Akıllı Depo

Turkcell Akıllı Depo ile hatıralarınızı güvenle saklayın, cebinizdeki fotoğraf, video ve dosyalarınıza rahatça erişin.

Akıllı Depo

Akıllı Depo Nedir?

Turkcell Akıllı Depo ile tüm fotoğraf, video, müzik ve diğer dosyalarınızı güvenle saklayabilir, silinmeye ya da kaybolmaya karşı koruyabilirsiniz. Şifrelenmiş şekilde, Turkcell Veri Merkezi'nde korunan Akıllı Deponuzdaki hatıralarınıza, ister tablet isterseniz de bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz.

Hemen Akıllı Depo'nun kolay kullanımı ile tanışmak ve ücretsiz saklama alanınızı kullanmak için DEPO yazıp 2222'ye SMS gönderebilirsiniz.

Akıllı Depo ile ilgili detaylı bilgi için tanıtım videosunu izeyebilir, size en uygun paketi seçmek için; Paket Hesaplayıcı'yı kullanabilirsiniz.

 

NASIL GÖRÜNÜYOR

Nasıl Kullanırım?

DEPO yazıp 2222'ye ücretsiz SMS gönderdiğinizde; akıllı telefonunuzla uyumlu uygulama indirme linki otomatik olarak iletilecektir. Akıllı Depo Servisi'ni, Android veya iOS telefon ve tabletlere ücretsiz Akıllı Depo uygulamasını indirerek veya bilgisayarınızdan www.turkcell.com.tr/akillidepo adresine giriş yaparak kullanabilirsiniz. 

iPhone kullanıcıları için, Akıllı Depo üzerinden senkronizasyon, yükleme, paylaşma, indirme videolarını izlemek için tıklayın.
Android kullanıcıları için, Akıllı Depo üzerinden senkronizasyonyüklemepaylaşmaindirme videolarını izlemek için tıklayın.

 • Turkcell Akıllı Depo uygulaması ücretsizdir, servis 3G ve Wifi üzerinden çalışmaktadır. 
 • Akıllı Depo aylık yenilenen abonelikli bir servistir.
 • Android cihazlara T-Market üzerinden (m.t-market.com adresini cihazınızın tarayıcısına yazarak) uygulama indirilirken oluşan veri trafiği ücretsizdir. 
 • AppStore ve GooglePlay üzerinden uygulamayı indirmeniz, Akıllı Depo senkronizasyonunu 3G üzerinden seçmeniz durumunda Android (2.2 ve üzeri), iOS (5.1.1 ve üzeri) cihazlarda otomatik olarak, iOS cihazlarda uygulamanın açılması ile, uygulamada yapılan işlemler ve e-posta ile sosyal ağlar üzerinde paylaşım yapılması durumunda oluşan veri trafiği, mobil internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.
 • Akıllı Depo’da yer alan fotoğraf, video ve dosyalarınızı, e-posta, Facebook, Twitter, Youtube ve Picasa hesabınız üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Müzik paylaşımı yapılamaz.
 • Akıllı Depo üzerinden yapılan paylaşımlar ile ilgili Turkcell sorumluluk kabul etmez. 
 • Akıllı Depo saklama alanı, abone olunan servis paketi alanı ile sınırlıdır. 
 • Servis üzerinde saklanan hiçbir bilgi 3. şahıslar ile paylaşılmaz.
 • Akıllı Depo'daki bilgileriniz, şifrelenmiş şekilde üstün güvenlikli Turkcell Veri Merkezi'nde tutulur. Bu bilgilere, size özel Turkcell Şifrenizi kullanarak, yalnızca siz erişebilirsiniz.

Turkcell Akıllı Depo servisini iptal etmek için;

Mini Paket (5 GB saklama alanı)IPTAL MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
Standart Paket (50 GB saklama alanı)IPTAL STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
Mega Paket (250GB saklama alanı)IPTAL MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.
 • Akıllı Depo Servisi iptal talebiniz alındığında, paketinizin bitiş tarihine kadar kalan dönem boyunca kullanıma devam edebilirsiniz. Servis iptal edildikten sonra, 15 gün boyunca Akıllı Depo’ya yeni yükleme yapamaz, sadece Akıllı Depo’da bulunan bilgilerinize erişebilirsiniz. 15 günün sonunda Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.
 • Turkcell aboneliğinizi iptal etmeniz, numaranızı taşımanız ve hattın devredilmesi durumunda Akıllı Depo Servisi otomatik olarak iptal edilir ve bilgileriniz silinir.

