Akıllı Depo

Turkcell Akıllı Depo ile telefonunuza ek hafıza! O özel insanları, tatlı hatıraları telefonunuzdan silmek zorunda kalmayın diye Turkcell Akıllı Depo ile telefon hafızanızı 10 katına çıkardık.

Akıllı Depo Üyelik İçin
Ücretsiz
Hemen Al
Akıllı Depo

Telefonunuza Ek Hafıza

Akıllı Depo'nuzdaki saklama alanınız ile daha çok fotoğraf ve video çekebilirsiniz, hiçbir hatıranızı silmek zorunda kalmazsınız. Tüm dosylarınızı güvenle saklar, dosyalarınıza sadece siz ulaşırsınız.

Fotoğraflarınız Anında Bilgisayarınızda, Tabletinizde

Akıllı Depo'nuzdaki tüm fotoğraflar ve videolarınıza, akıllı telefonunuzdan, bilgisayar ya da tabletinizde de ulaşabilirsiniz.

Kolayca Paylaşın

Fotoğraflarınızı ya da diğer tüm dosyalarınızı sevdiklerinizle kolayca paylaşabilirsiniz.

Turkcell Akıllı Depo İle Anılarınızı Silmek Zorunda Kalmayın

​Size ek hafıza sağlayan Turkcell Akıllı Depo, o özel insanları, tatlı hatıraları silmek zorunda kalmayın diye şimdi tüm Turkcell’lilerin kullanımına hazır. Birlikte, her gün daha iyiye...
https://akillidepo.turkcell.com.tr/​

Akıllı Depo Nedir?

 • Turkcell Akıllı Depo ile fotoğraftan videoya, müzik dosyalarından önemli belgelere kadar tüm dosyalarınızı güvenle saklayabilir, tüm verilerinize istediğiniz zaman cep telefonu, tablet veya bilgisayarınız üzerinden erişebilirsiniz. 
 • Kolay ve hızlı kullanım sağlayan Akıllı Depo artık 10 kat daha büyük saklama alanıyla, kullanıcılarına telefonlarından hiçbir kareyi kaçırmadan daha çok fotoğraf ve video çekme olanağı sağlıyor.
 • Akıllı Depo servisi gelişmiş otomatik yedekleme özelliği sayesinde, tüm fotoğraflarınızı deponuza otomatik olarak yüklüyor.Yüklenen fotoğrafların ister sevdiklerinizle, ister sosyal medyada anında ve kolayca paylaşılabilmesine de olanak sağlıyor.
 • Android (4.0 ve üzeri) ve iOS (5.1.1 ve üzeri) işletim sistemli akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, Akıllı Depo’ya mobil uygulama üzerinden, akıllı cihaz sahibi olmayan Turkcell’liler ise http://www.turkcell.com.tr/akillidepo adresinden ulaşabilirler.
 • Hemen Akıllı Depo'nun kolay kullanımı ile tanışmak ve ücretsiz 1GB saklama alanınızı kullanmak için DEPO yazıp 2222'ye SMS gönderebilirsiniz. 
·         T60 kullanıcılarına özel teklifimiz için tıklayın.
·         Turkcell Plantinium’a özel teklifimiz için tıklayın.

 

Daha Fazla Bilgi

 • Akıllı Depo uygulamasından ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo ’den giriş yaptığınızda Hoş Geldin (1GB saklama alanı) paketi otomatik olarak ücretsiz tanımlanır. Saklama alanınız %80 ve %100 doluluğa ulaştığında SMS ile bilgilendirilirsiniz.
 • Hatıralarınıza daha fazla yer açmak için:

  Mini Paket (50 GB saklama alanı)MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
  Standart Paket (500 GB saklama alanı)STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
  Mega Paket (2,5 TB saklama alanı)MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.
 • Akıllı Depo uygulaması içinden Paketler menüsünden ve www.turkcell.com.tr/akillidepo Paketler menüsünden de saklama alanınızı büyütebilirsiniz.
 • 13.12.2015 tarihi itibarıyla kampanyadan yararlanan abonelerimiz yurt içi 4.5G hizmetinden faydalanmak için onay vermiş ve ön talep/abonelik başvurusunda bulunmuş sayılır. Turkcell tarafından sunulacak olan 4.5G hizmetinin başlayacağı tarih itibarıyla, cihaz ve sim kart uyumlu olduğu sürece herhangi ek bir işlem yapmadan; telefonda ilgili şebeke tipi seçilerek, 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlanılabilir. İptali için IPTAL 4.5G yazıp 2222’ye gönderilmesi yeterlidir
   


