Ekominik - TURKCELL

Ekominik

İş yerinizdeki sabit hatlı telefonunuza takacağınız Ekominik cihazı ile artık çok daha ucuza konuşacaksınız. Üstelik ilk 3 ay, akşam saat 21:00 ile sabah saat 09:00 arasında tüm Turkcell’lilerle yapacağınız görüşmeler, ay boyunca toplam 5.000 dakikaya kadar ücretsiz.

Ekominik
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET

Daha Fazla Bilgi

Aylık Ödeme (TL) 24 TL * 24 ay
Aylık Sabit Hatlarla Görüşme (dakika) 500 dk.
Paket Aşım Fiyatı (TL) 0,07
GSM Aramaları (TL) 0,1818
 

Tüm vergiler (%18 KDV ve %25 ÖİV) dahildir. Telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir.
Ücretlendirme periyodunuz 6 saniyedir.
Ekominik ile alacağınız yeni hattınızın faturasına, devlete iletilmek üzere yeni abonelik vergileriniz taksitlendirilerek uygulanır.

Ekominik cihazınız sayesinde sabit hatlı ev ve iş telefonlarıyla Turkcell şebekesi üzerinden ekonomik fiyatlarla görüşürsünüz. Ekominik Kampanyası ve cihaz ile sabit hatları çok ucuza arayabilirsiniz.
Ekominik kampanyası ile ilk 3 ay, akşam saat 21:00 ile sabah saat 09:00 arasında tüm Turkcell’lilerle yapacağınız görüşmelerde, 3 ay boyunca toplam 5.000 dakikaya kadar ücretsiz konuşursunuz.
Ekominik Kampanyası'ndaki paket dakikalarınız yurt içi sabit hatlar yönüne aramalarda geçerlidir. Ekominik cihazınızın güncellemeler nedeniyle yapacağı internet raporlamalarında kullanılmak üzere hattınıza, kampanya süresince her ay 5 MB’lık ücretsiz internet kullanımı hediye edilir.
Ekominik, sabit telefon kullanımınızı daha yetenekli ve kullanışlı hale getirirken, iletişim giderlerinizde tasarruf sağlar. Ekominik cihazınızı, kablolu veya kablosuz sabit hatlı telefonunuzun bulunduğu ev ve küçük işyerlerinde kullanabilirsiniz.

Ekominik Kampanyası 31 Aralık 2011 tarihine kadar geçerlidir.


Arıza/İade

Kampanya stoklarla sınırlıdır. Kampanyada kapsamındaki Ekominik cihazında oluşacak arızalar ve/veya herhangi başka bir sebeple ürün iadesi, arızalanması, değiştirilmesi vb. talepler durumunda sorumluluk satışın yapıldığı mağazaya, üretici ve ithalatçı firmaya aittir; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş 'nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Turkcell'in kampanya tarihleri ve koşullarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Ekominik kampanyası ile sunulan hizmetin, haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanılması durumunda, Turkcell, abonenin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, aboneyi uyarma, kampanyadan yararlanmaya sınır getirme, gerekirse hattı kullanıma kapatma, cihazın kullanımını engelleme ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.
Ekominik Kampanya Taahhütnamesi için tıklayınız.

 • Turkcell Mağazaları veya anlaşmalı zincir mağazalardan kampanyaya katılabilirsiniz.
  Kampanyadan Turkcell'de en az 6 aylık kaydı bulunan ve son 6 ay içinde ödenmemiş faturası olmayan, borçtan kapanmış herhangi bir hattı bulunmayan bireysel faturalı aboneler faydalanabilir.
 • 0532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kalan konuşma sürenizi öğrenebilirsiniz.
 • Ekominik cihaz kampanyanızda internet özelliği bulunmaz. Cihaz, belirli aralıklarla performans değerlerini merkezi bir sunucuya iletir ve sunucu da kendisi ile ilgili güncellemeler varsa bunları yükler. Bu işlemler için kampanya boyunca 5 MB’lık ücretsiz internet kullanımı hattınıza hediye edilir.
 • Ekominik ile ilgili ücretlendirme detayları faturada iki kalemde gösterilecektir, bunlar; Aylık Ekominik Ses Paketi Bedeli (15 TL) ve Aylık Ekominik Cihazı Taksidi (9 TL) ‘dir. İlki kampanyada verilen sabit hat yönüne geçerli 500 dk paketini ifade ederken diğeri de cihaz taksidi olarak faturaya yansıyacak bedeldir. Sabit yöne verilen 500 dakikayı aşan aramalar, yurtdışı aramalar, uluslar arası dolaşım aramaları ve tüm GSM operatörleri yönüne yapılan aramalar faturada ayrıca belirtilir.
 • Ekominik cihazı ile sabit hatlar ve GSM numaralarıyla indirimli konuşabilirsiniz. Paket dakikalarınız ile sabit hat üzerinden yapılan görüşmelere göre %60’a varan indirim sağlayabilirsiniz.
 • Kampanyanız bittikten sonra BizBize tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz. Daha avantajlı görüşme fırsatı için kampanyanızın sona ermesinden sonra Turkcell’in ses paketlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Kampanya kapsamında yeni bir GSM hattı almak zorunludur. Cihaz başka bir GSM hattı ile takıldığında kampanyada sunulan faydadan yararlanılamayacaktır.
 • 22 Haziran 2010'dan itibaren kampanyaya katılan müşterilerimizdenseniz, taahhütnamenizde belirtilen yükümlülüklere kısmen veya tamamen aykırı davranmanız durumunda cezai bedel ödersiniz. Ayrıca kampanya kapsamında kullandığınız hattınızı başka bir operatöre taşımanız, devretmeniz ve/veya hattınızın faturasını son ödeme tarihinde ödememeniz durumunda uygulanacak cezai bedel, kampanyanız kapsamında size sağlanana cihaz bedelinin, sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar tahsil edilmeyen kısmı dikkate alınacak biçimde hesaplanır.

