Turkcell Cüzdan

Servisimiz altyapı değişikliği nedeniyle kesintiye uğramıştır.

Ücretsiz
İncele
Turkcell Cüzdan

Turkcell Cüzdan Nedir?

GarantiParam müşterilerimiz tüm Garanti Bankası şubelerinden GSM numaraları ve kimlikleri ile bakiyelerini teslim alabilirler.

Cep-t paracardı olan müşterilerimiz bakiyelerini Garanti POS'larında kullanmaya devam edebilirler.

Uygulamamıza yeni kart eklemesi yapılamamaktadır.


Daha Fazla Bilgi

Önemli Bilgilendirme:
 • Servisimiz 31 Ocak itibarıyla altyapı iyileştirmesi nedeniyle kesintiye uğrayacağı için bakiyelerinizi harcamanızı veya ATMlerden çekmenizi önemle rica ederiz.
 • GarantiParam müşterilerimiz 31 Ocak'tan sonra tüm Garanti Bankası şubelerinden GSM numaralarını ve kimliklerini ibraz ederek bakiyelerini teslim alabilirler.
 • Cep-t paracardı olan müşterilerimiz bakiyelerini Garanti POS'larında kullanmaya devam edebilirler.


 

Turkcell Cüzdan ile internetten güvenli alışveriş, para gönderme ve TL yükleme gibi işlemlerinizi kolayca yapmaya başlayabilirsiniz.


 

Uyumlu cihazlar

iOSAndroidDiğer TelefonlarTemassız Ödeme
iOS 5 ve üzeriAndroid 2.20 ve üzeri64 SİM kart takılı tüm telefonlarT11
T20
Maxiplus5
Maxipro5
T40
Samsung Galaxy S3
Samsung Galaxy S4
Samsung Note2
Blackberry 9900

 

Servisimiz altyapı değişikliği nedeniyle kesintiye uğramıştır.

GarantiParam müşterilerimiz tüm Garanti Bankası şubelerinden GSM numaraları ve kimlikleri ile bakiyelerini teslim alabilirler.
Cep-t paracardı olan müşterilerimiz bakiyelerini Garanti POS'larında kullanmaya devam edebilirler.
Yeni kart eklemesi yapılamamaktadır.


 Turkcell Cüzdan’ı kullanmaya devam etmek istemiyorsanız Turkcell İletişim Merkezleri’nden ve Turkcell Çağrı Merkezi'nden iptal edebilirsiniz.
Cüzdan aboneliğinizi kapatmadan önce varsa içinde yüklü bulunan nakit paranızı harcamanız veya bankanız ATM’sinden çekmeniz gerekmektedir.

Turkcell Cüzdan'a abone olmak ücretsizdir. Turkcell Cüzdan’ı kullanarak yapacağınız işlemlerde ücretli olanlarda ödemeniz tamamlanmadan ilgili ücret hakkında bilgilendirilerek, onayınız alınır. Onayınız alınmadan işlem tamamlanmazTurkcell cüzdan servisleri ile ilgili ücret ayrıntıları aşağıdaki gibidir:

 • İnternette Alışveriş: Ücretsiz
 • Fırsat ve Kuponlar: Her fırsat için fırsatta belirtilen ücret geçerlidir.
 • NFC ile yapılan alışverişler ücretsizdir.
 • 2222’ye gönderilen mesajlar  Ücretsizdir.
 • Uygulama indirildiğinde giriş esnasındaki işlemlerde data bağlantısı ücretlidir.
 • Servise Kredi Kartı eklemek ücretsizdir.
 • 3280, 3340, 4402, 4425 ücret bilgilerine ulaşmak için ilgili banka ile görüşülmelidir.
Temassız işlemler için gerekli SIMPlus 256 ve SIMPlus 512 için tavsiye edilen satış fiyatı, faturalı yeni hat alımı, Hazır Kart Yedek Kart, Faturalı Yedek Kart, Hazır Kart 20 TL hediyeli tanışma seti mevcut ürünleri (64k - 128k) için tavsiye edilen satış fiyatı ile aynıdır.
İşlemler özelinde uygulanan işlem ücretleri işlem yaptığınız banka ve seçilen kart bazında farklılık gösterebilir. 
Ücretler gönderimi yaptığınız karttan / hesaptan gönderim tutarınıza ek tutar olarak düşer. 

Güncel ücret bilgileri:

 

 

 Para Transferi ve ATM’den Para ÇekmeTL YüklemePaket Satın AlmaFatura Ödeme
 0-250 TL250+ TL  0-100 TL100+ TL
Cep-T Paracard / Cep-T Neo2,99 TL3,49 TL0 TL0 TL1 TL1 TL
Banka kartı / Garanti Param2,99 TL3,49 TL0 TL0 TL1 TL1 TL
Kredi kartı 4,99 TL4,99 TL0 TL0 TL1,5 TLFatura tutarı üzerinden
%1,5 

 

  • GarantiParam müşterilerimiz 31 Ocaktan sonra tüm Garanti Bankası şubelerinden GSM numaralarını ve kimliklerini ibraz ederek bakiyelerini teslim alabilirler.
  • Cep-t paracardı olan müşterilerimiz bakiyelerini Garanti POS'larında kullanmaya devam edebilirler.

 • Turkcell Cüzdan para göndermek, TL yüklemek, gibi işlemleri cep telefonunuzla yapmanıza olanak sağlayan; birçok günlük fırsat ve özel alışveriş sitesinin, size özel sunulan fırsatlarını takip edebileceğiniz ve satın alabileceğiniz, cep telefonunuzla temassız ödeme – internette sadece cep telefonu numarasıyla alışveriş- gibi daha birçok günlük hayatınızı kolaylaştıran özelliğe sahip bir servistir.