 

Hoş Geldin Paketi (1 GB saklama alanı)Turkcell’lilere ücretsiz
Mini Paket (5 GB saklama alanı)3,90 TL/ay
Standart Paket (50 GB saklama alanı)9,90 TL/ay
Mega Paket (250GB saklama alanı)19,90 TL/ay
 • *Paket fiyatlarına tüm vergiler dahildir.
 • Turkcell Platinum müşterilerimize özel teklifimiz için tıklayın.
 • Akıllı Depo tanıtım videosunu izlemek için tıklayın.

Daha Fazla Bilgi

 • T40 kullanıcılarına özel teklifimiz için tıklayın.
 • Akıllı Depo uygulamasından ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo ’den giriş yaptığınızda Hoş Geldin (1GB saklama alanı) paketi otomatik olarak ücretsiz tanımlanır. Saklama alanınız %80 ve %100 doluluğa ulaştığında SMS ile bilgilendirilirsiniz.
 • Hatıralarınıza daha fazla yer açmak için:

  Mini Paket (5 GB saklama alanı)MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
  Standart Paket (50 GB saklama alanı)STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
  Mega Paket (250GB saklama alanı)MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.
 • Akıllı Depo uygulaması içinden Paketler menüsünden ve www.turkcell.com.tr/akillidepo Paketler menüsünden de saklama alanınızı büyütebilirsiniz.

SMS
 • Akıllı Depo Üyelik İçin (DEPO yaz 2222’ye gönder)
 • Mini Paket İçin (MINIDEPO yaz 2222’ye gönder)
 • Standart Paket İçin (STANDARTDEPO yaz 2222’ye gönder)
 • Mega Paket İçin (MEGADEPO yaz 2222’ye gönder)
  • Turkcell Akıllı Depo fotoğraf, video, müzik ve dosyalarınızı saklayabileceğiniz, internete erişebildiğiniz istediğiniz yerden ulaşabileceğiniz ve kolayca paylaşım yapabileceğiniz depolama servisidir.
   Akıllı Depo aylık yenilenen abonelikli bir servistir.

  • Bireysel ve kurumsal Turkcell aboneleri Akıllı Depo Servisi’nden faydalanabilir.
   Android (2.2 ve üzeri) ve iOS (5.1.1 ve üzeri) işletim sistemli akıllı telefon ve tablet kullanıcıları, Akıllı Depo’ya mobil uygulama üzerinden, akıllı cihaz sahibi olmayan Turkcell’liler ise http://www.turkcell.com.tr/akillidepo adresinden ulaşabilirler.

  • DEPO yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderdikten sonra, iOS ve Android cihaz kullanıcıları uygulamayı indirerek, akıllı cihazı olmayanlar ise www.turkcell.com.tr/akillidepo adresine giriş yaparak servisi kullanmaya başlayabilirler. Ayrıca MAC ve PC'nizde rahat kullanımınız için uygulamaları indirebilirsiniz. Mac ve PC uygulamalarında, kullanım öncesi www.turkcell.com.tr/akillidepo adresinden aboneliğinizi başlatmanız gerekmektedir. Akıllı Depo Mac OS ya da PC uygulamasını indirmek için www.turkcell.com.tr/akillidepo web portalına giriş yapın, ardından Profilim altından Cihazlarım'a girdikten sonra en altta yer alan Akıllı Depo Uygulamasını İndirin butonuna tıklayın.

  • Akıllı Depo uygulamasını açtıktan sonra, 3G mobil internet üzerinden bağlıysanız telefon numarasının son iki hanesi tuşlayarak giriş yapabilirsiniz. Wi-Fi ile bağlıyken Turkcell telefon numarası ve Turkcell Şifre ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca www.turkcell.com.tr/akillidepo web adresinden de Turkcell Şifre ile Akıllı Depo’ya ulaşabilirsiniz. 

  • Turkcell’lilerin hatıralarını güvenle saklamaları için Akıllı Depo Hoş Geldin Paketi (1 GB saklama alanı) ücretsizdir.
   DEPO yazıp 2222’ye ücretsiz SMS gönderen, uygulamaya veya www.turkcell.com.tr/akillidepo ‘ye giriş yapan abonelere Hoş Geldin paketi otomatik olarak ücretsiz tanımlanır. 

