Atletizm ve Yüzme Olimpik Performans Projesi

​​​​Turkcell’in spora desteği artarak devam ediyor. Atletizm ve yüzmede, Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığı ile Türkiye’de amatör sporlar tarihinin en büyük projesi hayata geçiriyor​

Spor alanında, Türk sporunun gelişmesi, Türk sporcularının ve Milli Takımları’nın ulusal ve uluslararası arenalarda övgüyle anılması yolunda gerçekleştirdiğimiz öncü çalışmalarımıza, 2013 yılı içinde başlattığımız iki dev proje ile devam ediyoruz. Hem profesyonel hem de amatör spor ruhunu içerisine alan projemizde kalıcı başarı için Yeni Dönem Yeni Sistem diyoruz.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde, hayat verdiğimiz Yüzme ve Atletizm Olimpik Performans projelerine T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da ortak katkıları ile, Uluslararası arenada Türk sporunun başarısı ve 200.000 lisanlı sporcu hedefiyle yola çıkarak, bugüne kadar amatör sporlara yapılan en büyük desteği veriyoruz. Verdiğimiz maddi desteğin yanında farklı bir sponsorluk modeli benimseyerek, projelerin yönetim kademesinden sporcu seçim ve gelişim yöntemlerine ve kurumsal gelişim danışmanlığına kadar, projenin aktif olarak içinde bulunarak Atletizm ve Yüzme Federasyonları ile beraber planladığımız hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

Atletizm ve Yüzme Performans projelerimiz ile, 2016 ve 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na başarılı Milli atlet ve yüzücüler yetiştirmeye ilave olarak, disiplin ve sistem içinde sürdürülebilir başarı için çalışan, kurumsallığın zirvesinde federasyonlar yaratmak, iki sporu da tabana yayarak , Türk sporu ve sporcusunu üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz.

Sayfayı kaydırın