Güneşoğlu, Konuşan Makineler Sayesinde Süt Ürünleri Üretiminde %100 Gıda Güvenliği ve Kalitesi Sağlıyor.​

Türkiye’nin en güzel sütlerinden ürettiği peynir ve yoğurtlarını müşterileri ile buluşturan Güneşoğlu hem tedarik zinciri hem de üretim süreci boyunca sütün kalitesini Turkcell Makineler Arası İletişim Platformu ile sağlıyor; üretimde kaybı azaltıyor, müşteri memnuniyetinden ödün vermiyor.

Firma

Güneşoğlu Süt ve Gıda Sanayi

İhtiyaç

Ürünlerin kalitesinin tedarik zinciri ve satış ağının tüm aşamalarında kontrolü ve takibi

Proje

Kümeslerde üretim açısından kritik tüm değerlerin anlık olarak izlenmesi ve ölçülmesinin yanı sıra belirlenen seviyeler dışına çıkıldığında yetkililere SMS ve e-posta gönderimi veya otomatik arama yapılması sağlandı.

Kapsam

13 ile yayılan dağıtım ağı

Çözüm

Turkcell Konuşan Makineler (M2M Platformu), Akıllı Endüstri Çözümleri, Akıllı Araç Çözümleri,

Güneşoğlu, 1964 yılında Sakarya'da bir aile şirketi olarak kuruldu ve gıda sektörüne yoğurt üreticiliği ile adım attı. Firma, 1995 yılında başlattığı yeniden yapılanma süreci sonrasında ‘Kaliteyi, doğallığı ve lezzeti bir arada bulabileceğiniz bir ürün’ sloganı ile yoluna devam etti. Güneşoğlu ilk yıllarda günde 5 ton olan süt işleme kapasitesini, günümüzde 170 tona çıkarmayı başardı. Bugün üretimde teknolojinin sağladığı tüm imkânlardan faydalanan firma, 12 ilde müşterilerine geniş bir ürün portföyü sunmaktadır.

Güneşoğlu kalite yönetimini üreticiden son tüketiciye kadar olan tüm süreçte kalite bilincinin oluşturulması ve bu süreçlerin sürekli izlenmesi prensibine dayandırmaktadır. Gıda güvenliğinin büyük önem taşıdığı bir sektörde faaliyet gösteren firma, bu anlayışla tedarik zincirinin ilk adımından müşteriye ulaştığı ana kadar %100 hijyen sağlamayı öncelik edinmiştir. Bu nedenle üretim tesislerine ek olarak sütün sağlandığı köylerde ve dağıtım ağının eriştiği kırsal bölgelerde dahi bu amaçla gerekli önemleri almayı hedeflemiştir.

Güneşoğlu, Turkcell ve Turkcell İş Ortağı Arte’yle gerçekleştirdiği projeyle tedarik zinciri boyunca süt tankerlerinin konum ve rota bilgisinin yanı sıra taşınan sütün gıda güvenliği açısından kritik değerlerini ölçme ve takip etme fırsatı sağladı. Firma Akıllı Endüstri Çözümleri sayesinde çeşitli noktalardan sağlanan sütün üretim tesislerine ulaştırılmasına kadar geçen tüm süreçte PH değerlerini takip ederek olağan dışı bir durumda anında müdahale imkânı yakalıyor ve süreç boyunca gelişime açık noktaları tespit ederek gelişimini sürdürüyor. Akıllı Araç Çözümleri sayesinde ise sütün ve üretilen tüm ürünlerin hijyenik ve güvenli koşullarda tedarikini sağlayan araçların konum, rota ve hız bilgileri aralıksız bir şekilde firmaya aktarılıyor. Böylece firma tedarik, üretim ve dağıtım ağında ürünlerin yerini ve durumunu, kırsal bölgelerde iken dahi sürekli olarak takip edebiliyor.

Güneşoğlu, Turkcell Konuşan Makineler ile tedarik zincirinde kalite kontrol sürecinin otomasyonunu sağladı.
Yapılan proje ile firma;

  • Sütün sağlandığı noktadan üretime kadar hijyen ve güvenliğinden emin oluyor,
  • Ürün kalitesi arzu edilen seviyede sağlanıyor,
  • Anında müdahale imkânı ile üretimde kayıplar en aza indirgeniyor,
  • Kalite kontrol için ayrılan kaynak ve vakitten tasarruf ediliyor,
  • Müşteri memnuniyeti ve marka imajı korunuyor.

BENZER İÇERİKLER

Boyner

Boyner

Boyner, tüm Türkiyedeki 12.000 çalışanını nasıl en hızlı şekilde eğitiyor?

İncele

EMSA Jeneratör

EMSA Jeneratör

Emsa Jeneratör Turkcell M2M Platformu teknik operasyonunu nasıl hızlandırdı?

İncele Videoyu İzle

Enpara.com

Enpara.com

Enpara.com Turkcell çözümlerini kullanarak nasıl 3 yılda 470.000 müşteriye ulaştı?

İncele

Kapat
Yardım ister misiniz?