SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Tüm faturalı kurumsal ve bireysel müşterilerimiz bu tarife ve opsiyonları kullanabilir.

 • M2M-IOT 2 GB, M2M-IOT 5 GB, M2M-IOT 8 GB, M2M-IOT 15 GB, M2M-IOT 25 GB, M2M-IOT 50 GB, M2M-IOT 150 GB, M2M-IOT 250 GB, M2M-IOT 500 paketleri m2m standart tarife altında alındığında isteğe bağlı olarak, 27 Aralık 2019 tarihinden itibaren hat basına vergiler dahil 5,10 TL/ay olan limitinde durma servisi aktif edilebilir. Bilgi için : limitinde durma kampanyası

  0 Aralık 2019 tarihinden itibaren M2M-IOT tarife-opsiyon paket fiyatları aşağıdaki gibi güncellenecektir: Ücretlere vergiler dahildir. Aşım ücretlerinde değişiklik yapılmayacaktır.
  M2M-IOT 2 GB 35,70 TL,
  M2M-IOT 5 GB 45,90 TL,
  M2M-IOT 8 GB 91,79 TL,
  M2M-IOT 15 GB 132,59 TL,
  M2M-IOT 25 GB 168,29 TL,
  M2M-IOT 50 GB  249,88 TL,
  M2M-IOT 150 GB 683,35 TL,
  M2M-IOT 250 GB  790,44 TL,
  M2M-IOT 500 GB 1.504,38 TL

 • MobilPOS, POS terminallerinin içine konan bir SIM kart ile bu terminallerin GSM üzerinden çalışmasını sağlayan Turkcell Kurumsal Çözümü’dür. Böylece POS cihazlarının kablosuz (mobil) olarak çalışması sağlayarak kullanım alanını genişletir. Örneğin, dağıtım şirketlerinde, evlere ve işyerlerine servis yapan restoranlarda, sezonluk açılan satış bölümlerinde MobilPOS’tan yararlanılabilir.
 • POS (Point of Sale), kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde, bankalardan provizyon almak için kullanılan terminaldir. Bu terminal, müşterilerine kredi kartıyla alışveriş olanağı sağlayan işyerlerinin, kredi kartı işlemleri için kullandığı bir cihazdır.
 • Mobil POS servisi için seçeceğiniz 3 farklı tarife üzerinden ücretlenirsiniz. Poscell,Simpos,PosPlus tarifelerinden sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz.POSCell tarifesinde GPRS bağlantısı için: Standart Mobil İnternet Tarifesi’nde belirtilen ücretler geçerlidir. GSMPOS veri çağrısının dakika bedeli 0,27 TL, aylık sabit ücret ise 1,75 TL'dir.
  Tüm vergiler dâhildir.
 • MobilPOS tüm kurumsal müşterilerimizin kullanımına açıktır. Abonelik başvuruları sadece bankalar aracılığı ile yapılabilir. MobilPOS’tan yararlanmak için mutlaka hizmet aldığınız bankaya başvurmanız gerekir. Çalıştığınız bankanın böyle bir servisi yoksa, MobilPOS servisi veren bir banka ile çalışabilirsiniz.
 • MobilPOS’tan yararlanabilmek için öncelikle mutlaka hizmet aldığınız bankaya başvurmanız gerekir. Abonelik başvuruları, sadece bankalar aracılığı ile yapılabilir. MobilPOS terminalleri de sadece MobilPOS servisi veren bankalardan alınabilir. Çalıştığınız bankanın böyle bir servisi yoksa MobilPOS servisi veren bir banka ile çalışmanız gerekir.
 • MobilPOS yalnızca bir data uygulamasıdır. Konuşmaya ve SMS gönderimine kapalıdır. Bu hatlarla sadece MobilPOS çağrısı yapılabilir ve GPRS bağlantısı gerçekleştirilir (MobilPOS için ayrılmış ve bankalar tarafından belirlenmiş kredi kartı merkezi numaraları aranabilir).
 • MobilPOS kullanırken karşılaştığınız tüm sorunları öncelikle bankanıza iletmeniz gerekir. Eğer problem Turkcell hattından kaynaklanıyorsa, banka bizimle bağlantı kurup sizi bilgilendirecektir.
 • Süresi dolmadan ayrılmak istenmesi durumunda sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar Turkcell hizmetleri kapsamında sağlanan indirimler erken iptal ücreti olarak bir sonraki faturaya uygulanır.
 • Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak veya Kurumsal Satış Yöneticiniz aracılığıyla MobilPOS’unuzu iptal edebilirsiniz.
 • Data Kademeleriİlave Ücret
  0-400 MB10 TL
  400MB - 2GB15 TL
  2GB - 4GB24 TL
  4GB - 15GB60 TL
  15GB - 75GB240 TL
  75GB - 150GB300 TL
  *150GB sonrası hız 1kbps'ye düşürülecek ve ek ücret yansıtılmayacaktır.Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Fiyatlar yurt içi kullanımlar için geçerlidir.


