UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama

UpCall ile yepyeni bir arama deneyimi sizi bekliyor

Ücretsiz
Hemen Al
UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama

Artık tanımadığınız numara kalmayacak!

Rehberinizde kayıtlı olmasa da numaranın kime ait olduğunu telefonunuz çalarken görebilirsiniz.Kayıtlı olmayan bir numara aradığında bu numara kimin diye düşünmenize gerek yok.UpCall'la bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz

Neden aradığınızı daha telefon çalarken bilecekler

UpCall ile aramalarınıza konu ekleyebilirsiniz. Böylece ulaşmak istediğiniz kişinin eklediğiniz notu görüp, aramanızı cevaplamasını sağlayabilirsiniz. Bilinmeyen numara sorgulama uygulaması UpCall ile aramak artık daha eğlenceli.

Artık Eğlenceli Arama Zamanı

UpCall'da sadece bilinmeyen numaraları sorgulama yapmazsınız. Aynı zamanda aramalarınıza resim ve sizin için hazırladığımız Emocan çıkartmalarını ekleyerek eğleneceli aramalar yapabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

Grupça konuşmanın keyfi başka!

Telefonla ararken Emocan çıkartmaları ve resim eklemenin yanısıra, oluşturduğunuz gruptaki kontaklarınızı tek tıkla aynı anda arayabilir ve dilediğinizce sohbet edebilirsiniz.

Telefon rehberiniz sadece kayıtlı numaralardan ibaret değil

Tanımadığınız numarayı yazıp numaradan isim sorgulama yaparak kime ait olduğunu öğrenebilir ya da numarasını bilmediğiniz kişinin isim ve soyismini yazıp isimden numara sorgulayabilirsiniz.Ulaşmak istediğiniz mekanın ismini yazıp tek tıkla arayabilirsiniz

UpCall, Yepyeni Bir Arama Deneyimi

UpCall Bilinmeyen Numara Sorgulama Nedir?

UpCall ile rehberinizde kayıtlı olmasa da kimin aradığını telefonunuz çalarken görebilir, aramalarınıza konu,resim ve Emocan çıkartmaları ekleyerek eğlenceli aramalar yapabilir,bir grup oluşturup gruptaki herkesi tek tıkla aynı anda arayabilir,numarasını bilmediğiniz kişilerin ve mekanların numaralarını bulup arayabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

UpCall’da neler var?

 • Sizi arayan kim görebilirsiniz: Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir numara sizi aradığında, daha telefonunuz çalarken numaranın kime ait olduğunu görebilirsiniz. Bu özellikten faydalanmak için sizi arayan kişinin isim bilgisinin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekmektedir.
 • Konu ekleyerek arayabilirsiniz: Aramanıza istediğiniz konuyu ekleyerek, daha telefonu çalarken aradığınız kişiye neden aradığınızı iletebilir, aramanızı cevaplamasını sağlayabilirsiniz.
 • Resim ve Emocan ekleyerek aramalarınıza eğlence katabilirsiniz: Aramanıza dilediğiniz resmi ve sizin için hazırladığımız Emocan çıkartmalarını ekleyerek eğlenceli aramalar yapabilir, sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.
 • Grup arama yapabilirsiniz: Bir grup oluşturabilir, tek tıkla gruptaki herkesi aynı anda arayabilir, hep birlikte sohbet edebilirsiniz. Üstelik aradığınız kişilerde uygulama yüklü olmasına gerek yok ve diğer operatör abonesi de olabilirler.
 • Sizi rahatsız edecek numaralardan önceden haberdar olabilirsiniz: Daha telefonunuz çalarken sizi rahatsız edebilecek numaralar ile ilgili çıkan uyarı sayesinde önceden haberdar olabilir, dilerseniz çağrıyı cevaplamayabilirsiniz.
 • Telefonunuzda kayıtlı olmayan numaraları da arayabilirsiniz: Arama ekranında ulaşmak istediğiniz mekânın sadece ismini yazmanız yeterli. Tek tıkla kolayca arayabilir, harita üzerinde yerini görüntüleyebilir, gidiş rotanızı çizebilirsiniz. Bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için numarayı arama ekranına yazarsanız, eğer izin veriyorsa hat sahibi ismini görüntüleyebilir, hemen tıklayıp arayabilirsiniz.
 • Rahatsız edilmek istemediğinizde size ulaşılamamasını sağlayabilirsiniz: Rahatsız etme özelliğini ile telefonunuz açıkken, sizi arayanlar ulaşılamıyor anonsu duyar, sizi ise hangi numara ne zaman aramış takip edebilirsiniz.
 • Tüm Aramalarınızı Tek Ekrandan Yönetebilirsiniz: Telefonunuzun arama ekranından çok daha fazlası bu uygulamada. Tüm aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.
  • Arama kayıtlarınızdan sadece başarılı ve cevapsız çağrıları değil, sizi kapalıyken ya da meşgulken arayanları da takip edebilir, ulaşmak istediğiniz kişiler telefonlarını açtığında ya da konuşmalarını bitirdiğinde de arama kayıtlarınızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Ek olarak, sizi kapalı ya da meşgulken arayanları bildiren ya da aradığınız kişi meşgulse ya da ulaşılamıyorsa telefonunu açtığını ya da konuşmasını bitirdiğini size haber veren Turkcell çağrı servislerinin bildirimlerini, uygulama bildirimleri olarak tek bir ekran üzerinden kolayca takip edebilirsiniz.
 • Acil Numaralara ve Eczanelere kolayca ulaşabilirsiniz: En çok ihtiyacınız olabilecek acil numaralara tek bir ekrandan kolayca ulaşabilir, tek tıkla kolayca arayabilirsiniz. Üstelik size en yakın eczaneleri sorgulayıp yine tek tıkla kolayca arayabilir, harita üzerinde yerlerini ve gidiş rotanızı görüntüleyebilirsiniz. 
 • Operatör isminizi kişiselleştirebilirsiniz: Operatör isim ayarı ile telefon ekranında yer alan operatör isminizi, sevdiklerinizin ismine, en favori film karakterinize veya taraftarı olduğunuz takıma çevirerek kişiselleştirmeniz mümkün!
   