  • Turkcell Akıllı Depo uygulamasını indirmek ücretsizdir. Android cihazlarda T-Market üzerinden indirilirken oluşan data trafiği ücretlendirilmez. Google Play ve Apple Appstore’dan indirme yapılırken oluşan data trafiği mobil internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa mevcut tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

  • Senkronizasyon, yükleme, sosyal ağlar ve e-posta ile paylaşım, izleme/dinleme ve indirme işlemleri sırasında oluşan trafik, mobil internet paketiniz varsa paketinizden, yoksa mevcut tarifenizden ücretlendirilir. Ayrıca Akıllı Depo uygulamasının Ayarlar menüsünden Otomatik Yükleme seçeneğini Wi-Fi/3G, Wi-Fi ya da Kapalı olacak şekilde güncelleyebilirsiniz.

   VINN üzerinden kullanım sırasında oluşan trafik mevcut VINN tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Yurt dışı kullanımında, bulunduğunuz ülkede seçtiğiniz operatörün yurt dışı mobil internet tarifesinden ücretlendirilirsiniz.

  • Hoş Geldin Paketi (1 GB saklama alanı)Turkcell’lilere ücretsiz
   Mini Paket (5 GB saklama alanı)3,90 TL/ay
   Standart Paket (50 GB saklama alanı)9,90 TL/ay
   Mega Paket (250GB saklama alanı)19,90 TL/ay
   • *Paket fiyatlarına tüm vergiler dahildir.
   • Turkcell Platinum müşterilerimize özel teklifimiz için tıklayın.
   • T40 kullanıcılarına teklifimiz için tıklayın.
   • Akıllı Depo’yu kullanarak 3G üzerinden yükleme, indirme, paylaşma, senkronizasyon, indirme/izleme yapmanız durumunda mobil internet paketiniz varsa paketinizden, paketiniz yoksa tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. VINN üzerinden kullanım sırasında oluşan trafik mevcut VINN tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Yurt dışı kullanımında, bulunduğunuz ülkede seçtiğiniz operatörün yurt dışı mobil internet tarifesinden ücretlendirilirsiniz.
  • Turkcell Akıllı Depo mobil uygulamasında, fotoğraf, video, müzik ya da dosyalarınızın üzerinde bulut ya da telefon ikonları bulunabilir.
   Bulut ikonu varsa; ilgili içerik sadece Akıllı deponuzda bulunmakta, telefonda bulunmamaktadır
   Telefon ikonu varsa; ilgili içerik sadece telefonunuzun hafızasında bulunmakta, Akıllı Depo’nuzda bulunmamaktadır. iPhone’da yedekleme işleminin tamamlanması ve içeriklerinizin Depoya yüklenmesi için, eşleşme tamamlanana kadar uygulamayı kapatmamanız gerekmektedir.
   Eğer herhangi bir ikon yoksa, içerik hem telefonunuzda hem de akıllı deponuzda bulunmaktadır.

  • Akıllı Depo uygulamasından ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo’dan giriş yaptığınızda Hoş Geldin paketi (1GB saklama alanı) otomatik olarak ücretsiz tanımlanır. Saklama alanınız %80 ve %100 doluluğa ulaştığında SMS ile bilgilendirilirsiniz.
   Saklama alanınızı büyütmek için:

   • Mini Paket   (5 GB saklama alanı)        MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin. 
   • Standart Paket (50 GB saklama alanı)  STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   • Mega Paket (250GB saklama alanı)      MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   Akıllı Depo uygulaması içinden Paketler menüsünden ve www.turkcell.com.tr/akillidepo üzerinden Paketler menüsünden saklama alanınızı büyütebilirsiniz.

    

  • Akıllı Depo uygulamasından ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo'dan ilk kez giriş yaptığınızda Hoş Geldin (1GB saklama alanı) paketi otomatik olarak ücretsiz tanımlanır. Saklama alanınızı doldurdukça aşağıdaki paketlerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Bu durumda mevcut paket aboneliğiniz sonlandırılır ve seçtiğiniz paket aboneliğiniz başlatılır.

    

   • Mini Paket (5 GB saklama alanı)  MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   • Standart Paket (50 GB saklama alanı)  STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   • Mega Paket (250GB saklama alanı)  MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.

