BiP

Gsm operatöründen bile güzel uygulama

BiP

BiP, her şeyiyle bizim, her şeyiyle Türkiye’nin yerli uygulaması!

%100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen, ücretsiz iletişim ve yaşam platformu. BiP ile eğlenceli mesajlaşın, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü görüşmeler yapın, hayatınızı kolaylaştıran içerikleri keşfedin.

Güvenlik

BiP’in uçtan uca şifrelenmiş güvenlik sistemi ile iletişimleriniz sadece sizin ve haberleştiğiniz kişilerin arasında kalır. Gelişmiş şifreleme ve güvenlik sistemi sayesinde verilerinizin gizliliği korunmuş olur. BiP dahil kimse haberleşmelerinizi göremez.

Parmakların Yorulana Kadar Mesajlaş

BiP’te arkadaşlarınla birebir veya grupça 7 gün 24 saat rahat rahat, ücretsiz ve sınırsız gerçek zamanlı olarak mesajlaşırsın.

BiP ile İki Ayrı Telefon Taşımaya Son!

"İkinci Numaram BiP'te" ile şimdi iki numara tek telefonda! İkinci numaranı BiP'e tanımlayarak BiP üzerinden arama yapabilir, aramalarını karşılayabilirsin.

BiP'i Özel Kılan Bir Özellik: HD Kalitesinde Görüntülü Konuşma

BiP’le ister tek tek istersen de “Grup Görüntülü Görüşme”yle 6 kişiye kadar sevdiklerini bir araya toplar, ücretsiz görüntülü konuşma yaparsın. Nerede olursan ol onlarla yan yanaymış gibi olursun, güzel olur.

BiP'te Aradığını Bulursun Aramadıklarını da Bulursun

Spor, moda veya teknoloji… İlgi alanlarına dair son gelişmeleri takip edebileceğin her şey BiP Keşfet’te.

BiP İNDİRTİN

BiP Nedir?

BiP tüm sevdiklerinizle yeni nesil "anlık mesajlaşma" , "sesli ve görüntülü görüşme" deneyimi yaşayabileceğiniz bir uygulamadır. Resimlerinizi, videolarınızı, ses kayıtlarınızı ve mesajlarınızı hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerikle anında ve ücretsiz gönderebilirsiniz.

BiP tüm operatör abonelerinin kullanabildiği bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Daha Fazla Bilgi

 • Kaybolan mesaj göndermek için tek yapmanız gereken ekranın sağ üst köşesinde yer alan saat ikonuna tıklayıp, mesajınızın kaybolmasını istediğiniz saniyeyi seçmeniz.
 • Sohbetinizi renklendirecek CAPSler ve çıkartmaları keşfetmek için gülen surat ikonuna tıklayabilirsiniz.
 • Gizlilik politikasını görüntülemek için tıklayınız.
 • BiP uygulaması 20 Haziran 2016 tarihi itibari ile Lifecell Ventures Coöperatif U.A şirketi tarafından sunulmaya başlanmıştır.
Uygulamayı iki şekilde indirebilirsiniz.
 • BIP yazıp 2222’ye ücretsiz gönderdikten sonra, gelen linke tıklayarak veya
 • Appstore, Appmarket ve Google Play'den indirebilirsiniz.
 • BiP'i bilgisayarınızdan veya tabletinizden de bipweb.com adresi üzerinden kullanabilirsiniz.
İndirme gerçekleştikten sonra uygulamayı açıp telefon numaranızı girebilirsiniz. Ardından size gelen şifreyi girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefon rehberinizde BiP uygulamasını indirmiş olan kullanıcıları otomatik görüp, anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.
BiP uygulamasını sadece iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar ile kullanabilirsiniz.

BiP'te neler var?

Sesli ve görüntülü arama: BiP'teki tüm sevdiklerinizle internet üzerinden, yüksek kalitede sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Kaybolan mesaj: BiP’e özel kaybolan mesaj özelliğiyle sevdiklerinizle mesajlaşırken, mesajlarınızın belirlediğiniz süre sonunda sohbet ekranından kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

Hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerik: Yiğit Özgür’ün sadece BiP’e özel tasarladığı birbirinden eğlenceli çıkartmalar ile Türk usulü birçok çıkartma ve caps BiP’teki sohbetlerinizi daha renkli hale getiriyor.