 • Turkcell Cüzdan’ın müşterilerin hayatlarını kolaylaştıracak birbirinden faydalı 8 farklı özelliği vardır:

  • Para Gönderme: Turkcell Cüzdan’ı kullanarak 7 gün 24 saat, evde, işte ya da tatildeyken; dilediğiniz kişinin cep telefonuna para gönderebilirsiniz.
  • TL Yükleme: Evden, okuldan, işten, restorandan; dilediğiniz Turkcell hattına hızlıca TL yüklemek, Turkcell Cüzdan ile çok kolay.
  • Turkcell Paket Satın Alma: Turkcell’in avantajlarla dolu birçok SMS, internet ve Nar paketini Turkcell Cüzdanınız ile satın alabilirsiniz.
  • Fatura Ödeme: Çok yakında Turkcell Cüzdan’ı kullanarak başta Turkcell faturanız olmak üzere birçok farklı kurumun faturasını da ödeyebileceksiniz.
  • Internette Ödeme: Anlaşmalı internet sitelerinde sadece cep numaranızı kullanarak kolay ve güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
  • Temassız İşlem: NFC özellikli telefonunuzla temassız ödeme noktalarında tek bir dokunuşla cep telefonunuzla hızlı ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. 
  • Marka Kartları:Turkcell Cüzdan uygulaması Marka Kartları adımında anlaşmalı markalara ait marka kartlarınızı cep telefonunuza ekleyebilir, dilediğinizde alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Turkcell Cüzdan uygulamasında, eklediğiniz marka kartına ait puan bilgisi ve son işlemleri görüntüleyebilirsiniz.

 • CÜZDAN veya GARANTİ yazıp 2222’ye SMS göndererek size gelen SMS bilgilendirmelerini takip ederek Turkcell Cüzdan uygulamasına hemen sahip olabilirsiniz.
  Garanti Bankası Mastercard/Maestro logolu kartlarınızı uygulama üzerinden hemen ekleyebileceğiniz gibi Akbank Mastercard/Maestro logolu kartlarınızı eklemek için size en yakın Turkcell İletişim Merkezini ziyaret edebilir veya Akbank çağrı merkezini arayabilirsiniz.
  Turkcell Cüzdan’ınıza para yükleyerek aktif bir GarantiParam hesabı oluşturmak için size en yakın Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan servis özellikleri ve kullanıcı deneyimi SIM kartınıza ve cep telefonu modellerinize göre değişmektedir. Turkcell Cüzdan’ı Turkcell SIMPlus 64 veya üzeri bir SIM kartla tüm telefonlarda kullanabilirsiniz.
  Turkcell SIMPlus 64 ve üzeri SIM kart ile: Tüm telefonlarda Turkcell SIM Menu’yü kullanılarak Turkcell Cüzdan’ın para gönderme, TL yükleme, fatura ödeme ve internette alışveriş gibi işlemlerini cep telefonunuzla yapabilirsiniz.
  Turkcell SIMPlus 64 ve üzeri SIM kart + Akıllı telefon ile: Finansal işlemler dışında Turkcell Cüzdan’ın fırsat, kupon ve marka dünyasından da faydalanabilirsiniz. Üstelik tüm işlemlerinizi Turkcell Cüzdan uygulamasıyla çok daha rahat ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.
  Turkcell SIMPlus 256 ve üzeri bir SIM kart + NFC (Yakın Saha İletişim Teknolojisi-Temassız) uyumlu telefon ile: Turkcell Cüzdan’ın tüm özelliklerine ek olarak temassız işlem de yapabilirsiniz..

 • Servis numarası ve metinlerini ezberlemenize gerek kalmadan, birçok servise tek bir noktadan TURKCELL MENU sayesinde ulaşabilirsiniz. Turkcell Cüzdan işlemlerinizi telefonunuzda bulunan Turkcell Menü altındaki Turkcell Cüzdan seçeneğinden de yapabilirsiniz. CUZDAN yazıp 2222’ye kısa mesaj olarak gönderdiğinizde servis kaydınız yapılarak Turkcell Menünüzün telefonunuzdaki yeri sizinle kısa mesaj olarak paylaşılacaktır.

 • Gerek Turkcell Cüzdan uygulaması gerekse Turkcell Menü’yü kullanarak yaptığınız finansal işlemler özel bir şifreleme tekniği ile gizlenir. Tüm şifre ve onaylar bu şifreleme metodu ile direk olarak bankanıza iletilir. Finansal işlemleriniz kart şifrenizle ve bankanızdan alınan onayla gerçekleştirilir.

  Finansal olmayan işlemleri 3G ağına bağlı iseniz Turkcell telefon numaranız doğrulanarak, wi-fi hattında bağlı iseniz Turkcell Şifre’nizle yaparsınız. Güvenliğiniz açısından kart şifrenizi ve Turkcell Şifre’nizi kredi kartı ve banka kartlarında olduğu gibi kimse ile paylaşmamanız gerekmektedir.

 • Turkcell Cüzdan’a 2 farklı özellikte banka/kredi kartı ekleyebilirsiniz. Turkcell Cüzdan finansal işlem özelliğini destekleyen kartlarla para gönderme, TL yükleme, paket satın alma, internetten alışveriş gibi işlemleri cep telefonunuzu kullanarak yapabilirsiniz. Turkcell Cüzdan temassız işlem özelliğini destekleyen kartları ise NFC özellikli telefon ve SIM kart kullanarak, Turkcell Cüzdan ile temassız ödeme noktalarında tek bir dokunuşla hızlı ve güvenli temassız alışveriş yapabilirsiniz.