    

  •  

   • Mini Paket (5 GB saklama alanı)  IPTAL MINIDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   • Standart Paket (50 GB saklama alanı)  IPTAL STANDARTDEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   • Mega Paket (250GB saklama alanı)  IPTAL MEGADEPO yazıp 2222’ye gönderin.
   Akıllı Depo Servisi iptal talebiniz alındığında, paketinizin bitiş tarihine kadar kalan dönem boyunca kullanıma devam edebilirsiniz.
   Servis iptal edildikten sonra, 15 gün boyunca Akıllı Depo’ya yeni yükleme yapamaz, yalnızca Akıllı Depo’da bulunan bilgilerinize erişebilirsiniz.
   15 günün sonunda Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.

    

  • Hayır, Turkcell aboneliğiniz devam ettikçe ve servisi iptal etmediğiniz sürece bilgileriniz güvenle Akıllı Depo’da saklanmaya devam eder.

  • Hayır, Akıllı Depo’ya sadece size özel Turkcell Şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Akıllı Depo’da saklanan bilgileriniz, Turkcell güvencesiyle, özel şifreleme teknolojisiyle korunmaktadır.

  • Akıllı Depo uygulamasına kolay ve hızlı yükleme yapılabilir. Fotoğraf, video, müzik ve dosyaları, Akıllı Depo uygulamasını açarak, sağ üst alandaki (+) tıklanarak yükleme yapılır.
   Akıllı Depo uygulaması telefona kurulduktan sonra, telefonla çekilmiş son 5 fotoğraf ve sonrasında çekilen her fotoğraf Android cihazlarda otomatik olarak, iPhone/iPad cihazlarda ise uygulamanın açılmasıyla yüklenir. Video, müzik ve dosyalar da Akıllı Depo uygulaması veya www.turkcell.com.tr/akillidepo 'ya yükleme yapılarak saklanır.


   Android cihazdan Akıllı Depo'ya yükleme videosunu izlemek için tıklayın.

   iPhone/iPad’den Akıllı Depo'ya yükleme videosunu izlemek için tıklayın. 

  • Akıllı Depo uygulaması ve www.turkcell.com.tr/akillidepo'da bulunan fotoğraf, video, müzik ve dosyalar Android ya da iPhone/iPad cihazlarınıza kolayca indirilebilir. İndirmek istediğiniz içeriğin üzerine tıklanır, ardından sol alt köşede bulunan paylaş ikonuna basıldıktan sonra Cihazda Sakla butonuna basılır.
   www.turkcell.com.tr/akillidepo ‘dan bilgisayara indirme yapılacaksa, ilgili dosyanın üzerine sağ tıklanarak İndir’e basılır.


   Android cihaza indirme videosunu izlemek için tıklayın.
   iPhone/iPad’e indirme videosunu izlemek için tıklayın.

  • Fotoğraf, video, müzik ve dosyalarınız mobil uygulama üzerinden yüklenirken 250 MB, www.turkcell.com.tr/akillidepo üzerinden yüklenirken ise 4GB tekil dosya boyutu ile sınırlıdır.

  • Akıllı Depo’yla akıllı telefon/tablet senkronize etmek için uygulama içerisinden Android cihazlarda alt menüde bulunan Yenile butonuna tıklanır, iOS cihazlarda ise ana ekran aşağı çekilir.

    

   Android cihazlarda senkronizasyon videosunu izlemek için tıklayın.

   iPhone/iPad’de senkronizasyon videosunu izlemek için tıklayın.

  • DEPO yazıp 2222’ye ücretsiz SMS göndererek ya da T-Market, Google Play, Apple Appstore uygulama marketlerinden Akıllı Depo uygulamasını indirebilirsiniz. Servise www.turkcell.com.tr/akillidepo web sayfasından da erişebilirsiniz.

  • Kolay ve hızlı şekilde sevdikleriniz, arkadaşlarınız ile fotoğraf, video ve dosyalarınızı paylaşabilirsiniz. Akıllı Depo uygulaması içinden alt menüde bulunan paylaşım butonu tıklanarak ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo adresinden paylaşım yapabilirsiniz. 
   Özellikle büyük dosyalarınızı, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızı çoklu paylaşım özelliği ile seçtiğiniz kişilere e-posta ile çok hızlı ulaştırabilirsiniz.
   Arkadaşlarınız ve sevdikleriniz ile Facebook, Twitter, Picasa, Youtube gibi sosyal ağlar üzerinden de paylaşım yapabilirsiniz.