 

 

 

Uygulamayı AppStore ve Google Play'den indirebilirsiniz. Dilerseniz UPCALL yazıp 2200’a ücretsiz gönderip gelen linke tıklayarak da uygulamayı indirebilirsiniz. 

Turkcell internet bağlantısı ile uygulamayı indirdiyseniz numaranızı otomatik algılayacaktır; hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Eğer kablosuz ağ ile indirdiyseniz cebinize gelen şifreyi uygulamaya girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

 • UpCall uygulaması ile tüm aramalarınızı tek bir ekran üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Uygulamayı indirince mevcutta üyeyseniz KimAramış, KimAramış Ekstra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor ve ŞimdiAra servis bildirimleri artık SMS yerine uygulama bildirimi olarak cebinize gönderilmeye başlar. Dilerseniz uygulamanın içindeki "ayarlar "bölümünden ayar yaparak bildirimleri hem SMS hem de uygulama bildirimleri olarak alabilirsiniz.
 • Dilerseniz uygulama içinden Haberim Olsun Paketi’ne abone olabilir; sizi meşgulken ve kapalıyken arayanlardan haberdar olabilir, aradığınız kişi ulaşılamıyor ya da meşgulse, telefonunu açtığında ya da konuşmasını bitirdiğinde haberdar olabilirsiniz.
 • Uygulama üzerinden sizi arayan kişilerin isim bilgisini görebilmeniz için, arayan Turkcell abonesi ise Turkcell rehberde, diğer operatör abonesi ise Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin veritabanında olması gerekmektedir. Diğer operatör aboneleri için Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş'den sorgulama yapılmaktadır.

 

UpCall uygulamasını indirmek için abonelik gerekmemektedir. Dilerseniz uygulama içinden Hesabımı Sil diyerek uygulama hesabınızı silebilirsiniz.

SMS
 • UPCALL yaz 2200’a gönder
 • Diğer
  Google Play/ Apple Store

   

  • UpCall uygulamasını indirmek ücretsizdir.
  • Uygulama üzerinden başlattığınız aramalar varsa paketinizden yoksa standart ses tarifenizden ücretlendirilir. Grup arama yaparsanız, gruptaki her bir numarayı ayrı ayrı aramış gibi ücretlendirilirsiniz.
  • Uygulamadaki özelliklerden faydalanabilmeniz için (arayanı gösterme, konu ve resim ekleme, bilinmeyen numara arama, rahatsız eden numaralardan haberdar olma, vb..) internet bağlantınızın olması gerekmektedir ve varsa internet paketinizden yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilirsiniz.