 • DEPO yazıp 2222'ye ücretsiz SMS gönderdiğinizde; akıllı telefonunuzla uyumlu uygulama indirme linki otomatik olarak iletilecektir.
 • Akıllı Depo Servisini iOS ve Android mobil uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirebilir veya bilgisayarınızdan www.turkcell.com.tr/akillidepo adresinden giriş yaparak kullanabilirsiniz.

 • Turkcell Akıllı Depo uygulaması ücretsizdir, servis 3G ve Wifi üzerinden çalışmaktadır.           
 • Akıllı Depo aylık yenilenen abonelikli bir servistir.
 • Android cihazlara T-Market üzerinden (m.t-market.com adresini cihazınızın tarayıcısına yazarak) uygulama indirilirken oluşan veri trafiği ücretsizdir. 
 • AppStore ve GooglePlay üzerinden uygulamayı indirmeniz, Akıllı Depo senkronizasyonunu 3G üzerinden seçmeniz durumunda Android (4.0 ve üzeri), iOS (5.1.1 ve üzeri) cihazlarda otomatik olarak, iOS cihazlarda uygulamanın açılması ile, uygulamada yapılan işlemler ve e-posta ile sosyal ağlar üzerinde paylaşım yapılması durumunda oluşan veri trafiği, mobil internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.
 • Akıllı Depo’da yer alan fotoğraf, video ve dosyalarınızı, e-posta, Facebook ve Twitter hesabınız üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Müzik paylaşımı yapılamaz.
 • Akıllı Depo üzerinden yapılan paylaşımlar ile ilgili Turkcell sorumluluk kabul etmez. 
 • Akıllı Depo saklama alanı, abone olunan servis paketi alanı ile sınırlıdır. 
 • Servis üzerinde saklanan hiçbir bilgi 3. şahıslar ile paylaşılmaz.
 • Akıllı Depo'daki bilgileriniz, şifrelenmiş şekilde üstün güvenlikli Turkcell Veri Merkezi'nde tutulur. Bu bilgilere, size özel Turkcell Şifrenizi kullanarak, yalnızca siz erişebilirsiniz.

Turkcell Akıllı Depo servisini iptal etmek için;

Mini Paket (50 GB saklama alanı)IPTAL MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
Standart Paket (500 GB saklama alanı)IPTAL STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
Mega Paket (2,5 TB saklama alanı)IPTAL MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.
 • Akıllı Depo Servisi iptal talebiniz alındığında, paketinizin bitiş tarihine kadar kalan dönem boyunca kullanıma devam edebilirsiniz. Servis iptal edildikten sonra, 15 gün boyunca Akıllı Depo’ya yeni yükleme yapamaz, sadece Akıllı Depo’da bulunan bilgilerinize erişebilirsiniz. 15 günün sonunda Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.
 • Turkcell aboneliğinizi iptal etmeniz, numaranızı taşımanız ve hattın devredilmesi durumunda Akıllı Depo Servisi otomatik olarak iptal edilir ve bilgileriniz silinir.

 

SMS
 • Akıllı Depo Üyelik İçin (DEPO yaz 2222’ye gönder)
 • Hoş Geldin Paketi (1 GB saklama alanı)Turkcell’lilere ücretsiz
  Mini Paket (50 GB saklama alanı)3,90 TL/ay
  Standart Paket (500 GB saklama alanı)9,90 TL/ay
  Mega Paket (2,5TB saklama alanı)19,90 TL/ay
  • *Paket fiyatlarına tüm vergiler dahildir.


