loading

Bilgiler Alınıyor

​​Turkcell’in Mobil Saha Çözümleri, Abdi İbrahim’in saha operasyonlarına ilaç oldu.

Türkiye’de ilaç sektörünün en köklü firmalarından olan Abdi İbrahim saha tanıtım ve pazarlama operasyonunu Turkcell Mobil Saha Çözümleri ile etkin bir şekilde yönetiyor. Saha tanıtım ekiplerine sağlanan mobil internet, tablet ve saha yönetim çözümleri ile ekipler bulundukları her yerden ofisteymiş gibi işlerini yürütüyor, gerekli bilgilere anında ulaşıyor.

 

Firma

Abdi İbrahim

İhtiyaç

Saha operasyonunun verimini ve hızını artırmak

Proje

Saha ekiplerinin Merkezi Saha ve Pazarlama Yönetimi Platformu’na erişimi sağlandı. Ekiplerin her an her yerde gerekli işlemleri güvenli bir şekilde ilerletmeleri mümkün kılındı.

Kapsam

81 İlde, yaklaşık 1.400 saha çalışanı

Çözüm

Turkcell Mobil İnternet, Tablet, Mobil Cihaz Yönetimi, Makineler Arası İletişim Platformu
 

104 yıl önce Küçükmustafapaşa’da Türkiye’nin ilk eczanesi olarak kurulan Abdi İbrahim 2003’ten bu yana Türkiye ilaç pazarındaki lider konumunu başarıyla sürdürüyor. Tüm operasyonlarını inovasyon ile destekleyen firma, yaklaşımını öncü ve yenilikçi, en büyük sermayesini ise çalışanları olarak tanımlıyor.

Gününün büyük bir kısmını ofis dışında geçiren yaklaşık 1.400 saha çalışanının, doğru kaynaklar ile donatılması, firmanın süreçlerinin verimli yönetilmesi açısından kritik önem taşıyor.

Tanıtım görevi ile sağlık profesyonellerini ziyaret eden bu ekibin vaktini en doğru şekilde kullanabilmesi, ziyaretlerini en verimli şekilde tamamlayabilmesi Abdi İbrahim’in önceliklerinden biri.

 

Turkcell ile imza atılan projenin ilk safhasında Abdi İbrahim, bölge müdürleri başta olmak üzere ihtiyaç duyan tüm çalışanlarına mobil internet erişimi sağlayarak, işlerini sağlıklı bir şekilde ilerletmelerini sağladı. Sağlanan kaynakların verimliliğe etkisinin ölçülmesi akabinde proje genişletilerek yaklaşık 1.400 saha çalışanı için mobil internet ve tablet temin edildi. Böylece saha ekibinin tamamının firmanın operasyonunun merkezinde yer alan Saha ve Pazarlama Yönetimi Portal uygulamasına erişimi ve saha gücü ile merkez arasında çift yönlü bilgi akışı mümkün kılındı.

Abdi İbrahim sahadaki tabletleri Mobil Cihaz Yönetimi platformu ile uzaktan yöneterek cihazların ve bağlantının güvenliğini sağlıyor. Ek olarak, gerektiğinde cihaz yazılımlarının güncellenmesi veya içerisindeki bilgilerin güvenliğinin sağlanması gibi işlemler de yapılabiliyor.

İlerleyen aşamalarda aynı ekibin kullanımındaki yaklaşık 1.400 aracın Makineler Arası İletişim Platformu üzerinden takibi ile saha ekiplerinin sürüş güvenliği sağlandı. Gelişim alanı olduğu tespit edilen çalışanlar için gerekli adımların atılması mümkün kılındı. Bu nedenle proje hem çalışan güvenliği hem de kaynak optimizasyonu adına büyük önem taşıyor.

 

Gününün neredeyse tamamını ofis dışında geçiren ekipler, proje kapsamında sağlanan mobil internet erişimi ve tablet ile süreçlerini ilerletebiliyorlar. Ekipler artık her an, her yerde;

  • Sunum, referans belge dosyalarına erişebiliyor,
  • Sağlık personeline her an güncel bilgi verebiliyor,
  • Stok kontrolü yapabiliyor,
  • Gerekli işlemleri başlatabiliyor,
  • Firma ise tüm ekiplerinin etkinliğini doğru şekilde ölçebiliyor.

BENZER İÇERİKLER

Anadolujet

Anadolujet

Anadolujet Turkcell Pazarlama çözümleri ile nasıl operasyonunu optimize etti?

İncele

Bantaş

Bantaş

Bantaş, saha operasyonunu nasıl en güvenli ve hızlı hale getirdi?

İncele Videoyu İzle

Boyner

Boyner

Boyner, tüm Türkiyedeki 12.000 çalışanını nasıl en hızlı şekilde eğitiyor?

İncele

Sayfayı kaydırın