​​Sektörünün lideri TAB Gıda, binlerce çalışanını ​
​Turkcell Akademi Kurumsal ile eğitiyor.

Turkcell’le Başarı Hikayeleri: TAB Gıda

Başarı Hikayeleri

Sektörünün lideri TAB Gıda, binlerce çalışanını Turkcell Akademi Kurumsal ile eğitiyor.​​​​​

Türkiye hızlı servis restoran zinciri sektörü lideri TAB Gıda, Turkcell ile geliştirdiği eğitim platformu ve içerikleri ile çalışanlarını etkin, hızlı ve keyifli şekilde eğitiyor.

 

Firma

TAB Gıda (Burger King®,Popeyes®, Arby’s®, Sbarro®,Usta Dönerci®)

İhtiyaç

Farklı ihtiyaç ve yetkinliklere sahip binlerce çalışanın mesleki ve kişisel gelişim sürecine destek olacak içerik ve uzaktan eğitim platformu.

Proje

Turkcell Akademi Kurumsal çözümünün ihtiyaca yönelik özelleştirilmesi ile TAB Akademi uzaktan eğitim platformu kuruldu.

Kapsam

Tüm Türkiye’deki TAB Gıda çalışanları

Çözüm

Turkcell Akademi Kurumsal

 

TAB Gıda, 20 yılı aşkın süredir Türkiye’de gıda ve hızlı servis restoran sektöründe uluslararası kalite standartlarında hizmet veriyor. Bünyesindeki Burger King®, Popeyes®, Sbarro® ve Arby’s® gibi dünya markalarının yanı sıra kendi yarattığı Usta Dönerci® markası ile müşterilerine doyuruculuk, erişilebilirlik, kalite, standardizasyon ve uygun fiyat stratejisiyle güvenerek tüketebilecekleri lezzetli seçenekler sunuyor.

TAB Gıda, Türkiye’nin 70’ten fazla ilinde 1.000’e yakın restoranda 20.000 çalışan ile müşterilerine hizmet veriyor. Firma, böylesine büyük bir operasyonun yüzde yüz müşteri memnuniyeti hedeflenerek yönetilebilmesinin yolunun, donanımlı ve uzman insan kaynaklarından geçtiğine inanıyor. Bu nedenle tüm çalışanların kendi uzmanlık alanlarının yanı sıra sektörün ve operasyonun önemli noktalarına dair kapsamlı eğitimlerle desteklenmesi firmanın önceliklerinin başında geliyor. Bu eğitimler ile en zengin içeriğin çalışanlara etkin şekilde sunulması, çalışanların gelişiminin sistematik olarak takip edilmesi ise kritik önem taşıyor.

 

TAB Gıda, Turkcell Akademi Kurumsal ile birlikte gerçekleştirdiği proje ile tüm çalışanlarının ilk günden itibaren eğitiminin desteklenmesini sağlayacak bir süreci geliştirdi. Turkcell Akademi Kurumsal’ın sunduğu 2.000’den fazla içerikten seçilen eğitimler, TAB Gıda’nın kendi eğitimleri ile birleştirilerek işe giriş setleri geliştirildi. İşe giriş sürecinde sunulan oryantasyon eğitimlerini destekleyen bu setler ile çalışanların daha kısa sürede daha fazla eğitim alabilmeleri sağlandı.

Eğitimlerin yanı sıra çalışanların gelişiminin takibi için sınav süreçleri geliştirildi. Müşteri ilişkileri, iletişim becerileri gibi konuların yanı sıra gıda güvenliği gibi konularda sunulan eğitimler sonrası sınavlar ile çalışanların gelişimi ve başarı seviyesinin takibi sağlandı. Çalışanların eğitim ve sınavlara rahatlıkla erişebilmesi için de platforma masaüstü bilgisayarın yanı sıra tüm mobil cihazlardan erişim sağlandı.

 

TAB Gıda ve Turkcell Akademi Kurumsal’ın birlikte gerçekleştirdiği projeyle,

  • Tüm çalışanların eğitim seviyesinin istenen ve eşit seviyeye çıkarılmasına katkı sağlandı,
  • Çalışanların eğitimleri çok daha hızlı tamamlanarak verimlilik artırıldı,
  • Eğitim süreçlerinin gerektirdiği maliyetlerde önemli avantaj sağlandı,
  • Kullanıcı dostu ve interaktif bir eğitim süreci sunularak çalışan memnuniyet ve bağlılığı artırıldı.

BENZER İÇERİKLER

Güneşoğlu

Güneşoğlu

Güneşoğlu %100 kalite yönetimini nasıl sağladı?

İncele

Komşufırın

Komşufırın

Komşufırın müşterilerine nasıl daha etkin şekilde ulaşıyor?

İncele

LOréal

LOréal

LOréal Turkcell çözümlerini kullanarak saha operasyonunu nasıl %30 hızlandırdı?

İncele

Kapat
Yardım ister misiniz?