  Para gönderme + TL yükleme + Paket satın alma + Internetten alışveriş + Temassız ödeme (NFC):
  Garanti Bankası: Turkcell Cüzdan’ınınıza Mastercard/Maestro logolu Garanti kartlarınızı ekleyebilir; eklediğiniz karta ve telefon ile SIM kart modellerinize göre cüzdanınızın finansal ve temassız işlem özelliklerinden faydalanabilirsiniz
  Akbank: Turkcell Cüzdan’ınınıza Mastercard logolu Akbank kartlarınızı ekleyebilir; eklediğiniz karta ve telefon ile SIM kart modellerinize göre cüzdanınızın finansal ve temassız işlem özelliklerinden faydalanabilirsiniz.Akbank kredi kartınızı ekleyebilmeniz için Turkcell Cüzdan için kullandığınız cep telefonu numaranızın Akbank Şifre Telefonunuz olduğundan emin olunuz. Telefon numaranızın Akbank şifre numarası olup olmadığını Akbank çağrı merkezinden sorgulayabilirsiniz. (444 25 25)
  Sadece Temassız İşlem (NFC):
  Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank ve Vakıfbank için Turkcell Cüzdan’ınıza Mastercard logolu kredi kartlarınızı ekleyebilir; telefonunuzun ve SIM kartınızın uyumlu olması durumunda cüzdanınızın temassız işlem özelliğinden faydalanabilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan’a kartlarınızı eklemenin pek çok yolu var:
  1)     Turkcell Cüzdan’a eklemek istediğiniz kartın banka ismini yazarak 2222’ye SMS atmanız gerekmektedir. Ardından cep telefonunuza gelen mesajı onayladıktan sonra eklemek istediğiniz Mastercard / Maestro logolu kartınızın son 6 hanesini Turkcell Cüzdan’ınızın Güvenli Ekranına girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  2)     Turkcell Cüzdan iPhone veya Android uygulamalarını kullanıyorsanız uygulamaların Kart Ekle fonksiyonu ile banka seçiminizi yapıp kartınızın son 6 hanesini girerek Cüzdanınıza ekleyebilirsiniz.
  3)     Turkcell İletişim Merkezleri’nden de Garanti Bankası ve Akbank kartlarınızı Turkcell Cüzdan’a ekleyebilirsiniz.
  4)     Garanti Bankası kartlarınızı tüm Paramatiklerden kartınızı takarak Diğer İşlemler – Tanımlamalar – Turkcell Cüzdan – Kart Ekle seçeneği ile cüzdanınıza ekleyebilirsiniz.
  5)     Akbank Cep-T Neo kartlarınızı ve banka kartlarınızı 444 25 25 Akbank Çağrı Merkezi’nden ekleyebilirsiniz.
 • 1)     Turkcell İletişim Merkezlerinden Turkcell Cüzdan abonelik iptalinizi gerçekleştirerek kartlarınızı Turkcell Cüzdan kullanımına kapatabilirsiniz.
  2)     Garanti Bankası kartlarınız ile Cep-T Paracard’ınızı Garanti Bankası Paramatiklerinde kullanarak Diğer İşlemler – Tanımlamalar – Turkcell Cüzdan – Kart Silme menüsünü kullanarak cüzdanınızdan kaldırabilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan’ı kullanmak için banka müşterisi olmanıza gerek yoktur. Turkcell Cüzdan’ınıza dilerseniz nakit para yükleyebilir ve yüklediğiniz parayı Turkcell Cüzdan içerisindeki tüm işlemlerinizde kullanabilirsiniz. GarantiParam tüm Turkcell Cüzdan kullanıcılarının (banka müşterisi olsun olmasın) içerisine nakit para yükleyerek aktive edebilecekleri Turkcell Cüzdan hesabıdır. Bu hesaba Turkcell İletişim Merkezleri’nden ve Garanti Bankası Paramatikleri’nin kartsız işlem menüsü üzerinden Para Yatırma – Turkcell Cüzdan’a Para Yükleme adımı altından Turkcell Cüzdana başvuru SMS’ini attığınız telefon numarasını girerek Nakit yatırabilirsiniz.
  Ayrıca banka müşterisi olmasanız da Turkcell İletişim Merkezleri’nde satılan Cep-T Paracard veya Cep-T Neo ön ödemeli kartlarını alarak ve bu kartlarınızı Turkcell Cüzdan’a ekleyerek deTurkcell Cüzdan’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kartları Turkcell Cüzdan işlemleri dışında kartlı ödeme kabul eden tüm noktalarda alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan’ınızı Banka ya da Kredi kartınız olmasa bile Turkcell İletişim Merkezlerinden nakit para yükleyerek kullanabilirsiniz. Turkcell Cüzdan’a nakit para yüklemek için Garanti Paramatiklerden “Kartsız İşlem” adımını seçtikten sonra “Para Yatırma” - “Turkcell Cüzdan’a Para Yükleme” adımını kullanabilirsiniz. Aynı şekilde size en yakın Turkcell İletişim Merkezlerinden de Turkcell Cüzdan’ınıza nakit para yükleyebilirsiniz. İlk para yükleme işleminiz sırasında basit bir kayıt işlemi için TC Kimlik Numaranızı paylaşmanız gerekmektedir. İlk yüklemeniz sonrasında cüzdan işlemlerinizde bu parayı kullanabilmeniz için ihtiyacınız olacak şifre size mesajla iletilecektir. Yüklediğiniz parayı, Turkcell Cüzdan’ınızın "Kartlarım" bölümünde GarantiParam’da görüntüleyebilirsiniz.

 • GarantiParam tüm Turkcell Cüzdan kullanıcılarının (banka müşterisi olsun olmasın) içerisine nakit para yükleyerek aktive edebilecekleri Turkcell Cüzdan hesabıdır. Turkcell Cüzdan hesabı Garanti Bankası güvencesi ve altyapı desteğiyle GarantiParam markasıyla müşterilerimize sunulmaktadır.

 • Şifre Alma: GarantiParam aktivasyonu sonrasında Garanti Bankası tarafından SMS ile telefonunuza GarantiParam şifresi gönderilir. Mevcut banka ve kredi kartı şifreleri gibi 4 haneden oluşan bu şifre kullanılarak Turkcell Cüzdan’daki tüm finansal işlemler gerçekleştirilebilir.
  Şifre Değiştirme: Turkcell Menü’deki Cüzdan İşlemleri menüsündeki Şifre Değiştirme veya Turkcell Cüzdan uygulamasında GarantiParam’ın Ayarlar menüsündeki Şifre Değiştirme adımı kullanılarak GarantiParam için yeni şifre oluşturulabilir. Şifre oluşturma adımında GarantiParam aktivasyonu sırasında paylaşmış olduğunuz TCKN’nin son 4 hanesi istenecektir. TCKN son 4 hanenin doğru girilmesi durumunda yeni şifre SMS ile bankanız tarafından telefonunuza gönderilecektir.

 • GarantiParam’daki bakiyenizden para çekmek için :

  • Turkcell Menü’de yer alan Turkcell Cüzdan başlığı altından sırasıyla Cüzdan İşlemleri ve “ATM’den Para Çek” veya
  • Turkcell Cüzdan uygulamasında GarantiParam sayfasında İşlem Yap butonuna bastıktan sonra çıkan menüden “ATM’den Para Çekme” işlemini Seçebilirsiniz.
  Her iki adımın da seçimi sonrasında çekmek istediğiniz tutar ve sonrasında da GarantiParam şifrenizi girmeniz gerekecektir.. Şifrenin doğru girilmesi ve bakiyenin yeterli olması durumunda telefonunuza gelecek SMS’teki şifreyi kullanarak Garanti Paramatiklerde “Kartsız İşlem” menüsünden Para Çekme – Turkcell Cüzdan – Turkcell Cüzdan ile Para Çekme adımı altından alıcı ve gönderen alanlarına cüzdanı kullandığınız telefon numarasını yazarak bakiyenizi çekebilirsiniz.