Caps yaratma: BiP’ten varolan bir fotoğrafınızı kullanarak veya yeni fotoğraf çekerek kendi capsinizi yaratıp tüm sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Herkesle iletişim kurabilme: Tüm iletişiminizi BiP’e taşıyabilirsiniz! BiP’li olmayan arkadaşlarınızla da BiP’in içerisinden SMS atarak mesajlaşabilirsiniz.

Grup mesajlaşma: Birden çok arkadaşınızla aynı sohbet içerisinde mesajlaşabilirsiniz.

Konum paylaşma: Birebir veya grup mesajlaşmalarınızda bulunduğunuz konumu paylaşabilirsiniz.

BiP Her yöne arama: 23 Haziran 2016'dan itibaren BiP'e her yöne arama özelliği eklenmiştir. Her yöne arama özelliği şu anda sadece Turkcell kullanıcıları için geçerlidir. Turkcell kullanıcıları BiP ile BiP'i olmayan aboneleri Turkcell ses paketleri / tarifelerini kullanarak arayabilir. BiP üzerinden yalnızca yurt içi numaralar aranabilmektedir. BiP Her yöne aramalar sırasında uygulamanın ortalama data tüketimi 400KB/dk seviyesindedir , bu değer cihaz ve network koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kullanılan data abonenin kullandığı internet tarifesi üzerinden ucretlenir. Yurt dışında BiP ile yapılan heryöne aramalar da yurt içi ses paket/ tarifeleri üzerinden ücretlenir. BiP ile özel servis numaraları ve acil numaralar aranamamaktadır.

Keşfet: BiP’te Keşfet menüsü altındaki her bir avatar, bir servisi temsil etmektedir. Servisler dünyası ise; ulusal markalara, TV şovlarına, ünlülere, sivil ve kamu kurumlarına, organizasyonlara, orta-küçük ölçekli işletmelere ve küçük kullanıcı gruplarına hizmet vermek amacıyla oluşturulmuştur.
Servisler üzerinden; Metin mesajları , görsel, ses, video, zengin medya mesajı ve anket tiplerinde toplu gönderimler yapılabilir. BiP kullanıcıları istedikleri servisleri takip ederek ya da takip gerektirmeyen servislere direkt mesaj atarak iletişimi başlatabilirler. Kullanıcıların gönderdikleri mesajlar anında servislere iletildikleri için, BiP’te iletim durumları direkt olarak “çift tik” olmaktadır. Servislere gönderilen mesajlar için ek olarak “okundu” bilgisi verilmemektedir. Kullanıcılar istedikleri takdirde servis takibini bırakma veya servisi sessize alma hakkına sahiptirler.

BiP Web: BiP'i bilgisayarınızdan veya tabletinizden de bipweb.com adresi üzerinden kullanabilirsiniz.

BiP Samsung S9 Kampanyası: 1 Temmuz - 30 Eylül tarihleri arasında Turkcellli olan BiP kullanıcıları BiP üzerinden yapacakları aksiyonlar için çekiliş hakkı kazanacaklardır.
 • Her gün 1 mesaj gönderme : 1 Çekiliş Hakkı
 • Her gün 1 arama : 1 Çekiliş Hakkı
 • Her gün 1 görüntülü görüşme : 1 Çekiliş Hakkı
 • Günde toplam maksimum 3 çekiliş hakkı (Sesli Arama, Görüntülü Arama, Mesaj Gönderme)
 • Yapılacak çekiliş sonrasında 50 Turkcelli, Samsung S9 64GB cep telefonu kazanacaktır.
 • Kazananlar Turkcell.com.tr'de ve gazetede ilanla duyurulacaktır.

BiP, abonelik gerektirmediği için iptal edilen bir servis değildir.

SMS
 • BIP yaz 2222’ye gönder
 • BiP mobil uygulamasını indirmek ücretsizdir.

  Turkcell abonesiyseniz;

  • BiP’ten metin, fotoğraf ve video gönderimleriniz internet kotanızdan düşmez. Diğer paylaşımlarınız paketiniz varsa internet paketinizden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • BiP uygulaması hız kısıtlı internet paketleriyle birlikte alınabilir. BiP ile beraber alınan hız kısıtlı internet paketi bittiğinde, internet erişim hızı ile birlikte BiP kullanım hızı da 96 kbps'a indirilecektir.
  Diğer operatör abonelerinin BiP kullanımları; varsa internet paketlerinden, yoksa standart mobil internet tarifeleri üzerinden ücretlendirilir.