  • Turkcell Akıllı Depo fotoğraf, video, müzik ve dosyalarınızı saklayabileceğiniz, internete erişebildiğiniz istediğiniz yerden ulaşabileceğiniz ve kolayca paylaşım yapabileceğiniz depolama servisidir.
   Akıllı Depo aylık yenilenen abonelikli bir servistir.

  • Bireysel ve kurumsal Turkcell aboneleri Akıllı Depo Servisi’nden faydalanabilir.
   Android (4.0 ve üzeri) ve iOS (5.1.1 ve üzeri) işletim sistemli akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, Akıllı Depo’ya mobil uygulama üzerinden, akıllı cihaz sahibi olmayan Turkcell’liler ise http://www.turkcell.com.tr/akillidepo adresinden ulaşabilirler.

  • DEPO yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek ya da T-Market, Google Play, Apple Appstore uygulama marketlerinden Akıllı Depo uygulamasını indirebilirsiniz. Servise www.turkcell.com.tr/akillidepo web sayfasından da erişebilirsiniz.

  • DEPO yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderdikten sonra, iOS ve Android cihaz kullanıcıları uygulamayı indirerek, akıllı cihazı olmayanlar ise www.turkcell.com.tr/akillidepo adresine giriş yaparak servisi kullanmaya başlayabilirler.

  • Akıllı Depo uygulamasını açtıktan sonra, 3G mobil internet üzerinden bağlıysanız otomatik olarak giriş yapabilirsiniz. Wi-Fi ile bağlıyken Turkcell telefon numarası ve Turkcell Şifre ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca www.turkcell.com.tr/akillidepo web adresinden de Turkcell Şifre ile Akıllı Depo’ya ulaşabilirsiniz.

  • Turkcell’lilerin hatıralarını güvenle saklamaları için Akıllı Depo Hoş Geldin Paketi (1 GB saklama alanı) ücretsizdir.
   DEPO yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderen, uygulamaya veya www.turkcell.com.tr/akillidepo ‘ye giriş yapan abonelere Hoş Geldin paketi otomatik olarak ücretsiz tanımlanır. 

  • Turkcell Akıllı Depo uygulamasını indirmek ücretsizdir. Android cihazlarda T-Market üzerinden indirilirken oluşan data trafiği ücretlendirilmez. Google Play ve Apple Appstore’dan indirme yapılırken oluşan data trafiği mobil internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

  • Yükleme, sosyal ağlar ve e-posta ile paylaşım, izleme/dinleme ve indirme işlemleri sırasında oluşan trafik, mobil internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa mevcut tarifenizden ücretlendirilir. Ayrıca Akıllı Depo uygulamasının Ayarlar menüsünden Otomatik Yükleme seçeneğini Wi-Fi/3G, Wi-Fi ya da Kapalı olacak şekilde güncelleyebilirsiniz.
   VINN üzerinden kullanım sırasında oluşan trafik mevcut VINN tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.
   Yurt dışı kullanımında, bulunduğunuz ülkede seçtiğiniz operatörün yurt dışı mobil internet tarifesinden ücretlendirilirsiniz.

  • Hoş Geldin Paketi (1 GB saklama alanı)Turkcell’lilere ücretsiz
   Mini Paket (50 GB saklama alanı)3,90 TL/ay
   Standart Paket (500 GB saklama alanı)9,90 TL/ay
   Mega Paket (2,5 TB saklama alanı)19,90 TL/ay
   • *Paket fiyatlarına tüm vergiler dahildir.
   • Turkcell Platinum müşterilerimize özel teklifimiz için tıklayın.
   • Akıllı Depo’yu kullanarak 3G üzerinden yükleme, indirme, paylaşma, senkronizasyon, indirme/izleme yapmanız durumunda mobil internet paketiniz varsa paketinizden, paketiniz yoksa tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. VINN üzerinden kullanım sırasında oluşan trafik mevcut VINN tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Yurt dışı kullanımında, bulunduğunuz ülkede seçtiğiniz operatörün yurt dışı mobil internet tarifesinden ücretlendirilirsiniz.
  • Akıllı Depo uygulamasından ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo’dan giriş yaptığınızda Hoş Geldin paketi (1GB saklama alanı) otomatik olarak ücretsiz tanımlanır.
   Saklama alanınızı büyütmek için:
   ·         Mini Paket   (50 GB saklama alanı)        MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   ·         Standart Paket (500 GB saklama alanı)  STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   ·         Mega Paket (2,5 TB saklama alanı)      MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   Akıllı Depo uygulaması içinden Ayarlar > Hafıza menüsünden ve www.turkcell.com.tr/akillidepo üzerinden Paketler menüsünden saklama alanınızı büyütebilirsiniz.

