Cergibozanlar market, Turkcell çözümleriyle %15 tasarruf sağlıyor.​

Cergibozanlar Market yeni şubeler açarken artan enerji ve yakıt masraflarını Turkcell çözümleriyle ölçerek ve takip ederek lüzumsuz tüketimin önüne geçiyor.

 

Firma

Cergibozanlar Market

İhtiyaç

Artan şube sayısıyla büyüyen operasyonun verimli yönetimi ile tasarruf sağlanması

Proje

Enerji tüketiminin ve araç filosunun Turkcell Makineler Arası İletişim Çözümleri ile gerçek zamanlı takibi/kontrolü sağlandı.

Kapsam

26 şubede 600’den fazla çalışan

Çözüm

Akıllı Telefonlar, Turkcell 4.5G, Akıllı Araç (Arvento), Akıllı Enerji (Asay Enerji), Turkcell Makineler Arası İletişim Platformu
 

1988 yılında küçük bir bakkal dükkanı olarak kurulan Cergibozanlar Market, bugün 26 şubesiyle müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Gaziantep ve Urfa’nın çeşitli bölgelerinde hizmet veren market zinciri, müşterilerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ürün yelpazesini genişletmeye ve hizmet kalitesini iyileştirmeye önem veriyor.

Bu doğrultuda büyümeyi hedefleyen firmanın şube sayısının artması operasyonun gözden geçirilmesini gerektiriyor. Personel sayısının yükselmesiyle işlemlerin ve görevlerin takibi güçleşirken buzdolabı, klimaların ve aydınlatma sistemlerinin gitgide genişlemesi halihazırda önemli bir masraf kalemi olan enerji tüketimini de artırıyor. Bu nedenle Cergibozanlar Market için operasyonda verimlilik ve enerji tasarrufu sağlanması önemli bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor.

 

Cergibozanlar Market, Turkcell ile gerçekleştirdiği projeyle şubelerin enerji tüketimini ölçmeye, takip etmeye ve gerektiğinde uzaktan müdahale etmeye başladı. Firma, Akıllı Enerji çözümü sayesinde sayaçları uzaktan okuyarak endeks bilgilerini kontrol edebiliyor, personel göndermeden gerekli açma kapama işlemlerini yapabiliyor.

Firma, sahip olduğu 30 dağıtım aracını Akıllı Araç çözümleriyle yönetiyor. Böylece araçların gereksiz kullanımının yanı sıra arıza bakım durumu ve yakıt tüketimi kontrol edilebiliyor. Ayrıca araçların rotası ve bulunduğu yer tespit edilerek ihtiyaç anında daha hızlı yönlendiriliyor.

 

Cergibozanlar Market ve Turkcell’in ortak projesiyle;

  • Lüzumsuz enerji ve yakıt kullanımı engellenerek %15 tasarruf sağlanıyor.
  • Reaktif cezaya düşülmesi engelleniyor;
  • Arıza durumlarında anında müdahale edilebiliyor;
  • Hizmet kalitesinde artış sağlanıyor.

BENZER İÇERİKLER

724transfer.com

724transfer.com

724transfer.com yolcuları internet hizmetinden nasıl yararlanıyor ?

İncele Videoyu İzle

Günseven Şalgam

Günseven Şalgam

Günseven Şalgam nasıl %60 performans artışı sağladı?

İncele Videoyu İzle

Saygı Hastanesi

Saygı Hastanesi

Saygı Hastanesi hasta memnuniyetini nasıl üst düzeye çıkardı?

İncele Videoyu İzle

Kapat
Yardım ister misiniz?