOX ile 4.5G Hızında İnternet | Turkcell Kurumsal

SUPERBOX ile 4.5G Hızında İnternet | Turkcell Kuru...

Başka herhangi bir sabit internet hizmetine ihtiyaç duymadan 4.5G SIM Kart’lı SUPERBO...

Fiber

Fiber

Fiber internet dünyanın en hızlı internet erişim teknolojisidir.

ADSL

ADSL

Yüksek hızda, güvenilir internetin keyfini “Turkcell Superonline ADSL" ile çıkarabili...

VDSL

VDSL

100 Mbps’ye varan hızlarla işinize güç katın

Kablo İnternet

Kablo İnternet

24 Mbps’ye varan hızlarla internete bağlanın.

Joker AKK

Joker AKK

AKK aşımına anında çözüm: Joker AKK!

İşin Cebinde Çalsın

İşin Cebinde Çalsın

İşin Cebinde Çalsın ile sabit telefon numaranızı Turkcell Superonline’a taşıyın, sabi...

Sıkça Sorulan Sorular

Genişbant İnternet Üzerinden Ses Hizmeti için Hangi Cihazlar Kullanılır?

​Çok yönlü olan ve internet altyapısıyla çalışan bu hizmeti, kendi ihtiyaçlarınıza göre şekillendirebilirsiniz. Genişbant üzerinden ses hizmetini bilgisayarlardan bilgisayara, telefondan bilgisayara, bilgisayardan telefona veya telefondan telefona şeklinde kullanabilirsiniz.

Genişbant İnternet Üzerinden Ses Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?

​Alt yapınıza göre Turkcell Superonline fiber ya da ADSL internet bağlantınız gerçekleştirildikten sonra sabit telefon hattınızı Superonline’a taşımanız gerekir. Eğer ADSL müşterisiyseniz ve internet erişimi için kullandığınız hattın dışında sabit hatlarınız varsa bu hatlardan iki tanesini Superonline’a taşıyabilirsiniz. Fiber internet kullanıyorsanız veya öncesinde sabit hattınız yoksa da size özel numara tahsis işleminden faydalanabilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ardından internet aracılığıyla telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilir ve genişbant internet üzerinden ses hizmetinin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Genişbant internet üzerinden ses hizmeti hangi şirketler için idealdir?

​Genişbant internet üzerinden ses hizmeti, bir ile dört arasında telefon numarasına sahip olan işletmeler için idealdir. Ekstra bir telefon faturası bedeli ödemeden bir tek Turkcell Superonline faturası ile bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu telefonu kullanırken, alan kodu çevirmenize gerek kalmaz. Bu durum da pratiklik sağlar ve sizlere zaman kazandırır. Tüm avantajları bu hizmeti, küçük ofisler ve işletmeler için ideal hale getirir. Eğer home ofis çalışıyorsanız ve gününüz bilgisayar başında geçiyorsa da bu hizmetin zaman kazandıran özelliği size avantaj sağlar.

Genişbant İnternet Üzerinden Ses ile Neler Yapabilirsiniz?

​Genişbant internet üzerinden ses teknolojisine Voice Over Internet Protocol kelimelerinin baş harflerinden oluşan VoIP adı verilir. VoIP, sesi iletmek için internet hattını kullanır. Fiber ve ADSL gibi hızlı bağlantı yöntemleri sayesinde sesi karşı tarafa eş zamanlı olarak iletir.

Bilgisayar Vasıtasıyla Genişbant İnternet Üzerinden Ses Sağlamak için Neler Gerekir?

​Bilgisayar vasıtasıyla genişbant internet üzerinden ses sağlamak için bilgisayarınızda ses kartı, hoparlör, mikrofon ve hızlı bir internet bağlantısı olması yeterlidir.

Genişbant Üzerinden Ses Hizmetinden Yararlanmak için Hangi Telefon Gerekir?

​Genişbant üzerinden ses hizmetinden yararlanmak için bilgisayarların yanı sıra analog veya IP telefonları kullanabilirsiniz. Sabit bir telefon hattına bağlı olan telefon, siz görüşmeyi tamamlayana kadar açık kalır. Bu da ciddi bir veri yükü oluşturarak yüksek maliyetler doğurabilir. Analog telefonlarla VoIP hizmetinden yararlanmak için analog telefon adaptörünü kullanabilirsiniz. Bu adaptörün yardımıyla analog telefon sabit hat yerine internet altyapısıyla çalışmaya başlar. Altyapı sayesinde adaptör, analog sinyalleri, dijital sinyallere dönüştürür. IP telefon modelleri ise sadece internet alt yapısıyla çalışır.

Genişbant Üzerinden Ses Hizmetinin Sağlandığı IP Telefon Modelleri Nelerdir?

​Sadece dijital sesi üretmek amacıyla tasarlanan IP telefon modelleri ile genişbant üzerinden ses hizmetinin tüm imkânlarından faydalanabilirsiniz. IP telefonlar, çeşitli donanım özelliklerini sizlere sunar. Modellerin bazıları tek telefon üzerindeki farklı SIP hesapları ile birden fazla telefon numarası kullanmanıza yardımcı olur. Ayrıca bu telefonların üzerinde bağlantınızı kontrol edebileceğiniz bir ekran yer alır.​

Genişbant İnternet Üzerinden Ses Kurulumu Nasıl Yapılır?

​İnternet bağlantınız Superonline tarafından sağlandıktan sonra analog telefonlarla bu hizmetten yararlanmanız için herhangi bir kurulum desteği gerekmez. Ancak size yardımcı olması amacıyla tüm kurulumlar, Turkcell Superonline tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede kurulum için zaman kaybetmenize gerek kalmaz. Kuruluma başlanmadan önce geniş bant ses internet hizmetlerinden faydalanmanız için numara taşıma veya yeni hat tahsis işlemleri gerçekleştirilir. Ardından internet hizmetinizde dahil olmak üzere, bu hizmetten faydalanmanız için gereken her adım profesyonel ekiplerce tamamlanır. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasından sonra internetiniz aracılığıyla telefon görüşmelerine başlayabilirsiniz.​

Daha Fazla

Turkcell Superonline’dan alacağınız Fiber İnternet veya ADSL İnternet ile birlikte, sabit telefon görüşmelerinizi de İnternet üzerinden yapabilirsiniz.

Hemen Başvur