  Eğer bu tarihten daha önce kampanyaya katılmış müşterilerimizdenseniz, aynı durumların oluşması halinde, sadece cihaz bedelinizin sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar tahsil edilmeyen kısmı cezai bedel olarak faturanıza uygulanır.

 • Cihazınıza hem Ekominik kampanyanız ile verilen GSM hattınızı hem de evdeki sabit hattınızı takabilirsiniz. Ekominik telefonunuzdan arama yaptığınız görüşmeleriniz GSM hattınızdan çıkarken, hem GSM hem de sabit hattan gelen çağrılarınız cevaplanır.
 • Evet, cihazınızı Ekominik hattınızla kullanabilirsiniz. Sabit hattı olmayan ve kablolu/kablosuz telefon kullanmak isteyenler için Ekominik ideal bir çözümdür.
 • Standartlara uyan, TK onaylı her türlü analog DTMF telefon ya da kablosuz telefonu, Ekominik ile birlikte kullanabilirsiniz.
 • Cihazın içinde batarya yoktur. Ancak elektrik kesintilerinde telefon sabit hatta bağlandığından, iletişimde kesinti yaşanmaz. Cihazın alt tarafında batarya için yer bulunur. Ek özellikler için aksesuarlar temin edilirken batarya da birlikte gelmektedir.
 • Ekominik için Kablosuz Otomasyon ve Güvenlik aksesuar setleri bulunur. Bu aksesuarlar ile ev ya da ofisinizde cep telefonunuz ile bağlantılı elektrikli cihazları açıp-kapatma ve güvenlik alarmı çalıştırma işlevlerini yapabilirsiniz.
 • Güvenlik ve otomasyon amaçlı aksesuar setlerini, Adam Elektronik firması çağrı merkezinden (0532 755 ADAM) temin edebilirsiniz.
 • Ekominik kendine bağlı sabit telefon üzerinden avantaj sağlar. Evde doğrudan sabit hatta bağlı başka bir paralel telefon varsa, Ekominik’in sunduğu avantajlar bu telefon için geçerli olmaz. Tüm telefonlar Ekominik avantajları ile kullanılabilmesi için; tüm telefonların kabloları Ekominik’in TEL girişine yerleştirilecek çoğullayıcıya takılmalıdır.
 • Kurulum esnasında PIN kodunun girilmesi cihaz tarafından sesli olarak talep edilir. Cihazın içine farklı bir SIM kart takılmadığı sürece kurulum esnasından bir kere girilmesi istenen PIN kodu bir daha istenmez; girilen PIN kodu cihazın içine kaydedilir.
  Eğer cihaza farklı bir SIM kart takılırsa, Ekominik, daha önceki SIM kartın PIN kodunu otomatik olarak dener; doğal olarak başarısız olunca kullanıcıdan sesli olarak yeni takılan hattın PIN kodunu girmesini ister; bu aşamada yine bağlı telefonun klavyesi kullanılarak PIN kodu girilir.

  PIN kodu 3 kez yanlış girilirse, SIM kart cihazdan çıkartılıp bir cep telefonuna takılarak PUK ve PIN kodları girilmelidir.

