​Morhipo.com Turkcell Superonline veri merkezi ve bulut çözümleri ile altyapısında üstün performans sağlıyor.

Morhipo.com, e-ticaret sektörünün dinamiklerine Turkcell Superonline çözümleri ile ayak uyduruyor; müşterilerine süreklilik sağlayarak, güvenli ve hızlı hizmet sunuyor.

 

Firma

Fırsat Elektronik - Morhipo.com

İhtiyaç

Değişen ve dalgalanan ihtiyaçlara hızlı cevap verebilen bir altyapı

Proje

Sanal-fiziksel hibrit altyapı kurulumu, yönetimi ve güvenliği

Kapsam

5 Fiziksel ve 65 Sanal Sunucu

Çözüm

Veri Merkezi Çözümleri, Sanal Sunucu, Sunucu Yedekleme, Güvenlik Hizmetleri, Yüksek Hızlı İnternet Erişimi
 

2011’de Boyner Grup çatısı altında kurulan Morhipo.com, kısa zamanda e-ticaret alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri oldu. Morhipo.com, farklı zevke ve bütçelere uygun ürün çeşitliliği, özel indirim kulübü ve yeni sezon ürünlerinin yanı sıra, kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme ayrıcalığı, mağazadan teslimat ve iade imkanlarıyla, her gün binlerce tüketiciyi ağırlıyor.

E-ticaret, gelişen teknolojiler, artan internet erişimi ve akıllı cihaz kullanımının da etkisiyle büyük hız kazanırken, hatasız süreç yönetimi ve mükemmel hizmet kalitesi, sunulan içerik ve teklifler kadar önemli hali geldi.

Ani artışlar gösteren ziyaretçi adedi ve internet saldırı riskindeki artış nedeniyle, esnek, ölçeklenebilir, güvenli ve yedekli bir altyapı, sektörün en büyük ihtiyacına dönüştü. Morhipo.com da, kusursuz müşteri deneyimi için, güvenilir bir altyapının stratejik önemini vurguluyor.

 

Morhipo.com, Turkcell Superonline ile birlikte imza attığı proje ile sektörün ve tüketici beklentilerinin gerektirdiği altyapıyı sağladı. Turkcell Superonline çözüm mimarları uzmanlığında Morhipo’ya özel hazırlanan proje ile, fiziksel-sanal hibrit altyapı kuruldu.

5 fiziksel sunucu ve 65 sanal sunucudan oluşan proje Turkcell Superonline fiber altyapısı üzerinden sağlanan yüksek hızlı erişim çözümleri ile desteklendi. Tüm sunucular Morhipo.com’un ayrıca donanım veya yazılım yatırımı yapmasını gerektirmeden, ek kapasite talebinin çok hızlı karşılandığı yedekleme servisleri ile yedeklendi.

Bulut üzerinden sağlanan güvenlik çözümleri ile Morhipo.com’un altyapısının, sistem, süreç ve bilgilerinin güvenliği sağlandı; internetten gelecek saldırılara karşı tüm yapı koruma altına alındı.

 

Proje ile,

  • Morhipo.com’un donanım yatırımı yapma gerekliliği kalktı;
  • Altyapı yönetimine kaynak ve vakit ayırması gerekliliği kalktı;
  • Teslimat ve kurulum için beklemeden ek sunucu ve kapasite artışı sağlanabiliyor;
  • Firma internet saldırılarına karşı yatırımını ve hizmet politikasını korumaya aldı.

BENZER İÇERİKLER

Selçuk Ecza

Selçuk Ecza

Selçuk Eczanın Turkcell çözümlerini kullanarak nasıl verimliliğini arttırdı.

İncele

TEB

TEB

TEB, müşteri deneyimini nasıl en iyi şekilde kurguladı?

İncele Videoyu İzle

Tekfen

Tekfen

Tekfen Endüstri saha süreçlerinde müşteri memnuniyetini nasıl 2 katına çıkardı?

İncele