  Turkcell ve diğer operatör aboneleri için;
  • BiP ile internet üzerinden yapılan sesli/görüntülü arama ve aranmalar varsa internet paketinizden düşer yoksa tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.
  • Uygulama aracılığı ile yapılan GSM aramaları varsa ses paketinizden düşer, yoksa tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.
  • Uygulama, mobil şebeke üzerinden erişimin yanında bulunduğunuz ortamdaki kablosuz internet bağlantısı (wi-fi) üzerinden de kullanılabilir. Bu durumda uygulamaya erişim için gerçekleştirilen data kullanımı Turkcell tarafından ücretlendirilmeyeceği için söz konusu data kullanımından Turkcell sorumlu değildir.
  • BiP tüm sevdiklerinizle, internet üzerinden, yeni nesil anlık mesajlaşma deneyimi yaşayabileceğiniz bir uygulamadır. Resimlerinizi, videolarınızı, ses kayıtlarınızı ve mesajlarınızı hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerikle anında ve ücretisiz gönderebilirsiniz.

   BiP uygulaması ile;

   • BiP kullanan arkadaşlarınızla anlık mesajlaşabilir
   • Birden fazla kişiye aynı anda ileti gönderebilir
   • Birebir veya grup mesajlaşmalarınızda bulunduğunuz konumu paylaşabilir
   • Yazdıklarınızı sadece BiP’e özel CAPS ve çıkartmalarla daha eğlenceli hale getirebilir
   • BiP’ten varolan bir fotoğrafınızı kullanarak veya yeni fotoğraf çekerek kendi capsinizi yaratabilir
   • BiP’e özel kaybolan mesaj özelliğiyle sevdiklerinizle mesajlaşırken, mesajlarınızın belirlediğiniz süre sonunda sohbet ekranından kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

  • BiP, TURKCELL ve diğer operatör abonelerinin kullanabildiği anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

   Bu uygulamayı tüm iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanıcıları indirebilir ve kullanabilir. Blackberry ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihaz kullanıcıları tarafından henüz kullanılamamaktadır.

  • Uygulama, App Store, Google Play veya AppMarket’ten indirilebilir. Ayrıca Turkcell aboneleri BIP yazıp 2222’ye ücretsiz gönderdikten sonra gelen linke tıklayarak da indirebilir.

   İndirme gerçekleştikten sonra uygulamayı açıp, telefon numaranızı girdikten sonra size gelen şifre ile kayıt olursunuz.

   Telefon rehberinizde, BiP uygulamasını indirmiş olan kullanıcıları otomatik görüp, anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

  • Sohbet ekranında metin yazma alanının sağında bulunan gülen surata tıklayarak CAPS ve çıkartma içeriğine erişilebilir. Metin yazma alanının solundaki ataç ikonuna tıklayarak ise fotoğraf, video, titreşim, konum ve kişi paylaşımı yapılabilir.

  • BiP mobil uygulamasını indirmek ücretsizdir.

   Turkcell abonesiyseniz;

   • BiP’ten metin, fotoğraf ve video gönderimleriniz internet kotanızdan düşmez. Diğer paylaşımlarınız paketiniz varsa internet paketinizden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Diğer paylaşımlara örnekler:
    • Konum göndermek için harita kullanımı (Apple Maps, Google Maps)
    • Alınan ve gönderilen konumun görüntülenmesi için harita kullanımı (Apple Maps, Google Maps)
    • Alınan ve gönderilen linke tıklandığında tarayıcı kullanımı (Safari, Chrome, Mozilla vs.)
    • Yeni versiyon bilgilendirme ve yeni versiyona zorlama durumlarında uygulama dükkanlarına yönlenme ve uygulama dükkanlarındaki kullanım (App Store, Google Play, T-Market)
    • Arkadaşına Öner özelliğinde E-Posta, Twitter ve Facebook kullanımı
    • Bize Ulaşın özelliğinde E-Posta kullanımı
    • Sohbet Geçmişini E-Postala özelliğinde E-Posta kullanımı
    • Daha iyi hizmet verebilmek adına uygulama içerisinde karşılaşılan hataların raporlanması

   • BiP uygulaması hız kısıtlı internet paketleriyle birlikte alınabilir. BiP ile beraber alınan hız kısıtlı internet paketi bittiğinde, internet erişim hızı ile birlikte BiP kullanım hızı da 96 kbps'a indirilecektir.