    

   Android cihazdan paylaşım videosunu izlemek için tıklayın.
   iPhone/iPad’den paylaşım videosunu izlemek için tıklayın.

  • Kullanıcının servis üzerinden yaptığı paylaşımlar ile ilgili Turkcell sorumluluk kabul etmez. Müzik paylaşımı, telif hakları nedeniyle Akıllı Depo üzerinden yapılmamaktadır.
   E-Posta, Facebook, Twitter, Picasa, Youtube üzerinden yapılan paylaşımlar sırasında oluşan data trafiği, mobil internet paketinizden varsa paketinizden, yoksa mevcut tarifenizden ücretlendirilir.

  • Evet, telefonunuza yüklü Akıllı Depo uygulamasından ya da www.akillidepo.turkcell.com.tr ’den, desteklenen formatlardaki müzik ve videolarınızı indirmeden dinleyebilir/izleyebilirsiniz.

  • Android cihazlarda telefon rehberi yedeklenebilir. iOS cihazlarda rehber yedekleme özelliği yoktur. 

  • Android cihazlarda Akıllı Depo uygulamasını açarak, Kişiler ikonuna tıklayın ve yedeklemek istediğiniz rehberinizi seçin.
   Telefonunuza yeni kişi eklerken kayıt yeri olarak Akıllı Depo seçerek rehberinizi güncel tutabilirsiniz. Yüklediğiniz rehberinize www.turkcell.com.tr/akillidepo' dan de ulaşabilirsiniz. Telefon rehberi yedekleme limiti 10.000 kişi ile sınırlıdır.

   Akıllı depoda, rehber kayıtlarınızın  iş, ev ve mobil telefon numaraları depolanır. 

  • Evet, kullanabilirsiniz. Bunun için Android cihazlarda Gelişmiş Ayarlar menüsünden Yurt Dışında Kullanım açılmalıdır.
   iOS cihazlarda ise sırasıyla Ayarlar, Hücresel menüsünden Uluslararası Dolaşım açılmalıdır. 
   Yurtdışı kullanımında, bulunduğunuz ülkede seçtiğiniz operatörün yurtdışı mobil internet tarifesinden ücretlendirilirsiniz.
   Akıllı Depo servisi Android cihazlarda otomatik senkronizasyon yaptığı için yurtdışına çıkarken Akıllı Depo uygulamasını Yurt Dışında Kullanım'a kapalı tutmanızı öneririz. 

  • Evet, Akıllı Depo aboneliğiniz devam eder.

  • Yapacağınız ilk başarılı yedekleme işlemi sonucunda, cep telefonu rehberindeki tüm kayıtlar Turkcell Akıllı Depo servisine aktarılır.

   Bu ilk yedekleme işleminden sonra telefon rehberinizde yaptığınız herhangi bir ekleme/değişikliği Turkcell Akıllı Depo uygulamasını açıp güncelleme yaparak, deponuza aktarabilirsiniz.
   Aynı şekilde Turkcell Akıllı Depo Web sayfasını da yeni kayıt ekleme veya değişiklikler için kullanıyorsanız, bu sayfada yaptığınız herhangi bir değişiklik,  güncelleme ile cep telefonunuza da yansıyacaktır.

   Yani, Turkcell Akıllı Depo Web sayfasında bir kayıt sildiyseniz, güncelleme sonrasında bu kayıt cep telefonunuzdan da silinir. Bu nedenle cep telefonu rehberinden silmek istemediğiniz kayıtları Turkcell Akıllı Depo Web sayfasından da silmemeniz gerekir

  • Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.

  • Evet, Akıllı Depo web sayfasından son 1 ay içerisinde sildiğiniz son 10 rehber işlem kaydını geri alabilirsiniz. Kişiler sekmesinin yanındaki oku tıklayarak, işlemlerinizi geri alabilirsiniz.   

  • Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.
  • Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.

  • Akıllı Depo’da bulunan tüm bilgileriniz (fotoğraf, video, müzik, dosya, rehber) silinir.

  • Abone oldugunuz paketin saklama alanından daha küçük bir pakete geçmek için kullanmakta oldugunuz uygulama üzerinden veya www.turkcell.com.tr/akillidepo Paketler menüsünden değişikliği yapabilirsiniz. Değişikliği yaptıgınız ay iki paket ücreti faturanıza yansıyacaktır. 

  BENZER SERVİSLER

  Sayfayı kaydırın