   

  • Telefon rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar için, isimden numara, numaradan isim sorgulayabileceğiniz bir arama alandır. Aradığınız numara ve isimler Turkcell Rehber'de ya da diğer operatör aboneleri için Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin veri tabanında aranır. Eğer sonuç bulunursa sizinle paylaşılır. İsimden numara sorgulamak için öncelikle ad, soyadı, il ve biliyorsanuz ilçe bilgisini vermeniz gerekmektedir.

  • Upcall arama deneyiminizi farklılaştıran ve zenginleştiren yepyeni bir uygulama. Uygulama sayesinde;

   • Telefon rehberinizde kayıtlı olmasa bile, arayanların ismini telefonunuz çalarken öğrenebilirsiniz. Bunun için sizi arayan numaranın hat sahibinin Turkcell Rehber'de ya da diğer operatör aboneleri için Rehberlik Himzetleri Servisi A.Ş'nin veri tabanında kayıtlı olması gerekir. Eğer arayan abone bu veritabanlarında kayıtlı değilse, UpCall kullanıcıları birbirlerini aradıklarını profil isimlerini de görebilirler.
   • Arama yaparken neden aradığınıza dair resim/not ekleyebilirsiniz. Aradığınız kişide uygulama varsa, eklediğiniz not/resmi telefonu çalarken ekranda görebilir.
   • Grup arama özelliği ile bir grup oluşturarak gruptaki tüm kişileri aynı anda tek tıkla arayabilir, grupça konuşabilirsiniz.
   • Konuşmak istemeyeceğiniz ticari ya da spam aramalardan, telefonunuz çalarken ekranda çıkan uyarı sayesinde, önceden haberdar olabilirsiniz.
   • Akıllı arama özelliği sayesinde, telefonunuzda kayıtlı olmayan mekanları da sadece ismini yazarak bulup tek tıkla arayabilir, tanımadığınız bir numarayı arama ekranına yazarak kime ait olduğunu öğrenebilir, ya da ad soyad, il ve biliyorsanız ilçe bilgisini yazarak bir numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

  • Turkcell aboneleri Android (4.2.2 ve üzeri) ve iOS (8.0 ve üzeri) işletim sistemi olan akıllı telefonlarında uygulamayı kullanabilirler.

  • UPCALL yazıp 2200’a göndererek gelen bilgilendirme içindeki linke tıklayıp uygulamayı indirebilirsiniz. Ayrıca App Store, Google Play’den de uygulamayı indirebilirsiniz.

  • Turkcell mobil internet üzerinden bağlıysanız otomatik giriş yapabilirsiniz. Kablosuz ağ ile bağlandıysanız kayıt olurken verdiğiniz telefon numaranıza gelen doğrulama kodunu yazarak uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

  •  

   UpCall uygulaması ücretsizdir. Uygulama içindeki özelliklerden ücretsiz faydalanabilirsiniz.
    Ücretlenen kısımlar ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir;

   •  Uygulama üzerinden yaptığınız aramalar için paketinizden ya da standart ses tarifenizden ücretlendirilirsiniz.
   •  Grup arama özelliği ücretsizdir. Grup arama yaptığınızda gruptaki kişileri tek tek aramış gibi paketinizden ya da Turkcell standart ses tarifenizden ücretlendirilirsiniz.
   •  Turkcell arama servislerine mevcutta üye iseniz (KimAramış, KimAranış Ektsra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor, ŞimdiAra), uygulama üzerinden de bildirimlerini ücretsiz alabiliriniz.
   • Aramalarınızı daha iyi yönetmenizi sağlayacak, ulaşılamaz ya da meşgul olduğunuzda sizi kimin aradığını haber veren, ya da arayıp ulaşamadığınız kişi telefonunu açtığında, meşgulse konuşmasını bitirdiğinde haber veren Haberim Olsun paketinden ayda 2,99 TL’ye faydalanabilirsiniz.
   • UpCall ile kullandığınız özelliklerin çalışabilmesi için data gereklidir (arayanın ismini gösterme, konu ile arama, mekan isminden numara bulma, numara yazarak isim bulma gibi..) Bu özelliklerden faydalanırken internet paketinizden ya da standart internet tarifenizden ücretlendirilirsiniz.
   • Uygulama üzerinden numaranızı başka bir numaraya yönlendirdiğinizde gelen arama başına 1,19 kr ile ücretlendirilirsiniz.
   • Ayarlar sayfasındaki servisler ile ilgili detaylı ücretlendirme bilgilerine www.turkcell.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

    

    

    

  • Şikayet ve önerilerinizi Profil kısmındaki Ayaralar içinde yer alan Yardım&Destek bölümünden iletebilirsiniz.

