Dünyada lojistik sektörü yeni teknolojilerle kabuk değiştirirken Türkiye için de stratejik bir önem ve büyüme potansiyeli taşımaya devam ediyor. Globalleşen şirketler ve süreçler ile lojistik sektörü, diğer tüm sektörler için en kritik operasyonlardan biri olarak öne çıkıyor. Sektörde satın alma ve birleşmeler ile büyük oyuncular varlığını güçlendirirken, kayıt dışı şirketlerin varlığı ise rekabeti güçlendiriyor.

Bu ortamda rekabetçi olabilmenin yolu takip, kontrol, güvenlik, zamanlama, planlama gibi operasyonun tüm kritik bileşenlerine doğru teknolojik çözümleri entegre ederek hızlı ve güvenli hizmet sunmaktan geçiyor.

Sektörde rota belirlenmesinden, depoların etkin yönetimine, soğuk zincir kontrolünden müşteriye bilgi akışına tüm süreçlerin her adımında teknolojik çözümler hayati rol oynuyor. Bu çözümlere yatırım yapan sektör oyuncuları maliyet kontrolü sağlayarak karlılığın artırırken, nitelikli personelin kazanılmasına yönelik önemli adımlar atıyorlar.

Turkcell, Gerçek Zamanlı Şirket yaklaşımı ile bu yoğun rekabet ortamında lojistik sektörü şirketlerinin hedeflerini gerçekleştirebilmesine odaklanıyor. Sektördeki bilgi ve tecrübelerini teknoloji altyapısı ile birleştirip sektörün ihtiyaçlarına uygun yeni çözümler geliştiriyor.

Kurumsal çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kapat
Yardım ister misiniz?