En iyi bilgisayar modelleri

Herkesin
aradığı bilgisayar
Turkcell Pasaj'da

Pasaj Bilgisayar Asistanı ile kendine en uygun bilgisayarı seçmek için tıkla!

Hemen Başla

Oyun ve Tasarım
Canavarı Bilgisayarlar

Bu fiyatlarla,
bu bilgisayarlar
oyunu değiştirir!

İş ve Ofisinize
Uygun Bilgisayarlar

İşinize yarayan
bilgisayarlar bütçenize
uygun fiyatlarla
Turkcell Pasaj’dan alınır

Günlük Kullanıma ve Eğitim
İhtiyaçlarına Uygun Bilgisayarlar

Ne fırsatlar kaçar
Ne bu bilgisayarlar

İster ilk bilgisayarınızı alıyor olun isterseniz de bilgisayarınızı değiştirin, hangi modeli alacağınıza karar vermek zor olabilir. Çünkü, aralarından seçim yapmanızı bekleyen çok sayıda alternatifle, doğru bilgisayarı ve en iyi fiyat aralığını belirlemek son derece zorlayıcıdır. Bu nedenle yeni bir bilgisayar satın alma sürecinde bu yazı size rehberlik edecek.

En iyi bilgisayar modelleri hangileri?

Bu sorunun yanıtı, bilgisayarınızı hangi amaçla kullanacağınıza ve tercih ettiğiniz işletim sistemine göre farklılık gösterir. En iyi bilgisayar modellerini belirlemek için aşağıdaki soruları ve yanıtlarını inceleyebilirsiniz:

Yeni bilgisayarınızı hangi amaçla kullanacaksınız?

Eğitim: Eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayacak, internette gezinebileceğiniz ve mailleşmeleriniz için kullanabileceğiniz uygun fiyatlı ürünler

İş: Daha uzun batarya ömrüne sahip, büyük ekranlı veya daha hafif bilgisayarlar

Oyun&Yazılım&Tasarım: İstediğiniz oyunları oynayabileceğiniz, kullandığınız programları çalıştırabilecek performans canavarları

İşletim sistemi tercihiniz nedir?

Windows İşletim Sistemli: Seçtiğiniz bilgisayar size Windows işletim sistemi yüklü olarak gelir.

FreeDOS: FreeDOS bir bilgisayar tercih ederseniz bilgisayarınız size Windows işletim sistemi olmadan gelecektir. Bu size fiyat avantajı sağlayacak olsa da işletim sistemini kendiniz yüklemeyi tercih etmiş olacaksınız.

Hangi bilgisayarı almalıyım?

Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve tablet gibi birçok farklı bilgisayar türü bulunur. Ancak alışverişe başlamadan önce, bilgisayarınızla yapmak istediğiniz şeylerin neler olacağını belirlemeniz gerekir. Örneğin, yalnızca e-posta ve hafif web tarama için bir şeye ihtiyacınız varsa, muhtemelen çok fazla video düzenleme veya oyun oynamanızı sağlayan bir modelden çok farklı bir bilgisayar satın alırsınız. Bilgisayarınızı nerede kullanmak istediğinizi de ön plana almalısınız.

Bilgisayar seçerken nelere dikkat edilir?

Dizüstü bilgisayarlar, yanınızda taşıyabileceğiniz kadar rahat ve kompakttırlar. Aynı zamanda zorlu uygulamaları çalıştıracak kadar da çok yönlü cihazlardır. Dizüstü bilgisayarlar, dilediğiniz yerde dilediğiniz işlemi yapmak ya da oyun oynamak için en ideal cihazlardan biridir.

Akıllı telefonlar ve bağımsız tabletler her zaman çok rağbet görmüş olsa da, aslında bir makale yazmaktan video kırpmaya ve oyun oynamaya kadar her şeyin bir dizüstü bilgisayarda daha kolay yapılabileceğini bilir. Peki “Bilgisayar nasıl seçilir?” Size yardımcı olmak için bir bilgisayar asistanı oluşturduk.

Çok sayıda boyut, özellik ve fiyat seçeneği bulunur. Bu da en iyi dizüstü bilgisayarı konusunda tercih yapmayı zorlaştırır. Bu nedenle tam olarak nasıl özelliklere ihtiyaç duyduğunuzu açıkça belirlemelisiniz. Bunun yanında 12,5 inç ila 14 inç ekranlar, taşınabilirlik ve kullanılabilirlik arasında en iyi dengeyi sunar. Çok fazla seyahat etmiyorsanız daha büyük ekranları da tercih edebilirsiniz. Ayrıca dizüstü bilgisayarınızı dilediğiniz an dilediğiniz yerde kullanmak istiyorsanız 9+ saat pil ömrüne sahip bir cihaz sizin için daha iyi olacaktır.

Klavye ve dokunmatik yüzeyi de mutlaka kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızda çok fazla iş yapmayı planlıyorsanız, klavyenin ve dokunmatik yüzeyin komutlara hızlı yanıt verdiğinden emin olmalısınız. Teknik özellikleri de gözden geçirmeniz önemlidir. Bu teknik özelliklerden biri olan ekran özelliklerini beklentilerinizle karşılaştırın. Ne kadar çok piksele sahip olursanız, ekrana o kadar fazla içerik sığdırabilirsiniz ve o kadar net görüntü elde edebilirsiniz. IPS panellerin renk ve parlaklık aralığı vardır. Bu nedenle düşündüğünüz dizüstü bilgisayarın iyi bir ekrana sahip olup olmadığını öğrenmek için mutlaka ürün yorumlarına da göz gezdirmeniz gerekir.

Ödeme yöntemi tercihiniz var mı?

Tarifeme ek almak istiyorum
Bilgisayarınızı tarifenize ek 6, 9 veya 12 taksit seçenekleri ile alabilirsiniz.

Kredi kartı ile almak istiyorum
Bilgisayarınızı kredi kartı ile peşin veya taksit seçenekleri ile alabilirsiniz.