Turkcell Siber Güvenlik Operasyon Merkezi

Sistem altyapınızdan alınan loglarla erkenden tespit edebileceğiniz siber olaylara karşı proaktif olarak harekete geçin!

Turkcell Siber Güvenlik Operasyon Merkezi

Turkcell Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Nedir?

Turkcell Güvenlik Operasyon Merkezi, SIEM ve SOAR kombinasyonuyla yönetilen altyapısında, 7/24 güvenlik analist kadrosu ile müşterilerin karşılaştıkları siber tehditlerin tespitini ve analizini yaparak müşteri sistemlerinde ataklara karşı önlem alınmasını, beklenmeyen eylemlerin veya sakıncalı durumların incelenmesini ve istenmeyen etkilerden zararın en aza indirilmesini sağlamaktadır. Böylelikle vakalar proaktif şekilde önlenmekte ve aksiyon önerileri sunulmaktadır.

Turkcell Güvenlik Operasyon Merkezi servisi, SIEM ve SOAR teknolojilerini, uzman güvenlik profesyonellerinin yönetiminde aylık servis modeli ile almak isteyen tüm kurumlar için uygundur.

Tanımlama (Identification): Kurumlara ait log kaynakları belirlenir, analiz edilir ve kritiklik dereceleri saptanır.

Koruma (Protection): Kurumlara ait Firewall, IPS, Antivirus, WAF gibi koruma cihazları üzerinde siber atakların, şüpheli hareketlerin oluşumunu engelleyici aksiyonlar alınır.
 
Tehdit algılama ve tespit (Detection): Kurumlara ait farklı kaynaklarından gelen loglar, Turkcell Bozok istihbarat servisi ve birbirleriyle ilişkilendirilerek siber tehditler belirlenir.
 
Müdahale (Response): Tespit edilen siber tehditlere karşı alınabilenecek aksiyonları belirlenerek, siber tehditin engellenmesi için kurumlara detaylı bilgilendirme yapılır.


İyileştirme (Recovery): Başarılı olmuş bir saldırı ya da veri sızıntısının tespiti ve müdahalesi sonrasında kurumun görmüş olduğu zararın telafi edilmesidir. Tekrarlanmaması için alınacak uzun vadeli iyileştirmeler belirlenerek kurumların aksiyon alması sağlanır.

 

Turkcell Güvenlik Operasyon Merkezi siber tehditlere karşı proaktif yaklaşım göstermek isteyen kurumların güvenlik profesyonellerine yardımcı olarak siber vakaların erken tespit edilmesini, önlenmesini ve doğru aksiyonların alınmasını sağlar.

Turkcell Güvenlik Operasyon Merkezi hizmeti sayesinde kurumlarda oluşan siber güvenlik tehditlerinin görünürlüğünü arttırarak farkındalık oluşturur.

Hizmetin alt yapısında kullanılan SIEM ve SOAR teknolojileri ile kurumların ilk yatırım yapmadan en üstün teknolojileri kullanması sağlanır.


Yerel ve global kaynaklar ile beslenen Bozok Siber Tehdit İstihbarat platformu ile güncel tehditlerin analiz edilmesi sağlanır.


Sertifikalı uzman Turkcell analist kadrosu ile sistemlerin 7/24 takibi sağlanır.


Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilmiş Siber Portal ile kurumların kendilerine ait alarmları takip etmeleri, rapor alabilmeleri sağlanır, platform üzerinde bulunan güncel haber köşesi ile farkındalık artırılır.


Turkcell Güvenlik Operasyon Merkezi, dünya çapında sahip olduğu sertifikalar ile olgunluk ve yetkinlik seviyesini belli standartlarda tutarak kurumlara yüksek kalitede servis sunar.

Turkcell, siber güvenlik alanındaki tecrübesini Güvenlik Operasyon Merkezi hizmeti ile kurumsal müşterilerine aktarıyor! Detaylar bir tık uzağınızda!

 

Turkcell Kurumsal Satış

BENZER SERVİSLER

Kapat
Yardım ister misiniz?