Paycell Dijital Para

Cebinizde “Paycell Dijital Para”!
10 TL ’lik, 20 TL ‘lik ve 50 TL ‘lik Dijital Para satın alabilirsiniz (Yetkili Turkcell İletişim Merkezlerinden).

Paycell Dijital Para

Paycell Dijital Para Nedir?

Paycell Dijital Para sadece cep telefonu numaran ile alışveriş yapma imkanı sağlar. Kredi kartı bilgilerini paylaşmaya ihtiyaç duymadan güvenli ve hızlı alışverişin en kolay yoludur. Çocuklarına ya da sevdiklerine hediye edebilirsin.

Daha Fazla Bilgi

10, 20 ve 50 TL lik Dijital Para alternatiflerinden dilediğini Yetkili Turkcell İletişim Merkezleri'nden nakit karşılığı satın alınabilirsin. 

Paycell Dijital Para Nasıl Yüklenir ve Kullanılır?

 • Yetkili Turkcell İletişim Merkezlerinden kolaylıkla satın al.
 • DPARA yazıp bir boşluk bırak ve slip üzerinde yer alan sana özel şifreyi 2255’e gönder, hızlıca aktive et. Örnek: DPARA SIFRE 
 • Kurumsal hatlı Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom olan müşteriler “DPARA SIFRE TCKN” yazarak 5327522255’e kısa mesaj göndermeleri yeterli.
 • Paycell ve / veya Turkcell Mobil Ödeme adımından kayıt ol, güvenle kullan. 
 • İstediğin markanın kartını al, sana özel indirim ve ekstra hediye puanları kap. Seçtiğin karta göre Paycell / Turkcell Mobil Ödeme adımından kayıt olman veya Joy Game sitesinde Paycell adımından harcama yapman yeterli.

 • Paycell ve Turkcell Mobil Ödeme markalarını gördüğün Google Play, Apple iTunes, Microsoft, Joy Game, Facebook vb. 2000’den fazla üye iş yerinde para yerine geçer.
  **Operatörü, Türk Telekom veya Vodafone olan müşteriler, turkcell.com.tr ve Joygame gibi bir çok üye işyerinde kullanabilir. Paycell üye iş yeri değiştirme hakkını saklı tutar.

 • İstediğin markanın kartını al, sana özel indirim ve ekstra hediye puanlarını kap. Paycell / Turkcell Mobil Ödeme adımından kayıt olman yeterli.
 • Seçtiğin markanın kartına göre ilk yüklemede GooglePlay’de geçerli 5 TL Hediye ve / veya Joygame’de geçerli ek %15 ekstra Joypara avantajı kazanabilirsin. Ekstra kazandığın %15 Joygame hediyen, Joygame sitesi üzerinde yapacağın her harcamandan sonra yüklenecek. Joygame sitesi üzerinden ödeme adımlarından Paycell başlığı altındaki dijital para alternatifini seçerek ödemeni yapabilirsin.

Dijital Para bakiyenden nakit iade talebini 0 850 622 60 60 numaralı Paycell Müşteri İletişim Hattı’nı arayarak iletebilirsin. Nakit iade işlemleri sadece hat sahibinin IBAN numarasına yapılmakta olup, 50 TL’ye kadar iade taleplerinde 5 TL, 50 TL üzeri iade taleplerinde %10 iade ücreti alınr. Vodafone ve Türk Telekom müşterileri nakit iade işlemi yapamaz.

10, 20 ve 50 TL’lik Dijital Para alternatiflerinden dilediğini Yetkili Turkcell İletişim Merkezlerinden nakit karşılığı satın alınabilirsin. Yüklemeni yaptıktan sonra dilediğin zaman DPARA boşluk BAKIYE yazıp 2255’e kısa mesaj atarak veya 0850 622 6060 Paycell Müşteri İletişim Hattı’nı arayarak bakiyeni anında öğrenebilirsin.

  • Kullandığın cep telefonu numaranın üzerine yüklenen ve cep telefonu numaranı ile dijital dünyada yaptığın alışverişlerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğin elektronik paradır.
  • Sen harcama yaptıkça, harcadığın miktar, toplam bakiyenden düşer; dilediğin zaman yeniden yükleme yapabilir ve bakiyeni kontrol edebilirsin. 

 • Kendi adına cep telefonu hattına sahip, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Dijital Para kullanabilir.

 • 10, 20 ve 50 TL’lik Dijital Para alternatiflerinden dilediğini Yetkili Turkcell İletişim Merkezlerinden nakit karşılığı satın alınabilirsin. 