 • Garantiparam hesabından para çekme işlem ücreti 2,99 TL dir.

 • GarantiParam’a yılda 5.000 TL’ye kadar para yükleyebilir, GarantiParam’ı kullanarak yılda 2.000 TL para gönderebilirsiniz.
  GarantiParam’la yapacağınız para transferi limiti, işlem başına en fazla 500 TL’dir.
  GarantiParam hesabımızda anlık en fazla 1000 TL bulunabilir.

 • Turkcell Cüzdan servisini aynı numara ile kullanmaya devam edebilirsiniz. 

 • Turkcell Cüzdan servisini kullanmaya yeni SIM kartınız ile devam edebilirsiniz. Turkcell Cüzdan’a yüklemiş olduğunuz finansal işlem özellikli kartlarınızı güvenliğiniz sebebiyle SIM kartınızı değiştirdikten 48 saat sonra Turkcell Cüzdan’da kullanmaya devam edebilirsiniz. Temassız özellikli kartlarınız ise SIM kartınızın değişimi ile birlikte iptal olacaktır. Yeni SIM kartınızın 256K ve üzeri NFC uyumlu bir SIM kart olması durumunda Temassız özellikli kartlarınızı talep edip, temassız işlemlerden faydalanabilirsiniz.

 • Numaranızın değişmesi durumunda Turkcell Cüzdan servisiniz iptal edilir. Numara değişiminiz öncesinde Cüzdanınızın içerisindeki bakiyeyi bankanız ATMsinden çekmeniz gerekmektedir.
  Yeni numaranız ile Turkcell Cüzdan’a tekrar sahip olmak için 2222’ye CUZDAN yazarak başvurabilir, telefonunuza Turkcell Cüzdan uygulamasını indirebilir ya da Turkcell Menü’nüzden kullanabilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan’ı kullanabilmek için hattın yasal sahibi olmanız gerekmemektedir. Turkcell Cüzdan’a kayıt olurken verdiğini TCKN bilgisi ve telefon numaranızın bankanızdaki kayıtlarınızla uyumlu olması yeterlidir. Herhangi bir banka müşterisi değilseniz geçerli bir TCKN numarası ile Turkcell Cüzdan’I kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir telefon numarasına ilişkili yalnızca tek bir abone adına Turkcell Cüzdan kaydı yapılabilmektedir.

 • Turkcell Cüzdan’a tanımlı olan kartlarınızı Turkcell İletişim Merkezlerinden veya ekli kartlarınızın bankası Çağrı Merkezi’nden kapatabilirsiniz. İlgili bankanın kayıp çalıntı işlemleri üzerinden telefon kaybetme işlemi yapmanız gerekmektedir.

 • Turkcell Cüzdan’ınıza ilk para yükleme işleminiz ardından telefonunuza SMS ile Garanti Bankası’ndan 4 haneli bir şifre gönderilecektir. Turkcell Cüzdan’ınızda yapacağınız işlemlerde yüklediğiniz paranızı kullanmak istediğinizde Kartlarım başlığında GarantiParam’ı seçmeniz ve bu şifreyi kullanmanız gerekmektedir.

 • Turkcell Cüzdan’ınızla dilediğiniz kişiye, hesap numarasını bilmenize gerek olmadan sadece cep telefonu numarası bilgisiyle 7/24 para gönderebilirsiniz. Turkcell Cüzdan’ınızda İşlemler menüsünden “Para Gönderme” adımını seçtikten sonra para göndermek istediğiniz kişinin dilerseniz telefon numarasını yazabilir, dilerseniz de adres defterinizden ismini seçebilirsiniz. Göndermek istediğiniz tutarı yazıp kullanmak istediğiniz kartı seçtikten sonra karşınıza çıkan güvenli bilgi ekranından kart şifrenizi girerek işleminizi sonlandırabilirsiniz. Para gönderdiğiniz kişi Turkcell Cüzdan abonesi değilse gönderim yaptığınız bankanın (gönderim için kullandığınız kartın ait olduğu bankanın) ATM'sinden SMS yoluyla cep telefonuna gelecek şifre ile parasını çekebilir, Turkcell Cüzdan abonesi ise, gönderdiğiniz tutarı Cüzdan’ına tanımladığı kartında görüntüleyebilir.
  Turkcell cüzdanınıza eklemiş olduğunuz Akbank ve Garanti Bankası kartlarınızla, Turkcell İletişim Merkezlerinden satın alabileceğiniz Cep-T Neo ile Cep-T Paracard ön ödemeli kartlarınızla ve cüzdanınızdaki nakit paranızın yer aldığı GarantiParam’ı kullanarak para gönderebilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan üzerinden kredi kartlarınızla yapacağınız para transferleri için 4,99 TL; ön ödemeli kartlarınız (Cep-T Paracard / Cep-T Neo), banka kartlarınız veya GarantiParam başlığındaki yüklemiş olduğunuz nakit parayla yapacağınız transferler için ise 250TL'ye kadar gönderimlerde 2,99 TL, 250-500TL arası gönderimlerde 3,49TL ücret ödersiniz. Ücretler gönderimi yaptığınız karttan / hesaptan düşer. Kartınızda gönderim tutarı ve işlem ücretinin toplamı kadar bakiye bulunmalıdır.


 • Para gönderdiğiniz kişi Turkcell Cüzdan kullanıcısı ise ve cüzdanına eklemiş olduğu bir kartı varsa gönderilen para cüzdanda finansal işlemler için tanımlanmış seçili karta gönderilir. Kart ön ödemeli / banka kartıysa para anında; kredi kartıysa ertesi gün hesaba geçer.
  Para gönderdiğiniz kişi Turkcell Cüzdan kullanıcısı değilse , para göndereceğiniz kişiye bir SMS iletilir. Para gönderdiğiniz kişi, parayı gönderdiğiniz kartın/hesabın ait olduğu bankanın ATMlerinden kendisine gönderilen SMS’te yer alan şifre ,gönderilen tutar ve göndericinin telefon numarası bilgileriyle çekebilir. Garanti kartlarından ve GarantiParam’daki nakit paranızla yapılan gönderimlerde 7 gün, Akbank kartlarından yapılan gönderimlerde ise 1 gün içerisinde alıcının parayı çekmemesi durumunda gönderilen tutar ve işlem ücreti iade edilir.

