Güvenlik Duvarı Servisleri (Firewall)

Turkcell Güvenlik Duvarı Servisleri ile ağ trafiğinizi güncel ve yeni modellerle belirlediğiniz kural ve politikalarla yönetin!

Güvenlik Duvarı Servisleri (Firewall)

Güvenlik Duvarı Servisleri (Firewall) Nedir?

​Yönetilen Firewall Servisi, müşteri yerel ağına doğru ya da yerel ağından Internet’e doğru oluşan izinsiz erişimlerin engellenmesi için, firewall cihazları üzerinde müşteri tarafından talep edilen kuralların tanımlanmasını ve firewall cihazlarının yönetimini kapsamaktadır. 

Kurumsal internet hizmeti alan ve güvenli erişim isteyen tüm şirketler için uygundur.

Firewall sistemleri, işletmelerin siber saldırılara karşı ilk savunma hattı ve siber güvenliğin en kilit bileşenlerden biridir. Ancak etkin şekilde yönetilmeyen bir firewall, istenmeden bir güvenlik riski haline gelebilmektedir. Turkcell Yönetilen Firewall Servisleri, müşteri ağı ile müşteri internet trafiği giriş noktasında trafiğin arasına konumlandırılır. Üzerinde tanımlı kural setinin izin verdiği erişim yetkilendirmesine uygun olarak 7x24 aktif hizmet verecek şekilde çalışır. Lisans alternatifleri ile birlikte WEB / URL Filtreleme, Antivirus, Antispam, IPS ve SSL VPN gibi özellikler aktif edilebilir.
COVID’19 etkisiyle çalışma şeklimizi değiştirerek evlerimizde kendi çalışma alanlarımızı oluşturmaya başladık. Yönetilen Firewall hizmetleri üzerinden sunulan SSL VPN hizmeti ile internet üzerinden, şirket ağına güvenli bir şekilde bağlanabilir şirket içerisindeymiş gibi verimli bir şekilde çalışmaya devam edebilirsiniz. Böylelikle ofisinizdeki iş sürekliliğini evinizden devam ettirirsiniz.

 

  • Güncel Teknolojiler: Her gün değişen ve karmaşıklaşan siber tehditlere karşı, dünya firewall pazarının önde gelen üreticileri Fortinet, Palo Alto ve Checkpoint’in en güncel teknolojileriyle koruma sağlarsınız.
  • Raporlama: VPN erişim sayıları/süreleri, geçmiş zamana ait kullanıcı raporları, en çok karşılaşılan tehdit ve saldırı raporları haftalık ve aylık olarak sunulmaktadır.
  • Sıfır İlk Yatırım Maliyeti: Cihaz yatırım maliyeti olmaksızın, aylık ödeme modeli ile hizmet alabilirsiniz.
  • Uzman Ekipler: Uzman satış ekipleri ve güvenlik çözüm mimarları ile ihtiyaçlarınıza en uygun çözüm tasarımı yapılır. Servis kapsamında verilen cihazların yönetimi ve operasyonu Turkcell Superonline tarafından 7/24 yapılmaktadır.

 

Bu servisi kullanmak isteyen ve işlemlerini başlatan müşterilere servis süresi boyunca her ay fatura gönderilir. Gelen faturalar, banka aracılığıyla, otomatik ödemelerle veya havale şeklinde ödenebilir.

Turkcell Kurumsal Satış

BENZER SERVİSLER

Kapat
Yardım ister misiniz?