Turkcell WebMesaj

Turkcell’de mesajlaşmanın adresi: WebMesaj WebMesaj’ı kullanan Turkcell’liler, ilk SMS’ten sonra aynı gün içinde 20 tane SMS’i ücretsiz olarak gönderiyor.

60 KR
İncele
Turkcell WebMesaj

Turkcell WebMesaj Nedir?

SMS’lerinizi sadece telefonunuzu kullanarak göndermek zorunda değilsiniz. İnternet üzerinden WebMesaj keyfini yaşayabilirsiniz. Üstelik WebMesaj’ı kullanan Turkcell’liler, ilk SMS’ten sonra aynı gün içinde 20 tane SMS’i ücretsiz olarak gönderiyor.

20’inci SMS’ten sonraki ücretlendirme, SMS başına (yurt içi) 60 kr değerindedir.

Daha Fazla Bilgi

WebMesaj servisi sayesinde bilgisayarınızı ve internetinizi kullanarak SMS ya da MMS göndermenin pratikliğini yaşayabilirsiniz.
WebMesaj servisini kullanarak internet üzerinden SMS veya MMS gönderebilir, cep telefonu rehberinizde yer alan kişileri görebileceğiniz bir adres defterine sahip olabilirsiniz.
WebMesaj’ı Faturalı veya Hazır Kart'lı tüm Turkcell'liler kullanabilir. WebMesaj'ı hemen kullanmak için tıklayın! GSM Numaranız ve Turkcell Şifreniz ile Turkcell Hesabım'a giriş yaptıktan sonra, Web’den hemen SMS veya MMS göndermeye başlayabilirsiniz.
 • WebMesaj servisini Faturalı ya da Hazır Kart'lı tüm Turkcell’liler kullanabilir.
 • WebMesaj'a giriş için lütfen tıklayın!
WebMesaj abonelik gerektirmediği için iptal edilen bir servis değildir.
 • Gün içinde WebMesaj'dan gönderdiğiniz SMS’lerin ilki, yani 1 tanesi ücretli, sonrasındaki Turkcell yönüne gönderilen 20 SMS ücretsizdir. 20’inci SMS’ten sonraki ücretlendirme SMS başına 60 kr değerindedir.
 • Gün içinde WebMesaj'dan gönderdiğiniz MMS'lerin ilki yani 1 tanesi ücretli, sonrasındaki Turkcell yönüne gönderilen 10 MMS ücretsizdir. 10’uncu MMS’ten sonraki ücretlendirme yine Turkcell yönüne 80 kr değerindedir.  
 • WebMesaj’dan gönderilen yurt içi ve Turkcell yönüne gönderilen SMS ücreti 60 kuruş, yurt içi diğer yönlere gönderilen SMS'ler 60 kuruş, yurt dışına gönderilen SMS'ler 83 kuruş; MMS ücreti ise 80 kuruştur.
 • Servis ücretine tüm vergiler (%18 KDV ve %25 ÖİV) dahildir.
 • Ücretsiz mesajlar sadece Turkcell'lilere gönderilebilir.
 • Herhangi bir Turkcell kampanyasından kazanılan ücretsiz kısa mesajlar, Ekonomik Mesaj Paketleri ve konuşma dakikaları ile birlikte SMS kullanım hakkı içeren paketlerdeki kısa mesaj haklarınız, Webmesaj ve Akıllı Mesaj kapsamında dahil değildir.
 • Bilgisayarınızı ve internetinizi kullanarak SMS ya da MMS göndermenizi sağlayan Turkcell uygulamasıdır.
 • Telefonu 3G ve görüntülü görüşmeyi destekleyen tüm Turkcell’liler VideoGönder mesajı gönderebilirler. Telefonu 3G destekleyen ve telefonu 3G desteklemese de WAP ve 3GP destekli telefonu olan tüm Turkcell’liler VideoGönder mesajı alabilirler.
 • Gün içinde WebMesaj'dan gönderdiğiniz SMS’lerin ilki yani 1 tanesi ücretli, sonrasındaki 20 SMS ücretsizdir. 20’inci SMS’ten sonraki ücretlendirme yine SMS başına 60 kuruştur..

  Gün içinde WebMesaj'dan gönderdiğiniz MMS'lerin ilki yani 1 tanesi ücretli, sonrasındaki 10 MMS ücretsizdir. 10'uncu MMS’ten sonraki ücretlendirme yine 80 kuruştur. 

  WebMesaj’dan gönderilen yurt içi ve şebeke içi SMS ücreti 60 kuruş, diğer yönlere 60 kuruş, yurt dışı 83 kuruş; MMS ücreti ise 80 kuruştur.
 • WebMesaj'daki "Yeni Mesaj" ekranında, mesaj bölümünde bulunan Gidecek Numara kutusuna, mesajınızı göndermek istediğiniz numaraları aralarına virgül veya noktalı virgül koyarak yazmanız yeterli. Ayrıca yine kısa mesaj bölümündeki Kime’ye tıklayarak, Adres Defteri’nizden göndermek istediğiniz kişileri seçerek birden fazla kişiye gönderim yapabilirsiniz.
 • Tüm yurt içi ve yurt dışı operatörlere SMS gönderebilirsiniz. Uyumlu telefonu olan tüm Turkcell faturalı ve Hazır Kart abonelerine MMS gönderebilirsiniz.
 • MMS sayfasında kişisel kullanımınız için ayrılmış 10 MB kapasiteli MMS’lerim bölümüne, sayfanın sağ alt tarafında bulunan yükleme bölümünü kullanarak resimlerinizi videolarınızı ve ses dosyalarınızı kaydedebilirsiniz. Bunun için geçerli formatlar şöyle: image/gif, image/jpeg, image/jpg, image/png, image/x-png, image/x bmp, image/bmp, audio/midi, audio/wav, audio/x-wav, audio/amr, audio/mpeg, video/3gp, video/3gpp.
 • Ulaşmak istediğiniz kişilere ayrı ayrı kısa mesaj yollamak yerine Paylaşımlı Grup kurarak mesajınızı tek seferde ve daha ucuza yollayabilirsiniz. Paylaşımlı Grup’a gönderilen mesajları tüm grup üyeleri alır. Üyelerin verdikleri cevaplarsa, yine tüm diğer grup üyeleri tarafından görülür. Paylaşımlı Grup’unuza WebMesaj sayfasından veya cebinizden kısa mesaj atabilirsiniz.
 • WebMesaj’da kısa mesajlar için kapasite sınırı yoktur. Adreslerim sayfasında ise 2.000 kayıt saklanabilir. Ancak bu kayıt sayısına çöp kutunuzda bulunan mesajlar da dahildir.
 • Evet. 160 karaktere kadar uzunluktaki mesajlarınızı, 2020'ye göndererek WebMesaj'da saklayabilirsiniz. Daha uzun mesajları saklamak için, mesajlarınızı 160 karakterlik parçalara bölmeniz ve daha sonra 2020'ye göndermeniz gerekir.
 • Web Mesaj, abonelik gerektirmediği için iptal etmenize gerek yoktur.
Sayfayı kaydırın