  • iOS işletim sistemli telefonlarda sadece uygulama üzerinden başlattığınız çağrıları, uygulamanın Aramalar bölümündeki çağrı kayıtlarında görebilirsiniz. Eğer telefondan arama başlattıysanız, uygulamanın arama ekranında göremezsiniz. Size gelen aramaları ise hem telefonunuzun hem de uygulamanın arama ekranında görüntüleyebilirsiniz.

  • Sizi arayan numaranın hat sahibinin isim bilgisinin paylaşılmasına izin vermesi durumunda, sizi aradığında hat sahibi bilgisi ekranınızda görüntülenir. Turkcell aboneleri için Turkcell Rehber’de kayıtlı olmaları gerekmektedir, diğer operatör aboneleri için de Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin  veri tabanında kayıtlı olması gerekmektedir. Kurumsal hatlar sizi aradığında firmanın unvanı görünür.

   Eğer sizi arayan kişi isminin paylaşılmasına izin vermiyorsa, telefonunuz çalarken sadece numara görünür.
   Ek olarak, UpCall kullanıcıları birbirlerini aradıklarında, uygulama içinde kaydettikleri profil isimlerini görebilirler. Bir arama geldiğinde ve ekranınızda isim çıktığında, profil ismi olduğunu anlamanız için yanında ~işareti bulunmaktadır.  Sizi arayan numara eğer Turkcell Rehberde ya da Rehberlik Servisi A.Ş’nin veri tabanında kayıtlıysa, telefonunuz çalarken orada kayıtlı ismini görürsünüz, eğer kayıtlı değilse UpCall’daki profil ismini görürsünüz.
   iOS işletim sistemli cihazlarda eğer telefonunuz çalarken ismin görünmesi için cihazınıza gönderilen bildirim telefonunuza ulaşmadıysa isim bilgisi telefonunuz çalarken çıkmaz. Bu bildirim telefonunuza geç ulaşırsa, telefonunuz çalarken değil sonrasında isim bilgisi cebinize gelir. 


  • Rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar sizi aradığında, eğer izin veriyorsa o numaranın hat sahibi bilgisi  telefonun ekranında çıkmaktadır. Hattı bir başkası kullanıyorsa, arayan kişi ile isim bilgisi farklı olabilir. Ek olarak, size bir arama geldiğinde yanına ~ işareti ile isim bilgisi çıkıyorsa, bu isim sizi arayan kişinin UpCall’da kaydettiği profil ismidir.

  • UpCall, uygulamaya kayıt olurken kullandığınız hat numaranız ile ilgili bilgileri size iletmektedir. Numaranızı ve dolayısı ile SIM kartınızı değiştirdiğinizde uygulamayı tekrar yükleyip yeni numaranız ile tekrar kayıt olmalısınız, aksi halde uygulamanıza eski numaranıza ait bilgiler gelmeye devam eder. 

  • Sizi rahatsız eden bir numaradan arama geldiğinde, Aramalar bölümünde numaranın yanındaki üç nokta işaretine basıp, “Spam” tuşuna basarak spam olarak işaretleyebilirsiniz. Bu numaradan bir daha çağrı aldığınızda ekranınızda “Ticari ya da Spam Arama” olarak görünecektir.

  • Uygulamanızın sağ üst köşesinden 118 yazan bölüme girip rehberinizde kayıtlı olmayan bir numarayı yazıp kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun için aradığınız numaranın Turkcell ya da Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş'nin veri tabanında kayıtlı olması gerekir.  Ek olarak, isimden numara da arayabilirsiniz gene aradığınız ismin veri tabanlarında kayıtlı olması gerekir. Her iki sorgulama tipinin de günlük limiti 10 başarılı sorgulamadır, sorgulamalar ücretsizdir. 10 başarılı sorgulamanın ardından 24 saat sonra tekrar sorgulama yapabilirsiniz. 

  • Arama ekranında mekan ismi aradığınızda çıkan sonuçlar ve içerikleri FourSquare tarafından sağlanmaktadır.

  • Evet, Pazar günü ve akşamları için nöbetçi eczane bilgileri de gelmektedir.