 • Turkcell Cüzdan’ı kullanarak istediğiniz Turkcell'linin hattına gece gündüz; İşlemler menüsünden TL yüklemek çok kolay. TL yükleyeceğiniz kişinin dilerseniz numarasını yazabilir, dilerseniz de adres defterinizden ismini seçebilirsiniz. Sırasıyla yükleme yapmak istediğiniz tutarı ve yüklemede kullanacağınız kartı seçtikten sonra karşınıza çıkan güvenli bilgi ekranından kart şifrenizi girerek TL yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  Cüzdanınıza eklemiş olduğunuz Akbank ve Garanti Bankası kartlarınızla, Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın alabileceğiniz Cep-T Neo ile Cep-T Paracard ön ödemeli kartlarınızla veyaCüzdanınızdaki nakit paranızla TL yükleyebilirsiniz.
  TL Yükleme işlemleri için ayrıca bir işlem ücreti tehsil edilmemektedir.

 • Turkcell’in avantajlarla dolu birçok farklı paketini Turkcell Cüzdan’ınızla satın alabilirsiniz. Turkcell Cüzdan’ınızda İşlemler menüsünü veya Turkcell Menü’den Turkcell Cüzdan başlığı altından Paket Satın Alma başlığını seçerek işleminizi çok kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. (Turkcell Menü’de Paket Satın Al başlığını seçtikten sonra satın alabileceğiniz paketlerin listelenmesi için herhangi bir işlem yapmadan yaklaşık 10 sn kadar beklemeniz gerekmektedir.)
  Satın aldığınız paketin yükleneceği telefon numarasını girip, paketi ve paketi satın alacağınız kartı seçtikten sonra gelecek ekranda kart şifrenizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  Cüzdanınıza eklemiş olduğunuz Garanti Bankası kartlarınızla, Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın alabileceğiniz Cep-T Paracard kartınızla veya Cüzdanınızdaki nakit paranızla Turkcell paketleri satın alabilirsiniz.
  Turkcell paketi satın alırken, paket ücreti haricinde bir işlem ücreti ödemezsiniz.

 • Turkcell Cüzdan ile Turkcell, Digiturk, Superonline ve Boğaziçi Elektrik faturalarınızı cep telefonunuzu kullanarak kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bunun için Turkcell Cuzdan Uygulaması üzerindeki İşlemler menüsünden Fatura Ödeme’yi seçip, ödeme yapmak istediğiniz kurumun isminin yanında bulunan “+” işareti ile kuruma ait abonelik bilgilerinizi gireceğiniz ekrana yönlendirilirsiniz. Abonelik tanımınızı yaptıktan sonra ilgili abonelik için kesilmiş bir borcunuz varsa ana ekranda ilgili kurumu seçtiğinizde, kurum adının altında açılacak alanda gösterilecektir. Borcunuz bulunmuyorsa “FATURA YOK” ibaresi görünür. Borcu bulunan faturalarınızın detayına girerek ödeme tutarı ve kartınızı seçip, kart şifreniz ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
  Cüzdanınıza eklemiş olduğunuz Garanti Bankası kartlarınızla, Turkcell İletişim Merkezleri’nden satın alabileceğiniz Cep-T Paracardınızla veya Cüzdanınızdaki nakit paranızla faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

 • Fatura ödeme işlemleriniz için banka kartı ve Cep-T Paracard’ınız ile ödemelerinizde 1 TL; kredi kartı ile ödemelerinizde tutarı 100 TL’ye kadar olan faturalar için 1.5 TL, tutarı 100 TL’nin üzerindeki faturalar için fatura tutarının %1.5’i kadar işlem ücreti alınacaktır.
  İlgili tutarlar ödeme sırasında görüntüyeceğiniz onay ekranında İşlem Ücreti kalemi olarak belirtilerek onayınız alınacaktır.

 • Evet, Turkcell Cüzdan ile fatura ödemek için öncelikle ilgili kuruma ait abone/müşteri numaranız ile kayıt oluşturmanız gerekmektedir. Turkcell için cep telefonu numarası, Digiturk için abone numarası, Superonline için müşteri numarası, Boğaziçi Elektik için ise işletme kodu ve abone numarası ile kayıt yapılmalıdır. Bu bilgiler ilgili kurumların faturalarında yer almaktadır.

 • Evet, ödeme yapacağınız kişinin abone numarasını bilmeniz yeterli. Bu abone numarası ile ayrı bir fatura kaydı oluşturarak ödeme yapabilirsiniz.

 • Evet ödeyebilirsiniz. Turkcell Cüzdan uygulamasında son ödeme tarihi geçmiş faturalarınız kırmızı ile görüntülenir. Bazı kurumlar için belli bir günün üzerinde gecikmesi olan faturalar yalnızca ilgili kurumun gişesinden ödenebilmektedir. Bu durumda fatura ödeme işlemi sırasında Turkcell Cüzdan size gerekli yönlendirmeyi yapacaktır.

 • Turkcell Cüzdan uygulamasına özel ‘hatırlatma’ seçeneği ile yarattığınız fatura kaydı altındaki faturanız kesilmişse son ödeme tarihi dikkate alınarak ‘gününde’ veya ‘3 gün önce’ olarak alarm kurabilirsiniz. Gününde alarmı son ödeme tarihinde saat 11:00’de; 3 gün önce alarmı ise son ödeme tarihinden 3 takvim günü önce saat 11:00’de ekranda gözükecek bilgilendirme ile faturanızı hatırlatır.

 • Hayır, hatırlatma sistemi kesilen fatura özelinde çalışmaktadır. Her ay faturanız kesildikten sonra yeni bir hatırlatma kurabilirsiniz.

 • Eğer ilgili kuruma ait faturanız kesilmemişse veya ödenmemiş borcunuz bulunmuyorsa fatura bilgisi gelmez.

 • Ödenmiş faturalarınız ilgili fatura kaydı altında gözükmeyecektir. Turkcell Cüzdan’dan ödediğiniz geçmiş faturalarınızın ödeme bilgilerine Son İşlemler menüsü üzerinden ulaşabilirsiniz.

 • Faturalı hat sahibiyseniz, Turkcell faturanız kayıtlı faturalarınız altına otomatik olarak eklenmiştir. Turkcell faturanız kesildiğinde bu kayıt ile fatura tutarınızı sorgulayabilir, ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

 • Uygulamada kayıt satırını sola kaydırarak kalem işaretli kayıt güncelleme ikonu seçilebilir.
  Turkcell Menü’de mevcut kaydınızı silerek yeni kayıt eklemeniz gerekmektedir.