 • Paycell Dijital Para şifreni aktive etmek için yükleme yapmak istediğin cep telefonundan, bireysel hatlı Turkcell müşterileri için DPARA SIFRE yazarak 2255’e, kurumsal hatlı Turkcell müşterileri ve Turkcell dışı operatörler için DPARA SIFRE TCKN yazarak 0532 752 2255’e SMS atman yeterlidir.

  • Paycell ve / veya Turkcell Mobil Ödeme markalarını gördüğün Google Play, Apple iTunes, Microsoft, Joy Game, Facebook ve 2000’den fazla üye iş yerinde para yerine geçer. **Operatörü, Türk Telekom veya Vodafone olan müşteriler, mevcutta sadece Joygame ve turkcell.com.tr gibi üye işyerlerinde dijital para kullanabilir. Paycell üye iş yeri değiştirme hakkını saklı tutar.
  • Cep telefonu numaran ile güvenli ve hızlı alışveriş yapma imkânı sağlar.
  • Ekstra kazandığın %15 Joygame hediyeni, Joygame sitesi üzerinden ödeme adımlarından Paycell başlığı altındaki dijital para alternatifini seçerek ödemenizi yapabilirsin.

 • Paycell Dijital Para, üye iş yerlerinde varsa önce Hediye Para sonra Dijital Para ardından bakiyenin yetmemesi halinde kalan tutar, eğer hattın mobil ödemeye açık ise faturaya yansıtılarak ödenmektedir. Ön ödemeli hatlarda ise bakiyesi varsa TL’sinden düşerek, bakiyesi yoksa işlem gerçekleştirilemeyecektir. Ekstra kazandığın 5 TL Google hediye paranı yalnızca Google Play Store’da harcayabilirsin. %15 Joy Game hediye paranı ise Joygame sitesi üzerinde ödeme adımlarından Paycell başlığı altındaki dijital para alternatifini seçerek her harcamandan sonra kazanabilir ve harcayabilirsin.

 • Dijital Para şifreni okuyamıyorsan şifre slipini yanına alarak, 0 850  622 60 60 nolu Paycell Müşteri İletişim Hattı’nı aramalısın. Sorulacak güvenlik sorularını doğru yanıtladığında, Dijital Para Aktivasyon Şifren yenilenerek satın alma anında verdiğin cep telefonu numarasına SMS ile gönderilecektir.

 • Turkcell kullanıcıları için DPARA boşluk BAKIYE yazarak 2255’e, Vodafone ve Türk Telekom operatörleri için  0532 752 2255’e SMS  atman yeterlidir.

 • Dijital Para satın alırken 10 TL için 0.5 TL, 20 TL için 1 TL, 50 TL için 2.5 TL tavsiye edilen hizmet bedelidir. Alışveriş kullanımın için ise hiçbir ek bir ücret ödemeyeceğin gibi kartının sağladığı dönemsel indirim ve ayrıcalıklardan yararlanabilirsin.

  • Dijital Para bakiyenin son kullanım tarihi bulunmamakta ancak hediye puanlarının sağladığı özel şartlar nedeniyle farklı son kullanım tarihleri olabilmektedir. Hediye puanlarına ait kullanım koşulları ve son kullanım tarihlerine kart tutacağının üzerinden ulaşabilirsin. 
  • Dijital Para bakiyesinin 3 ay boyunca kullanılmaması halinde aylık 1 TL toplam 3TL inaktivasyon ücreti kesilmektedir. 

 • Dijital Para bakiyenden nakit iade talebini 0 850  622 60 60 numaralı Paycell Müşteri İletişim Hattı’nı arayarak iletebilirsin. Nakit iade işlemleri sadece hat sahibinin IBAN numarasına yapılmakta,  50 TL’ye kadar iade taleplerinde 5 TL, 50 TL üzeri iade taleplerinde %10 iade ücreti alınmaktadır. Vodafone ve Türk Telefom müşterileri dijital para iadesi yapamaz. 

  • Aylık yükleme tutarı maksimum 750 TL
  • Anlık bakiye tutarı maksimum 750 TL
  • Yıllık geri iade tutarı maksimum 300 TL 
 • Cep telefonu numaran değiştiğinde eski cep telefonu numarana tanımlı Dijital Para bakiyeni de  yeni telefon hattına geçirebilir veya nakit olarak geri çekebilirsin. Dijital Para bakiyeni başka bir telefon hattına geçirebilmen için her iki hattın da senin TCKN ne kayıtlı olması gerekmektedir. 

Sayfayı kaydırın