  • Aradığınız kişi de Upcall uygulaması yüklü ise, konu ekleyerek arayabilirsiniz. Eğer karşı tarafta uygulama yüklü değil ise konu ile arama özelliğine bastığınızda, Upcall uygulamasını ona önermeniz için bir ekran çıkar.

  • Aradığınız kişinin telefonuna, aramanıza eklediğiniz notun çıkması için bir bildirim gönderilir. Bildirimin aradığınınız kişinin telefonuna ulaşmaması durumunda, karşı taraf notunuzu göremez. Eğer bildirim geç ulaşırsa telefonu çalarken değil sonrasında Aramalar bölümündeki çağrı detaylarında konuyu görebilir.

  • Eğer telefon rehberinizde kayıtlı bir numaradan arama geliyorsa, telefonunuzun mevcut arama ekranı ile arayanı görüntülersiniz. UpCall arama ekranı ise telefonunuzda kayıtlı olmayan numaralardan arama geldiğinde ve bu arama için size ek bilgi verilebilmesi durumunda “isim bilgileri, ticari arama bilgisi vb” ekranınıza çıkar. 

  • UpCall uygulaması servis bildirimlerini tek bir ekran üzerinden uygulama bildirimleri sayesinde kolayca takip etmenizi sağlar. Üstelik arama kayıtlarınızda da bu bilgiyi göstermektedir. Bu yüzden SMS yerine UpCall uygulama bildirimleri cebinize gönderilmektedir. Dilerseniz Ayarlar bölümünden “Servis Bildirim Ayarları” kısmından servis bildirimlerini “Hepsi” seçerek hem SMS hem de uygulama üzerinden bildirim alabilirsiniz.

  • Öncelikle telefonunuzun bildirim menüsünden UpCall uygulama bildirimlerine izin ver seçeneğinin seçili olduğundan emin olunuz. Sonrasında uygulamanın profilinizi de görüntüleyebildiğiniz “Ayarlar” kısmından “Servis Bildirim Ayarları” bölümünden “Uygulama Bildirimi”ni seçerseniz servisler ile ilgili uygulama bildirimi alırsınız, "SMS" seçerseniz sadece SMS ile bildirimleri alırsınız, “Hepsi” seçeneğini seçerseniz hem uygulama bildirimi hem de SMS ile servis bildirimlerini alırsınız.

  • UpCall uygulamasında gelen sesli mesajlar sadece telefon hoparlöründen dinlenebilmektedir.

  • iOS işletim sistemli telefonlarda, bir numara sizi arayıp henüz telefonunuz çalmadan vazgeçip kapatırsa, telefonunuzun arama ekranında bu çağrı ile ilgili bilgi yokken uygulamanıza cevapsız çağrı olarak bilgilendirme gelir. Böylece sizi arayıp vazgeçenlerden bile haberdar olabilirsiniz.

  • Grup arama sayesinde rehberinizden seçeceğiniz ya da direk numarasın ekleyerek 10 kişiye kadar bir grup oluşturabilir, aynı anda tek tıkla gruptaki tüm kişileri arayıp grupça konuşabilirsiniz.
   Bu sayede grupça konuşmak için numaraları tek tek arayıp konuşmaya dahil etmenize gerek kalmaz.

  • Grup arama yapıldığında, öncelikle bu kurguya ait servis numaraları (905327570040, 905327570041) GSM  şebekesi üzerinden ücretsiz aranır. Ardından, katılımcılara doğru grup aramayı başlatan kişinin numarası görünecek şekilde GSM araması başlar.
   Grup arama yapabilmek için internet bağlantısı gereklidir.
   Aranan kişilerde uygulamanın yüklü olmasına ve aranan kişilerin Turkcell abonesi olmasına gerek yoktur.

  • Turkcell abonelerinin, Turkcell Evim, GSM Çağrı Merkezi, Çocuğum Güvende, Sana Yazmasın BanaYazsın, Askercell, Mobil Santral servisleri yoksa grup arama özelliğini kullanabilir.
   Grup arama başlatmak isteyen Turkcell abonesi yurt dışında ise grup araması başlatamaz.

  • Uygulamanızın arama ekranından grup araması detayını görebilir, üç nokta içerisine girerek tüm davetlilerin “bağlandı” veya “bağlanamadı” olarak detaylarına ulaşabilirsiniz. Grup görüşmesi sürerken internet bağlantısı kesilirse çağrı kaydı internet bağlantısı geri geldiğinde oluşur.
   Telefonunuzun arama ekranında ise grup arama için kullanılan servis numaralarından birini (905327570040- 905327570041) aramış gibi görünürsünüz.