 • Ekominik cihazınızı kullanırken SIM kartın PIN sorgulama uygulamanızı iptal etmemenizi tavsiye ederiz. Cihazınıza PIN sorgusu iptal edilmemiş bir SIM kart takılırsa, cihazınız, kurulum sırasında girilen PIN kodunu belleğinde saklar. Şarj etmek için prize her taktığınızda PIN kodu girişini sizin yerinize kendisi yapar. Bu sayede PIN sorgusu açık SIM kartınızın izinsiz alınıp kullanılması mümkün olmaz.
 • Görüşme yaparken GSM ya da sabit hat üzerinden size ikinci bir arama geldiğinde, telefonunuzda kısa bir uyarı sesi duyulur. ## ile ilk çağrı beklemeye ikinci çağrı görüşmeye alınır. ## tekrar girilirse, bekletilen ilk çağrıya dönülür. Kısaca ## çağrılar arasında dolaşmayı sağlar.
 • GSM görüşmesi sırasında size gelen aramalar ve karşıya giden ses seviyeleri ayarlanabilir. Karşıya giden ses seviyesi ayarı için #13x#, karşıdan gelen ses seviyesi ayarı için #14x# tuşalayabilirsiniz. (x: 0 – 4 aralığında ses seviyesi).
  Ekominik’ de fabrika çıkışı kayıtlı ses seviyeleri 1’dir.
 • Cihazda, hem GSM hem de sabit hattan gelen çağrıların numarasını telefona gönderme (CallerID) özelliği mevcut ve fabrika çıkışı etkindir (Detaylı açıklama kullanıcı kılavuzunun 3.19-3.20 bölümlerinde yer alıyor). Telefonun numara gösterme özelliği varsa, arayan numaralar sabit hatlı telefonun ekranında görüntülenir.
 • Evet, cihazda kolay yönlendirme özelliği mevcuttur. Ekominik’e GSM ve sabit hattan gelecek çağrılar, cihaz ön tuşuna basılarak kurulumda kaydedilen cep numaralarına yönlendirilebilir (Detaylı açıklama kullanıcı kılavuzunun 3.4 bölümünde yer alıyor).
 • Bas yönlendir tuşunun işlevini yapabilmesi için cihaza kurulum sırasında Bas Yönlendir numaralarının girilmiş olması gerekir (Detaylı açıklama kullanıcı kılavuzunun 3.8 bölümünde yer alıyor). Bas Yönlendir tuşuna 4 saniye içinde bir kere basıldığında birinci kaydedilen, iki kere basıldığında ikinci kaydedilen Bas Yönlendir cep numarasına, cihaza gelecek çağrılar yönlendirilmiş olur. 4 saniye sonrasında tek basış tüm yönlendirmeleri iptal eder (Detaylı açıklama kullanıcı kılavuzunun 3.4 bölümünde yer alıyor). Yönlendirilecek hatlar #43x# komutu ile seçilir (Detaylı açıklama kullanıcı kılavuzunun 3.5 bölümünde yer alıyor). Fabrika çıkışı GSM ve sabit hattın her ikisi de yönlendirmeye açıktır.
 • Cihaza gelen GSM çağrılar, koşulsuz olarak ya da cihaz kapalı / ulaşılamıyor durumunda iken başka bir numaraya yönlendirilebilir. (Detaylı açıklama kullanıcı kılavuzunun 3.15 ve 3.16 bölümlerinde yer alıyor)
 • Turkcell' in kampanya tarihleri ve koşullarında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

  Ekominik kampanyası ile sunulan hizmetin, haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanılması durumunda, Turkcell abonenin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, aboneyi uyarma, kampanyadan yararlanmaya sınır getirme, gerekirse hattı kullanıma kapatma, cihazın kullanımını engelleme ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.

  Ekominik cihazı Sayısal (ISDN-BRI) ve DP (darbeli) telefonlar desteklenmez.
  Kampanya stoklarla sınırlıdır. Kampanyada kapsamındaki Ekominik cihazında oluşacak arızalar ve/veya herhangi başka bir sebeple ürün iadesi, arızalanması, değiştirilmesi vb. talepler durumunda sorumluluk satışın yapıldığı mağazaya, üretici ve ithalatçı firmaya aittir; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş 'nin bir sorumluluğu bulunmaz.

  Ekominik kampanyası ile sunulan hizmetin, haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanılması durumunda, Turkcell müşterinin kullanımını inceleme ve kötü niyetten kuşkulandığı takdirde, kendisini uyarma, kampanyadan yararlanmaya sınır getirme, gerekirse hattı kullanıma kapatma, cihazın kullanımını engelleme ve tek taraflı iptal hakkını saklı tutar.


  Kampanyanızı başka şahıslara devredemezsiniz. Kampanyadan 1 hattınızla, kampanya tanımlı olduğu sürece 1 kez faydalanabilirsiniz.
  En fazla 3 hattınızla kampanyadan faydalanabilirsiniz.

Sayfayı kaydırın