 • Data Kademeleriİlave Ücret
  0-1,5 GB5 TL
  1,5GB - 3,5GB14 TL
  3,5GB - 15GB50 TL
  15GB - 75GB230 TL
  75GB - 150GB290 TL
  *150GB sonrası hız 1 kbps'ye düşürülecek ve ek ücret yansıtılmayacaktır.Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir. Fiyatlar yurt içi kullanımlar için geçerlidir.


 • POSCell tarifesinde GPRS bağlantısı için: Güncel '''Standart Mobil İnternet Tarifesi'''nde belirtilen ücretler geçerlidir. GSMPOS veri çağrısının dakika bedeli 0,27 TL, aylık sabit ücret ise tüm vergiler dahil 1,75 TL'dir.
  POSCell tarifesi sabit ücretinde değişiklik yapılmıştır. Yeni aylık sabit ücret, 10 Şubat 2013 tarihinden itibaren vergiler dahil 1,75 TL olarak mevcut müşteri faturalarına yansıtılacaktır. İlk faturası 10 Şubat ve sonrasında çıkacak tüm yeni müşterilerimiz de yeni ücret üzerinden ücretlendirilecektir.
  Datasimcell 1-2 tarifesi'nde GPRS bağlantısı için Güncel '''Standart Mobil İnternet Tarifesi'''nde belirtilen ücretler geçerlidir. Aylık sabit ücret ise tüm vergiler dahil 1,75 TL'dir.
  Datasimcell tarifesi sabit ücretinde değişiklik yapılmıştır. Yeni aylık sabit ücret, 10 Şubat 2013 tarihinden itibaren vergiler dahil 1,75 TL olarak mevcut müşteri faturalarına yansıtılacaktır. İlk faturası 10 Şubat ve sonrasında çıkacak tüm yeni müşterilerimiz de yeni ücret üzerinden ücretlendirilecektir.
  TurkcellSIMPOS tarifesi, ayda sağlanan 60 MB'lık kullanım hakkı ile provizyon yapmanıza olanak sağlar. Siz de işyerinizde TurkcellSIMPOS kullanın, hem kablosuz POS cihazı kullanma rahatlığını yaşayın, hem de masraflarınızı azaltın.
  TurkcellSIMPOS’da iki farklı kampanya alternatifi mevcut:
  1. SIMPOS Kampanyası ile 24 ay TurkcellSIMPOS abonesi olduğunuzda, ilk 6 ayı ücretsiz, kalan 18 ay boyunca tüm vergiler dahil ayda sadece 5,80 TL ödeyerek kampanya avantajından faydalanabilirsiniz. 5,80 TL'lik aylık abonelik ücretine tüm vergiler dâhildir.
  2. SIMPOS Kampanyası ile 24 ay TurkcellSIMPOS abonesi olduğunuzda, 24 ay boyunca tüm vergiler dahil ayda sadece 4,30 TL ödeyerek kampanya avantajından faydalanabilirsiniz. 4,30 TL'lik aylık abonelik ücretine tüm vergiler dâhildir.
  Her iki SIMPOS Kampanyası’nda da yeni hat tesis vergisi Turkcell'den hediyedir; bununla birlikte her iki kampanyada da faturalarınıza TGM Ruhsat ve TGM Kullanım sabit ücretleri yansıtılmaya devam edecektir.
  29 Haziran 2010 tarihinden itibaren kampanyaya katılan aboneler için, kampanya süresi dolmadan kampanyadan ayrılmak istenmesi durumunda sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar Turkcell hizmetleri kapsamında sağlanan indirimler erken iptal ücreti olarak bir sonraki faturaya yansıtılacaktır.
  Her banka için ayrı bir hat ve POS cihazı alarak birden çok bankadan TurkcellSIMPOS hizmeti alabilirsiniz.
  TurkcellSIMPOS'la alacağınız SIM kartlar sadece provizyon işlemlerinde kullanılabilir.

Kapat
Yardım ister misiniz?