 • Uygulamada kayıt satırını sola kaydırarak kayıt silme seçilebilir.
  Turkcell Menü’de <> <> ile kayıt silinir.

 • Turkcell Cüzdan fatura ödeme özelliği Garanti Bankası altyapısı ile çalışır ve Garanti Bankası güvencesi ile müşterilerimize sunulur.

 • Turkcell Cüzdan ile fatura ödeme gerçekleştiren tüm müşterilerimize fatura ödeme bilgisi SMS olarak iletilecektir. Bu bilgide yer alan referans numarası Banka ile Turkcell arasında ilgili işleme ilişkin bir referans numarasıdır ve referans numarası ile Turkcell Çağrı Merkezi aracılığıyla tüm kontroller gerçekleştirilebilir.
  Ayrıca Turkcell Cüzdan uygulaması üzerinden yapılan fatura ödemelerinde müşterinin Turkcell Cüzdan’a kayıtlı e-posta’ine otomatik bilgilendirme gönderilir. Bu bilgilendirme içerisinde fatura ödemine ilişkin İşlem Tarih, Kayıt Adı, Kurum, Tesisat No/ Telefon No, Fatura No, Son Ödeme Tarihi, Fatura Tutarı, Masraf, Referans No bilgileri yer almaktadır. Eğer müşteri Turkcell Cüzdan’da kayıtlı e-posta adresini değiştirmek isterse, Turkcell Cüzdan içindeki ‘Kişisel Bilgilerim’ alanından kayıtlı e-posta adresini güncelleyebilir.

 • Turkcell Cüzdan uygulamasına dilerseniz şifre kontrolü koyabilirsiniz. Böylece uygulama her açıldığında sizden Turkcell Şifrenizi girmeniz ister. Turkcell Şifre’inizi oluşturmak için 2222’ye SIFRE yazıp göndermeniz yeterlidir. Uygulamanın “Profilim” bölümünden “Güvenlik Ayarları” bölümünü seçerek uygulamayı Turkcell Şifre ile kullanma seçeneğini aktive edebilirsiniz.

 • TurkcellŞifre Turkcell bilgilendirme servislerinden faydalanabilmeniz için alacağınız güvenlik şifrenizdir. 2222’ye SIFRE yazıp göndererek ilk şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra bu şifreyi Hesabım'dan değiştirebilirsiniz.
  Turkcell Menü’nüzde ve Turkcell Cüzdan servisinde kartlarınızın son işlemlerini görüntülemek için Turkcell Şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. Turkcell Cüzdan’ı iPhone veya Android telefonlarınızdan kullanırken internete wi-fi ile bağlı iseniz uygulama açılışında da Turkcell Şifreni’zi girmeniz gerekecektir.
  Ayrıca dilerseniz Turkcell Cüzdan uygulamanızın her açılışında Turkcell Şifre’yi kullanarak ek bir güvenlik önlemi oluşturabilirsiniz.

 • Turkcell 2222’ye SIFRE yazıp SMS göndererek Turkcell Şifre’nizi alabilirsiniz.
  Eğer şifrenizi unuttuysanız;Turkcell 2222’ye SIFRE yazıp SMS göndererek yeni Turkcell Şifre’nizi alabilirsiniz.
   

  • Turkcell Cüzdan’ınızda yer alan temassız özellikli kartlarla temassız ödeme noktalarında eklediğiniz diğer banka/kredi kartlarınızla da Turkcell Cüzdan’ı kabul eden internet sitelerinde kart bilgilerinizi paylaşmadan ödeme yapabilirsiniz.
  • Temassız ödeme yapmak için Turkcell Cüzdan’a tanımlamış olduğunuz temassız özellikli kartlarınızdan dilediğinizi seçtikten sonra “Ödeme Yap” butonuna basıp telefonunuzu temassız okuyucuya yaklaştırmanız yeterlidir. Her seferinde ödeme yapmak istediğim kartı seçmek istemiyorum diyorsanız temassız işlemlerde kullanmak istediğiniz kartın menüsüne girip Ayarlar bölümünden bu kart için “Temassız ödemelerde kullan” seçeneğini aktive edebilirsiniz. Böylece telefonunuz kapalıyken bile bu kartı kullanarak temassız ödeme noktalarında alışveriş yapabilirsiniz.
  • İnternette finansal işlem özellikli kartlarınızı kullanarak işlem yapmak içinse Turkcell Cüzdan’ı kabul eden internet sitesinde alışveriş sepetinizi oluşturduktan sonra ödeme seçenekleri sayfasında Turkcell Cüzdan’ı seçmeniz ve telefon numaranız ile ödeme yapmak istediğiniz kartı girmeniz gerekmektedir.
  • Ardından işleminizle ilgili telefonunuza gelecek onay mesajı sonrasında kart şifrenizi girerek işleminizi sonlandırabileceksiniz. 

 •  Kurdele içinde aşağı yukarı okların gözüktüğü kartınız finansal işlemler için öncelikli kullanım için ayarlanmış kartınızdır. İşlemler menüsündeki tüm finansal işlem seçeneklerinde kart bölümünde bu kartınız seçili olarak gelecektir. Başka bir kartla işlem yapmak istiyorsanız burada tercihi değiştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca sizin cep telefonunuza yapılan para gönderimleri otomatik olarak finansal işlemlerde öncelikli kullanım için belirlenmiş kartınıza gönderilecektir. Bu kart tercihinizi değiştirmek istiyorsanız dilediğiniz finansal işlem özellikli kartın ayarlar menüsüne girmeniz ve finansal işlemlerde öncelikli kullan seçimini aktive etmeniz yeterli olacaktır.
  Kurdele içinde dalga işaretinin gözüktüğü kartınız ise temassız işlemlerde öncelikli kullanım için ayarlanmış kartınızdır. Turkcell Cüzdan uygulamasını açmanıza bile gerek olmadan temassız ödeme noktalarında telefonunuzu temassız okuyucuya yaklaştırarak bu kart ile işlem yapabilirsiniz.
  Seçili kart olarak tanımlı kartınızın üstünde "Seçili Kart" ibaresi görüntülenmektedir. Bu kartınızla herhangi bir kart seçimi yapmadan telefonunuzu POS’a göstererek ödeme yapabilirsiniz. 

