Platin Paket

Platin Paket ile tüm ihtiyaçlarınız tek bir pakette. Platin Paket ile hem yurt içinde hem de yurt dışında paketsiz kullanımın olmadığı konforlu bir dünya sizi bekliyor. Üstelik Turkcell Platinum ayrıcalıkları ile birlikte.

Platin Paket
KONUŞMA İNTERNET SMS EK AVANTAJ ÜCRET
2000 DK HER YÖNE
2 GB İNTERNET
1000 SMS/MMS HER YÖNE

Daha Fazla Bilgi

İçerikYıllık Abonelik ÜcretiAylık Abonelik Ücreti
Her yöne  2.000 DK + Her yöne 1.000 SMS/MMS + 2 GB85 TL99 TL


Platin Paket 20 Ocak 2015 tarihi itibarıyla yeni müşteri alımına kapatılmıştır. 

6 Mayıs 2015 tarihinden itibaren yurt içi her yöne dakikalarınız KKTCELL yönüne yaptığınız aramalarda da geçerlidir.

Paket dahilindeki kullanım haklarınızı bitirdiğinizde sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan fatura kesim tarihinize kadar geçerli ek paketler hattınıza tanımlanır. Böylece paketli kullanım avantajınız hep devam eder. Ek paketler bittikçe yenisi tanımlanır.


Ek PaketİçerikÜcret
Ek Konuşma PaketiHer yöne 250 dakika5 TL
Ek Mesajlaşma PaketiHer yöne 250 SMS/MMS5 TL
Ek İnternet Paketi250 MB5 TL


 • 31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Yurt dışını ararken, yurt dışına SMS gönderirken veya yurt dışında yapacağınız kullanımlarda da avantajlı paketler otomatik olarak hattınıza tanımlanır. 
 • PaketİçerikÜcret
  Yurt Dışını Arama Paketi60 dakika12 TL
  Yurt Dışı Yönüne SMS paketi30 SMS3 TL


 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir, telsiz kullanım ücreti ve telsiz ruhsat ücreti dahil değildir. Vergiler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Paketler kapsamında ve paket aşımında yapacağınız yurt içi görüşmeleriniz 6 saniyede bir ücretlendirilir. 
 • Platin Paketi alanlar Deniz Taksi ve  AVM'lerde Ücretsiz Vale, Otopark ayrıcalığı dışında kalan tüm Turkcell Platinum ayrıcalıklarından yararlanabilirler. 
 • 10 Eylül 2016 itibarıyla tarife içeriğine Dergilik Servisi ve bu servis kullanımında geçerli 5 GB internet paketi eklenecektir. 5 GB internet paketiniz bittikten sonra ücretlendirme olmaz, 1 kpbs hız ile kullanım devam eder. Dergilik Servisi hakkında detaylı bilgiyi bu sayfadan alabilirsiniz.
SMS
 • Mevcutta herhangi bir yıllık aboneliğiniz yoksa (INDIRIM PLATIN yaz 2222’ye gönder)
 • Yıllık aboneliğiniz varsa (INDIRIM YILLIKPLATIN yaz 2222’ye gönder)
 • Aylık Abonelik (PLATIN PAKET yaz 2222’ye gönder)
 • 532 ya da 0532 532 0000
  0532 757 22 22
   • PLATIN PAKET yazıp 2222’ye ücretsiz olarak gönderebilir, Turkcell İletişim Merkezleri'ne başvurabilir veya  Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.
   • Paketten bireysel faturalı müşterilerimiz faydalanabilir. 
   • Taahhütlü tekliflerden faydalanan müşterilerimiz pakete geçmek isterlerse mevcut taahhütlü tekliflerini iptal ettirmeleri gerekebilir. Bu durumda Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Paketinizi, talep ettikten sonraki ilk fatura kesim tarihinizden itibaren kullanabilirsiniz. 
   • Paketiniz başladığına kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz.
   • Hazır Kart’tan faturalıya geçen, numarasını Turkcell faturalıya taşıyan veya yeni faturalı hat alan müşterilerimiz ise tarifelerini bu paket ile başlattıklarında hemen faydalanmaya başlar.
   • Platin Paket ile yurt içi her yöne 2000 dakika konuşabilirsiniz.
   • Paketinizin içerdiği dakikalar bir fatura dönemi için geçerlidir ve iptal etmediğiniz sürece her fatura döneminizde otomatik olarak yenilenir.
   • Paketteki her yöne dakikanızı; Turkcell, diğer operatörler ve sabit hatlara yaptığınız yurt içi aramalarınızda kullanabilirsiniz. 
   • 31 Mayıs itibarıyla, yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. Diğer ülkelerdeki dakika kullanımı paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. 
   • Yurt içinde konferans görüşmesi yaptığınızda, ödemeli aramalarınızda ve görüntülü görüşmelerinizde, paketteki dakikalarınızı kullanabilirsiniz. 
   • Paketinizdeki dakikalarınızı bitirdiğinizde fatura kesim tarihinize kadar geçerli 5TL’ye yurt içi her yöne geçerli 250dk içeren ek konuşma paketiniz hattınıza tanımlanır. Böylece paketli kullanım avantajınız hep devam eder. Ek paketiniz bitince yenisi tanımlanır.

