​BANTAŞ Kıymetli Mal Taşıma Hizmeti ​
​​Turkcell ile Daha Hızlı ve Daha Güvenli

Turkcell'le Başarı Hikayeleri: BANTAŞ

Başarı Hikayeleri

​BANTAŞ kıymetli mal taşıma hizmeti Turkcell ile daha hızlı ve daha güvenli.​

BANTAŞ, Türkiye ve KKTC'nin tamamında 13.000’in üzerindeki noktaya her türlü koşulda kıymetli mal taşıma hizmeti sunduğu operasyonunun güvenliğini ve hızını Turkcell çözümleri ile artırdı.

 

Firma

BANTAŞ Nakit ve Kıymetli Mal Taşıma ve Güvenlik Hizmetleri

İhtiyaç

Can ve kıymet güvenliğinin öncelik olduğu operasyonda personelin ve taşıdığı kıymetin güvenliğinin ve takibinin 7/24 sağlanması için gerekli iletişim ve bilişim altyapısının kurulması

Proje

BANTAŞ’ın, tüm kurumsal veri ve ses iletişiminin, IT barındırma ve yönetim hizmetlerinin uçtan uca Turkcell’e emanet edilerek operasyonun 7/24 takip ve denetimini sağlayacak gerçek zamanlı altyapı sağlandı.

Kapsam

1200’ün üzerinde personel, 305 adet zırhlı araç ve 47 ilde 13.000’in üzerinde hizmet noktasından oluşan operasyon, tüm IT altyapısı

Çözüm

Kurumsal Hat, Sanal Sunucu Barındırma ve Yönetim, Olağanüstü Durum Barındırma ve Yönetim, MPLS VPN, Internet Erişim ve Yönetim (Güvenlik, Filtreleme, Loglama) Hizmeti, Santral-Ses İletişimi, Son Kullanıcı Bakım ve Destek, Donanım Sağlama, Mobil CCTV
 

BANTAŞ, her türlü nakit, kıymetli evrak, maden ve benzeri malların güvenli taşınması, saklanması ve dağıtılması amacıyla kuruldu. Firma farklı sektörlerde bu hizmetlere ihtiyaç duyan tüm şirketlere profesyonel ve yenilikçi bir yaklaşımla çözüm sunuyor. Sektöründeki emsalleri arasında yurt çapında her noktaya giden hizmet ağına sahip tek firma olan BANTAŞ, Türkiye genelinde 13.000 noktaya 1.200’in üzerinde personel ve 300’ün üzerinde araçla en zor koşullarda dahi hizmet veriyor.

BANTAŞ’ın, faaliyet alanında stratejik öneme sahip olan minimum risk, sıfır-hata ve optimizasyon prensiplerini karşılayabilmesi için araçları ve personeliyle anlık veri iletişimi içinde olması gerekiyor. Ayrıca oluşabilecek olumsuz ve olağandışı durumlarda hızlı müdahalede bulunması açısından takip, denetim ve yönetim süreçlerinin yanı sıra bu süreçleri destekleyecek altyapı kritik önem taşıyor.

 

BANTAŞ, Turkcell ile birlikte gerçekleştirdiği projeyle araçlarının ve personelinin mobil sistemler üzerinden takibini sağlayarak güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkardı. Turkcell hatları ile firmanın olası acil durumlara karşı personeline her dakika erişebilmesi, içerisinde kıymet taşıdığı zırhlı araçlarını her an takip edebilmesi mümkün oldu. Ayrıca Mobil CCTV hizmeti ile araçlarının içini de online olarak izleyebilir hale geldi.

BANTAŞ ayrıca, temel faaliyet alanı dışındaki tüm hizmetleri dış kaynaktan sağlayarak kendi ana işine odaklanan bir firma anlayışı ile IT altyapısının temel bileşenleri olan veri yönetimi, erişim ve iletişim süreçlerini Turkcell'e emanet etti. Sunucularını Turkcell veri merkezlerinde barındıran firma, olağanüstü durumlarda sağlıklı bir şekilde operasyon sağlayacak çözümleri konumlandırdı. Lokasyonları arasında güvenlikli özel bir iletişim ağı kuran BANTAŞ, son kullanıcıların ihtiyacı olan destek hizmetlerini de yine Turkcell’e emanet etti.

 

BANTAŞ, Turkcell’le gerçekleştirdiği bu projeyle;

  • Tüm operasyonlarında %100 durumsal farkındalık ve mükemmellik,
  • Dış kaynak kullanımı sayesinde hızlı, esnek, güvenli altyapı yönetimi,
  • Sipariş işlem sürelerinde kısalma ve sıfır-hata süreç yönetimi,
  • Olağanüstü durumlara gerçek zamanlı müdahale imkanı ve operasyon garantisi sağladı;
  • Müşteri memnuniyetini ve kurumsal itibarını garanti altına aldı.

BENZER İÇERİKLER

Vaillant Grup Türkiye

Vaillant Grup Türkiye

Vaillant Grup Türkiye, nasıl milyonlarca müşterisine en hızlı ve kaliteli servisi sunuyor?

İncele Videoyu İzle

Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen test sürüşünde nasıl %43 geri dönüş sağladı?

İncele

Abank

Abank

ABank, nasıl aynı anda üstün kaliteli altyapı ve maliyet avantajı sağladı?

İncele Videoyu İzle

Kapat
Yardım ister misiniz?