 • NFC, Near Field Communication (Yakın Saha İletişimi) adı verilen yeni bir kablosuz iletişim teknolojisinin adıdır. NFC, NFC teknolojisine sahip elektronik cihazlar arasında çok hızlı ve anlık çift yönlü temassız yakın mesafeli haberleşmeyi sağlar. 
 • Turkcell Cüzdan temassız işlemler servisinden faydalanabilmeniz için Turkcell Cüzdanı destekleyen NFC özellikli bir telefona ve Turkcell SIMPlus 256K veya üzeri SIM karta sahip olmanız gerekmektedir.
  Mevcut SIM kartınızı yetkili Turkcell İletişim Merkezleri’ne başvurarak değiştirebilirsiniz. SIM kart değişimi sırasında Turkcell iletişim Merkezlerinde bulunan Turkcell Cüzdan Taahhütnamesini imzaladıktan sonra Turkcell Cüzdan temassız işlemler aktivasyonunuz gerçekleştirilecektir.
   

 • Turkcell Cüzdan servisinin temassız işlemler özelliğini mevcut SIM kartlardan farklı olarak NFC teknolojisini destekleyen Turkcell SIMPlus 256K veya üzeri SIM kartlar ile kullanılabilmektedir. Bu sayede kredi kartı, toplu ulaşım kartı ve giriş-çıkış kartı gibi kartların bilgileri güvenli bir şekilde SIM kartınızda saklanabilmektedir.

  Bununla birlikte güvenlik gerektirmeyen, sadece telefonun NFC özelliği ile kullanılabilen, etiket okutarak, bilgi alma, web-sitesi açma, müzik/video paylaşma ya da indirme gibi özelliklerden SIM kart değişikliği olmadan da yararlanılabilmektedir. Turkcell MaxiPLUS 5 ile dağıtılan NFC magnetlere telefonu dokundurarak mobil sipariş uygulamasına erişim için de SIM kart değişikliği gerekmemektedir. 

 • Turkcell Cüzdan temassız işlemler özelliğini NFC destekli telefonlarda kullanabilirsiniz. Turkcell Cuzdan temassız işlemler özelliğini destekleyen telefon listesine buradan ulaşabilirsiniz.

  1. Akbank: Temassız özellikli Axess kartınızı Turkcell Cüzdan’da kullanmak için, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilir, CTC boşluk TC Kimlik numaranızı 4425’e SMS ile gönderebilirsiniz (Örnek: CTC 20206050605).
  2.  Denizbank: Cep boşluk kartınızın son 6 hanesini yazarak 3280'e mesaj gönderebilir ya da Denizbank şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.
  3. Garanti Bankası: Bonus Trink, Miles&Miles, Paracard, Trink özellikli Paracard ve Cep-T Paracard'a başvurmak için; 444 0 333 Alo Garanti’yi arayabilir, Garanti İnternet Şubesi’ni ziyaret edebilir, 3340’a CEPTE yazıp gönderebilirsiniz. Cep-T Paracard’ınızı Cep-T Cüzdan’a yüklemek için ise aralarında boşluk bırakarak NFC, kartınızın son 6 hanesini ve kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodunu 3340’a göndermeniz gerekmektedir.
  4. Yapı Kredi: Yapı Kredi kartlarınızı Turkcell Cep-T Cüzdan’da kullanabilmek için, Yapı Kredi İnternet Bankacılığı’nı (Kredi Kartları menüsü, Kart/ Program/Özellik İşlemleri menüsünde asıl kartlar için Yeni Program/ Özellik Ekle altında yer alan Program/Özellik tablosu içindeki PayMobile (SIM kart) program butonunu işaretleyerek PayMobile -SIM Kart- uygulamasına başvurabilirsiniz) ziyaret edebilir, 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı (Telefon Bankacılığı menüsünden PayMobile -SIM Kart- başvuru adımını seçtikten sonra Yapı Kredi Müşteri Temsilcisi aracılığıyla başvurunuz gerçekleştirilecektir) arayabilirsiniz.
  5. İşbankası: Başvuru için; “MOBİL MAXİMUM” veya “MOBİL MAXİMİLES” boşluk, TCKN’nizi yazarak SMS ile 4402’ye iletebilirsiniz. Örnek mesaj metni: “MOBİL MAXİMUM 12345678900” veya İşCep uygulamasında yer alan Maximobil Başvuru sekmesinden başvuru yapabilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan'ınızı TL yükleme, para gönderme, paket satın alma, internette güvenli alışveriş gibi işlemlerde kullanabilirsiniz. Ancak temassız işlem yapamazsınız.

 • Banka ve kredi kartlarıyla yapılan işlemlerde olduğu gibi alışverişi yapmış olduğunuz internet sitesiyle iletişime geçmeniz yeterlidir. 

 • Alışveriş yaptığınız siteler ile banka ve kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan; kartınız yoksa da GarantiParam veya Cep-T Paracard’ınızla beraber anlaşmalı sitelerde Turkcell Cüzdan ile sadece cep telefonu numaranızı kullanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

  • Turkcell Cüzdan logosunu gördüğünüz internet sitelerinde alışveriş sepetinizi oluşturun.
  • Ödeme seçenekleri sayfasında Turkcell Cüzdan ile Öde seçeneğini seçin.
  • Önce Turkcell Cüzdan’ı kullandığınız cep telefonu numaranızı girin; ardından ödeme için kullanacağınız kartınızı seçin.
  • Cep telefonunuza gelen bilgi ekranını onayladıktan sonra seçmiş olduğunuz kartın şifresini girerek işleminizi tamamlayın!
  Cüzdanınıza eklemiş olduğunuz Garanti Bankası kartlarınızla,Turkcell İletişim Merkezlerinden satın alabileceğiniz Cep-T Paracard/ Cep-T Neo kartile vey a Cüzdanınızdaki nakit paranızla alışveriş yapabilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan’ın fırsatlar özelliği sayesinde birçok günlük fırsat ve özel alışveriş sitesindeki farklı markaların kampanyaları ve Turkcell’lilere özel kampanyalar toplu olarak Turkcell Cüzdan kullanıcılarına sunulmaktadır. Ücretli veya ücretsiz sunulan fırsatları aldığınızda; dilediğiniz zaman kolayca kullanabilmeniz için bunlar Kuponlarım sekmesine eklenir. Dilerseniz hatırlatma özelliğinden faydalanabilir veya kuponun geçerli olduğu yer için haritada yol tarifi alabilirsiniz.
  Turkcell Cüzdan uygulamasıiçerisinde görüntülenen ücretli fırsatların satın alınabilmesi için Turkcell Cüzdan finansal işlem özelliğini destekleyen SIMPlus 64 veya üzeri bir SIM kartın kullanılması ve finansal işlem özelliğine sahip bir banka kartına sahip olunması gerekmektedir.

