​Samsung Electronics Türkiye, yaklaşık 650 çalışanının profesyonel gelişimine Turkcell Akademi Kurumsal ile destek oluyor.

Turkcell’le Başarı Hikayeleri: Samsung

Başarı Hikayeleri 22/03/2016

​​​Samsung Electronics Türkiye çalışanlarını gerçek zamanlı eğitiyor. ​​​

Samsung Electronics Türkiye, Turkcell Akademi Kurumsal ile gerçekleştirdiği projeyle hem kurumsal strateji ve ihtiyaçlarına hem de sayısı giderek artan y-kuşağı çalışanlarına uygun eğitim platformu ve içeriğini kısa sürede hayata geçirdi.

 

Firma

Samsung Electronics Türkiye

İhtiyaç

Global stratejiler doğrultusunda belirlenen eğitim ihtiyaçlarının hızlı ve zahmetsiz şekilde karşılanması

Proje

Samsung’un ihtiyaçlarına ve kurumsal kültürüne uygun Samsung L&D (Learning and Development - Eğitim ve Gelişim) Platformu oluşturularak, çalışanların Turkcell Akademi tarafından hazırlanan eğitim içeriklerine pratik erişimi sağlandı.

Kapsam

Samsung Electronics Türkiye’nin yaklaşık 650 çalışanı

Çözüm

Turkcell Akademi Kurumsal
 

Dünyanın lider elektronik ve teknoloji şirketlerinden Samsung Electronics, 2010 yılından bu yana Türkiye’de yaklaşık 650 kişilik ekibi ile genel müdürlük düzeyinde faaliyet gösteriyor. Ürün yöneticiliğinden proje yöneticiliğine, pek çok farklı fonksiyonda uzmanlık sahibi çalışanlardan oluşan bu ekip, yenilikçi bir vizyonla bireysel ve kurumsal pazarlarda hizmet veriyor.Samsung Electronics’in global olarak belirlediği ve odaklandığı stratejiler doğrultusunda bu ekiplerin eğitim ihtiyaçları tespit ediliyor, profesyonel gelişim yolculuklarına şekil veriliyor. Bu süreçte Samsung’un kurumsal kültürüne, iş alanlarına ve vizyonuna uygun bir eğitim içeriğine ek olarak, çalışanların bu içeriğe kolay ve zahmetsizce erişebileceği bir platforma ihtiyaç duyuluyor. Platformun aynı zamanda sayısı giderek artan y-kuşağı çalışanların alışkanlık ve tercihlerine uygun olması ise büyük önem taşıyor. Artık insan kaynağının büyük kısmını oluşturan bu çalışanlar esnek ve mobil çalışma düzenini tercih ediyor.

 

Samsung, 2014’te belirlenen global insan kaynakları gelişim stratejilerine yönelik olarak Turkcell ile stratejik ortaklık içeren bir projeye imza attı. Turkcell Akademi tarafından sunulan 2.000’den fazla eğitim içeriğinin, çalışan gelişim süreci ile örtüştüğünün tespiti ile başlayan proje, Turkcell Akademi Kurumsal platformunun Samsung için özelleştirilmesi ile devam etti.
Samsung’un kurumsal kimliğine uygun görsel ve fonksiyonel unsurlar ile zenginleştirilen Turkcell Akademi Kurumsal Platformu, “Samsung L&D Platform” adıyla lanse edildi. Eğitimler Samsung tarafından hazırlanan içerik kataloğuyla çalışanların erişimine açıldı. Ürün lansmanlarında ürünlere dair özel içerikler ile beslenmeye devam eden platform ileriki dönemlerde gerçekleşecek çalışanların bireysel gelişim planlarına dahil edildi.

 

Samsung ve Turkcell Akademi’nin gerçekleştirdiği projeyle;

  • Samsung’un global strateji ve genel vizyonuna uygun bir eğitim ve gelişim süreci oluşturuldu,
  • Çalışanların mobil terminallerden eğitimlere erişebilmesi sayesinde zamandan tasarruf edildi,
  • Eğitim kaynaklarının ve giderlerinin daha etkin yönetimi sağlandı,
  • Çalışanlara ihtiyaçları doğrultusunda sınırsız faydalanabilecekleri içerik kaynağı sunuldu.

BENZER İÇERİKLER

Tekfen

Tekfen

Tekfen Endüstri saha süreçlerinde müşteri memnuniyetini nasıl 2 katına çıkardı?

İncele

Vaillant Grup Türkiye

Vaillant Grup Türkiye

Vaillant Grup Türkiye, nasıl milyonlarca müşterisine en hızlı ve kaliteli servisi sunuyor?

İncele Videoyu İzle

Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen test sürüşünde nasıl %43 geri dönüş sağladı?

İncele

Kapat
Yardım ister misiniz?