  • Paket kapsamında yurt içinde geçerli, Turbo hızında 2GB internet hakkınız vardır. 

   31 Mayıs itibarıyla, yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. Diğer ülkelerdeki internet kullanımı paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir.  

   Paketinizdeki internet hakkınızı bitirdiğinizde, fatura kesim tarihinize kadar geçerli 5 TL'ye 250MB içeren ek internet paketiniz tanımlanır. Böylece paketli kullanım avantajınız hep devam eder. Ek paketiniz bitince yenisi tanımlanır.

   • Paket kapsamında 1000SMS/MMS hakkınız vardır. Göndereceğiniz SMS ve MMS’ler paketinizden düşecektir. 
   • Paketinizdeki mesajlarınızı bitirdiğinizde, fatura kesim tarihinize kadar geçerli 5TL’ye yurt içi her yöne 250SMS/MMS içeren ek mesajlaşma paketiniz hattınıza tanımlanır. Böylece paketli kullanım avantajınız hep devam eder. Ek paketiniz bitince yenisi tanımlanır.
   • 31 Mayıs itibarıyla, yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız. Diğer ülkelerdeki SMS kullanımı paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. 

  • Paketlerinizden ne kadar kaldığını KALAN yazıp 2222'ye göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz.
   Detaylı bilgi almak ve paket kalanınızı takip edebileceğiniz diğer yöntemleri öğrenmek için tıklayınız.
  • Paketiniz kapsamında sunulan faydalar o ayki fatura döneminiz için geçerli olup, kullanmadığınız haklarınız bir sonraki döneme devrolmaz. Paketinizi iptal etmediğiniz sürece paket dakikalarınız her ay yenilenir. Paketinizi iptal ettiğinizde kullanmadığınız haklarınız varsa iadesi yapılmaz.

  • 31.05.2016 itibarıyla yurt içi tarifenizdeki tüm her yöne dakika, internet ve SMS’i yurt dışında geçerli ülkelerde otomatik olarak günlük ek ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Yurt dışında geçerli ülkelerde tarifenizin tüm her yöne dakikası ile bulunduğunuz ülke ve Türkiye’yi arayabilir, ayrıca tüm internet ve SMS’lerinizi kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk kullanımda devreye girer. Kullanmadığınız gün ücret ödemezsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

   Bu özelliği iptal ettiğiniz durumda ya da özelliğin geçerli olmadığı ülkelerdeki kullanımlarınız paketinize dâhil olmaz ve başka bir yurt dışı paketiniz yoksa belirli ülkeler için Akıllı Dünya tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Akıllı Dünya Tarifesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Yurt içi tarifenizi yurt dışında geçerli ülkelerde kullanabilme özelliği kapsamında bu özelliğin aşım ücretlendirmesi devreye girer. Detaylı bilgi için tıklayınız.

  • Hayır. Sadece ana tarifenizdeki paketler geçerlidir.

  • 0 532 7572222 yi ücretsiz arayarak mevcut tarife ve kampanyalarınızla ilgili bilgi alabilir, dilerseniz yeni tarife ve kampanyalarımıza abone olabilirsiniz.