 • Sahip olduğunuz kuponların altındaki "Kullan" tuşuna bastığınızda; kuponunuzun kullanım koduna ulaşabilirsiniz. Bu kodu ilgili iş yerindeki kasa görevlisine göstererek kuponunuzu kullanabilirsiniz. Eğer internet alışverişinde kullanılacak bir kupon ise, alışveriş anında ilgili sitedeki Kupon kodu alanına kodunuzu girmeniz yeterlidir.

 • Marka kartı ilgili markanın satış noktalarında indirimli alışveriş yapmanıza olanak sağlayan ya da farklı avantajlar sunan bir sadakat uygulamasıdır.

 • Turkcell Cüzdan uygulaması Marka Kartları bölümünde Kart Ekle adımından kartını eklemek istediğiniz markayı seçerek mevcut kartınızı ekleyebilirsiniz. Mevcut bir kartınız yoksa dilerseniz yeni kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Yeni kart başvurusu yaptığınızda tüm Paro firmalarında geçerli Paro Mobil Kart oluşturulacaktır. Paro Mobil Kartınızı tüm Paro üye işyerlerinde kullanabilirsiniz.

 • Şu an Aygaz, Beko, Beta, Chicco, D&R, Forever New, Koçtaş, Sarar, Setur, Yurtiçi Kargo ve Paro Mobil Kart Turkcell Cüzdan’a eklenebilmektedir. Her markadan sadece bir adet kart Cüzdan’a eklenebilmektedir. Aynı markaya ait başka bir kartınızı eklemek için mevcut kartınızı Cüzdan’dan kaldırmanız gerekmektedir.

 • Eklediğiniz marka kartlarınızı Turkcell Cüzdan uygulaması Marka kartları bölümünde görüntüleyebilirsiniz. Seçtiğiniz bir kart için Kullan seçeneğine tıkladığınızda oluşturulan Tek Kullanımlık Şifreyi cep telefonu numaranız ile birlikte satış noktasındaki görevliye söyleyerek kartınızın tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 • Seçtiğiniz bir marka için mevcut kartınızı ekleyebileceğiniz gibi Yeni kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Yeni Kart Başvurusu yaptığınızda tüm Paro firmalarında geçerli Paro Mobil Kart oluşturulacaktır. Paro Mobil Kartınızı tüm Paro üye işyerlerinde kullanabilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan’a eklediğiniz marka kartlarınızı artık yanınızda taşımanıza gerek kalmaz. Kartınızı unutsanız ya da kaybetseniz bile, Turkcell Cüzdan uygulaması üzerinden eklemiş olduğunuz kartınızı kullanıp tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 • Bu servis ücretsiz sunulmaktadır. Marka kartlarına ilişkin herhangi bir işlemden ücret alınmamaktadır.

 • Turkcell Cüzdan uygulamasında ekli kartlarınızdan birini seçtiğinizde Ayarlar adımında Puan Bilgisi başlığı altında güncel puan bilginizi görüntüleyebilirsiniz. Yakıt alımında kullanabileceğiniz puan bilgisi ayrı gösterilmektedir.

 • Turkcell Cüzdan uygulamasında ekli kartlarınızdan birini seçtiğinizde Ayarlar adımında Son İşlemler başlığı altında son 90 gün içinde yaptığınız işlemlere ilişkin Yer, Tarih, Puan ve İşlem Tutarı bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.
   
  Listelenen her bir işlem için, PUAN kolonu altında alışverişinizde kazandığınız Paropuan değeri yeşil renkle, harcadığınız Paropuan değeri ise kırmızı renkle gösterilmektedir.

 • Turkcell Cüzdan’a eklediğiniz bir marka kartını dilediğiniz zaman Cüzdan’dan silebilirsiniz. Kartınızı silmek için Cüzdan uygulamasında Marka Kartları adımında ekli kartı seçip Ayarlar seçeneğinden kartınızı kaldırmanız gerekmektedir.

 • Evet. Turkcell Cüzdan’dan sildiğiniz bir kartı, Kart Ekle adımında ilgili kart tipini seçtikten sonra açılan Mevcut Kartımı Ekleme seçeneğinden tekrar ekleyebilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan uygulaması içerisinde Marka alanına girdikten sonra Kart Ekle adımında herhangi bir kart tipini seçtikten sonra açılan Yeni Karta Başvur seçeneğinden yapabilirsiniz.
   

 • Yeni Kart Başvurusu yaptığınızda Cüzdan’ınıza bir Paro Mobil Kart eklenir. Paro Mobil kartı Aygaz, Beko, Beta, Chicco, D&R, Forever New, Koçtaş, Sarar, Setur ve Yurtiçi Kargo markalarının tümünde yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.
   
  Turkcell Cüzdan üzerinden oluşturduğunuz Paro Mobil Kartı Cüzdan’dan kaldırıp tekrar eklemek istediğinizde ilk başvuru esnasında verdiğiniz bilgileri aynı şekliyle girmeniz gerekmektedir.

 • Marka kartına sahip olmak için alışveriş yapma zorunluluğunuz yoktur. Kart talebinde bulunmanız yeterlidir.

 • Paro üyeliği sağlayan ve kayıtlı olan kartların işlevsel olarak bir farkı yoktur. Bu kartlardan herhangi biri ile Paro üyesi işyerlerinde Paropuan kazanıp harcayabilir ve diğer Paro indirim ve avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 • Kart sahibi olduğunuz Paro üyesi işyerinin danışma hattını ya da Paro Danışma Hattı 444 72 76 numarasını arayarak kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

 • Turkcell Cüzdan uygulaması Marka kartları adımında yaşayacağınız her türlü sorunla ilgili 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.
   Turkcell Cüzdan uygulaması üzerinden kartınızı kullanarak yaptığınız alışverişlerde satış noktasında yaşadığınız her türlü sorunla ilgili 444 72 76 PARO Danışma Hattı’nı arayabilirsiniz.

Sayfayı kaydırın