   Diğer operatör abonelerinin BiP kullanımları varsa internet paketinden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

  • BiP'ten CAPS veya çıkartma göndermek için mesaj yazma alanının sağında yer alan gülen surat ikonuna tıklayabilirsiniz. Sol altta yer alan büyüteç ikonuna basarak içeriği keşfedebilirsiniz. "Mutlu", "üzgün", "komik" gibi anahtar kelimelerle de arayarak farklı içeriklere ulaşabilirsiniz.

   Kendi CAPS'inizi yaratmak için sağ altta yer alan artı ikonuna tıklayabilirsiniz.

  • Evet, BiP’ten mesaj, resim, ses, video, konum ve kişi bilgilerini göndermek ve almak, sesli veya görüntülü arama yapmak, keşfet servislerinden yararlanmak için internet bağlantısının açık olması gerekmektedir.

  • Turkcell aboneleri için zengin içerikli mesajlar hariç video, metin, resim, sticker, caps, ses gönderimleri data tüketim kapsamına girmez. Diğer operatörler ise kendi data paketleri üzerinden ücretlendirilir.

   İOS ve Android için ortalama data kullanımları; 5 resim gönderimi için 240KB, 25 sn video gönderimi için 3MB, 500 karakter metin için 50 KB, 60sn ses dosyasi gonderimi için 135 KB, 5 Lokasyon gönderimi için 470 KB’tır.
  • Buzz/Titreşim, sohbet ettiğiniz kişinin telefonunu titretmenizi sağlayan bir özelliktir.

  • BiP uygulaması hız kısıtlı internet paketleriyle birlikte alınabilir. BiP ile beraber alınan hız kısıtlı internet paketi bittiğinde,internet erişim hızı ile birlikte BiP kullanım hızı da 96 kbps'a indirilecektir.

  • BiP uygulamasını Sosyal İnternet Paketleriyle birlikte satın alabilirsiniz.

  • BiP, abonelik gerektirmediği için iptal edilen bir servis değildir.

  • BiP uygulamasını akıllı cihazınızdan kaldırmadan kullanıcınızı silmek için uygulama içerisinden Ayarlar > Dijital Operatör Uygulaması > Dijital Operatör Uygulaması'nı Sil seçeneğini kullanabilirsiniz. BiP'i tamamen silmek istiyorsanız akıllı cihazınızdan uygulamayı kaldırmanız yeterli olacaktır.

  • BiP’te Keşfet menüsü altındaki her bir avatar, bir servisi temsil etmektedir. Servisler dünyası ise; ulusal markalara, TV şovlarına, ünlülere, sivil ve kamu kurumlarına, organizasyonlara, orta-küçük ölçekli işletmelere ve küçük kullanıcı gruplarına hizmet vermek amacıyla oluşturulmuştur.
   Servisler üzerinden; Metin mesajları , görsel, ses, video, zengin medya mesajı ve anket tiplerinde toplu gönderimler yapılabilir. BiP kullanıcıları istedikleri servisleri takip ederek ya da takip gerektirmeyen servislere direkt mesaj atarak iletişimi başlatabilirler. Kullanıcıların gönderdikleri mesajlar anında servislere iletildikleri için, BiP’te iletim durumları direkt olarak “çift tik” olmaktadır. Servislere gönderilen mesajlar için ek olarak “okundu” bilgisi verilmemektedir. Kullanıcılar istedikleri takdirde servis takibini bırakma veya servisi sessize alma hakkına sahiptirler.


   Örnek Servis (BiP Çevirmen): Ana Sayfa ve Sohbet Penceresi

  • Turkcell aboneleri için zengin içerikli mesajlar hariç video, metin, resim, sticker, caps, ses gönderimleri data tüketim kapsamına girmez. Diğer operatörler ise kendi data paketleri üzerinden ücretlendirilir.

  • Keşfet servisleri ücretli ve ücretsiz servisler olmak üzere ikiye ayrılır. Bu bilgiler servislerin açıklama sayfalarında yer almaktadır. Ücretli servis kullanımı müşteri onayı olmadan gerçekleşmemektedir.

  Sayfayı kaydırın