  • Paketinizdeki kullanım haklarınızı bitirdiğinizde sizin bir şey yapmanıza gerek olmadan fatura kesim tarihinize kadar geçerli ek paketleriniz tanımlanır. Yine herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmadan paketli kullanım avantajınız devam eder. Ek paketiniz bittikçe yenisi tanımlanır.
   Ek paket detayları aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

   Ek Paket İçerik Ücret
   Ek Konuşma Paketi Her yöne 250 dakika 5 TL
   Ek Mesajlaşma Paketi Her yöne 250 SMS/MMS 5 TL
   Ek İnternet Paketi 250 MB 5 TL

  • Hattınızı başka bir numaraya yönlendirmeniz durumunda yapacağınız görüşmelerinizde paket dakikalarınız geçerli olmaz. Yönlendirme servisimizin ücretlendirme bilgileri için lütfen tıklayın.

  • Yurt dışını ararken geçeli olan paketiniz geçerli ülkeler yönüne yapacağınız ilk yurt dışı aramasında aktif hale gelir. Paketiniz bittikçe yenisi tanımlanır.

  • Yurt dışını arama paketiniz Alo dünya paketinin geçerli olduğu tüm ülkeler ile birlikte KKTC ve Turkcell Europe yönüne yapılan aramalarda geçerlidir. Alo Dünya paketinin geçerli olduğu/olmadığı ülkeler için tıklayın. 

   Turkcell, aboneye tahsis edilen hattın kullanımını göz önünde bulundurarak, hattın ticari olarak ve/veya kötü niyetle ve/veya haberleşme amacı dışında ve/veya FCT vb. cihazlarla ve/veya konferans görüşme yapılmak suretiyle ve/veya suistimal amaçlı ve/veya benzeri şekillerde kullanıldığını tespit etmesi veya bu şekilde kullanımdan makul bir şüphe duyması halinde, aboneyi ikaz edebilir ve/veya aboneden ön ve/veya ara ödeme ve/veya depozito talep edebilir ve/veya hattın tarifesini/ değiştirebilir ve/veya paket alımını / kullanımını iptal edebilir, hattın kullanımına ve/veya servis kullanımına tek veya çift taraflı kısıtlama getirebilir ve/veya hattı tamamen kullanıma kapatabilir ve/veya abonelik sözleşmesini tek taraflı olarak feshedebilir.
   • Paketinizi iptal etmek için tarife veya paket değişikliği yapmanız gerekir.  
   • Paketinizi iptal ettiğinizde o ay içinde kullanmadığınız dakikalar fatura kesiminizde silinir, iptal talebiniz (veya tarife/paket değişiklik talebiniz) fatura kesiminizden itibaren geçerli olur. 
   • Paketinizi iptal etmek için IPTAL PLATIN PAKET yazıp 2222’ye gönderebilirsiniz.  
   • Ayrıca hat iptal, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği ve devir işlemlerinden birini gerçekleştirdiğinizde de paketiniz iptal olur ve son paket ücretinizin tamamı faturanıza yansıtılır.

   • Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.
   • Turkcell, ticari amaçlarla veya sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama veya kullanımları kısıtlama hakkını saklı tutar.
   • Aboneler yararlandıkları hizmeti ticaret amacıyla üçüncü kişilere sunamazlar. Aksine davranan kullanıcıların abonelik sözleşmesi feshedilir. 
   • Turkcell bilgilendirme yapmak koşulu ile tarife ve kampanyalarının fiyat ve koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  • Faydalanabilirsiniz. Akıllı Fatura ile ilgili detaylar için tıklayınız.

  2GB ile neler yapabilirim?

  Her işlemin karşısındaki adetler, o işlemin 2GB'lık internet paketi kullanımının tamamına eşittir.

  Web Sitesi

  Twitter, blog ve forum vb. gibi siteler​​​

  11,651
  Zengin içerikli Web Sitesi

  Facebook ve haber portalleri gibi siteler​​

  512
  MP3 Dinleme

  ​​4 Dakikalık MP3

  512
  Video İzleme (SD)

  1 Dakikalık​​​​ SD Video

  145
  Video İzleme (HD)

  ​1 Dakikalık 720p Video

  63
  E-Posta

  Dosya eklemesi olmadan.

  104,858
  Zengin içerikli E-Posta

  Dosya eklemesi ile

  5,992
  Sayfayı kaydırın