  • Grup arama ile sadece yurt içindeki GSM ve sabit hizmet operatör abonelerini arayabilirsiniz.
   Yurt içindeki ve yurt dışındaki katma değerli özel içerikli hizmet numaralarına doğru grup araması yapılamaz.
   Kıbrıs dahil yurt dışındaki GSM ve sabit hizmet operatör abonelerine doğru grup araması yapılamaz.
   Grup arama yapıldığında ücretlendirme ile ilgili, numara taşıma ile ilgili anonslar ve çalarken dinlet servisine ait anonsları verilemez, grup arama başlatan kişi bu anonsları duyamaz.
   Grup arama yaparken HD SES hizmetinden yararlanamazsınız
   Grup arama başlatan abone, uygulamaya kayıt olduğu mobil numarası üzerinden grup arama başlatabilir.
   Aranan kişinin yönlendirmesi varsa ve yönlendirmesi aktif hale gelirse, çağrı başka bir numara ya da servise yönlendirilemez.

  • Grup arama başlatan Turkcell abonesi, gruptaki katılımcılar ile konuştuğunda, tüm katılımcıları ayrı ayrı kendi ses tarifesinden aramış gibi ücretlendirilir.
   Grup arama öze bir VOIP uygulaması değildir.

  • Grup aramayı başlatan kullanıcı, aramayı sonlandırdığında grup görüşmesi sonlanacaktır.
   Gruptaki katılımcılar grup aramadan ayrılsa bile, eğer grup aramayı başlatan kişi görüşmeyi bitirmediyse grup arama bağlı kalır, ama katılımcılar ayrıldığı için ücretlendirme olmaz.

  • Grup arama ile aranan davetliler, grup arama başlatan kişinin numarasını görür.

  • Grup arama başlatan abone, uygulamaya kayıt olduğu mobil numarası üzerinden grup arama başlatabilir. Bu yüzden numara değişikliği sonrası uygulama silip tekrar indirilmeli ve tekrar kayıt olmalısınız.

  • Resimli aramada aramaya eklenen resmin aranan aboneye erişmesi için arayan ve aranan abonede Upcall yüklü (Androidde 3.40.4 iosda 3.40.3 ve üstü sürümü) ve abonelerin internet erişimi olması gerekmektedir. İnternet erişim hızına bağlı sebeplerden, aranan aboneye belirlenen sürenin içinde resim iletilemez ise aramaya resimsiz olarak devam edilir ve bunu belirten uyarı çıkarılır.

  • UpCall  uygulaması yeni versiyonu ile birlikte isim bulunamayan durumlarda da kullanıcılara bilgi verecektir. Bu özelliği Ayarlar sekmesi altından kapatabilirsiniz.

  • Statune servisine abone olarak telefonunuzu açmanıza gerek kalmadan, arayanlara neden açamadığınızı iletebilir, seçtiğiniz ton ile toplantıda, tatilde, sinemada olduğunuzu haber verebilirsiniz. Statune servisi haftalık 1.15 Tl ile abone olarak faydalanabilirsiniz.

  • Operatör İsim Ayarı ile cep telefonunuzun ekranındaki operatör isminizi kişiselleştirebilirsiniz.

  • Operatör İsim Ayarı özelliğinden yararlanmak ücretsizdir

  • Operatör ismi alanında yapılacak değişiklik için kullanılacak kelimenin uzunluğu 15 karakter ile sınırlıdır. Sadece alfanümerik karakter kullanılabilir. Özel karakter ve Türkçe karakter kullanılamaz. Talebinizi başarılı bir şekilde ilettikten sonra size bilgilendirme gelir ve operatör isminiz güncellenir. Operatör isminizin güncellenmediği durumlarda telefonunuzu kapatıp açarak operatör isim ayarı güncellemenizi kontrol edebilir, güncelleme başarılı bir şekilde gerçekleşmezse talebinizi yeniden ilebilirsiniz.
   Operatör İsim Ayarı değişikliği için iletilebilecek talep sayısı sınırsızdır. Kullanıcı tarafından belirlenen operatör isminin kullanımı süresizdir. Kullanıcılar uygulamayı silmeleri durumunda, Operatör İsim ayarı özelliğini kullanamazlar ve operatör isimleri Turkcell olarak değişir.
    

  Sayfayı kaydırın