  • Akıllı Depo uygulamasından ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo'dan ilk kez giriş yaptığınızda Hoş Geldin (1GB saklama alanı) paketi otomatik olarak ücretsiz tanımlanır. Saklama alanınızı doldurdukça aşağıdaki paketlerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Bu durumda mevcut paket aboneliğiniz sonlandırılır ve seçtiğiniz paket aboneliğiniz başlatılır.
   ·         Mini Paket (50 GB saklama alanı)  MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   ·         Standart Paket (500 GB saklama alanı)  STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   .         Mega Paket (2,5 TB saklama alanı)  MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.

  • ·         Mini Paket (50 GB saklama alanı)  IPTAL MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   ·         Standart Paket (500 GB saklama alanı)  IPTAL STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   ·         Mega Paket (2,5 TB saklama alanı)  IPTAL MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   Akıllı Depo Servisi iptal talebiniz alındığında, paketinizin bitiş tarihine kadar kalan dönem boyunca kullanıma devam edebilirsiniz.
   Servis iptal edildikten sonra, 35 gün boyunca Akıllı Depo’ya yeni yükleme yapamaz, yalnızca Akıllı Depo’da bulunan bilgilerinize erişebilirsiniz.
   35 günün sonunda Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.

  • Hayır, Turkcell aboneliğiniz devam ettikçe ve servisi iptal etmediğiniz sürece bilgileriniz güvenle Akıllı Depo’da saklanmaya devam eder.

  • Hayır, Akıllı Depo’ya sadece size özel Turkcell Şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Akıllı Depo’da saklanan bilgileriniz, Turkcell güvencesiyle, özel şifreleme teknolojisiyle korunmaktadır.

  • Akıllı Depo uygulamasına kolay ve hızlı yükleme yapılabilir. Fotoğraf, video, müzik ve dosyaları, www.turkcell.com.tr/akillidepo ana sayfasındaki “Dosya yükle” tıklanarak veya sağ üst alandaki “Yükle” ikonu tıklanarak veya akıllı depo uygulamasında ise “+” ikonuna basılarak yükleme yapılır.
   Akıllı Depo uygulaması telefona kurulduktan sonra, otomatik yükleme açık konuma getirildiğinde telefonla çekilmiş fotoğraflar; Android ve Iphone cihazlarda otomatik olarak yüklenir. Video, müzik ve dosyalar da Akıllı Depo uygulaması veya www.turkcell.com.tr/akillidepo 'ya yükleme yapılarak saklanır.

  • Akıllı Depo uygulaması ve www.turkcell.com.tr/akillidepo'da bulunan fotoğraf, video ve dosyalar Android ya da iPhone/iPad cihazlarınıza kolayca indirilebilir.
   Akıllı depo uygulamasında İndirmek istediğiniz içeriği seçtikten sonra, sağ üst köşede bulunan “…” ikonu tıklanarak açılan menüden “Telefona indir” seçilerek içerik cihaza indirilir.
   www.turkcell.com.tr/akillidepo‘dan bilgisayara indirme yapılacaksa, ilgili dosyanın önünde bulunan kutu tıklanarak dosya seçilir, seçim sonrasında üst tarafta açılan menüden “İndir” tıklanarak indirme yapılır.

  • Fotoğraf, video, müzik ve dosyalarınız mobil uygulama üzerinden yüklenirken 250 MB, www.turkcell.com.tr/akillidepo üzerinden yüklenirken ise 5GB tekil dosya boyutu ile sınırlıdır.

  • Akıllı Depo’yla akıllı telefon/tablet senkronize etmek için uygulama içerisinden Android cihazlarda alt menüde bulunan Yenile butonuna tıklanır, iOS cihazlarda ise ana ekran aşağı çekilir. 

  • DEPO yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek ya da T-Market, Google Play, Apple Appstore uygulama marketlerinden Akıllı Depo uygulamasını indirebilirsiniz. Servise www.turkcell.com.tr/akillidepo web sayfasından da erişebilirsiniz.

  • Kolay ve hızlı şekilde sevdikleriniz, arkadaşlarınız ile fotoğraf, video ve dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Akıllı Depo uygulaması içinden alt menüde bulunan paylaşım butonu tıklanarak ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo adresinden paylaşım yapabilirsiniz. 
   Özellikle büyük dosyalarınızı, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı çoklu paylaşım özelliği ile seçtiğiniz kişilere e-posta ile çok hızlı ulaştırabilirsiniz.
   Arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden de paylaşım yapabilirsiniz.

  • Kullanıcının servis üzerinden yaptığı paylaşımlar ile ilgili Turkcell sorumluluk kabul etmez. Müzik paylaşımı, telif hakları nedeniyle Akıllı Depo üzerinden yapılmamaktadır.
   E-Posta, Facebook, Twitter üzerinden yapılan paylaşımlar sırasında oluşan data trafiği, mobil internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa mevcut tarifenizden ücretlendirilir.

  • Evet, telefonunuza yüklü Akıllı Depo uygulamasından ya da www.akillidepo.turkcell.com.tr ’den, desteklenen formatlardaki müzik ve videolarınızı indirmeden dinleyebilir/izleyebilirsiniz.

  • Evet, kullanabilirsiniz.
   Yurtdışı kullanımında, bulunduğunuz ülkede seçtiğiniz operatörün yurtdışı mobil internet tarifesinden ücretlendirilirsiniz.
   Otomatik yükleme açık konumdayken Akıllı Depo servisi otomatik olarak yükleme yaptığı için yurtdışına çıkarken yükleme seçeneklerinden sadece wifi seçimini yapmanızı öneririz.

  • Evet, Akıllı Depo aboneliğiniz devam eder.

  • Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.

  • Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.
  • Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.

  • Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.

  • Abone oldugunuz paketin saklama alanından daha küçük bir pakete geçmek için kullanmakta oldugunuz uygulama üzerinden veya www.turkcell.com.tr/akillidepo Paketler menüsünden değişikliği yapabilirsiniz. Değişikliği yaptıgınız ay iki paket ücreti faturanıza yansıyacaktır. 

  • Paket değişikliği yapabilmeniz için uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir.

   İptal işlemi SMS ile yapılmaktadır, iptal için İPTAL DEPO yazıp 2222'ye göndermeniz yeterlidir.

  • akillidepo.turkcell.com.tr adresinden yeni uygulamaya giriş yapmanız durumunda, mobil uygulamanıza girebilmek için uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir. Uygulamanızı güncelledikten sonra Akıllı Depo'yu sorunsuz kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • Akıllı Depo'da daha önce kullandığınız Mini, Standart ve Mega paketlerin kotaları daha fazla anınızı saklayabilmeniz için 10 katına çıkarılmıştır. Mini Paket 5 GB'dan 50 GB'a, Standart Paket 50 GB'dan 500 GB'a, Mega Paket de 250 GB'dan 2,5 TB'a çıkarılmıştır. Kota arttırımı için hiçbir ek ücret uygulanmamaktadır.

  • Akıllı Depo uygulamanızdaki rehber sekmesinde en son aldığınız rehber yedeği dosya olarak bulunmaktadır. Bu dosya indirildiğinde dosyadaki tüm kontaklar rehbere otomatik olarak eklenir.


   Yeni Akıllı Depo'ya rehber özelliği en kısa sürede eklenecektir. Eski Akıllı Depo kullanıcılarının yedekledikleri rehberleri silinmemiştir, yeni güncellenecek sürümle birlikte kullanıcılarımız rehberlerine ulaşım sağlayabileceklerdir.

  Sayfayı kaydırın